Carius - Tiigrid poris

Raamatud, ajakirjad, muud trükis ilmunud materjalid. Filmid. Webilehed. Muud kohad kust infot ammutada...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Happypuppy kirjutas:
metssiga kirjutas: Soovitan sulle lugeda www.regnum.ru sealt saad sulle meeldivat ameerika vihkamist ikka täiega.
Millest see nüüd? Pole mul ameeriklaste vastu midagi, vihkamisest rääkimata. Cariuse kommentaarid ameeriklaste kohta olid minuarvates lihtsalt humoorikad. Üldiselt jätaks teema puhtaks ja kui sul on midagi lisada siis saada PS.
Tuleb kohe meelde Rudeli-raamatu lõpp, kus autor ikka ka täie rauaga pani amide himule saksa märke kokku kahmata... :lol: :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Tahtsin sõbrale kinkimiseks ühte eksemplari osta - :dont_know: - mida pole...
Püüan homme otsida, kuid näib, et tehti vähe!

terv
o
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

?

Toode on saadaval järgmistes kauplustes: TALLINN - Rocca al Mare keskus, Pärnu mnt. 10, Viru Keskus, TARTU - Tasku keskus, PÄRNU - Pärnu Keskus, VILJANDI - Tallinna mnt. 19/21
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Tänan vihje eest!

Olin Tasku päris unustanud...

terv
o
Kasutaja avatar
varing
Liige
Postitusi: 576
Liitunud: 26 Mai, 2007 13:09
Kontakt:

Postitus Postitas varing »

Nädala alguses Tartu Kaubamajas veel paistis olevat(apollo)
Huvitatud peaaegu kõigest militaarsest!
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Postitus Postitas Roamless »

Sai see raamat ka lõpuks läbi loetud. Minuarust väga hea ja objektiivne kirjeldus tolle aja lahingutest. Räägiti ausalt sakslaste juhtmisvigadest ja näiteks kasvõi lihtsalt ebakompetentsetest ülemustest. Venelasi ei tehtud maha, vaid kiideti nende vaprust. Kirjeldati mõlema sõdiva poole häid ja halbu külgi.
Samas, mis puutub jänkidesse, siis paistis sealt välja Cariuse tõsine kibestumine jänkides. Võibolla ta lootis neist midagi, näiteks et nad panevad seljad kokku sakslastega ja sõdivad venelaste vastu edasi. Igatahes ameeriklastest kirjutades on peamiselt lähtutud emotsioonidest ja on arguseks nimetatud asju, mis minu arvates on lihtsalt hea taktika. Ma ei mõtle selle all käputäie sakslaste eest põgenevaid ameeriklasi, vaid et Saksa kvaliteedilt üle olevate soomusjõudega ei asunud ameeriklased otselahingusse, vaid kasutasid nende vastu hävitajaid ja kahuriväge. Autor nimetab seda arguseks, mina nimetaks seda tarkuseks ja oma soomusväge säästvaks taktikaks.
Kuid olen nõus autoriga, et Dresden ja teised samaväärsed õhurünnakud kippusid minema kirja juba terrorina, kuigi ka Luftwaffe kasutas sama taktikat. Sellise jama tulemusena kannatasid ju tsiviilisikud. Samuti saan aru kohalikest sakslastest, kes andsid ameeriklastele välja Saksa sõdurite lahingupositsioone. Venelastele nad vaevalt selliseid teeneid piinamiseta oleks teinud. Lihtsalt lihtrahval oli kopp ees kaotatud sõjast ja mõttetust vastuhakkamisest paremale okupeerijale, kui olid ainult kättemaksu ihalevad venelased.
USA jalavägi olevat olnud kõige rohkem virisev jalavägi II maailmasõjas, kuid ometi ei jooksnud nad kõik laiali ja ei andnud viimseni alla sakslaste Ardennide suurpealetungi ajal. Vaid mõningad panid vastu sellise vaprusega, et isegi venelased oleks kadestanud.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Carius - Tiigrid poris

Postitus Postitas Svejk »

Youtube`s on vene keeles:

01 «Тигры» в грязи. Воспоминания немецкого танкиста
https://www.youtube.com/watch?v=aGiZ7EM3vDI

02 «Тигры» в грязи. Воспоминания немецкого танкиста
https://www.youtube.com/watch?v=od9xYo5ALXM

03 «Тигры» в грязи. Воспоминания немецкого танкиста
https://www.youtube.com/watch?v=z1j8Tn0Hgx8

jne...
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
nooruk
Liige
Postitusi: 318
Liitunud: 16 Jaan, 2018 10:14
Kontakt:

Re: Carius - Tiigrid poris

Postitus Postitas nooruk »

Minbul seda kahes exemplaris, tutikad asjad :D
Kes seda andmekandjat omale vajab ,võib psssis mulle soovist teavitada
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist