Riigipiiri häda ja valu

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Martin Herem »

Viimastel päevadel on Leo palju rohkem ja täpsemalt informeeritud, kui asjaga kokkupuutuvad isikud. :)
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas mongol »

Trtmppa kirjutas:Pigem on järjekord vabatahtlikest, kes on nõus oma aega panustama, et piirile appi minna aga kõik soovijad ei saagi.
Ma ei saa küsimata jätta, kas samasugune järjekord oleks ka siis, kui ca 80.- kätte ei kukuks vahetuse eest?
professional retard
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas mart2 »

mongol kirjutas: … Ma ei saa küsimata jätta, kas samasugune järjekord oleks ka siis, kui ca 80.- kätte ei kukuks vahetuse eest?
Selline küsimuse asetus näitab, et küsija ei saa täpselt aru, kas tegemist on kompensatsiooni või palgaga.

Võib-olla peaks keegi pädevam asja lahti seletama. Mina ka ei tea … :dont_know:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1740
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas maksipoiss »

mart2 kirjutas:]Selline küsimuse asetus näitab, et küsija ei saa täpselt aru, kas tegemist on kompensatsiooni või palgaga.
Võib-olla peaks keegi pädevam asja lahti seletama. Mina ka ei tea … :dont_know:
Mis seal siis vahet on?Minu teada pidid ka kümpsi tunnis saama ja tänu sellele järjekord ukse taga. Ja tuttava kiirreageeria sõnul oli (vähemalt alguses) lõunapiiril igasugust kino saanud.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas mongol »

mart2 kirjutas:Selline küsimuse asetus näitab, et küsija ei saa täpselt aru, kas tegemist on kompensatsiooni või palgaga.
Ei tea tõesti, kummaga tegu. Suures plaanis on tegu siiski rahaga vabatahtlikkuse eest, sellest ka järjekord. Ilma selle "kompensatsioonita" oleks olnud päääris raske mehitada kaks kuud piiripunkte jms. Või julgeb keegi vastupidist väita? Mina ei julge - tegu oli mahuka üritusega ning vabatahtlikkus saab lihtsalt otsa mingil hetkel.
Ma ei laida seda tasustamist, minu arvates ainuõige otsus inimestele nende panuse eest midagigi tagasi anda peale sooja käepigistuse (medalid kukuvad pealikele ja ega nad tegelikult leivale panna kõlbagi).
professional retard
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Dr.Sci »

mongol kirjutas:
Trtmppa kirjutas:Pigem on järjekord vabatahtlikest, kes on nõus oma aega panustama, et piirile appi minna aga kõik soovijad ei saagi.
Ma ei saa küsimata jätta, kas samasugune järjekord oleks ka siis, kui ca 80.- kätte ei kukuks vahetuse eest?
See 80€ ikka kuskil tuludeklaratsioonis kajastub?
https://majandus24.postimees.ee/6840362 ... as-mustalt
Hiljem lisas Helme, et ta ei tea, kas tema töömees Urmas on maksud maksnud või ei, sest see on juba töömehe kohus. «Mina oma töömehelt ei küsi, kas ta tuludeklarit täidab või mitte. See on ikka tema ülesanne oma tulu deklareerida,»
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas mongol »

Dr.Sci kirjutas:See 80€ ikka kuskil tuludeklaratsioonis kajastub?
Kindlasti, sest tasu kokku on 12 tunni eest 120.- ringis, kätte 80.- ringis ja tuleb see ju ikka riigi poolt. Seda on keeruline mitte kajastada, ma kahtlustan.
professional retard
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Chupacabra »

Noh, ja nüüd tahab Helme teha vabatahtlikku piirivalvet. Keenjus?*








*ma tean kuidas geenius kirjutatakse.
Trtmppa
Liige
Postitusi: 46
Liitunud: 27 Mär, 2016 18:01
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Trtmppa »

mongol kirjutas: Ma ei saa küsimata jätta, kas samasugune järjekord oleks ka siis, kui ca 80.- kätte ei kukuks vahetuse eest?
Teiste eest rääkida ei oska ega saa aga ise oleksin kindlasti nõus minema. Muidugi fakt on see, et ilma igasugu kompensatsiooni/palgata seda piiri mehitada ei õnnestuks, sellele vastu ei vaidle.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas mongol »

Trtmppa kirjutas:Teiste eest rääkida ei oska ega saa aga ise oleksin kindlasti nõus minema. Muidugi fakt on see, et ilma igasugu kompensatsiooni/palgata seda piiri mehitada ei õnnestuks, sellele vastu ei vaidle.
Täpseslt sama siin, lihtsalt mind ei lubatud seekord vabatahtlik olla, oleks ka muidu oma panuse andnud. Sportlik huvi on aga ikkagi, kui paljud tegid seda euromärgid silmades versus tõesti vabast tahtest, no nii protsentuaalselt võttes.
professional retard
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas mart2 »

maksipoiss kirjutas:
mart2 kirjutas:]Selline küsimuse asetus näitab, et küsija ei saa täpselt aru, kas tegemist on kompensatsiooni või palgaga.
Võib-olla peaks keegi pädevam asja lahti seletama. Mina ka ei tea … :dont_know:
Mis seal siis vahet on? ...
Kahju, kui keegi peale minu sellest olemuslikust vahest - palk vs. kompensatsioon - aru ei saa. Seega palgatöö versus vabatahtliku töö...
Ju ma siis olen loll edasi. :dont_know:

PS. Sisekaitsereserv ei saa olema ju vabatahtlik vaid üks reservteenistuse vorme.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1740
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas maksipoiss »

mart2 kirjutas: Kahju, kui keegi peale minu sellest olemuslikust vahest - palk vs. kompensatsioon - aru ei saa. Seega palgatöö versus vabatahtliku töö...
PS. Sisekaitsereserv ei saa olema ju vabatahtlik vaid üks reservteenistuse vorme.
Tasu suuruse poolest võiks vabalt palgaks nimetada :dont_know:
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas Dr.Sci »

mart2 kirjutas:
maksipoiss kirjutas:
mart2 kirjutas:]Selline küsimuse asetus näitab, et küsija ei saa täpselt aru, kas tegemist on kompensatsiooni või palgaga.
Võib-olla peaks keegi pädevam asja lahti seletama. Mina ka ei tea … :dont_know:
Mis seal siis vahet on? ...
Kahju, kui keegi peale minu sellest olemuslikust vahest - palk vs. kompensatsioon - aru ei saa. Seega palgatöö versus vabatahtliku töö...
Ju ma siis olen loll edasi. :dont_know:

PS. Sisekaitsereserv ei saa olema ju vabatahtlik vaid üks reservteenistuse vorme.
Igasugune töö on iseenesest ju vabatahtlik. Tõsi, töötukassa arvab nii olemuse kui tasustamise osas teisiti: https://www.tootukassa.ee/content/teenu ... ahtlik-too
https://www.tooelu.ee/et/tootajale/toos ... ahtlik-too
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas mart2 »

Enam pikemalt seda rida ei aja, kuid tuletan kaasfoorumlastele lihtsalt meelde, et ka seaduse silmis on oluline vahe palgal ja kompensatsioonil. Summa suurus selle erinevuse aluseks ei ole.
Teema lõpp.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Riigipiiri häda ja valu

Postitus Postitas alari »

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=89837861
Helme kurdab, et piiril on liiga vähe mehi, seega peab veel värbama kõvasti mehi. Varem ppa-l selleks raha ei olnud, aga kas nad on nüüd raha saanud?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist