Panther Ausf.D

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

Järgmiseks ettevõtmiseks saab Takomi Panther Ausf.D.

Komplekt tuleb täieliku sisuga. Et Takom on pakkinud karpi mootorina kaasa Maybach HL210, millega varustati vaid esimesed 250 toodetud pantrit, on fotoeeskujude valik kaunis ahtake.
Et esialgu on tegemist peamiselt sisuga, siis jätkan paralleelselt fotode lappamist ja lõplik markeeringuvalik on veel tegemata.

Karbi sisule on mul lisada veel Aberi kaunis põhjalik lisakomplekt koos alumiiniumtoru ja kuulipildujatorudega.
Interjööri saab täiendada Eduardi vastava komplektiga ja alla tulevad MasterClub'i pastlad. Lisaks soetasin Abteilung 502 kaude välja antud raamatu Pantri kohta lootes sealt rohkelt tevet ning pildimaterjali leida, kuid sellest on praeguse ehituse puhul küll vähe kasu, sest raamatu sisust ca. kolmveerand on Ausf.G kohta.

Takomi pantri kohta on seni vaid häid sõnu lausuda. Karbi sisu on detailne ja väga põhjalik. Ka detailide liigendus on väga hea ja hõlbustab
interjööri moodulitena valmistamist, et neid eraldi värvida. Plastdetailid on ka väga peened lähendes lausa etside poolt võimaldatavale, samuti on plast küllaltki painduv ja kogu selle peensuse juures ei ole siiani ühtegi detaili õnnestunud kogemata murda.

Erilist rõõmu valmistab mulle ka see, et koostamise ülesehitus on sarnane päris tankiga ja annab elava ettekujutuse, kuidas need olid valmistatud.

Pilt


Senise koostamise juures on isetegevust vähe viljeleda saanud. Paar traati on siia-sinna siiski lisandunud ja esinurkades olevat hüdraulikaseadmestikku on ka pisut omaalgatuslikult täiendatud. Praegu on seis umbes sealmaal, et esimese värvi saab sisemusele peale lasta, et alusvanni pisut rohkem kokku panna.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Kristjan
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas Joss Metsast »

Vägev! See tõotab tulla teema mida on põnev vaadata.

natike inspiratsiooni mengi karbi teemadel (ausf.A küll) :
http://www.modellversium.de/galerie/6-m ... sf-a-.html
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas calico »

:write: Nii panen siia märgi maha, sest tahan et meilile tuleks teemast teade kui areng toimub. Ärge siis pahandage kui ma ei kirjuta, sest kui meister on tasemel, polegi nagu midagi öelda! :mrgreen: :dont_know:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas fossiil »

Jajah, vaatan neid torusid ja voolikuid ja arvan, et interjööriga mudelid ei ole üldse minu jaoks mõeldud. Aga algus on põnev, üritan mitte mõelda, kaua selline aretamine võiks minu käes aega võtta..

Urmas.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

See interjööriga tegelemine ei ole üldse nii kole, kui võiks ette kujutada.

Esimene värviring on tehtud ja hunnik eraldi värvitud detaile üheks kaadervärgiks liimitud.
Valgena kasutasin AK RC seeria RAL9001 Cream White'i ja alumise osa värvina Humbroli 115.
Peab ütlema, et mulle see Humbroli värvitoon kohutavalt meeldib.

Käigukast sai kõigepealt omale kohale. Toru koos kangidega kinnitasin ka sinna peale,
kuid siis murdsin värskest liimist uuesti lahti, sest selgus,
et selle servmised vardad ei luba muidu kere külgi kinnitada.
Põhja tegin mõnusalt rokaseks ja õliseks sest kui masin on õline, siis ta ei roosteta ja töötab hästi.

Pilt

Pilt


Siin on koostatud küljed.

Pilt


Torsioonvardad said värvitud eraldi ja neid on omajagu.

Pilt


Külgede ja põhja ühendamine oli päris elamusterohke. Üks pool läks ilusti külge,
aga teise poole torsioonvarraste oma pesadesse ajamine oli kaunis keeruline ning kannatlikkust nõudev, eriti selles osas,
mis käigukasti alla jääb, sest sealset olukorda ei olnud näha ja ligi sinna ka kuidagi ei pääsenud.
Järk-järgult külge kinni surudes samal ajal hambatikuga vardaid suunates ta siiski omale kohale sai.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Kristjan
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas Joss Metsast »

See torsoonide värk on kole karm, mõeldes tankistide peale...
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas fossiil »

See mida ma seni näen, on juba paras vägitegu. No hea on vaadata küll, kuidas kõik see kenadus hakkab järjest enam ilmet võtma. Ise ma siiski hoiaksin pigem tagasihoidlikku joont, no ei tundu kohe üldse lihtne.
Aga tankistidele oli tõesti põhjust kaasa tunda, pillad midagi väikest, aga sinu jaoks tähtsat maha ja siis kougid seda kusagilt nende rauast kaigaste alt ja no ei leia... Hakka või tanki laiali harutama..
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas Walter2 »

Kas meeskond lasi tõesti nende torsioonide otsas ringi või oli masinas siiski ka mingi põrand all? Tööõnnetuste avalduste laviin murtud jalaluude näol oleks Aadu kontoora koheselt tasalülitanud.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

Walter2 kirjutas:Kas meeskond lasi tõesti nende torsioonide otsas ringi või oli masinas siiski ka mingi põrand all? Tööõnnetuste avalduste laviin murtud jalaluude näol oleks Aadu kontoora koheselt tasalülitanud.
Oi sinna pantri kõhtu, meeskonna ja torsioonide vahele tuleb veel kõvasti kraami - mürsud, akud, kardaanid...
Meeskonnaruumi põrand tanki keskosas saab olema umbes selle koha peal, kus valge ja halli piir jookseb.

