Kaadrimuudatused

Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Kriku »

See ei puutu enam vähimalgi määral teemasse.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ajateenistust on ta õpingute pärast edasi lükanud, kuid lähiajal peaks talle ka arstliku komisjoni kutse tulema. Alternatiivina mainib Vaga ka reservohvitserite kursust.
Olen näinud taolisi, eelneva sõjaväelise õppe/kogemuseta tegelasi aktsioonis nendel kursustel - otse öeldes see mingit erilist lisaväärtust ei loo.
Kui, siis võibolla viiakse ministrini rohkem indikatsioone selle kohta, et rohujuure tasand on ikka kole vaene (kui isik on kandnud relvi, mille vanus ületab tema enda oma 2-3 korda).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
gooligan
Liige
Postitusi: 1259
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas gooligan »

Sõna "nõunik" on alati olnud ministeeriumites eksitav.

On olemas mitte-poliitilisi nõunikke, kes päriselt omavad kompetentsi vastavas valdkonnas ja aitavad abistavad ministrit vajaliku teabe/inimeste jms. Tihtilugu elavad need nõunikud üle ka ministrivahetuse (nt Kaja Kallas jättis vist 3 Ratase nõunikku ametisse s.h julgeolekunõuniku).

Teist tüüpi on poliitilised "nõunikud". Nad tulevad ja lähevad koos ministriga. Ja nende puhul on tegu pigem "juhtmega" erakonna ja ministri vahel. Nende ülesanne polegi olla valdkonnakorüfeed ja anda teemakohast nõu.
Pluss on neil "nõunikel" tihtilugu ka suht laialivalguvad referent-asjaajaja ülesanded. Kuna töö on ajutise iseloomuga siis võib mõnevõrra kõrgem palk kui tavalisel referendil olla ka põhjendatud.
Segaduse likvideerimiseks oleks mõistlik need poliitnõunikud tõesti kuidagi ümber nimetada.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Küsimus on terminis. Need mittepoliitilised nõunikud kannavad nimetust "ministeeriumi nõunik" ja alluvad otse kantslerile (muud nõunikud alluvad osakondade, talituste ja büroode juhtidele). Nende ülesanne on abistada ministeeriumi juhtkonda.

Poliitiline on nimega "ministri nõunik". Need tulevad ja lähevad koos ministriga. Olen näinud praktikas olukorda, kus minister oli Märt Rask ning tema poliitilised nõunikud olid toona lapseohtu Taavi Rõivas ja Keit Pentus :oops: Mis nõu nad toona juustes halli omavale Märt Raskile anda suutsid, jäi ka toona ausalt öelda segaseks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mongol
Liige
Postitusi: 1306
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas mongol »

Kapten Trumm kirjutas: Olen näinud taolisi, eelneva sõjaväelise õppe/kogemuseta tegelasi aktsioonis nendel kursustel - otse öeldes see mingit erilist lisaväärtust ei loo.
Ma lihtsalt remargi korras küsin lugupeetava enda sõjalise hariduse tausta, loodetavasti sisaldab see vähemalt põhikursust ja vähemalt mõneaastast teenistust üksuse juhina?

Ja tõsisemas toonis - miks mitte tõsta tõesti nende nõunike palka 2 korda, aga sellele kohale pääsemiseks oleks (tegevväelaste-praktikute ehk vanemallohvitseride ning nooremohvitseride *pluss* KVJ poolt) hinnatav konkurss. Lisaboonusena ka omavastutusleping ja muu motiveeriv värk. Siis oleks OK küll :)
professional retard
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Martin Herem »

Mõttetu vaidlus.
Minu teada ei ole keegi kuskil tõsiselt väitnud, et kaitseministri nõunik ministrile sõjalist /riigikaitselist nõu annab. Tal ongi teised eesmärgid. Sõjalised teadmised tulevad kasuks, kuid sõltuvalt funktsioonist ei pruugi üldse olulised olla.
See et ametikoha nimetus tegelikke ülesandeid ei väljenda, olen ma nõus.
Olen näinud taolisi, eelneva sõjaväelise õppe/kogemuseta tegelasi aktsioonis nendel kursustel - otse öeldes see mingit erilist lisaväärtust ei loo
- ma loen ühte "taolist" tegelast iga päev, kuid ei arva, et tema õpingud päris tühja on läinud.
Ja kui aus olla, siis algasid ka minu kokkupuuted sõjaväega "kursustel". KL ei lähe arvesse.
8)
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas muhgel »

Ma ei saa aru kuidas on ohvitseride kursus ajateenistusele alternatiiv? Kes ja kus annab õiguse valida?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Mõttetu vaidlus.
See "vaidlus" siin on vähemalt niikauaks täiesti mõttekas ja asjakohane, kuniks on ära vastatud lolllihtne küsimus - mis sexuaalne suhe on riigikaitseeelarvel ühele sellisele ilma hariduseta "poliitjuhtmele" palga maksmisega :mrgreen:

Ka tahaks jätkuvalt teada, millistele KV ohvitseri // vanemallohvitseri auastmetele vastab täna KV palgatabelis summa 2650 EUR :roll:

Et siis hea võrrelda ju, kuipallu aastaid peab õppima ja teenima üks KV ohvitser // vanemallohvitser, et sihandse palgani jõuda.. kuna Veiko PALMi ei tundu hetkel levis olema - ehk vastab Martin HEREM ise selle lihtsa küse ära (ei peaks eriline söasaladus olema) :P
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4088
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Some »

Vaatasin riigiametnike palgatabelit. Samasse auku lähevad brigaadiülemate ja eri väeliikide ülemate (õhuvägi,merevägi, sõjaväepolitsei) palgad.Kaitseväe ülemjuhataja palkonpisut alla 6000.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Some kirjutas:Vaatasin riigiametnike palgatabelit. Samasse auku lähevad brigaadiülemate ja eri väeliikide ülemate (õhuvägi,merevägi, sõjaväepolitsei) palgad.Kaitseväe ülemjuhataja palkonpisut alla 6000.
Tänud - ja väike (teemaväline) parandus siia: viimane "ülemjuhataja" oli meil LAIDONER (HEREM on lihtsalt KV juhataja) :wink:

Aga kas siis HEREM/PALM kinnitavad ka, et üks selline kaitseministri ilma hariduseta "poliitjuhe" saabki riigikaitseeelarvest suisa eluaeg teenind koloneli palka :roll: :?:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
mongol
Liige
Postitusi: 1306
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas mongol »

Lisan Borja küsimusele omalt poolt küsimuse: kas vastutus on ka sama(väärne)?
professional retard
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4088
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Some »

mongol kirjutas:Lisan Borja küsimusele omalt poolt küsimuse: kas vastutus on ka sama(väärne)?
Poliitjuhtmed on väga olulised. Ilmselgelt on sul "Valimiskool" vaatamata jäänud, paljud asjad saavad selgemaks. Alusta algusest: https://youtu.be/WU9Ey9Ifm10
runno
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 11 Sept, 2008 10:03
Asukoht: Tallinna külje all
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas runno »

Some kirjutas:Vaatasin riigiametnike palgatabelit. Samasse auku lähevad brigaadiülemate ja eri väeliikide ülemate (õhuvägi,merevägi, sõjaväepolitsei) palgad.Kaitseväe ülemjuhataja palkonpisut alla 6000.
https://majandus24.postimees.ee/6962936 ... sissetulek

Siin on toodud, et brigaadiülema palk on 3500 bruto.
Pataljoniülema palk on 2900 bruto, seega umbes sinna auku selle noore naga palk langeb.

Tabelis pole eraldi välja toodud, et pataljoni ülem, on kõrgem struktuuriüksus ja "ülem", seega võis segadust tekitada.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4088
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas Some »

Minu andmed on siit: https://www.rahandusministeerium.ee/et/ ... apoliitika
Too esimene allalaetav Exceli tabel sisaldab nimeliselt kõigi ametnike põhipalka. Tõsi - lisatasusid pole sisse arvestatud.
runno
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 11 Sept, 2008 10:03
Asukoht: Tallinna külje all
Kontakt:

Re: Kaadrimuudatused

Postitus Postitas runno »

Numbrid on samad, mis artiklis :)

Enivei, olgu koloneli asemel kol-ltn, see ei muuda fakti, et märgade kõrvatagustega tegelane saab sama palka, mis aastaid teeninud ja õppinud suurte kogemustega kaitseväelane.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 44 külalist