militaar.net foorumist

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36563
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Mitte kuidagi ei tõenda. Mul on muud ka teha, kui siin kellelegi midagi tõendada.

Ajakirjandusel on vähemalt teoreetiliselt kohustus olla objektiivne ning sellest lähtuvalt saab seda ka kritiseerida ebaobjektiivsuse korral, on mõtet erinevate ajakirjandusväljaannete kajastusi võrrelda jms. Parteide propagandalehtedel sellist kohustust kasvõi teoreetiliselt ei ole - nemad ongi lihtsalt parteide propagandalehed ja seega eelduslikult ebaobjektiivsed. Objektiivsus ei kuulu vähimalgi määral nende eesmärkide hulka, sest neid hoitakse käigus häälte püüdmiseks.
Harald Hirmus
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 10 Dets, 2014 19:27
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Harald Hirmus »

Kriku kirjutas:Mitte kuidagi ei tõenda. Mul on muud ka teha, kui siin kellelegi midagi tõendada.

Ajakirjandusel on vähemalt teoreetiliselt kohustus olla objektiivne ning sellest lähtuvalt saab seda ka kritiseerida ebaobjektiivsuse korral, on mõtet erinevate ajakirjandusväljaannete kajastusi võrrelda jms. Parteide propagandalehtedel sellist kohustust kasvõi teoreetiliselt ei ole - nemad ongi lihtsalt parteide propagandalehed ja seega eelduslikult ebaobjektiivsed. Objektiivsus ei kuulu vähimalgi määral nende eesmärkide hulka, sest neid hoitakse käigus häälte püüdmiseks.
Küll aga on siin foorumis Donalt Trumpi teemal pidevalt toodud meelevaldseid artikleid pigem faktidena ja valdavas enamuses liberaalsest vaatenurgast. See oligi ju kogu teemaalgatuse põhjus.
mart2
Liige
Postitusi: 5174
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas mart2 »

Kriku kirjutas:Mitte kuidagi ei tõenda. Mul on muud ka teha, kui siin kellelegi midagi tõendada...
Loodan, et lugupeetud kaasfoorumlane edaspidi ei nõua ka teistelt tõendamisi, sest argumendi ümberlükkamiseks peab vastu vaidleja tooma omad väited, mitte nõudma esmase osapoole tõendeid. :scratch:

Täpsustus: Pean silmas kõiki lõimeid, mitte seda konkreetset.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Nõus eelnevatega - see lõputa "tõestamise nõudmine", mida teatud (uus)foorumlased siin teemades on harrastama hakanud, vaid lihtlabane demagoogiavõte ongi :|
Kusjuures peavoolu (vasak)meedia jääb(ki) neil alati väljapoole kriitikat - neile "tõestamisnõue" ei kehti :mrgreen:

Lisaks sellele - kui minuenda isik on foorumis suht teada(-avalik), siis seda enam ei võlgne ma oma seisukohtade osas mingeid krd "tõestusi" mulle täiesti tundmatutele türnüflitele, kes on oma foorumiisikud maskeerinud lollakate tähenumbrikoodide varju :lol:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36563
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Lugupeetavad ajavad nüüd segi foorumi reeglid ja selle, millest ja kuidas foorumis räägitakse.

Foorumi reeglid on sisuliselt Tooma otsustada. Neid või nende aluseks olevaid kaalutlusi ei pea mitte keegi mitte kuidagi tõendama. Need lihtsalt on sellised, nagu need on.

Neis reeglites on kirjas, et faktiväiteid tuleb toetada allikaviitega:
kui tsiteerid või esitad fakte ning väiteid mõnest allikmaterjalist, siis viita sellele; kui tegu on webis kättesaadava materjaliga, siis anna ka link
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=55&t=903

Täpselt sama käib DT teema kohta. Kui keegi leiab, et DT teemasse on postitatud väärate faktiväidetega artikleid, on tal täielik õigus paluda allikaviidet või postitada ise väärat väidet ümber lükkav teave koos allikaviitega. Ükskõik kummalt poolelt.
AndresTy
Liige
Postitusi: 953
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas AndresTy »

Borja kirjutas:Lisaks sellele - kui minuenda isik on foorumis suht teada(-avalik), siis seda enam ei võlgne ma oma seisukohtade osas mingeid krd "tõestusi" mulle täiesti tundmatutele türnüflitele, kes on oma foorumiisikud maskeerinud lollakate tähenumbrikoodide varju :lol:
VÕIMAS! Kuna mina olen omateada enam-vähem teatud-tuntud isik, siis ei pea mina oma väiteid tõestama! Asjad lihtsalt on nii nagu ma ütlen! Missuguses miilitsakoolis sellist "tarkust" küll õpetati?

Mis puutub aga mart2 näidet Kriku mittetõendamise kohta, siis on see suht kontekstist väljarebitu. Kui ikka hakatakse tõendust nõudma teemal, et miks partei propagandaväljaanne pole ometi samaväärne ajakirjandusega, siis sellise "tule eile meile" rumaluse peale võiks veel äkilisema vastuse anda. :evil:
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3342
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Madis Reivik »

Arutelu alus on elementaarne loogika, väide-tõestus, vastuväide-tõestus.
Kui põrutad väite a la peavoolus ei anta sõna ..... ja keegi tob vastuväite koos lingiga a la see tegelane on kirjutanud 8 arvamusartiklit, siis ei saa ju öelda et "pohhui ma usun ikka edasi et talle sõna ei anta".
Teine loogikaviga- foorumis pikalt osalemine ei tee tegelikult inimesest spetsialisti igal alal.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Dr.Sci »

AndresTy kirjutas:
Borja kirjutas:Lisaks sellele - kui minuenda isik on foorumis suht teada(-avalik), siis seda enam ei võlgne ma oma seisukohtade osas mingeid krd "tõestusi" mulle täiesti tundmatutele türnüflitele, kes on oma foorumiisikud maskeerinud lollakate tähenumbrikoodide varju :lol:
VÕIMAS! Kuna mina olen omateada enam-vähem teatud-tuntud isik, siis ei pea mina oma väiteid tõestama! Asjad lihtsalt on nii nagu ma ütlen! Missuguses miilitsakoolis sellist "tarkust" küll õpetati?

Mis puutub aga mart2 näidet Kriku mittetõendamise kohta, siis on see suht kontekstist väljarebitu. Kui ikka hakatakse tõendust nõudma teemal, et miks partei propagandaväljaanne pole ometi samaväärne ajakirjandusega, siis sellise "tule eile meile" rumaluse peale võiks veel äkilisema vastuse anda. :evil:
Siinkohal arvan et akf B ja teised kelle isikud on suht kergelt tuvastatavad (selhulgas mina ka) ei hakka päris valimatut jama siia postitama umbes stiilis et "Maa on lame sest ma internetist lugesin kuidas keegi Pirita Muulilt nägi binokliga Helsingi veetorni" (isegi kui oleks ei näeks, Aegna ja Viimsi jäävad ette). Ja ise pean end selles foorumis ka veel suht uustulnukaks... aga tõesti, ronib siia mõni täisanonüümne tüüp perekoolist ja hakkab liberaalset jama ajama nagu oleks oma koduseinte vahel, tavaliselt ma lihtsalt ignoreerin aga saan aru ka akf-idest kellele asi närvidele käib ja käsi libiseb taskusse kontrollimaks kas teravat moona on piisavalt.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36563
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Hando Tõnumaa esineb igal pool oma nime ja näoga :dont_know:

On muidugi väga tervitatav ja kiiduväärt, kui akf-id kasutavad oma pärisnime või avalikku pseudonüümi ning Borja on oma pika kasutajastaažiga ses osas kindlasti paljudele eeskujuks. Siiski kehtivad reeglid kõigile kasutajatele ühtmoodi.

LISATUD: Pärisnime all esinemine muidugi annab kirjutajale mõningase eelise valdkonnas, milles ta on ekspert - nagu varem öeldud.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2109
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas vaoinas »

Dr.Sci kirjutas:...ja hakkab liberaalset jama ajama nagu oleks oma koduseinte vahel, tavaliselt ma lihtsalt ignoreerin aga saan aru ka akf-idest kellele asi närvidele käib ja käsi libiseb taskusse kontrollimaks kas teravat moona on piisavalt.
Nii, ja kas liberaalne maailmavaade siinses foorumis on kuidagi keelatud ja seda toetav argumentatsioon on pikema jututa jama, mis ajab mõnd täiesti õigustatult teravat moona kobama?
Ma pean end ka maailmavaate poolest liberaaliks - kas peaksin AKF arvates siinsest foorumist nüüd lahkuma, sest see on järsku konservatiivse maailmavaate kõlakambriks kujunenud?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36563
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Ei ole, ei ole, ei pea, ei ole.

Kui närvid on haiged, tuleb neid ravida.
susi
Liige
Postitusi: 557
Liitunud: 08 Juul, 2005 21:22
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas susi »

Millest või miks on tekkinud ühele modele säärane imelik nimi ? Ennem oli Kriku. Aga nüüd on see Hea Kriku .
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36563
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Akf Borja oli see, kes seda märkas ja mullegi teatas. Pidasin pärast esimest üllatust veidike aru ja jõudsin äratundmisele, et olengi!

Tore on hea olla ja üldsegi mitte imelik 8)
susi
Liige
Postitusi: 557
Liitunud: 08 Juul, 2005 21:22
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas susi »

Hea Kriku kirjutas:Akf Borja oli see, kes seda märkas ja mullegi teatas. Pidasin pärast esimest üllatust veidike aru ja jõudsin äratundmisele, et olengi!

Tore on hea olla ja üldsegi mitte imelik 8)
Minu ja Borja arvamused selles küsimuses ei kattu. Hea on vaenlase laip. Kriku pole minu sõber ega ka laip. Vaenlane ega hea ka mitte. Kriku sobis paremini. Sellisel juhul tahaks mina olla - kuri susi .
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36563
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Nii vähe saingi hea olla :(
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist