Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Rand kirjutas:Sellise hirmutamisega kaugele ei jõua. Lähtudes Sinu loogikast, ei peaks tulirelva üldse siis kellegi/millegi vastu enesekaitse otstarbel kasutama. Oluline on see, mis on tõde ja kui Sina nii väga kardad mingisuguse tulemustasu taga ajava prokuröri süüdistusakti, siis tõesti ei soovita end kaitsta, isegi proportsionaalselt. Luba end pigem röövida/sandiks peksta/ära tappa...
Tavaliselt olen mina olnud see vestluspool, kes on argumenteerinud, et inimene, kes ei suuda ennast kaitsta ja laseb ennast röövida/sandiks peksta/ära tappa, selmet ennast (vajadusel ka relvaga kaitsta), on evolutsiooniliselt läbi kukkunud. Ja nüüd hakkad Sina MULLE hädakaitseolukorras relva kasutamist seletama... Nojah. Ei ole vajadust ega põhjust.

Paraku näitab viimase aja kohtupraktika, et selliseid juhtumeid, kus ennast relvaga kaitsnud inimene oleks õigeks mõistetud, sisuliselt ei olegi. Ehk nagu ma juba enne kirjutasin, tark inimene teeb sellest järeldused, et relva kasutamine jäägu EV-s viimaseks võimaluseks, kui tõesti on surm silme ees.
Rand kirjutas:Asjasse veidikenegi süvenenud inimene on sellised detailid enda jaoks läbi mõelnud ja arvestanud kiire õigusabi vajadust.Samuti saab alati kutsuda kohtusse tunnistama ka teisi erialaspetsialiste, kes siis tehtu asjakohasust kinnitavad ja hädakaitse piiride ületamise süüdistust ümber aitavad lükata - nii nagu Udras kaasati teoreetilise eksperdina Mustakivi juhtumi puhul.
Nonii kaasati Udras ja mis siis? Tüübile mõisteti maakohtus ikkagi 6 aastat ja eluaegne valuraha kohustus. Juba praeguseks on möödas veidi üle kahe aasta ja kui seda ka kõrgemates astmetes edasi (h)arutatakse, kestab see saaga veel mitmeid järgnevaid aastaid. Isegi KUI õigeks mõistetakse, on need vaidlemisele kulunud 4-5 aastat sinu elust kadunud ja tagasi ei saa neid kunagi.
Rand kirjutas:Et me siis hakka vahetu ründe puhul tantsides otsima "ohutut suunda", kuhu lasta? Ütlen tänaval röövivale kaagile, et too võtaks rahulikumalt, muidu pean tegema lasud ohtlikus suunas?
Ära nüüd hoogu satu. Tänaval (rahvarohkes kohas) tulistamine ei ole küll see asi, mida vaidluse argumendiks tuua.
Ärge muretsege kaaskodanikud, mul on dum-dumid sees. irw.
See on vastutustundetu tegu ja kindlasti oluliselt raskendav asjaolu.
Rand kirjutas:Relvakäsitsemis - ja laskeoskus koos enesekaitsemoonaga moodustavad terviku. FMJ ei ole loodud tänaval kandmiseks, vaid treeninguks! Me saame tänast olukorda ikka väga palju parandada. Kui ise ei taha, pole lugu. Aga ära tule teistele kaikaid kodaratesse loopima.
Lõpeta palun süüdistuste loopimine. Mina ei ole kellelegi kaikaid kodaratesse loopinud, avaldan vaid foorumis oma isiklikku arvamust ja järgin oma tegevuses Relvaseadust, meeldib see siis meile või mitte.
Rand kirjutas:Leidub juhtumeid, kus näitena on koer rünnanud relvaomanikku, too lasknud koera maha ja sündmuspaika saabunud patrull liigitabki tegevuse hädakaitse alla, kuigi juriidiliselt saab rünnata vaid isik. Seaduse mõistes loetakse koeri siis aga n-ö kõrgemaks ohuallikaks.
Kellelgi kuskil on mingi koolitus vahele jäänud. Looma ründe korral ei ole tegu hädakaitse vaid hädaseisundiga. Tegu on juriidiliselt erineva paragrahviga. (§28 vs §29)
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36573
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Akf Ranna viimane postitus läks hädakaitse teemasse. Palun relva enesekaitseks kasutamise arutamist seal jätkata.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kulibin »

Ok, reeglina ma ei postita teemadesse mida ei jaga, siinkohal tunnen tetud vastutust mis puudutab summutite kasutamist tsiviilkäibes ... Jahimeestele igati teretulnud aga laiatarbesse ei tohiks summuteid lubada välja arvatut sportlasketiirud IMHO. Kuna harva võtan siin sõna, siis pean ära märkima sihikute võimekuse mis lubatud, relvaseadus nimelt keelab meil igasugused valgusvõimendid ja termod, aga kas digitaalne optika on termo või valgusvõimendi ?
Edit. Kui minu Sakol on Remingtoni digisight day mode mis on legaalne nii saksas kui kah soomes kas ma pean siis tõestama et pole kaelkirjak ? Ometi on see isend siin tuvastatav kui valgust võimendav optika kuna selle tundlikus on 0,01 lux ? Tjah, õnneks olen saksa kodanik ja mind ei koti teie totrused ja seniks on siin kõik laabunud korrektselt aga mõelge, mitte kusagil maailmas ei käsitleta hetkel digitaalset optikat ilma termota kui õõnägemisseadmeid.
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36573
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Relvaloa omanike taustakontroll viis kümnekonna loa tühistamiseni: https://www.err.ee/1162002/relvaloa-oma ... istamiseni
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kriku kirjutas:Relvaloa omanike taustakontroll viis kümnekonna loa tühistamiseni: https://www.err.ee/1162002/relvaloa-oma ... istamiseni
..mida raffusringhääling siis alates eilaõhtusest ETV AK saatest teavitab hulläreva pealkirja all EESTIS ON TEKKINUD PROBLEEM RELVALUBADEGA :shock: :roll:

Et siis 26 000 relvaomanikku, kelledest kümnekonna puhul tuvastas PPA miski vajaduse relvaluba lõpetada - olematu protsendisajandik ju :lol:

Kuulasin sellist PROBLEEMITEAVITUST eileõhtuses AK saatas johannestralla suu läbi ja mõtsin, et kui meil Eestis kõik PROBLEEMID tõesti niimõttetult protsendisajanduslikud oleksid, oleksime juba ammu Euroopa viie rikkaima riigi seas :twisted: :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Rand
Liige
Postitusi: 53
Liitunud: 04 Apr, 2020 15:57
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Rand »

Borja kirjutas:
Kriku kirjutas:Relvaloa omanike taustakontroll viis kümnekonna loa tühistamiseni: https://www.err.ee/1162002/relvaloa-oma ... istamiseni
..mida raffusringhääling siis alates eilaõhtusest ETV AK saatest teavitab hulläreva pealkirja all EESTIS ON TEKKINUD PROBLEEM RELVALUBADEGA :shock: :roll:

Et siis 26 000 relvaomanikku, kelledest kümnekonna puhul tuvastas PPA miski vajaduse relvaluba lõpetada - olematu protsendisajandik ju :lol:

Kuulasin sellist PROBLEEMITEAVITUST eileõhtuses AK saatas johannestralla suu läbi ja mõtsin, et kui meil Eestis kõik PROBLEEMID tõesti niimõttetult protsendisajanduslikud oleksid, oleksime juba ammu Euroopa viie rikkaima riigi seas :twisted: :mrgreen:
Peab ju pastakast selle lookese välja imema ja uuesti seda teemat ketrama. Mis sellest, et PPA peadirektor oli sellest juba varasemas intervjuus rääkinud. Väga sujuvalt jäeti välja tõsiasi, et ühe inimese poolt on PPA otsus ka kohtus juba vaidlustatud.

Tulenevalt endise töökoha kontori asukohast, olen lõunatades kuulnud johannestrallade ning "uurivajakirjanike" elavaid vestlusi nii kohvikus, kui ka restoranis. Tõesti - võta üks ja viska teist! :lol:
Kulibin kirjutas:Ok, reeglina ma ei postita teemadesse mida ei jaga, siinkohal tunnen tetud vastutust mis puudutab summutite kasutamist tsiviilkäibes ... Jahimeestele igati teretulnud aga laiatarbesse ei tohiks summuteid lubada välja arvatut sportlasketiirud IMHO.
Pean tunnistama, et siinkirjutajal oli akf-iga vägagi sarnane seisukoht enne ise järele proovimist. Sisetiirus ja ilma klappideta tehtud püstolilasu järel seisukoht muutus ning peale seda sooviksin kinnitada relva(de)le helisummuti, kui see on praktiline. Antud juhul pean praktiliseks püstolkarabiinidele (registris püstolitena) ning eriti püssidele kinnitamist. Tavalisele kaitseotstarbelisele püstolile kinnitamine aga praktiline teatavasti pole, kuna neid ühendatult kabuuris ja varjatult kanda on sisuliselt võimatu - v.a. juhul, kui olemas vaid üks relv püstoli näol, mis täidab nii EDC, kui ka kodukaitse rolli. Sellisel juhul kruvib inimene seda pidevalt kodus peale ja välja minnes maha..

Asi taandub paljuski sellele, kas teemasse on süvenetud ning kuidas keegi väärtustab enda/lähedaste kuulmistervist ja võimekust peale loodetavasti mitte ettetulevat laskmist pidada Häirekeskusega arusaadavat ning selget dialoogi.
Leo
Liige
Postitusi: 3322
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Leo »

Ma ka juhtusin seda uudist nägema Aktuaalsest Kaamerast ja sellist vastikut eduraportöörlust ja pastakast probleemi väljaimemist oli ikka suhteliselt vastik vaadata. AK tootis ikka täiega sõnnikut. 10 probleemset relvaluba 26000 näitab tegelikult, et asi on täiesti korras ja probleemi ei ole. Kui näiteks kõik juhilubade omanikud kutsuda homme korduseksamile, siis oleks probleemsete protsent kindlasti oluliselt kõrgem.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

https://www.ohtuleht.ee/1018596/verise- ... suudistuse

Huvitav lõik on siin:
Nüüdseks on selgunud, et kohtu alla ei antud ainult tulistamises süüdistatav Liina Bahovski, vaid ka kannatanu, tema abikaasa Martin Bahovski. Nimelt on prokuratuur 47aastasele mehele esitanud süüdistuse karistusseadustiku paragrahvide alusel, mis käsitlevad tulirelva, selle olulise osa ja laskemoona ebaseaduslikku käitlemist ja tulirelva helisummuti ebaseaduslikku käitlemist.
Põhja prokuratuuri vanemprokurör Katrin Paesoo ütles Õhtulehele, et territooriumilt leiti kolm ebaseaduslikku vintpüssi ja kaks vintpüssi relvarauda ning helisummuti. „Kõik ebaseaduslikud relvad ja relvaosad võeti ära ning need lähevad konfiskeerimisele ja hävitamisele,“ sõnas prokurör. Samalt territooriumilt leiti ka tsiviilkäibes keelatud laskemoona, mis ei olnud nõuetekohaselt hoiustatud. Selle osas viis politsei läbi väärteomenetluse.
Veider... veider. Helisummuti puhul saab ainsaks "süüks" panna seda, kui see oli kodus relva küljes. (ReS §20 brim lg 3 - Helisummuti on tulirelvaga tulistamisel tekkiva heli summutamiseks ettenähtud seade, mida on tulirelvale lubatud kinnitada ja kasutada jahipidamisel või lasketiirus või laskepaigas. Helisummuti omandamise õiguse annab relvaluba.)

Teine asi, Martin väitis ühes varasemas intervjuus ise, et tegu oli musta püssirohu relvadega.

Meenutuseks copy-paste:
Ajakirjanik: “Pärast juhtunut võttis politsei kõik su relvad ja relvaloa ära. Kas oma kire ja hobiga ehk relvandusega sa enam tegeleda ei saa?"

Martin: "Mul on kollektsioon ühe- ja kaheraudseid mustapüssirohurelvi, mis ei ole Eesti seaduste järgi relvad. Politsei korjas need relvad ka minult ära ja hõõrus veel käsi, et assa raisk, saime illegaalseid relvi viis tükki, mis pole relvaloa peal. Aga need ei nõuagi luba üldse. Ma ei ole neid siiani politseist kätte saanud, nad väidavad, et on veel ekspertiisis. Tegelikult ei julge nad neid lihtsalt tagasi anda...”
Ma millegipärast usun, et Martinil VÕIS olla mõni illegaalne vint, aga KUI tegu oli vanade musta rohu püsside või nende replikatega, mis tõesti ReS alla ei käi JA selle eest väänatakse süüdistus, siis on muidugi puhta perse. Vabandage mu prantsust, aga mõte jääb samaks.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
AndresTy
Liige
Postitusi: 957
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas AndresTy »

Kümme potensiaalset tarrastet oleks ikka probleem küll - hoolimata sellest, et osakaal 26000 relvaloa omanikust on aritmeetiliselt tühine....
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

vtl kirjutas:Ma millegipärast usun, et Martinil VÕIS olla mõni illegaalne vint, aga KUI tegu oli vanade musta rohu püsside või nende replikatega, mis tõesti ReS alla ei käi JA selle eest väänatakse süüdistus, siis on muidugi puhta perse. Vabandage mu prantsust, aga mõte jääb samaks.
Üks mõte veel: kuna minu eelmises postis viidatud artiklist jooksis läbi lause: "Prokuratuur saatis kriminaalasja kohtusse kokkuleppemenetluses...", siis see viitaks nagu sellele, et Martin tunnistas ennast põhimõtteliselt süüdi (kokkuleppemenetlus lõppeb alati süüdimõistva otsusega)?

Ma nagu ei tahaks uskuda, et relvaentusiast ja avalikult musta rohu relvi reklaaminud mees ennast selles süüdi tunnistas. Kas seal oli midagi muud/enamat või tõmmatakse musta rohu relvadega kõri vaikselt kinni ja Martinile anti võimalus kergelt pääseda, kui ta kokkuleppemenetlusega nõus on.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
BlancoNegro
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 30 Dets, 2014 14:06
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas BlancoNegro »

Prokuröri mainitud "kolm ebaseaduslikku vintpüssi ja kaks vintpüssi relvarauda" tunduvad olevat midagi muud, kui Martini kollektsioonis olnud vanaaegsed eestlaetavad relvad (reprod).
Huvitav, kuidas kindlaks tehti, et need ebaseaduslikud vintpüssid just Martinile, mitte tema naisele kuulusid. Olid Martini relvakapis? Mees tunnistas enda omaks?
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

BlancoNegro kirjutas:Prokuröri mainitud "kolm ebaseaduslikku vintpüssi ja kaks vintpüssi relvarauda" tunduvad olevat midagi muud, kui Martini kollektsioonis olnud vanaaegsed eestlaetavad relvad (reprod).
Huvitav, kuidas kindlaks tehti, et need ebaseaduslikud vintpüssid just Martinile, mitte tema naisele kuulusid. Olid Martini relvakapis? Mees tunnistas enda omaks?
Proku mainitud "kolm + kaks" klapivad justkui Martini väite "hõõrusid käsi ja said illegaalseid relvi viis tükki" musta rohu legendiga.
Samas numbrite kokkulangevus võis olla juhuslik muidugi.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36573
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Ma ka pigem arvaks, et ta ei jätaks kasutamata võimalust nii põhimõttelises küsimuses õigusvaidlust pidada. Kes siis veel, kui mitte tema?

Peale selle rikub kriminaalkorras karistatus ju ta edaspidist karjääri, nii et kaalul on palju.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Dr.Sci »

Tõenäoliselt on need 2 täiesti erinevat protsessi, Martini relvad võibolla alles ekspertiisisi...
Rand
Liige
Postitusi: 53
Liitunud: 04 Apr, 2020 15:57
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Rand »

Vaevalt, et tehakse kaks protsessi sama teo eest, sest "relvad veel ekspertiisis". Pigem on ekspertiis juba tehtud ning üks terviklik süüdistusakt / kokkulepe koostatud.

See on aga spekulatsioon. Targemaks saame siis juba homme, kui 10:30-12:00 istung toimub. Ilmselt läheb kohale ka meedia, niiet saame hiljem lugeda ja näha.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 2 külalist