Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tapper »

EOD kirjutas:Kui hakata juuksekarva lõhki ajama, siis relvale kinnituvat lindikasti või -trumlit saab ju ka vaadelda padrunisalvena, pealegi suure mahutavusega salvena.
See ongi ju üks selle seaduse "nalju"

ReS § 20-1 lg 6 Padrunisalv on tulirelva osaks olev või vahetatav seade, mis on ette nähtud padrunite mahutamiseks ja nende laadimiseks padrunipessa.

Pöördun vtl poole kes selle paragrahvi siin minu jaoks siis välja tõi.

Öelge palun kas lint täidab neid ülesandeid ?
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Tapper kirjutas:Pöördun vtl poole kes selle paragrahvi siin minu jaoks siis välja tõi.

Öelge palun kas lint täidab neid ülesandeid ?
Ei tea.
Disklaimer:
Ma kirjutan siin foorumis relvaentusiastist eraisikuna oma parima arusaamise ja teadmiste põhjal.

Ma EI ESINDA seadusloomet, ma EI OLE ametnik ja ma EI OLE jurist.
Minu poolt kirjutatud info tarbimine omal vastutusel.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Tapper
Liige
Postitusi: 708
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:12
Asukoht: Ütsainus Mulgimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tapper »

vtl kirjutas:Ei tea.
Disklaimer:
Ma kirjutan siin foorumis relvaentusiastist eraisikuna oma parima arusaamise ja teadmiste põhjal.
Kui relvaentusiast, hästi.
Kuidas teie soovitus oligi salvekollektsionäärile
vtl kirjutas:kas kollektsionäär mitte ei peaks tundma oma valdkonda paremini kui suvaline muu tegelane? Sealhulgas levinud relvade kaliibreid, salvemõõte jms. Kes siis veel peaks teadma?
Siin on meil aga ilmselt relvaloa omanik ja relvaentusiast kes ei tea kas relvaseaduse mõistes on lint salv või ei ole?
Hirm tuleb peale kui juba relvaentusiast ei tea.
Seadus on sihuke saand valmis, kes siis teab?

Esitan veel kord küsimuse mis teeb salvest salve :lol:



Relvaseadus ja selle muudatused peavad olema sellised mis lubab EV seaduskuulekal kodanikul põhku pugeda puhta südamega ehk selged ja üheselt arusaadavad.
Hekel on meil siin
salvekollektsionäär sõber X kes ei tea enam kas ta II MS aegne salvekogu on märtsist 2020 illegaalne
Relvaentusiast foorumlane vtl kes ei tea kas lint on salv või salv on lint
foorumlane Tapper kes näeb seadust sellisena mis võimaldab tõlgendada ka linti salvena
EOD kes näeb võimalust, et ka
EOD kirjutas:siis relvale kinnituvat lindikasti või -trumlit saab ju ka vaadelda padrunisalvena, pealegi suure mahutavusega salvena
Aamen siia mingiks ajaks kui vererõhku vaja tõsta külastan jälle :?
Evolutsiooni kõrvalmõju, intelligentsus
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Tapper kirjutas:Siin on meil aga ilmselt relvaloa omanik ja relvaentusiast kes ei tea kas relvaseaduse mõistes on lint salv või ei ole?
Hirm tuleb peale kui juba relvaentusiast ei tea.
Seadus on sihuke saand valmis, kes siis teab?

Esitan veel kord küsimuse mis teeb salvest salve
[...]
Relvaentusiast foorumlane vtl kes ei tea kas lint on salv või salv on lint
Kõigepealt, relvaseadus linti ei defineeri, relvaeksami ettevalmistuskursusel seda ei õpetata ja eksamil ei küsita. Minuteada ei ole mitte ühtegi tsiviilkäibes olevat relva, mis kasutaks salve asemel linti. Seega minu jaoks on see sama kasutu teadmine nagu küsimus, kuidas siilid lapsi teevad.

Ma ARVAN, et salv on salv ja lint on lint. Lähtudes lihtsast loogikast, et salv on mingi karp või ruum, mis mahutab padruneid ehk padrunid lähevad millegi SISSE ja samal ajal tegeleb see konstruktsioon ka padrunite söötmisega
Lint hoiab küll padruneid koos ja söödab, aga ei ole minu arvates käsitletav omaette ruumi või kambrina.
Lindikast või -kott jällegi mahutab padruneid, aga ise ei sööda neid.

Aga ma EI TEA, mida seadusandja sellest arvab. Seega minu ARVAMUS ei maksa midagi. Ära kuula minu arvamust ja ära võta ühtegi otsust vastu sellest lähtuvalt.

Kui MINUL peaks tekkima õigustatud küsimus, kas linti tuleb käsitleda salvena või mitte, siis ma ei küsiks seda mitte anonüümsete inimeste käest foorumist, vaid hoopiski PPA relvatalitusest. Ma olen sealt saanud alati pädevaid vastuseid oma relvaseaduse alastele küsimustele ja loodetavasti saad sinagi.

PS. Kui kõrge vererõhk iga väikese asja peale tõusma hakkab, siis pöörduksin foorumi asemel perearsti poole, kelle pädevuses on suunata õige erialaspetsialisti juurde. Kuna mul peres on kroonilisi südamehaigeid, siis ma tean, et see ei ole naljaasi.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas EOD »

Ma ARVAN, et salv on salv ja lint on lint. Lähtudes lihtsast loogikast, et salv on mingi karp või ruum, mis mahutab padruneid ehk padrunid lähevad millegi SISSE ja samal ajal tegeleb see konstruktsioon ka padrunite söötmisega
Lint hoiab küll padruneid koos ja söödab, aga ei ole minu arvates käsitletav omaette ruumi või kambrina.
Lindikast või -kott jällegi mahutab padruneid, aga ise ei sööda neid.
Salv siiski padruneid pessa ei sööda, vaid ainult mahutab neid. Söödab lukk kas vahetult või etteandemehhanismi abil.
Lint on etteandemehhanismi osa. Etteandemehhanismi osad aga teatavasti piiratud käibega pole. Banaani kõveruse normeerijatele võib muidugi ka see pähe tulla. :wink:
Zuslik
Liige
Postitusi: 519
Liitunud: 14 Mär, 2008 23:34
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Zuslik »

Kui hakatakse selliseid riistapuid maale tooma või lausa tehase poolt tootma semi-auto Minimi-sid küll siis lindid kah 10-ne padrunilisteks juppideks tuleb lõigata https://www.tnwfirearms.com/product-p/m ... x-xxxx.htm
Tahad joosta õpi kõigepealt käima !
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Eestlaetavad ja muud RS alla mittekäivad tulirelvad

Postitus Postitas oliver »

"Jahitulirelv on jahipidamiseks ette nähtud sileraudne püss, vintraudne püss, kombineeritud püss, püstol ja revolver. Jahipidamiseks ette nähtud sileraudsel, vintraudsel ja kombineeritud püssil peab olema kergesti lülitatav kaitseriiv. "

Kas kukkedega kaheraudne on nüüdsest jahipidamiseks keelatud kergesti lülitatava kaitseriivi puudumise tõttu?
Kasutaja avatar
BlancoNegro
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 30 Dets, 2014 14:06
Kontakt:

Re: Eestlaetavad ja muud RS alla mittekäivad tulirelvad

Postitus Postitas BlancoNegro »

Kui kukk on "pool-vinnas" ehk teises positsioonis, siis on see kaitseriivistatud. See "kergesti lülitatav" on väga subjektiivne mõiste.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Eestlaetavad ja muud RS alla mittekäivad tulirelvad

Postitus Postitas oliver »

Poolvinnas kukk nüüd kindlasti kohe kergesti lülitatav kaitseriiv ei ole...
Kasutaja avatar
BlancoNegro
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 30 Dets, 2014 14:06
Kontakt:

Re: Eestlaetavad ja muud RS alla mittekäivad tulirelvad

Postitus Postitas BlancoNegro »

Kas on võimalik näidata allikat, kus see kirjas, et ei ole?

"Kaitseriiv on tulirelva mehhanism, mida kasutatakse juhusliku lasu tegemise vältimiseks. Kaitseriivid jagunevad kahte alamkategooriatesse: sisemised ja välimised kaitseriivid." Definitsioone on erinevaid, kuid mõte jääb samaks.

Olgu muidugi lisatud, et tegemist on täiesti mõttetu sättega. Minule jääb selle eesmärk arusaamatuks. Ilmselt kellegi agara ametniku ogarus.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Madis22 »

Tegelikult peaks piisama, kui on näidata koht, kus on kirjas, et see on katseriiv (näiteks kirjastuselt Arbalett raamat "Püstolid ja revolvrid" kui mu mälu mind ei peta) ja siis on juba seaduseandja kohustus näidata ära, kus ta on selgelt sõnastanud, et ta seda piisavaks kaitseriiviks ei loe. Igal muul moel võibki erinevate pädevate spetsialistide sõnu ja kirjatähti üksteise vastu loopima jääda.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas EOD »

https://en.wikipedia.org/wiki/Half-cock
The purpose of the half-cock position has variously been used either for loading a firearm, as a safety mechanism, or for both reasons.
Kuke poolvinnas asendit on varieeruvalt kasutatud kas relva laadimiseks, kaitsemehhanismina või mõlemal otstarbel.
Kukkedega haavlipüssi juhendis peab ka kirjas olema, et kaitsemehhanismiks on kuke või kukkede poolvinnas asend. Kui mõnel ametnikul tekib küsimus, siis tuleb viidata tehasejuhendile.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas oliver »

Kas klassikalisel haavlipüssil üleüldse kukk poolvinnas saab olla? A la TT püstol?
Zuslik
Liige
Postitusi: 519
Liitunud: 14 Mär, 2008 23:34
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Zuslik »

Kaheraudsel kukkedega Tuula jahipüssil sellist kukkede "poolasendit" vähemalt ei olnud. Kui päästikule ei vajutanud oli kuke edasiliikumine lööknõela poole blokeeritud ja kuke ning lööknõela vahele jäi paari millimeetrine vahe. Jõmpsikana vanaema, vanaisa juures käies sai seda vanaisa "seatapjat" igal võimalusel näpitud see oli nimelt metsavahi ametirelv mis pensionile läinud metsavahile pensionikingiks jäeti.
Tahad joosta õpi kõigepealt käima !
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas EOD »

Tehniliselt võib lahendusi, mis väldib kuke juhusliku löögi lööknõelale, olla mitmeid. Mõni nendest on igal kukkedega püssil kasutusel.
Väliste kukkedeta püssil pole selliseid võimalusi - iga lahtimurdmine vinnastab löökmehhanismi, seetõttu on need püssid varustatud välise kaitseriiviga.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist