REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3505
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kapten Trumm kirjutas:
nakatunute numbritega hirmutamise asemel peaks keskenduma ikkagi raskemalt põdejatele, kes vajavad haiglaravi.
See number pole võrreldes augusti algusega muutunud. Niisamuti on suremus antud haigusesse Eestis nullilähedane
See on lausa eduraport. 8)
Haiglaravi vajajate arv on väiksem põhjusel, et lõbustuskohtadest alanud nakkuskolded sisaldavad enamasti noori inimesi, kes põevad kergelt.
Piisab vaid ühest 25-a ignorantsest tõelisest peoloomast, kes töötab vanadekodus ja laibvirn hakkabki kerkima :rip:...
Sa nüüd oled küll vaenulik meie pensionifondide suhtes ja tahad et riigi rahvastik, selle asemel et olla noor ja ärgas, oleks vana ja raskemeelne.
Ps, Ma kirjutan kohe siia takkajärele et tegemist oli irooniaga, enne kui keegi südamesse võtab...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 43817
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Loogiline, et Vabanki taolises kohtades pensinärid ja vanemaealised ei käi.
Kui keegi seal köhib, siis saavad selle samaealised.
Edasi hakkab mängima suuresti juhus - levib, ei levi, noorele, vanale....

Ma ei kiirustaks järeldusega, et woah, haigus on kergemaks muutunud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
gooligan
Liige
Postitusi: 1407
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas gooligan »

Dr.Sci kirjutas: Tsiteeri:

See on lausa eduraport.
Haiglaravi vajajate arv on väiksem põhjusel, et lõbustuskohtadest alanud nakkuskolded sisaldavad enamasti noori inimesi, kes põevad kergelt.
Piisab vaid ühest 25-a ignorantsest tõelisest peoloomast, kes töötab vanadekodus ja laibvirn hakkabki kerkima ...
Sa nüüd oled küll vaenulik meie pensionifondide suhtes ja tahad et riigi rahvastik, selle asemel et olla noor ja ärgas, oleks vana ja raskemeelne.
Alternatiivkulu esimese lainega oli Eestis ca 250 inimest s.t kehtestatud meetmed, mis hoidsid ära kroonviirusesse suremist, põhjustasid otse või kaude
Surmajuhtumite jaotus vanuse järgi Tervise Arengu Instituudi andmestiku põhjal. 1. septembri seisuga oli Eestis seoses COVID-19-ga surnud 64 inimest. Surnute keskmine vanus oli 79,9 eluaastat (meestel 77,7 ja naistel 81,7).

Mõlemad numbrid on tunduvalt üle Eesti keskmise oodatava eluea. Kahjuks ongi nii, et elukaar lõpeb surmaga ja 80+ aastastele inimestele mõjub ühtviisi fataalselt nii gripp, kroonviirus kui ka lihtne külmetus. Päris tervena vanadusse surra õnnestub vähestel.
Südame- ja veresoonkonna haigustesse (ennetatav) sureb Eestis 8000 (!) inimest aastas/ 20 inimest PÄEVAS, enamik neist alla 65a vanad.
Ja mitte keegi ei nõua eriolukorra kehtestamist, igapäevast haigestujate numbrite avaldamist jne.

Ma kindlasti ei taha eitada kroonviiruse ohtusid jms. Kuid me peame leidma uue balansi, kuidas siiski paanikasse sattumata oma normaalse eluga jätkata.

PS! Alkopiirangutega koroona tõrjumise tulemusi minge praegu vaatama Peetri Selverisse. Parklas vabu kohti ei ole, rallimehed on suutnud poe 1L viinadest tühjendada ja korvi rändab üksõik mis volti sisaldab.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 42840
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

gooligan kirjutas:Alternatiivkulu esimese lainega oli Eestis ca 250 inimest s.t kehtestatud meetmed, mis hoidsid ära kroonviirusesse suremist, põhjustasid otse või kaude
Täiesti meelevaldne väide.
tympsa
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas tympsa »

Enesetappude arv Eestis on ca 200 inimest aastas ( 2017.a.näiteks 219 inimest ), neist 80% mehed ja meestest omakorda 70 % alla 60-aastased .

Kui suvel oleks lisandunud veel ca 250 enesetappu, oleks me sellest kindlasti kuulnud .

Kindlasti on covid-epideemia ja kõik sellega seonduv inimestele stress ja stress tapab kasvõi infarktide ja insultide näol . Ka majanduskriis ja sellest tulenevad probleemid mõjutavad nii vaimset kui füüsilist tervist halvenemise suunas. Pole võimatu ka see,et ka mõned covid- surmad ei läinudki statistikasse covid-ohvritena , kuna nad ei surnud haiglas või hooldekodus vastava diagnoosi saanuna vaid omaenda kodus palju äkilisemalt kui see koroonale üldiselt omane.Kes ikka hakkab kodus surnud inimesele, kel pole vägivalla tundemärke, mingeid teste või lahkamist tegema. Minu sugulasele, kes suri üleöö kodus ,pani perearst surma põhjuseks südame infarkt, kuna tal oli olnud hüpertooniatõbi ja oli ka ülekaaluline.Eelmisel õhtul oli veel käinud linnas poodlemas ja keetis kodus süüa hiljem. Ei mingeid teste ega lahkamist, sest see polnud enam tähtis ja surm oli olnud loomulik.

Kuid kõik see pole välditav. Epideemiat ei saanud maha vaikida,et sellega seotud stressi vähendada ja ei saa ka majandusraskusi vältida,sest kriis on ülemaailmne.

See on paratamatu ja seda vältida polnud võimalik.Ma olen täiesti veendunud, et kui valitsus poleks üldse mitte midagi teinud, oleks meil surnuid olnud hoopis rohkem, seda nii covid-surmade arvel, selle arvel,et paljud patsiendid oleks jäänud vajaliku ravita ,kuna intensiivravi võimekus oleks olnud umbes ja need nn. kaasuvad lisasurmad oleks juhtunud ikkagi, need poleks ära jäänud
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 2001
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Kus see paanika on? Lihtsalt kuna on pere, sugulus- ja tutvuskonnas palju riskirühma kuuluvaid inimesi siis ma lihtsalt arvestan sellega ja väldin suuremaid kogunemisi jne. Ei ole kõik nii must-valge. Et kas suisa katk või lahja gripp. Keegi ei istu keldris vetsupaberi pakkide otsas ja ei oota koroona järgset maailma populeerimist. Pakutakse ju lihtsalt käsi tihedalt pesta ja võimalusel vältida reisimist ja rahvarohked üritusi. Kui aga hirmsasti on vaja ikkagi pittu või reisima minna siis pead lihtsalt arvestama, et sellega kaasnevad mõned ebamugavused. Kui alko kättesaadavus aega veidi piiratakse ei ole see ju veel maailma lõpp. Kunagi sai 24/7 alkot osta. Kuidas siis selline hirmus inimõiguste rikkumine läbi lasti nagu kümnest kümneni?
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 23225
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas ruger »

Trahvide määramine Norras karantiinireeglite rikkumise eest
Norra politsei saatis koroonaviiruse karantiinireegleid rikkunud välismaalase riigist välja ja määras talle 1900 euro suuruse rahatrahvi, immigratsiooniamet keelas aga mehel kaheks aastaks riiki sisenemise, teatas politsei.
https://maailm.postimees.ee/7054399/nor ... taks-valja
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Drax
Liige
Postitusi: 1165
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Drax »

Karjaimmuunsusel on siiski lootust.

Suuruuring: COVID-19 antikehad püsivad veres vähemalt neli kuud
https://novaator.err.ee/1130965/suuruur ... -neli-kuud
Koroonaviirusega nakatumise järel ei muutu tekkinud antikehade tase veres kuigi palju vähemalt neli kuud pärast haiguse läbipõdemist, kinnitas ERR Novaatorile antud intervjuus Islandi geenipanga direktor Kari Stefansson. Ühtlasi viitab saareriigis läbiviidud suuruuring, et rohkem antikehi leidub vanemaealiste ja haiguse rängemalt läbipõdenud inimeste veres.
Tõsi, uuringu ülesehituse põhjal pole võimalik kindlalt öelda, kas verre jäävad antikehad pakuvad inimestele uue koroonaviiruse eest pikaajalist kaitset. Samas on see väga tõenäoline, kui SARS-Covid-2 käitub sarnaselt teiste laialt levinud viirustega.
Maailmas on saanud alates pandeemia algusest kinnitust paar juhtumit, kus viirusega on uuesti nakatunud juba tervenud inimene. Maailma enam kui 26 miljonist nakatunust moodustavad need tühise murdosa. "Kõigile uudistele peaks tähelepanu pöörama, aga antud juhul mitte liigselt. Lisaks juhtumite harukordsusele ei nähtud teistkordse nakatumise korral märgatavat haigust. Nakatumine ja haigus on kaks eri asja," sõnas Pärt Peterson
richard
Liige
Postitusi: 1101
Liitunud: 28 Sept, 2006 21:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas richard »

Helsinki koolis hakkas koroona möllama. 139 nakatunut juba.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006623589.html
gooligan
Liige
Postitusi: 1407
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas gooligan »

Kriku kirjutas:
gooligan kirjutas:Alternatiivkulu esimese lainega oli Eestis ca 250 inimest s.t kehtestatud meetmed, mis hoidsid ära kroonviirusesse suremist, põhjustasid otse või kaude
Täiesti meelevaldne väide.
Minu "meelevaldne" väide tugineb kättesaadaval statistikal, mitte kõhutundel.
Loomulikult ei ürita ma väita, et kõik lisasurmad on põhjustatud karantiinist.
Kuid päris kindlasti mõjub suremusele stressi- ja hirmufoon, arstiabi kättesaadavus, sissetulekutest ilmajäämine ja perspektiivitunde puudumine jms. Mõju ühiskonnale kestab aastaid vs nädala-paariga läbipõetav viirushaigus.

https://ekspress.delfi.ee/teateid-elust ... d=90926517
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 42840
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

gooligan kirjutas:
Kriku kirjutas:
gooligan kirjutas:Alternatiivkulu esimese lainega oli Eestis ca 250 inimest s.t kehtestatud meetmed, mis hoidsid ära kroonviirusesse suremist, põhjustasid otse või kaude
Täiesti meelevaldne väide.
Minu "meelevaldne" väide tugineb kättesaadaval statistikal, mitte kõhutundel.
Loomulikult ei ürita ma väita, et kõik lisasurmad on põhjustatud karantiinist.
Kuid päris kindlasti mõjub suremusele stressi- ja hirmufoon, arstiabi kättesaadavus, sissetulekutest ilmajäämine ja perspektiivitunde puudumine jms. Mõju ühiskonnale kestab aastaid vs nädala-paariga läbipõetav viirushaigus.

https://ekspress.delfi.ee/teateid-elust ... d=90926517
See väide just ei põhine statistikal. Samas artiklis ütleb statistikaprofessor Krista Fischer, et vahe pole statistiliselt oluline:
Kui Ekspress näitab oma arvutusi Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professorile Krista ­Fischerile, uurib ta neid arve ligi tunni ja teatab: „Ei ole sugugi põhjust väita, et Eestis oleks suremus ületanud tavapärase määra. Need vahed on niivõrd väikesed ja võib öelda, et erinevus ei ole statistiliselt oluline. Kui Eestis sureb nädalas keskmiselt 300 inimest, siis erinevus sellest kuni 35 võrra (ruutjuur 300st korrutada kahega) on tavapärase varieeruvuse piires.“
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1731
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Smith »

richard kirjutas:Helsinki koolis hakkas koroona möllama. 139 nakatunut juba.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006623589.html
“Altistunut” tähendab soomes keeles vist ikkagi lähikontaktseid/kokkupuutunuid.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
chipy
Liige
Postitusi: 190
Liitunud: 09 Jaan, 2013 14:53
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas chipy »

Smith kirjutas:
richard kirjutas:Helsinki koolis hakkas koroona möllama. 139 nakatunut juba.

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006623589.html
“Altistunut” tähendab soomes keeles vist ikkagi lähikontaktseid/kokkupuutunuid.
Nii on, isegi google translate soome keelest inglise keelde annab “exposed”. Richardi postitus on hea näide kogu selle foorumi alateema allakäiguspiraalist. Postita mida sülg vôi suvaline mõttevälgatus pähe toob, aga ära kontrolli või analüüsi. 139 nakatunut Soomes ja seda ainult kuskil koolis peaks ajaga kaasas kàival inimesel tulukese põlema panema. Samas oli meie Postimehes samuti artikkel, kus räägiti nakutunutest-kvaliteet.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 42840
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Loodame, et akf richard võtab juhtunust õppust :|
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 4632
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia

Postitus Postitas Madis Reivik »

https://www.postimees.ee/7055177/koroon ... kis-viieni

Nüüd peab ootama kuni viiest saab 300 (et oleks 10% täis), enne ei tohi midagi teha ;)
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 1 külaline