Lauanõud nõukogude sõjaväes

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

Hydrazine kirjutas:Seda oma "tööriistade" kaasavedamisest... ma mäletan veel aega kui stalovajas oli nuga reaalselt ketiga laua küljes kinni, et saad oma võiku ära määrida aga nö nuga tuuri panna ei saaks. Ma ei saanud sellest mitte kunagi aru, miks ma peaks tahtma üldse sellist nüridat lauanuga tuuri panna, aga see oli kuskil Moskvas ka, mingis äärelinna "lasnamäe tüüpi" sööklas, ahjaa, ja seal oli konkreetselt silt laual, et näppude ja munadega ärge soola sisse ronige. Ja siis on veel meeles, et oli hapukoor "po stakanu", ja seda võeti ikka uhkelt, kõigil meestel oli see nurgeline 200 grammine klaas hapukoort ees. Ja mingi kisa tekkis seal ka veel, et ühel kujul olid oma söögiriistad kaasas olnud, ma väga ei süvenenud aga kisa oli umbes teemal, et kas teile meie teenindus ei sobi jne... Nojah, venemaa, mida kõike seal nähtud pole...
olen austet kaasfoorumlasega nõus! kaarutasin peale sõjaväge ka aegajalt suurel kodumaal veoautoga; valgevene, ukraina, ja venemaal kuni Volga jõeni välja ja paela otsas tööriistad sööklates oli siis täitsa tavaline asi! siis tegin pausi, aga aastast 1994 hakkasin uuesti kimama, aga juba nn "rekkamehena", lääne-euroopast venesse ja siis hakkas pilt vaikselt muutuma. külakohtades oli nagu oli aga "välismaalastele" orienteeritud parklates koos söögikohaga see jama lõppes, nii mõnigi kenam kahvel-lusikas sai "kogemata" taskusse pistetud! häbi on siiani.....! aga küsimus on selles et miks vene kroonus a.d. 1985 selline asi oli, metallipuum hakkas viis aastat hiljem, no kellele sa neid alumiiniumlusikaid ikka müüd :dont_know: , kuigi jah seal kandis oli kõik müüdav? hügieeni probleem see ka olla ei saanud kuna muud mollid-kastrulid pesti ikka samas söökla diskoteegis? ikka mingi varastamise probleem vist?
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Hydrazine »

On juhtunud minulgi, et töö käigus kõht hirmus tühi, et mis teha, lähed mingisse marketisse sooja karbitoidu järele ja haarad selle plastkomplekti ka, et millegiga oleks süüa ja siis askeldad rahakoti ja selle plastist toidukarbi ja termokotiga ja kogematta surud selle plastlusika taskusse. Läksin isegi tagasi ja ütlesin, et vabandage, ma "varastasin" teilt plastlusika vastu oma tahtmist :) ma maksan ära... Mind saadeti kuu peale, et kas teil muud teha pole kui plastlusikat maksma tulla tagasi, nojah... mis ma siis ikka tegin jalutasin minema...
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas Hydrazine »

Aga militaariga on sel heietusel niipalju pistmist, et meenutas seda söögiriistade värki. Niipalju kui mind on NSVL solgutada suutnud, siis ma ei mäleta üldse, et oleks kunagi nuga ja kahvlit olnud. Oli lusikas ja plekk-kauss, sealt sõid nii suppi, putru, praadi(kui üldse anti sellist asja, see oli luksus). Et kuigi juba noorena oli meeles, et vot seda toitu peaks ikka noa ja kahvliga sööma, siis muarust käis mingi hirmus mattide ja joppide sajatamine, et söö nii nagu antakse ja ära mölise. Võibolla oli kuskil parem, ei tea ju...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline