Kavastu sild!

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas retti »

devision
üks küsimus palun - Kavastu ja saksa sõjavangid ?
devision
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 15 Aug, 2008 21:37
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas devision »

retti kirjutas:devision
üks küsimus palun - Kavastu ja saksa sõjavangid ?
Ei saa küsimusest aru??? Kavastus pole olnud saksa sõjavange, vaid tunnistajad kinnitavad, et silla ehitustöödel osales palju vene sõjavange (kes olid sakslaste sõjavangid) ja keda hoiti Kavastu mõisakompleksis.
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas retti »

devision kirjutas:
retti kirjutas:devision
üks küsimus palun - Kavastu ja saksa sõjavangid ?
Ei saa küsimusest aru??? Kavastus pole olnud saksa sõjavange, vaid tunnistajad kinnitavad, et silla ehitustöödel osales palju vene sõjavange (kes olid sakslaste sõjavangid) ja keda hoiti Kavastu mõisakompleksis.
Tänan vastuse eest.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Dr.Sci »

Rahu, austatud kaasfoorumlased.
akf devisioni poolt tõstatatud teema on hetkel juba väljunud siinse arutelu piirest. Mul isiklikult on plaan teemaga edasi tegeleda juba lähinädalatel... ja mitte küsimuses et kas oli, vaid pigem et kuidas tehti ja kui tugev. Kui võimalik (huvi leidub) siis saab mõni tudeng selle probleemi lõputööks aga paraku loeme meie tibusid natuke enne jaanipäeva, kõik võtab aega.
akf retti omab samamoodi õigust kriitilisteks märkusteks aga soovitaks siiski jääda objektiivseks ja mitte muutuda pahatahtlikuks kui mõni põhjendus/väide osutub ümber lükatuks. Muide, sama ka teistele, nii selles lõimes kui teistes.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Dr.Sci »

retti kirjutas:Üllatusena leidsin ,et Emajõel oli võimekus ehitada puitsilda ka vaba veega.
Tänud... kõike ei tea keegi aga hea kui keegi annab suunava vihje.
https://et.wikipedia.org/wiki/Holmi_t%C3%A4nav_(Tartu)
Paraku, otselink ei näi toimivat kuid kui kopeerida viide lehitseja aadressiribale siis avaneb
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Manurhin »

Aga tulles tagasi teema juurde, milleks on sild, millest peaaegu keegi mitte midagi ei tea, siis ma pigem küsiks teadjamatelt, missugune nägi välja 1944. aasta navigatsioonihooaeg Emajõel? Kas üldse mingit tsiviillaevaliiklust oli? Ärgem unustagem, siis oli juba täiesti olemas oht punakotkaste näol, seda enam, et nood jõge navigeerimiseks kasutasid. Kas tol suvel veel üldse mõni reisilaev liikus, millega ka lihtinimesed sõita said ja seega ka Kavastu silda näha (eeldusel, et laev vähemalt niikaugele allavoolu sõitis)?
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas retti »

Manurhin kirjutas:Aga tulles tagasi teema juurde, milleks on sild, millest peaaegu keegi mitte midagi ei tea, siis ma pigem küsiks teadjamatelt, missugune nägi välja 1944. aasta navigatsioonihooaeg Emajõel? Kas üldse mingit tsiviillaevaliiklust oli? Ärgem unustagem, siis oli juba täiesti olemas oht punakotkaste näol, seda enam, et nood jõge navigeerimiseks kasutasid. Kas tol suvel veel üldse mõni reisilaev liikus, millega ka lihtinimesed sõita said ja seega ka Kavastu silda näha (eeldusel, et laev vähemalt niikaugele allavoolu sõitis)?
1944 aasta tegemistest Peipsil ja Emajõel Tartuni
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... k&start=30

FB Nostalgiline Tartu on selline kommentaar
Irja Roots
1933 sündinud inimene on kindel, et tema eluajal Kavastus n.ö. "päris" silda pole olnud. Sõjaväe pontoonsild oli küll, aga see kadus koos selle rajanud armeega.

Kui keegi - ka akf Dr.Sci - arvab minus pahatahtlikust ja ebaobjektiivsust - siis eksib rängalt.
Minu küsimus saksa sõjavangide kohta Kavastus oli esitatud täiesti teadlikult ja teemassepuutuvalt.Mis moel teemassepuutuvalt - see tuleb lähiajal.

Akf Fucs
see,et hobifotograafi pilt pöördes on,ei ole haruldus.Neid juhuseid ikka on.Ka selleski foorumis mitmeid olnud.
Mis arvad?
Manused
ohitud sild1 001 - koopia PÖÖRE.jpg
ohitud sild1 001 - koopia PÖÖRE.jpg (77.59 KiB) Vaadatud 905 korda
ohitud sild2 001 - koopia PÖÖRE.jpg
ohitud sild2 001 - koopia PÖÖRE.jpg (90.59 KiB) Vaadatud 914 korda
Viimati muutis retti, 20 Sept, 2020 8:58, muudetud 1 kord kokku.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Dr.Sci »

retti kirjutas:...
Kui keegi - ka akf Dr.Sci - arvab minus pahatahtlikust ja ebaobjektiivsust - siis eksib rängalt.
Minu küsimus saksa sõjavangide kohta Kavastus oli esitatud täiesti teadlikult ja teemassepuutuvalt.Mis moel teemassepuutuvalt - see tuleb lähiajal.

Akf Fucs
see,et hobifotograafi pilt pöördes on,ei ole haruldus.Neid juhuseid ikka on.Ka selleski foorumis mitmeid olnud.
Mis arvad?
Ei, ma ei mõtle otseselt pahatahtlikkust, ma mõtlesin pigem seda et miskil tasemel läheb inimese ego kõrgemaks tasemest kus ta on suuteline oma vigadest õppima.
(enesekriitiliselt - ka mina olen mõnes valdkonnas selle taseme saavutanud...vist)
Mis puutub fotosse... jah, vanakooli inimesena on mul omalgi mõned aparaadid millega film paberile kantida, paned teistpidi sisse ja ongi peegeldus... aga ümber pööratuna ei lähe tee asukoht (IMHO) maja ja mõisaga kokku.
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas retti »

Pöördes piltide puhul on selgitus ka pildi paremas ääres silla kõrval olevale väiksele nn putkale - mida Kavastus ei ole ühelgi pildil.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36618
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Kriku »

Kahjuks või õnneks ei ole aga mitte mingit alust arvata, et pilt pöördes olema peaks.

---

8 mulle täiesti arusaamatut postitust Kärevere sillast läksid päriselt ära.

4 postitust läksid Emajõe sildade teemasse.
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas mart69x »

Ei saagi enam aru milles nüüd probleem, kas nurgatornis, puude võras või mingis tugimüüris. Antud pildid on 99% tehtud Kavastus ja enamus energiat läheb vaidlemisele, et need pole tehtud Kavastus kuna mingi pisidetail on erinev kuid jäetakse tähelepanuta, et 99% detailidest klapivad. Pildi asukohas kahtlejad võiksid hoopis uurida, et kui pole tehtud Kavastus, et kus need siis tehtud on ??? Kui see sild polnud Kavastus ja pildid tehtud kuskil X kohas ja piltidel X sild siis sellest kohast ja sillast peab ju olema veel rohkem pilte. Praegu taob mõni mees vastu rinda, et pole seal tehtud ja kõik, suutmata pakkuda välja ühtegi kohta kus need võiksid siis olla tehtud. Kas tõesti tekib kellegil kahtlus, et Kavastu inimese fotoalbumis on vanad pildid kohast mis on 99% identne Kavastuga kuid pole seal tehtud? :D

Ainuke asi, milles üldse kahelda on piltide orginaalsus. Äkki on keegi need sillajupid ise MS Paintis sinna juurde joonistanud?? See muidugi võib olla austet ksf retti järgmiseks jauramise teemaks kui asukoha vaidlus peaks läbi saama.
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
devision
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 15 Aug, 2008 21:37
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas devision »

Mul on nüüdseks telefonikõne kaugusel 7 eakat tunnistajat, kes tõsisele huvilisele on valmis memuaarid edasi andma. Üks neist on ise masinaharidusega vanahärra, kes vaatamata kõrgele eale on kindlasti vitaalsem ja arukam kui mõnigi siinsetest komenteerijatest.
Küsin veelkord, kas Retti nimetab neid valetajateks ja/või seniilseteks?
Kas Rettil pole oma elu, on igav või tõest teemat puudutav kaotusvalu sunnib sellisteks asjadeks?
Tean ka, kust see tema silda mittemäletava isiku kommentaar tuleb. See on Facebookist suvaliselt üles nopitud kommentaar, kus ta antud teemal on samuti kõik solki täis pritsinud. Vahepeal riputas luba küsimata sinna koos provotseerivad tekstiga isegi minu siinsed silla pildid, mis nüüdseks on eemaldatud.
Ma ei saa aru kuna see provokatsioon ja teema solkimine siin lõpeb või lõpetatakse?
Boss
Liige
Postitusi: 178
Liitunud: 03 Juun, 2018 18:43
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Boss »

retti poolt see teema ära solgitud,aru ei saa kas tegemist debiilikuga. ( postitust mitte ära kustutada )
Ghostship
Liige
Postitusi: 369
Liitunud: 02 Jaan, 2020 1:13
Asukoht: Kraken
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Ghostship »

devision kirjutas: Ma ei saa aru kuna see provokatsioon ja teema solkimine siin lõpeb või lõpetatakse?
Siis kui saksa arhiividest leitakse Füüreri ja Speeri allkirjadega Kavastu silla projekt koos värvilise fullhd videoga silla avamise lindilõikamisest :)

Aga väga hea, et järjest juurde tuleb mälestusi. Eriti hea oleks kui saaks mingit infot, mis aastatel seal süvendamised on toimunud ja kas selle käigus oli jutuks mingid sillajäänused veel all? Seda võivad mäletada isegi palju nooremad, kes ise oma silmaga seda silda pole näinudki. Endiselt arvan, et kõige lihtsam on silla olemasolu lõplikult lukku panna vee alt kontrollides. Tundub väga kahtlane, et keegi nägi nii suur vaeva tol ajal, et lõplikult kogu jõepõhi ära puhastada.
Viimati muutis Ghostship, 20 Sept, 2020 10:13, muudetud 2 korda kokku.
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas mart69x »

retti kirjutas:Kavastu sild oli olemas.
Kõik õige.
Esimesel leheküljel olev purustatud peahoonega pilt on suvelõpust -sügisest 1941.
Teisel pildil käib sillaehitus milleks kasutatakse pildi allääres olevat parve.Pildil on näha kuidas palgid on trossiga kokku seotud.
Aga
ma ei saa aru -milleks krt sakslastele seda kolmandat silda vaja oli.Taganemiseks ?
Ju siis. See seletab ka silla kandevõime.
Vähemalt 04.09.2020 oli Kavastu sild ksf retti jaoks olemas :write:
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 16 külalist