See pilt annab aimu, mis seal sees on. Mudel ei ole mõistagi minu oma, vaid pilt on laiast internetist korjatud:
Pilt
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 826
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas Sam Beaver »

Nende torsioonide paigaldamine vist on nii mudelil kui päriselus üks kõrgema järgu masohhism?
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas bufab »

hei

ole hea kirjuta siia pisut värvidest ka. mis punane, mis sisuvalge, mis käimakast, torrosioonid jne. ja mis moto tuleb
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

bufab kirjutas:hei

ole hea kirjuta siia pisut värvidest ka. mis punane, mis sisuvalge, mis käimakast, torrosioonid jne. ja mis moto tuleb

Sisu värvide osas olen eeskujuks võtnud Littlefieldi Panther Ausf.A, mis pisut rohkem kui kümmekond aastat tagasi ära restaureeriti.
http://www.toadmanstankpictures.com/panther.htm

Põhimõtteliselt annab ka komplekti värvimisjuhend laias laastus sama skeemi selle suurema erisusega, et komplekt laseb mootoriruumi krundipunaseks teha.
No mulle meeldis seal see sinakashall rohkem.

Värvidest olen kasutanud:
Punase krundina AK RC067 RAL8012 Rotbraun.
Valge on AK RC002 RAL9001 Cream White. See ei ole nii kollaka tooniga, kui StuG'ide interjööris kasutatud Elfenbein. Lähtusin David Byrdeni seisukohast, et Elfenbein muutus aja jooksul heledamaks, või beežimaks.
Alumise osa sinakas-rohekas-hall on Humbrol 115. Jällegi Byrdeni sõnutsi täpne toon selle alumise osa värvimiseks. Seda värvi paraku Humbrol enam ei tooda, aga mul õnnestus paar aastat tagasi Ebayst mingitest laojääkidest paar purki tellida.
Käigukast on värvitud tumehalliks kasutades AK RC057 RAL7021 Dunkelgraud. Juhendis oli nii kirjas ja mulle meeldis see hallina rohkem, kui Littlefieldi Pantril tehtud sinakashall.
Torsioonid on Tamiya X-18 poolläikiva mustaga üle võõbatud ja pärast metallikpigmendiga kerge metalne läige antud.
Amortisaatorite läikiva osa saavutasin Bare Metal Foili kasutades - on selline tagant kergelt kleepuv õhuke foolium, millest automudelistid kroomliiste teevad.

Mootoriks on sellesse komplekti pandud esimesel 250 Pantril kasutatud kolme õhupuhastiga Maybach HL210 P30 nii et olen piiratud üsna varajaste Ausf.D'dega. Põhimõtteliselt fotosid lapates - kui torni nurkades enam suitsugranaate ei ole, siis on minu jaoks liiga hiline Ausf.D.


Ma ei tea, sai vist enamusele küsimustele vastused siia?
Võin meeleldi veel vastata.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas vaoinas »

Nii, kuhu me jäimegi...

Vahesein sai endale meeskonnaruumi poole pisut plekist asendusi. Neid kuskil komplektis kaasas ei olnud ja nii tuli nad ise teha.

Pilt


Põrandale lisasin ka kaks toru mis tulevad voolikutega käigukasti juurest ja jätkuvad edasi seinal.
Tegelikult on pantril neid torusid seal põrandal muidugi hulganisti, mis mul kõik tegemata jäävad, aga need kaks olid sellised suuremad ja
jäävad hiljem üsna hästi näha.

Pilt


Siin on põrandale lisandunud kraam enne vaheseina paigaldamist.

Pilt


Eduardi komplektist pärit kellad.

Pilt


Juhi ja kuulipilduri kohad. Kuulipilduri istmel on ajakiri, sest selle koha pealt õnnestus mul enese lolluse tõttu mattlaki ja värvikiht veidi
lahti sulatada ja mul puudus viitsimine selle parandamisega tegelda. Ajakiri on küll mereväe tegemisi kajastav Ran an den Feind nr.7, aga
me võime siinkohal ette kujutada õnnetut sõdurit, kel oli unistus mereväkke saada, kuid elu keerdkäikude tõttu lõpetas idarindel tankistina.
Postiga on ta lasknud endale Saksamaalt saata Ran an den Feindi, sest unistus Kriegsmarinest ei ole siiski kustunud.

Pilt


Mootoriruumis valitseb veel tühjus.

Pilt


Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Kristjan
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas fossiil »

No on hull töö!
Aga väga ilus vaadata, ootan järge..
Kasutaja avatar
bufab
Liige
Postitusi: 406
Liitunud: 19 Mai, 2009 21:56
Kontakt:

Re: Panther Ausf.D

Postitus Postitas bufab »

aina paremaks läheb. Super

aga küsimus tekkis. Sul hall ja netis leidub punase sisuga. Või kehtib reegel, et kellel mis värvi kodus on?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist