Seadust rikkuvad müügikuulutused

igasugu stuff mis käib siia alla

NB! www.militaar.net ei kanna mingit vastutust ostetava või müüdava kauba päritolu, kvaliteedi ja legitiimsuse eest, ostu-müügitehingud toimuvad osapoolte enda vastutusel.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas mongol »

vtl kirjutas:
mongol kirjutas:...Kui inimene on aga kotis lebava paki tarvitamise asemel kas näljas või mugib Maximast soetatud asju, siis paki peaks ta tagastama läbiviijale/rühmavanemale/kompaniiveeblile...
Tsivilistina küsin lausa uudishimust - MIKS?
Kas ettenähtud toidunorm ei ole siis osa nö. võitleja "palgast", mida riik peaks tagama ellujäämiseks?
Kui inimene mugib Maximast soetatud asju, siis need on ta oma isikliku raha eest ostnud ja see ei peaks tähendama, et ta oma ettenähtud normist ilma jääb.
Kusjuures tagastamine on ettenähtud (loe: kohustuslik), kui kasutamata (kulu)vahendid üle jäävad harjutuse vms lõpus. Rühmavanemale tekib tahes tahtmata näiteks kasutamata WC-paberi kogu vahetevahel, aga selle arvelt peab ta siis järgmise ürituse jaoks vähem tellima. Või võtame näiteks laskeharjutuste padrunid - jääb üle, panen tasku ja paiskan turule? Ei oma tähtsust, et üks materjal on seaduse järgi piiratud käibega ja teine nö hall ala. Mu eelmise posti villaste sokkide näide pädeb samamoodi.
Omal ajal sai ajateenijate avatud pakkidest kokku pandud kastid erinevate ülejääkide, st konservide ja muu mudruga, mis sai Toidupanka viidud (avatud pakke ei võta TVJ tagasi arusaadavatel põhjustel ja minu käsi ei tõuse kõlblikku toidukraami ära viskama).

Laskmistest ülejäänud taaraga ehk siis mu teise lemmikteemaga, tsinkidega, on täpselt sama lugu - äri käib. Õnneks olen ma suutnud oma tekkinud tsingivarude kinkimisega nii mõnegi ärika bisnise p*rse keerata ja jätkan sama - taarat ikka tekib ja mul pole kahju "tsivilistidele" anda. Pigem on jube raske selgeks teha, et jah, ma ei tahagi mitte midagi vastu saada..
vtl kirjutas: Olen näinud piisavalt nii erinevaid Eesti toidupakke, kui proovinud ka erinevate riikide MRE-si. USA ja liitlaste omades alates kuni Vene armee pakini välja. Valdav osa on mulle suveniirina proovimiseks kingitud, osa olen uudishimust ka althõlma ostnud. Paha mina.
Võin sulle kinkida portsu või valiku pakke, siis sa ei pea musta turgu toitma. Mõnedel on muidugi tähtaeg saabumas või möödunud, aga sisu see ei mõjuta.
professional retard
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas Kriku »

vtl kirjutas:
mongol kirjutas:...Kui inimene on aga kotis lebava paki tarvitamise asemel kas näljas või mugib Maximast soetatud asju, siis paki peaks ta tagastama läbiviijale/rühmavanemale/kompaniiveeblile...
Tsivilistina küsin lausa uudishimust - MIKS?
Kas ettenähtud toidunorm ei ole siis osa nö. võitleja "palgast", mida riik peaks tagama ellujäämiseks?
Eks see küsimus, kas kulumaterjaliga (mis raamatupidamises välja andmise hetkel maha kantakse) peaks heaperemehelikult käituma, kerki aeg-ajalt ka erasektoris üles. Aeg-ajalt ikka leidub mõni tola, kes varastab "üle jäänud" printeripaberit või kohvinurgast kohvi.

Kui kulunormiks arvestatakse kuus n pakki printeripaberit, aga ühel kuul kulub millegipärast n-1, siis seda üht, mis riiulil järgmise kuu alguses seisab, ei ole OK koju viia.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas vtl »

mongol kirjutas:...Või võtame näiteks laskeharjutuste padrunid - jääb üle, panen tasku ja paiskan turule?
Kriku kirjutas:...Kui kulunormiks arvestatakse kuus n pakki printeripaberit, aga ühel kuul kulub millegipärast n-1, siis seda üht, mis riiulil järgmise kuu alguses seisab, ei ole OK koju viia.
Ärme nüüd absurdiks ka keera seda teemat.
Printeripaber kontoris või laskeharjutuste padrunid teenistuses EI OLE ISIKLIKUKS tarbimiseks, nagu seda on toiduports.
mongol kirjutas:Laskmistest ülejäänud taaraga ehk siis mu teise lemmikteemaga, tsinkidega, on täpselt sama lugu - äri käib. Õnneks olen ma suutnud oma tekkinud tsingivarude kinkimisega nii mõnegi ärika bisnise p*rse keerata ja jätkan sama - taarat ikka tekib ja mul pole kahju "tsivilistidele" anda. Pigem on jube raske selgeks teha, et jah, ma ei tahagi mitte midagi vastu saada..
Kastidega on sama teema, mis padrunite või kontoripaberiga. Tegu ei ole võitlejale isiklikuks ärakulutamiseks antud vahendiga.
KUI need tsingid lähevad uuesti ringlusesse, siis on tegu riigi tagant varastamisega. Kui aga need kastid jäävad üle ja lähevad niikuinii utiili, siis ma saan inimlikult aru sellest, kui üleskorjaja võtab mõningat käitlustasu. Jah, ka see on moraalselt hall ala.
mongol kirjutas:Võin sulle kinkida portsu või valiku pakke, siis sa ei pea musta turgu toitma. Mõnedel on muidugi tähtaeg saabumas või möödunud, aga sisu see ei mõjuta.
Tänan pakkumast, tõsiselt. Hetkel ei ole soovi ega vajadust KV toidupakke soetada. Miks, sellest kirjutasin juba ülalpool. Las keegi teine saab õnnelikuks.

PS. Kui mõned viisakama välimusega padrunikastid peaksid lohakil vedelema, siis korjaks need küll ära. Olen muidu lausa poest ostnud analoogseid.
PPS. Ja kui keegi oskab näidata õige prügihunniku poole, kust leida kenasid vaskseid mürsuhülsse, siis oleksin ka õnnelik. Päästaks vanametalli minekust. Tegin lausa omaette kuulutuse neile: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 29&t=44662
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas toomas tyrk »

Vanasti pidi hülsid peale laskeharjutust kokku korjama, ja läksid utiili.

Eelmise vabariigi ajal läksid suurtükimürskude hülsid isegi ümberlaadimisele. Kui polnud välja veninud ja kõlbasid.

Ma ei usu, et nad praegugi niisama vedelema jäetakse. Suurtükkide omad eriti. Padrunikesti kõiki jah kokku ei viitsita korjata ning keegi viltu ei vaata kui mõne tasku paned.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas vtl »

toomas tyrk kirjutas:Vanasti pidi hülsid peale laskeharjutust kokku korjama, ja läksid utiili.

Ma ei usu, et nad praegugi niisama vedelema jäetakse. Suurtükkide omad eriti. Padrunikesti kõiki jah kokku ei viitsita korjata ning keegi viltu ei vaata kui mõne tasku paned.
Novot. Ma oleksin nõus täiesti raha maksma nende eest, et päästa utiili minekust. Selge see, et värviline metall maksab ju midagi.
Aga ei taha jällegi kellelegi jalgu jääda illegaalse äri toetamise eest, asi ei ole seda väärt.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas toomas tyrk »

Novot. Siin pigem küsimus nõudluse/pakkumise vahekorras ja hinnas. Kui Sinu pakkumine ületab utiilis pakutavat hinda + käitlemistasu, siis oleks ju tegemist igati koššer tegevusega, kui selle raha saaks EKV. Mitte mõni sahkerdaja, kes kestad algul põõsa alla lükkab ja pärast "üles korjab". Ja EKV jääb ka utiilirahast ilma.

Kuigi tegelikutl on siin muidugi ka võimalus EKV-l ühelt poolt propagandat teha, teisalt väike lisakopik teenida. Müüa huvilistele neid asju ametlikult ja mõistliku hinnaga, mis on tsiviilkäibes lubatud. Kõik kestad ja toidupakid kaasa arvatult.

Isiklik kogemus 1992. aastast ja Londoni linnast. Esimest korda Londonis. Reis toimus veel N Liidu välispassiga ja käisin Moskvas UK viisat hankimas. Sai siis enne reisi isa käest küsitud, et mis ma kingiks toon. Ta käis vist kogu elu barettidega, ütles, et kui näed/leiad hea bareti, siis osta see.

Ma riidepoes küll kuskil barette ei leidnud, aga selle eest leidsin "Army Shop'i". Seal müüdi vist kõiki briti sõjaväe vormiriideid ja elemente, peale auastmetunnuste, erialamärkide jms kraami, mida neile kinnitatakse. Mina ostsin ainult füsiljeeride bareti. Aga ilmselt oleks kopsakama rahakoti korral ka täis vormikomplekti sealt poest osta võinud. Mingit dokumenti ei küsitud. Inglise keel oli mul sel ajal ikka väga arusaadava aktsendiga, ja ainus dokument taskus N Liidu välispass. Aga teenindaja oli väga rõõmus, et ma midagi neilt ikka ostsin.

Tegemist oli eraettevõttega, aga kuskilt nad neid asju ilmselt ikka ametlikke kanaleid pidi osta ja edasi müüa said. Kui on nõudmine, siis on parem seda ikka ametlike pakkumiste kaudu rahuldada. Ja et lõpuks ikka vähemasti osagi raha ka EKV arvele jõuaks.

PS. Mingi umbes 10 aastat tagasi Riias käies avastasin, et seal oli ka mingi Army Shop tüüpi pood. Müüdi Läti sõjaväe vormiriideid ja muid varustuselemente. Aga see oli avatud sellistel aegadel, et mul ei õnnestunud külastada. Akna kaudu tutvusin. Ei saanud teada, kellele ja mis tingimustel neid asju müüdi. Hiljem pole nagu meeles olnud uuesti otsida ja külastada, ju vist ei tundnud piisavalt suurt tungi...
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3502
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas Chupacabra »

Kui sa pead silmas seda Brivibas iela ääres asuvat poodi, siis seal müüakse igasugu armeede jääke. Kindlasti oli seal USA, Briti, Taani armee kraami. Ise ostsin sealt Briti vihmariided, mille gore oli täiesti terve. Parim vihmariide komplekt siiani. Ja saab sealt igaüks kes raha maksab.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas toomas tyrk »

Armee jääkide poode on Lätis palju. Isegi praegu internetis otsides viskas pigem neid ette. Seal poes olid aga müügil ka Läti KV vormist asju. Vähemasti vitriinis ja aknal oli.

Sestap jäi meelde, aga nädalavahetusel oli pood kinni ja nädala sees ka suht lühikese lahtioleku ajaga. Aadressi ei mäleta, peaks hakkama kaardi pealt näpuga järge ajama ning võimalike praeguste poodidega võrdlema.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist