Kapten Juhan Tali

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
grahv
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:05
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas grahv »

Ei võtagi norimisena. Milline oli portupei veltveebli pagun?
Kasutaja avatar
LoCo
Liige
Postitusi: 552
Liitunud: 19 Nov, 2005 20:03
Asukoht: Lindanise
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

Selle foto taga võib olla ka vale info... või on Freimuth mõni teine mees alloleval pildil? Lipp sai valmis 2. maiks 1929.a, seega keskmise mehe auaste ja aeg ei klapi.
Parempoolsel mehel on VS mälestusmedal rinnas... Freimuthi sünniaasta 1902 võiks viidata sellele, et ta võis ka Vabadussõjast osa võtta... Eks see asi jääbki hetkel segaseks..

Pilt
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Lipp anti üle 26. mail 1929. Sõdur nr 21, 1929. a. on pikk artikkel PioPati ajaloost sel puhul. Kahjuks aga puudub see üleandmise pilt ning nimed seal all :wink:

Freimuth/Tali oli sel ajal juba nooremleitnant. Teenistus Vabadussõjas - seda peab ilmselt kontrollima teenistuskirjast (AISi andmeil on alles, tõsi - seal on antud piirdaatumid 1922-1940. Aga päris 100% seda VS-aegset teenistust siiski ei välistaks.)

Samas ei saa ka välistada, et vastuvõtja on lihtsalt mõni teine Freimuth. Sel ajal olid perekonnad suured ning sama perenimega meesterahvaid võis ühte pataljoni sattuda ka rohkem kui üks.

Edit: Veel pikem artikkel sündmusest on Sõduris nr 22-23, samast aastast. Koos mitmete piltidega. Aga seda konkreetset seal jällegi pole.
Reppin
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun, 2005 14:23
Kontakt:

Freimuth

Postitus Postitas Reppin »

Pioneeripataljoni ohvitseridekogu liikmest Freimuthist on "Sõduris" 2 pilti. Vaatamata sellele, et need on väga udused, ei välistaks ma siiski, et lipu üleandmise pildil on siiski Johann Freimuth.

http://digar.nlib.ee/otsing/avaleht?pid ... TAMINE_2_1 lk. 5

http://digar.nlib.ee/otsing/avaleht?pid ... TAMINE_2_1 lk. 24

1929. aastal nooremleitnant ja 1932. aastal leitnant - klapib Juhan Tali teenistusega.

AIS-is on aga ka Johan Freimuthi opteerumistoimik:

100 Freimuth, Johan Jüri p. Arhivaal Riigiarhiiv ERA.33.2.826 -
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5553
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Freimuth

Postitus Postitas toomas tyrk »

Reppin kirjutas:Pioneeripataljoni ohvitseridekogu liikmest Freimuthist on "Sõduris" 2 pilti. Vaatamata sellele, et need on väga udused, ei välistaks ma siiski, et lipu üleandmise pildil on siiski Johann Freimuth.
Vahepeal üleval olnud veidi suurendatud lipu vastuvõtja pildil oli näha, et mehel on veltveebli pagunid. Freimuth oli sel ajal juba (või ikka veel :wink: ) n-ltn.
Kasutaja avatar
LoCo
Liige
Postitusi: 552
Liitunud: 19 Nov, 2005 20:03
Asukoht: Lindanise
Kontakt:

Re: Freimuth

Postitus Postitas LoCo »

Auaste ja lipu üleandmise aeg ei klapi tõesti.
Reppin kirjutas:Pioneeripataljoni ohvitseridekogu liikmest Freimuthist on "Sõduris" 2 pilti.
Pilt
Walther
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 17 Dets, 2005 19:46
Kontakt:

Re: Kapten Juhan Tali

Postitus Postitas Walther »

Kas vahepeal on punkri asuoht paika saanud?
Mulle tundub, et ma olen umbes 20 aastat tagasi seal punkrikohas käinud ühe kohaliku vanainimesega.
Isegi üks ahjutellis sai kaasa võetud.

Kas kapten Tali sõjaaegse tegevuse kohta on andmeid juurde saadud?

Sattusin just huvitavale tähelepanekule, et Tali oli Septembris 44 Turbas, kus ilmselt valvas Sõjavangilaagrit kuuludes 20 Diviisi Tagavararügementi, mis dislotseerus Paldiksi. Nissist korraldati viimast vastupanu ja Maide pidas veel 22.09 lahingkoosolekut.
21.09 on Tali nähtud Paldiskis, kus kutsunud mehi Keilasse ja Tallinna vastupanu planeerima. Turba, Nissi, Riisipere mehed olid Tiefi ja Maide pundiga tihedalt seotud, küllap siis ka Tali.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist