Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Borja kirjutas:-- sõelale jääbki vaid lihtne tõde, et kõnealune idikas ei oleks ka täna(-eile) kehtiva(-kehtinud) relvaseaduse alusel pidanud relvaluba saamagi..
-- mis viib järgm lihtsa tõeni, et "süüdi" pole regulatsioon, vaid selle puudulik täitmine..
-- varasemalt raske relvakuriteo sooritanud idikale relvaloa väljastanud ametnik "ei tööta enam PPAs" - seega on ka rööpaseadja juba leitud..
..nu-nu - ei võtnud kahte päevagi :mrgreen:

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=90109841
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
alari
Liige
Postitusi: 1614
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas alari »

Borja kirjutas:]..õnneks ei ole "populismi" käilakujudeks sõimat TRUMPilt ja EKRElt relvade keelustamist tsiviilkäibes siiski karta :twisted:
Ilmselt ei keelata ära, kuna Martin Helme pole relvade keelamise poolt, aga on huvitav, et EKRE juht on poolautomaatsete automaatide keelamise poolt ning sots vastu.
. „Ma isiklikult arvan, et poolautomaatrelvad ei peaks olema tsiviilkäibes. Samas ma ei arva, et Eestis peaks olema totaalne relvakeeld. Oma vara kaitseks väikelaskerelvad revolvrite näol võiksid ikka olla. Pikkadest püssidest rääkides – jahimeestel, sportlastel kindlasti võiksid olla,” ütles Helme.

Anvelt ei jaganud Helme seisukohta poolautomaatrelvadest. „Ma ei tolereeri, et üksiksündmuste pealt võtame inimestelt ära väga olulise õiguse end kaitsta,” märkis Anvelt.
https://epl.delfi.ee/uudised/lihula-opp ... d=90111355
Kasutaja avatar
nolem
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 06 Juul, 2014 19:34

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas nolem »

. „Ma isiklikult arvan, et poolautomaatrelvad ei peaks olema tsiviilkäibes. Samas ma ei arva, et Eestis peaks olema totaalne relvakeeld. Oma vara kaitseks väikelaskerelvad revolvrite näol võiksid ikka olla. Pikkadest püssidest rääkides – jahimeestel, sportlastel kindlasti võiksid olla,” ütles Helme.

Anvelt ei jaganud Helme seisukohta poolautomaatrelvadest. „Ma ei tolereeri, et üksiksündmuste pealt võtame inimestelt ära väga olulise õiguse end kaitsta,” märkis Anvelt.
vana helme ilmselgelt ei jaga relvadest midagi, ta ei tea mis on poolautomaat, püstol või revolver, ta võiks enne oma poisi martini käest üle küsida, tollel on luba ju olemas... ühesõnaga, paanikahoos oma reitingu pärast on "rahvuskonservatiiv" hakanud euroopa komisjoni junkerlikke korraldusi vabatahtlikult ellu viima- saulusest sai paulus!

ja kommunist anvelt on asunud relvaomanike huve kaitsma- tule taevas appi!
AndresTy
Liige
Postitusi: 953
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas AndresTy »

hjl85 kirjutas:Kahjuks on kohe varsti oodata igasugu poliitikute jms seltskonna sõnavõtte, kes asuvad seda kohutavat juhtumit ärakasutama igasugu piirangute, keeldude jms kehtestamiseks ehk üritavad juhtumiga enda populaarsust kasvatada.
Tuleb välja, et hjl85 on prohvet! Näed siis juba leiduski üks ministrist poliitik, kes soovib asju keelama hakata.... :lol:
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
LoneRider
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 17 Mär, 2020 11:51
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas LoneRider »

Ma kartsin hullemaid ideid ja piiramise mõtteid kui eilsel pressikonverentsil välja toodi. Siiski võivad need hullemad ideed ka kusagil vaka all olla, et mitte liiga suurt kohest vastuseisu tekitada. Hea meel on selle üle, et "nomenklatatuuri" hulgas on poliitikuid, kes ei soosi rahva jaoks relvade liigset piiramist. Korralikule kodanikule peab jääma võimalus vajadusel enesekaitset teostada.

See on selge, et psühhiaatriline kontroll pole praegu piisav, 10 minutilise vestluse tagajärjel ei tohiks kellelegi tõendit välja kirjutada. Samas on raske öelda milline oleks hea ja efektiivne kontroll. Täiesti võimalik, et näiteks nädal enne Lihula juhtumit ei oleks ükski psühhiaater seda tegelast sobimatuks tunnistanud. Hullumeelsus võib käia hooti ning peaaegu iga loll saab ju aru, et kui tahad relvaluba saada, siis psühhiaatrile ei tohi seda rääkida, kui oled joodik või narkomaan.

Kokkuvõttes ma olen sellega päri, et psühhiaatrilist kontrolli veits kangemaks keeratakse. Küll aga ma ei arva, et 18 aastaselt kakluses osalemine peaks kogu ülejäänud elu jooksul relvaloa saamist takistama. Samamoodi ei tohiks selleks komituskiviks olla mõni mõõdukas kiiruseületamine (ei mõtle selle all +100 km/h koos pagemisega).
LoneRider
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 17 Mär, 2020 11:51
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas LoneRider »

Usutlus politseipealikuga.
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=90115155

Ütleksin, et suhteliselt mõistlik, kuid kaldu pigem sinna poole, et rahval oleks relvi vähem.

Pealkirja kommentaariks võiks öelda, et ei Eestil ega ka teistel Euroopa riikidel pole täna olukordi, kus peaks kaitsväega oma iseseisvust kaitsma. Ometigi kaitseväge siiski peetakse ja NATO's tahetakse olla. Pole vist vaja küsida, et miks. Nii on ka relvadega. Kui täna pole vaja, siis ei tähenda, et enam kunagi pole. Vastutustundlikule kodanikule jäägu see õigus, minu uskumus on see, et nii on ühiskond kõigi jaoks turvalisem.

Aga nagu ma varem olen mõelnud ja kirjutanud, siis positiivsed relvajuhtumid, kus hoiatuslask (ründav koer näiteks) või fakt relva olemasolust on mingi olukorra lahendanud, ei pruugi ja ei jõuagi kuhugi statistikasse. Tuleb eeldada, et neid olukordi ka on.
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Troll »

Küsin uuesti, kas teab keegi vastust:
Troll kirjutas:Vabandust, ma pole asjaga kursis, aga seoses selle varasema kuriteo registrist kustutamisega, kas relvaluba väljastav ametnik seda aegunud ja registrist kustutatud karistust üldse näeb või on taotleja tema silmis puhas poiss?
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Vaher väidab, et näeb:
Politseinikel on õigus ja võimalus teha päringuid kuhu iganes, et saada vastuseid ja otsustada relvaloa asjakohasus.
LoneRider
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 17 Mär, 2020 11:51
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas LoneRider »

Kriku kirjutas:Vaher väidab, et näeb:
Politseinikel on õigus ja võimalus teha päringuid kuhu iganes, et saada vastuseid ja otsustada relvaloa asjakohasus.
Küllap Vaher ikka üldistab siin. Meditsiiniadmetele ju ikka ligi ei saa. Aga kusagil Politsei infosüsteemis äkki siis on need aegunud kuriteod kusagil eraldi registris, võib-olla ei kisenda kohe silma all ja kui natuke kiire on ning lisaliigutust ei viitsi teha, siis ongi olukord, kus luba ikkagi antakse.
2korda2
Liige
Postitusi: 1597
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas 2korda2 »

Kui seadus eraldi ei maini, siis ametnik kustunud karistust otsuse tegemisel kasutada ei tohi. Hetkel relvaseadus sellist erandit ei tee ja seega kustunud karistuse korral ei saa seda keeldumise põhjuseks tuua. Hoiatusena võiks mõjuda ja täiendava uurimise võiks käivitada (kasvõi küsida iseloomustust tööandjalt vms) aga kustunud karistuse fakt ise ei ole keeldumiseks piisav. Taotleja võib vaidlustada otsuse halduskohtus ja seal peab ametnik näitama, et otsus oli piisavalt põhjendatud.
Ehk erinevalt Borjast viitan mina siin just seadusloome praagile (kui meie eesmärgiks on välistada relvaga seotud kustunud karistusega inimeste relvaload).
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Troll kirjutas:Vabandust, ma pole asjaga kursis, aga seoses selle varasema kuriteo registrist kustutamisega, kas relvaluba väljastav ametnik seda aegunud ja registrist kustutatud karistust üldse näeb või on taotleja tema silmis puhas poiss?
..selle teemalehekülje esimeses postis :twisted:
Borja kirjutas:-- nn "karistuste kustumise" juriidiline abrakadabra viitab aga ilmselgelt suuremale probleemile VR seadusandluses - mis ei ole enam ei relvaloa ega relvaseaduse teema..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

