Kavastu sild!

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Kriku »

See on võimalik, aga jutt katusekalde järsemaks muutumisest põrutuse tagajärjel ei kannata küll mingit kriitikat. Katusekonstruktsioonis on peale sarikate veel näiteks ka pennid...

Mis "valge maja" sõjajärgsesse pilti puutub, siis eks sa oota, et keegi sulle selle välja otsiks. Selle puudumine ei tõesta igatahes mitte midagi.
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas retti »

Kriku kirjutas:See on võimalik, aga jutt katusekalde järsemaks muutumisest põrutuse tagajärjel ei kannata küll mingit kriitikat. Katusekonstruktsioonis on peale sarikate veel näiteks ka pennid...

Mis "valge maja" sõjajärgsesse pilti puutub, siis eks sa oota, et keegi sulle selle välja otsiks. Selle puudumine ei tõesta igatahes mitte midagi.
mul pole vaja oodata.
Sest sellist pilti pole olemas.
Sinu väide, - et ei tõesta mitte midagi ...
Sa pakkusid välja,et jääme soliidseks.Ma jäängi.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Kriku »

retti kirjutas:Sinu väide, - et ei tõesta mitte midagi ...
Sa pakkusid välja,et jääme soliidseks.Ma jäängi.
Mina ka. Foto puudumine ei saa olla tõend. Põhimõtteliselt.

Sellest, kuidas ma eile õhtul jalutamas käisin, ei ole ka mitte ühtegi fotot. See ei tõenda mitte kuidagi, et ma ei käinud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Kriku »

retti kirjutas:Ja kus siis see hoone B sinu arvates asub?
Kavastus, aga see on tõenäoliselt pärast sõda ehitatud eelmise asemele.
Boss
Liige
Postitusi: 178
Liitunud: 03 Juun, 2018 18:43
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Boss »

retti, sa oled juba siin teemas kaks korda mööda magu saanud! Arvad ikka, et fotod pole tehtud Kavastus? Võrled fotot kus hoone A on 44 aasta fotol ja 84 aasta fotol pole. Selle ajaga võib muutuda palju maastikul. Kavastu mõis enne pommitamist ja pärast pommitamis siis võrdlesid puid põõsaid mis olid ümber mõisa ja mida enam polnud hävinud mõisa juures. Liigu nüüd tagasi teema algusesse ja seal küsitakse lihtsalt kus saaks infi selle silla kohta... mitte kas Kavstu hoone A on pea 50 aataga püsti või hävinenud
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas retti »

Kriku kirjutas:
retti kirjutas:Sinu väide, - et ei tõesta mitte midagi ...
Sa pakkusid välja,et jääme soliidseks.Ma jäängi.
Mina ka. Foto puudumine ei saa olla tõend. Põhimõtteliselt.

Sellest, kuidas ma eile õhtul jalutamas käisin, ei ole ka mitte ühtegi fotot. See ei tõenda mitte kuidagi, et ma ei käinud.
Foto puudumine/mitteolemasolu ja objekti puudumine fotol on absoluutselt erinevad asjad.Mina räägin viimasest.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Kriku »

See, et hoonet 1984. aastal pildil ei ole, ei tõenda mitte kuidagi, et see hävitati 1944. See, et pole fotot perioodist 1944-1984, ei tõenda samuti mitte kuidagi, et hoone hävitati 1944.

Niisamuti, see, et ma olen praegu kodus, ei tõenda, et ma ei käinud täna hommikul ujumas.
retti
Liige
Postitusi: 1270
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas retti »

Polnud kaua vaja oodata.
September 1963.
Postid ka pildil olemas - aga teisel pool teed.
Kriku - parem ära hakka - et Kavastus olid ka fantoomhooned.
Manused
Kavastu 1963 TMF474_2_1_pisipilt.jpg
Kavastu 1963 TMF474_2_1_pisipilt.jpg (53.56 KiB) Vaadatud 1745 korda
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Kriku »

Millest sa praegu räägid? Et see valge müürijupp vasakul on jäänus kõnealusest hoonest...?
Kasutaja avatar
ktamm
Liige
Postitusi: 1119
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:01
Asukoht: Vaivara
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas ktamm »

See, et 1963 Valge Maja on katki, ei tõesta, et 1945 ta katki oli.
Ja pealegi - mis tõestab, et 1963 fotol on Kavastu?
NGolf
Liige
Postitusi: 3073
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas NGolf »

Õnnestus ka ühe kohalikuga vestelda, kes jagas oma mälestusi. Sünniaasta tõttu oli ta silla olemasolu ajal väike ja ise sealt üle ei käinud, kuid vanemad ja naabrid käisid ja silla olemasolu oli kohalikele laialt teada. Tema kodutaluni ca 4 km kaugusel kostis kui hommikul hobuvankrid kolinal üle puitsilla sõitsid.

Suur sild oli Kavastus olemas, see ehitati umbes 1943. aastal Saksa sõjavangide, põhiliselt vene naiste poolt. Pontoonidelt rammiti sisse vaiad ja sild ise oli tõesti pikk, mõlemalt poolt üles mäenõlvadeni, et lahingutehnika saaks sedamööda taanduda. Ehitusel kasutati häid pikki naelu mida kohalikud hiljem omale kõrvale panid. Kavastu meierei kõrval olevad postid olid tõesti selle silla osad, külm kergitab neid üha läbi asfaldi ka tänapäeval. Augustis 1944 kasutati seda silda sakslaste taandumiseks, sild oli õhkimiseks ette valmistatud ja lasti kiiresti pärast viimaste üksuste ülesaamist õhku. Kuivõrd punaste praamid, millega nad üle Lämmijärve tulid, ei jõudnud õigeaegselt Kavastusse, seisis rinne seal Kavastu õhitud silla juures kaks nädalat. Selle rinde seismise ajal lasid venelased leekkuulidega paljud Kavastu hooned põlema ja samuti tekitasid kahjustusi suurtükimürskudega.

Silla vees olevad postid pidid siis tõesti olema muljetavaldavad, et võimaldada laevade läbisõitu. Samas ei tähenda see, et sild algas mõlemalt poolt mäe pealt seda, et sild oleks ühel kõrgustasapinnal olnud kogu pikkuses. Küllap oli enamus maa peale ehitatud osast vaid mõni meeter maapinnast kõrgemal, võimaldamaks ka porisel aastaajal tehnika läbipääsu.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Kriku »

Akf Retti poolt viimati postitatud fotol aastast 1963 puudub tema poolt varem postitatud fotol aastast 1984 kujutatud ehitis, mis pidi väidetavalt otse nn. valge maja taga olema.
devision
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 15 Aug, 2008 21:37
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas devision »

Mina ei saa juba ammu aru, mida Retti tõestada või ümber lükata püüab? Kas ta ise saab?
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas Walter2 »

Silla eluaeg 43-aug44 suurendab tunduvalt võimalike aerofotode leidmise võimalusi piirkonnast.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
devision
Liige
Postitusi: 230
Liitunud: 15 Aug, 2008 21:37
Kontakt:

Re: Kavastu sild!

Postitus Postitas devision »

Walter2 kirjutas:Silla eluaeg 43-aug44 suurendab tunduvalt võimalike aerofotode leidmise võimalusi piirkonnast.
Minu tunnistajad räägivad kõik eranditult vaid 1944. aastast, mis sillaga seotud. Kiire ehitus, umbes kuu käigusolekut ning 25.08.44 õhkimine, aga kontrollima peab loomulikult kõiki viiteid, seda enam, et need tunnistajad olid tollel ajal siiski lapsed.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist