Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas EOD »

Manurhin kirjutas:Et kriisi mitte raisku lasta, hakkasin kriisivarude hävitamisega vaikselt pihta. Esimeseks "ohvriks" Frank Pott'i Turistieine (завтрак из туриста).
Vanasti oli linnalegend, et lastest tehakse vorsti, nüüd siis tehakse turistidest konserve"? :lol:
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas oliver »

No sellise kaalu/hinna suhte juures ei saagi väga palju puhast liha nõuda. Aga kurat pidi hädaga kärbseid ka sööma, ei tapa nädal sellise konservi söömist kedagi ära...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

EOD kirjutas:
Manurhin kirjutas:Et kriisi mitte raisku lasta, hakkasin kriisivarude hävitamisega vaikselt pihta. Esimeseks "ohvriks" Frank Pott'i Turistieine (завтрак из туриста).
Vanasti oli linnalegend, et lastest tehakse vorsti, nüüd siis tehakse turistidest konserve"? :lol:
Vaadates ravijärjekordade pikkust, näib, et ka suurem osa doktoreid on vorstiks tehtud :D.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas vtl »

Manurhin kirjutas:
Dr.Sci kirjutas:Lugedes pildil oleva konservi koostist olen nõus 2 nädalat vabatahtlikult nälgima
Milliseid koostisosi täpsemalt silmas pead? Kanalihamass ja porgand võiksid seal tõesti parem olemata olla, aga sealiha, -kamar, -pekk, -süda (siga on väga heasüdamlik loom, eriti kulinaarses mõttes :P), veiseliha?
Et mis valesti on? LIHA on seal konservis 16+6=22%. Ja ülejäänud 78% on subproduktid ja sodi.
Võrdluseks, sama tootja kallim Turistieine sisaldab 55% liha.

Kanalihamass EI OLE (kana)LIHA, vaid "tarbijasõbralik" nimetus MDM-ile ehk mehaaniliselt konditustatud plögale. Seda tehakse kanaskeleti kondipressist läbisurumisel.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

vtl kirjutas: Võrdluseks, sama tootja kallim Turistieine sisaldab 55% liha.
Kas pead silmas seda siin: https://rannarootsi.ee/tooted/konservid ... uristieine
Kuigi kirjas on:
Koostisosad:
sealiha (45%), joogivesi, veiseliha (10%), seasüda, seakamar, porgand, tardaine E407, sool, vürtsid, säilitusaine E250

Või on veel mõni olemas?
Eks ma vaatan, kui õnnestub kusagilt kätte saada, siis kasvõi võrdluse mõttes tahaks ära proovida küll.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2629
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas vanahalb »

Käisin poes kriisivarusid täiendamas ja juhtusin valesse riiulivahesse - sinna kus loomatoitu müüakse. Puhastatud päevalilleseemned, suurtes kottides, hakkasid sellega silma, et inimtoiduks mõeldud pähklid jms on kilohinnalt ikka oluliselt kallimad.
Võtsin paar kotti selleks puhuks kui enam üldse midagi süüa pole, aga kas need ikka kõlbavad söögiks? Või oleks õigem heaga vareste kätte anda?
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

vanahalb kirjutas:Käisin poes kriisivarusid täiendamas ja juhtusin valesse riiulivahesse - sinna kus loomatoitu müüakse. Puhastatud päevalilleseemned, suurtes kottides, hakkasid sellega silma, et inimtoiduks mõeldud pähklid jms on kilohinnalt ikka oluliselt kallimad.
Võtsin paar kotti selleks puhuks kui enam üldse midagi süüa pole, aga kas need ikka kõlbavad söögiks? Või oleks õigem heaga vareste kätte anda?
Ega enne teada ei saa, kui ei proovi. Kui ikkagi kahtled, siis mina sellises olukorras valaks need sihvkad plaadi peale ja pistaks natukeseks ajaks praeahju kuuma kätte. Ühest küljest loomatoidu tootjad ja loomaarstid räägivad, et pisilemmikutel (kelle jaoks need seemned peaks mõeldud olema) on kaunis õrn seedimine; teisest küljest, mõeldes, mida kanalisatsioonirotid omale näost sisse ajavad... :dont_know: Mina olen koeraküpsiseid ja -šokolaadi proovinud küll, ei juhtunud sellest muud kui et ainult kutsa vaatas etteheitva näoga otsa. Loomatoidu tootjad üldiselt ikka peaks tootma sellist kraami, mille söömise peale "klient" koibi sirgu ei viska.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

vtl kirjutas:Kanalihamass EI OLE (kana)LIHA, vaid "tarbijasõbralik" nimetus MDM-ile ehk mehaaniliselt konditustatud plögale. Seda tehakse kanaskeleti kondipressist läbisurumisel.
Nojah, aga loomsed valgud saad sealt ikka kätte. Kollageeni peaks olema rohkem kui mujal. Vanasti söödi ka seasõrgu, krõmpsutati krõmpsluid ja keedeti kontidest puljongit.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Manurhin kirjutas:Mina olen koeraküpsiseid ja -šokolaadi proovinud küll, ei juhtunud sellest muud kui et ainult kutsa vaatas etteheitva näoga otsa.
Kunagi oli ühes filmis selline stseen, et meeskondanik tutvus naiskodanikuga ning kutsus tolle endale külla. Naiskodanik oli sellest kangesti kõhevil ja tegi enda arust head süüa. Meeskodanik pistis vinguma, et see pole mingi õige söök. Naine siis küsis, et mis on õige söök? Mees tegi külmkapi ukse lahti ja seal seisid koerakonservi purgid reas.

Kas kellelegi tuleb tuttav ette?
Andrus1973
Liige
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Nov, 2017 15:02
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Andrus1973 »

Kriku kirjutas:
Manurhin kirjutas:Mina olen koeraküpsiseid ja -šokolaadi proovinud küll, ei juhtunud sellest muud kui et ainult kutsa vaatas etteheitva näoga otsa.
Kunagi oli ühes filmis selline stseen, et meeskondanik tutvus naiskodanikuga ning kutsus tolle endale külla. Naiskodanik oli sellest kangesti kõhevil ja tegi enda arust head süüa. Meeskodanik pistis vinguma, et see pole mingi õige söök. Naine siis küsis, et mis on õige söök? Mees tegi külmkapi ukse lahti ja seal seisid koerakonservi purgid reas.

Kas kellelegi tuleb tuttav ette?
Kunagi sõber töötas ühes hulgilaos. Sinna võeti kah palgakulude kärpimise tingimustes transameestena tööle mitte eriti kõrge sotsiaalse staatusega tegelasi. Kuna purunenud või riknenud kaupa võis oma tarbeks realiseerida, siis olla koeraküpsised täiesti aksepteeritav vahepala olnud nt lõunaootena.
Viimati muutis Andrus1973, 15 Mär, 2020 11:31, muudetud 1 kord kokku.
Ma ei kuuluta tõde vaid avaldan arvamust!
AMvA
Liige
Postitusi: 3539
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas AMvA »

Manurhin kirjutas:
vtl kirjutas: Võrdluseks, sama tootja kallim Turistieine sisaldab 55% liha.
Kas pead silmas seda siin: https://rannarootsi.ee/tooted/konservid ... uristieine
Kuigi kirjas on:
Koostisosad:
sealiha (45%), joogivesi, veiseliha (10%), seasüda, seakamar, porgand, tardaine E407, sool, vürtsid, säilitusaine E250

Või on veel mõni olemas?
Eks ma vaatan, kui õnnestub kusagilt kätte saada, siis kasvõi võrdluse mõttes tahaks ära proovida küll.
Sealiha + veiseliha = 55%
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Tsiteerides klassikuid ehk nagu lugudegapeetud "ühelause suurmeister" on privas viisakalt võtnud teavitada, et 8) :
AMvA kirjutas: Sa oma suuorganit rohkem odavate konservide söömiseks ei tahaks hoida?
Teatan tagasihoidlikult, et on tuline heameel, kuna minu segment odavate konservide loomkatsetamise osas inimeste peal vääriliselt üle võetud on, sest
"noorus - ma olen seda alati ütlenud - on meie tulevik! Igatahes!"
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Vilks
Liige
Postitusi: 421
Liitunud: 23 Okt, 2013 18:34
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Vilks »

Kui kõht väga tühi on ja koerakrõbuskid otsas, võetakse koerad ka letti. Koreas igapäevane sööming.
Vilks pidi teispool Läti piiri hunt olema?
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

AMvA kirjutas:
Manurhin kirjutas:
vtl kirjutas: Võrdluseks, sama tootja kallim Turistieine sisaldab 55% liha.
Kas pead silmas seda siin: https://rannarootsi.ee/tooted/konservid ... uristieine
Kuigi kirjas on:
Koostisosad:
sealiha (45%), joogivesi, veiseliha (10%), seasüda, seakamar, porgand, tardaine E407, sool, vürtsid, säilitusaine E250

Või on veel mõni olemas?
Eks ma vaatan, kui õnnestub kusagilt kätte saada, siis kasvõi võrdluse mõttes tahaks ära proovida küll.
Sealiha + veiseliha = 55%
Õige jah. Tegelikult isegi rohkem, sest vähemasti minu arvates on ka süda täiesti ühemõtteliselt liha.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
smr
Liige
Postitusi: 869
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas smr »

Vilks kirjutas:Kui kõht väga tühi on ja koerakrõbuskid otsas, võetakse koerad ka letti. Koreas igapäevane sööming.
Ega keegi pole meil näinud kuskil koera pakutavat? Hea meelega prooviks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 6 külalist