2korda2 kirjutas:Ehk erinevalt Borjast viitan mina siin just seadusloome praagile (kui meie eesmärgiks on välistada relvaga seotud kustunud karistusega inimeste relvaload).
Jah, ma arvan sama: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 75#p624275
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1269
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Siki »

LoneRider kirjutas:
Kriku kirjutas:Vaher väidab, et näeb:
Politseinikel on õigus ja võimalus teha päringuid kuhu iganes, et saada vastuseid ja otsustada relvaloa asjakohasus.
Küllap Vaher ikka üldistab siin. Meditsiiniadmetele ju ikka ligi ei saa. Aga kusagil Politsei infosüsteemis äkki siis on need aegunud kuriteod kusagil eraldi registris, võib-olla ei kisenda kohe silma all ja kui natuke kiire on ning lisaliigutust ei viitsi teha, siis ongi olukord, kus luba ikkagi antakse.
Tegelikult saab sellelt lehelt: https://www.riigiteataja.ee/kohtulahend ... lused.html

..ka iga internetile ligipääsu omav tavainimene kontrollida kaaskodanikega seotud kohtulahendeid. All paremas nurgas olevasse lahtrisse "Lahendi tekst:" kirjutad sind huvitava isiku nime- antud juhul siis "mikk tarraste", ning voilà..

Seal näitab ka üsna eelajaloolisi kohtulahendeid, mis ammu aegunud ja karistusregistrist kustutatud. Ca aastani 2006 minu teada :scratch:
Viimati muutis Siki, 09 Juun, 2020 15:31, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Jüri Saar, keda üldiselt pean targaks inimeseks, on selgelt rangete piirangute pooldajate hulka reastunud:
Lihulas möödunud nädalvahetusel toimunud juhtumi valguses tasub üle vaadata kriminaalseadus ja relva eraisikute kätte sattumise võimalused, rääkis Tartu Ülikooli kriminoloogiaprofessor Jüri Saar Vikerraadio saates "Uudis+". Saare sõnul selliseid relvalube, mis on antud õigusega ka seda avalikus kohas kanda, peaks olema vähe. "See peab olema ikkagi väga selgelt põhjendatud vajadus, miks eraisik peaks avalikus kohas ringi liikuma relva kandes," ütles Saar.
LoneRider
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 17 Mär, 2020 11:51
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas LoneRider »

Kui Jüri Saar ütleb, et neid peaks olema vähe, kes tohivad avalikus kohas relva kanda, siis raske on vaielda öeldes, et peaks olema palju. Võiksid kanda ikka need, kes seda väärivad ja oskavad niisugust vastutust võtta. Hetkel ongi suhteliselt vähe, kui vaadata relvaloa omanike (suur osa ju ka mitte kaasaskantavad jahirelvad näiteks) ja elanike arvu suhet. Ehk ses osas on ju asi korras.

Tegelikult Lihula juhtumiga seoses avalikus kohas relva kandmise üle arutleda on isegi peaaegu, et konteksti väline.
Lihula juhtumi algpõhjused peituvad puudulikus seadusandluses ja suutmatuses inimese vaimset tervist hinnata.

Vaimse tervise hindamine on samaoodi oluline autojuhtidele lubade väljastamisel. Autoroolis tapvad hullud palju enam kui relvadega. Tegeleks kõigepealt nende murekohtadega, kust on suuremaid töövõite oodata ehk ei laseks hulle autorooli ja lihtsalt ei annaks hulludele enam relvalubasid. Las korralikud kodanikud kannavad kus tahavad ja niipalju kui tahavad, see muudab elukeskkonna ainult turvalisemaks.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Amazon [Bot], Google [Bot] ja 3 külalist