Luuraja BBC-s

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Luuraja BBC-s

Postitus Postitas Luuraja »

Ahoi!
Austatud kaasfoorumlased Frantzuz ja Seenior tõukavad nüüd ka minu mälestuste radadele. Iseasi, kas ma nende värvikuse tasemele küünin. Aga ma proovin.
Esmalt üldised sättungid:
- Olen Järvamaa poiss, kes läks sõjaväkke 4. juulil 1988 ja jõudis tagasi koju 26. augustil 1989. Vene kroonut teeninud panevad vast kohe tähele, et kahest aastast jäi kõvasti puudu. Esialgu ei valgusta, miks nii läks, see on tulevikumuusika :)
- Teenisin Sõjaõhujõududes, vene keeli Военно-Воздушные Силы - sellest ka teema nime üks osa BBC. British Broadcasting Company здесь не причем :D
- Õppeväeosa oli 19. nooremlennutehnikute kool (в/ч 33746) koduses Läti linnas Aluksnes. 6 kuud helikopteriõpet (Mi-8 ja Mi-24)
- Riviväeosa oli 80. üksik ründelennuväepolk (80. ОШАП, в/ч 29115) Sital-Tšai lennuväebaasis Aserbaidžaanis.
Selle üle olen muuseas siiani uhke. Mul õnnestus teenida eliitväeosas. Ja olen tänulik, sest see aitas ja aitab väga palju kaasa minu praegustele tegudele. Mina pean oma nõukaarmee teenistust väga positiivseks.

Aga lähemalt juba edaspidi. Võib-olla mitte nii tihti, kui nimetatud kaasfoorumlased...

PS. Kutsun akf Tuxi üles oma mälestusi ühte kohta kokku koguma. See on tõeliselt fantastiline lugemine!
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Liige
Postitusi: 817
Liitunud: 30 Apr, 2004 19:49
Asukoht: 58°22'N 26°43'E
Kontakt:

Re: Luuraja BBC-s

Postitus Postitas sammal.habe »

Küllap teame miks nii lühike teenistus oli. Meie kandis öeldi selle kohta kuluaarides "Gorbatshovi amnestia". Ise tulin ka sellega tagasi.
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Re: Luuraja BBC-s

Postitus Postitas Luuraja »

sammal.habe kirjutas:Küllap teame miks nii lühike teenistus oli. Meie kandis öeldi selle kohta kuluaarides "Gorbatshovi amnestia". Ise tulin ka sellega tagasi.
Mina tean seda pigem vene sõduriemade amnestiana :) Selle võitles välja Vene Sõduriemade Komitee - üliõpilased pidid 1989. aasta 1. septembriks oma koolidesse jõudma.
See sõduriemade komitee on siiani täitsa olemas:
https://ksmrus.ru/
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Re: Luuraja BBC-s

Postitus Postitas Luuraja »

1988 juuni. Vanalinna päevad, käisime kogu kursusega katuseid mööda. Katuseid mööda selle pärast, et raha polnud mitte kellelgi, aga kontserte vanalinna õuedes tahtsime kõik kuulata. Eriti jäi mulle meelde Katoliku kiriku plekk-katus Dominiiklaste kloostriõue kõrval, seda mööda tuli väga ettevaatlikult roomata, et mitte segada Kärt Tominga või vendade Johansonide kontserti.
Ja öölaulupeod Lauluväljakul. Sini-must-valged lehvimas, isamaalised laulud kõlamas...
Endal aga peas teadmine - kohe tuleb minna. See on takkajärele tarkus, et oleks võinud pool aastat end kuskil peita ja olekski pääsenud.Aga tol hetkel oli see seadus, millele tuli kuuletuda. Et mitte päris vangi minna.
Ja nii tuli minna kurat teab kuhu. Ajakirjandus oli juba üles peksnud dedovšina ja zemljatšestvo teemad, Sakalauskase juhtum oli juba olnud.
Isa ütles, et pead minema ja küll sa hakkama saad, vene poisid on mõnusad mehed. Ema ütles, et kohanemine igasuguste oludega on intelligentse inimese põhiomadus. Takkajärele - mõlemad rääkisid absoluutset tõde.
Paar nädalat pärast vanalinna päevade ja sessi lõppu ning enne minekut on mällu jäänud ühe lõputu peona. Kaks nädalat enne minekut veetsin sõbra juures Obinitsas, armusin kõrvuni tema õesse, tulemusena läksin kroonu juba kiilakana, juuksed lõigati mul maha päikesetõusul kuskil Orava ja Obinitsa teeristil ühe eksdessantniku poolt.
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Re: Luuraja BBC-s

Postitus Postitas Luuraja »

Vabandan pika viivituse pärast. Olen selline süveneja, kes süveneb nii, et unustab kõik muu.
Arvan, et süvenemise objekt pakub austatud kaasfoorumlastele kindlasti huvi. See on Paide ehk Wittensteini ordulinnuse makett.
Teen koostöös ajaloolasega, kes ajaloolisest Paidest kõige rohkem teab ja kes Rootsi arhiividest järjest uusi dokumente välja kaevab.
Jagasin välja terve kausta, sellesse ilmub loodetavasti ikka rohkem pilte töö edenemisest:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist