Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Vasta
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Postitus Postitas Martin Herem »

Ma ei "punnita" vaid konstanteerin fakti, et 48tk D30neid olete te de facto juba maha kandnud.
Ja mida sina selle "punnitamisejutuga" (veel) punnitad :?:
Punnitamise all pean ma silmas sinu postituste eesmärki - igal juhul näidata tänaseid ja veel sündimata otsuseid negatiivselt.
Mina neid otsuseid paremini selgitada ei oska kui sinugi poolt tsiteeritud lõigus.
Seega jääb "õpitud abitus".
Õnneks pole selles valdkonnas Borja arvamusel märkimiväärset kaalu (loodetavasti ka siin foorumis) ja KV saab asju rahulikult edasi ajada.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Teie tänaseid (veel sündimata) otsuseid kaudtule vallas polegi vaja negatiivselt "näidata" - sest need lihtsalt ongi negatiivsed :|

Praktiliselt kirjutate te ju täna korraga korstnasse nii 122mm-d kui 155mm-d veetavad haubitsad - ning "aktivasse" jäävadki teil vaid mõniteist KÕU-d - elik tühjad pihud..
Ok, ma saan muidugi aru, et teile on see täiesti piisav number raporteerimaks kamina tasandil, et "võimekus on kirjas" :lol: - kuid igal juhul on see ju täiesti ebapiisav number, et Eesti kaitseks sõtta minna, eks ole :?

Samas, eduraportöörlikest pugejatest ümbritset KVJ saab "õnneks asju rahulikult edasi ajada" - voila selle peale :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Postitus Postitas Martin Herem »

Kirjanduslikult hea tekst. Sõjalis-majanduslikult tavapäraselt ebapädev lärm :lol: Ebakompetentne ka.

Paar faktiparandust.
Mitte "mõniteist" KÕUd vaid 24.
155mm saab lihtsalt otsa, kulub ära, mitte ei kanda maha. Kuid asendusrelvana siiski säilib.
122mm osas on ainult üks otsus tehtud - maakaitse saab katsetusteks mõned. Siis vaatame edasi. Kui see on "de facto 48 relva mahakandmine", siis on. Kas kanname mõned soomlaste omad ka maha? :)

Kui asjad lähevad eelmise valitsuse otsuse järgi, siis areneme merel ka 46 miljoni eest 200km kaugusele.
eduraportöörlikest pugejatest ümbritset KVJ
- eks ma annan tervitused edasi :lol:
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Martin Herem kirjutas:Paar faktiparandust.
Mitte "mõniteist" KÕUd vaid 24.
..Ok - ma küsin siis hässti lihtsalt - millises "viisaastakus" te kahekümneneljanda KÕU kätte saate :mrgreen: (-loodate saada :roll: ).

Ning veel: KÕU on muidugi "imerelv"(-vähemalt kui uskuda suurtükiväeinspektori lõputut haipi ajakirja SÕDUR eelmise aasta numbrites) :P
Aga kuidas asendavad siiski "mõniteist" KÕUd kahel erineval operatiivsuunal seniseid 24tk veetavaid 155mm-seid ning 48tk veetavaid D30neid :?:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2372
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Postitus Postitas Martin Herem »

2026 on mõlemal brigaadil K9.
Alles siis kui K9 relvastuses on, lähevad FH70 ja D30 relvastusest välja.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Postitus Postitas Veiko Palm »

Borja kirjutas:Aga kuidas asendavad siiski "mõniteist" KÕUd kahel erineval operatiivsuunal seniseid 24tk veetavaid 155mm-seid ning 48tk veetavaid D30neid
12 iseliikuvat K9-t ühes jalaväebrigaadis 24 järelveetava FH70 asemel ei tee selle brigaadi tulejõudu mitte kuidagi väiksemaks. Liikuvus, suurem laskekaugus (ja lähitulevikus kasutusele võetav digitaalne tulejuhtimine) suudavad tasakaalustada väiksemat torude arvu.

12 iseliikuvat K9-t teises jalaväebrigaadis 18 järelveetava D30 asemel on märgatav edasiminek praegusest seisust nendel samadel põhjustel.

Kindlasti on eesmärk ka suurtükkide arvu kasvatamine mõlemas brigaadis ning võib-olla veel mõned arengud (selle osas olen tahtlikult krüptiline).

Ja Borja, Sinu tähelepanu pöörati viisakalt ekslikele arvudele, kuid Sa ei pidanud vajalikuks reageerida - esiteks ei ole meil riigis 48-t 122mm järelveetavat. Neid on selgelt vähem. Samuti ei ole meil kunagi olnud ka kahte 122mm suurtükiväepataljoni. On üks. Teise jaoks on torud ja mehed, kuid ... Aga see viimane läheb Sul niikuinii mõistmisest puhtalt läbi, Sinu demagoogiat sarnastel ainetel olen siin küllalt lugenud.

Ning veelkord arvudest ja matemaatikast (ja Sinu demagoogiast) - praeguse järelveetava 42 toru (millest 24 on 155/39 ja 18 on 122mm) asemele tuleb 24 iseliikuvat (millest kõik 155/52).
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

122-seid tuli Soomest ikka rohkem kui 18, avalikel andmetel 42.
https://epl.delfi.ee/artikkel/51159770/ ... haubitsaid?
Kaitseministeerium sõlmis täna Soomega lepingu, millega hangitakse Soomest 42 122 mm haubitsat, tehing läheb maksma üle 30 miljoni krooni.
Siin ka väike lugemine neile, kes armastavad rääkida saksa töökindlusest ja vene vanarauast (leidsin otsinguga juhuslikult)
Siit edasi on küsimus nende 155 konserveerimise kasuteguri kohta, kuna tegemist on D-30st tohutult keerukama relvaga, siis kui 2004 olid taolised probleemid, siis mis saab, kui nad peale 15a seismist "kurjaks ajada", 10-st laseb 1?
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/6902 ... gadeta-uks
D-30 pidurite probleem on lahendatud väga lihtsalt - sel polegi pidureid. :D
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Postitus Postitas nimetu »

122-seid tuli Soomest ikka rohkem kui 18, avalikel andmetel 42.
Akf Palm juba põhimõtteliselt vastas sellele punktile:
Samuti ei ole meil kunagi olnud ka kahte 122mm suurtükiväepataljoni. On üks. Teise jaoks on torud ja mehed, kuid ..
Ehk siis küsimus pole pelgalt relvade arvus.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Postitus Postitas Veiko Palm »

Kapten Trumm kirjutas:Siin ka väike lugemine neile, kes armastavad rääkida saksa töökindlusest ja vene vanarauast (leidsin otsinguga juhuslikult)
Trumm, müts maha, Sina oled ikka selline inimene, kes ehitab loovalt üles oma, pärismaailmaga vaid vähest sarnasust omava, muinasjutumaailma. AInus, mis puudu, on veel võlurid ja lohed. Faktid ja reaalsus on kui plasteliin, mis Sinu meisterlike käte vahel võtab täpselt need vormid, mida Sinu hing ihaldab. See kõik oli (mitte üleliia) sõbralikult mõeldud.

Ära jää poolel teel seisma. Ajaloost leiab veelgi töökindlamaid suurtükke ja kindlasti vene omi - vaata ka II või lausa I MS ajalukku. Ja ka seal on asjad lahendatud lihtsalt - pidureid polegi!
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Trumm, müts maha, Sina oled ikka selline inimene, kes ehitab loovalt üles oma, pärismaailmaga vaid vähest sarnasust omava, muinasjutumaailma. AInus, mis puudu, on veel võlurid ja lohed. Faktid ja reaalsus on kui plasteliin, mis Sinu meisterlike käte vahel võtab täpselt need vormid, mida Sinu hing ihaldab. See kõik oli (mitte üleliia) sõbralikult mõeldud.

Ära jää poolel teel seisma. Ajaloost leiab veelgi töökindlamaid suurtükke ja kindlasti vene omi - vaata ka II või lausa I MS ajalukku. Ja ka seal on asjad lahendatud lihtsalt - pidureid polegi!

Taolises stiilis postitus lausa ihkab vastamist.
Kuna prioriteet on vanal heal "Trumm on loll" stiilil, siis jäi Sul põhiline märkamata.
Tehnika puhul suureneb rikete võimalus võrdelisekt keerukuse kasvu ruuduga. Ehk kaks korda keerukam masin läheb neli korda tõenäolisemalt katki.
Eriti hull on asi igasugu "platsil seisvate" masinatega, mida igapäevaselt keegi ei putita. See, et suhteliselt keeruline ja kapriisne FH-70 on sagedamini katki, pole mulle mingi üllatus. Avastasin isegi üllatusena, et see on lausa lehte jõudnud, sest lood nende relvadega kaasnevast jamast pole üldiselt laiemalt teada - ka siin muudkui räägitakse 24 km laskekaugusest, vägevast moonast ja muust vägevast värgist.

Paraku, kui räägime relvadest, mis peavad seisma kuskil 15 või 20 aastat konserveerituna ja seejärel on need vaja välja võtta, siis FH-70 peale ma panust ei teeks. Hakkab sama jama pihta, mis seal artiklis räägitakse, liiga keerukas ehitus tingib palju rohkem võimalusi vigadeks. Kole narr lugu sõja alguses, kui "tulepatareis on kaks töökorras relva", ülejäänutel "ei liigu lafett" või "hüdraulika tihendid on mõranenud" (kirjeldused võetud samast 2004. a artiklist). Paralleelina ütleb ka STP võitleja, et "vanadel Soome haubitsatel töökindlusega mingeid probleeme ei olnud".
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Postitus Postitas Veiko Palm »

Kapten Trumm kirjutas:Kuna prioriteet on vanal heal "Trumm on loll" stiilil, siis jäi Sul põhiline märkamata.
Lolluses ei ole ma julgenud Sind mitte kunagi süüdistada! Palun siiralt vabandust, kui mingi selline mulje peaks olema jäänud. Siiralt.

Demagoogitsemises? Paralleelreaalsuse loomises? Faktidega manipuleerimises ja "üllatavate" järelduste tegemises? Kindel jah igale küsimusele.
Kapten Trumm kirjutas:Tehnika puhul suureneb rikete võimalus võrdelisekt keerukuse kasvu ruuduga. Ehk kaks korda keerukam masin läheb neli korda tõenäolisemalt katki.
Kui selle tõdemuseni jõuad kiiresti, siis kuidas see sama tõdemus järsku moondub väiteks "saksa tehnika kehv, vene tehnika hea"?!? Ja kuidas Sa ei saa aru, et tehniline keerukus on märgatavalt suurema võime tagajärg, mitte ei ole asi iseenesest (et noh, näitame, et suudame teha keeruka ja "kapriisse" riista!). Kõlbab kõik väited ühekorraga patta visata ja supp ongi valmis.

Ning näita mulle palun FH70, mis meie teenistuses oleks 15-20 aastat konserveerituna seisnud. Ja ma isegi ei viitsi hakata kiruma funktsionaalse lugemisoskuse puudust ning samuti on tarbetu pärida, et mis sa arvad, miks need relvad sitas seisus olid? Aga see, et sellest pole siingi foorumis räägitud, see on ikkagi lihtsalt jama.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Saksa tehnika pole mitte kehv, vaid tihti üle-engineeritud.
Soliidses vanuses tähendab see soliidseid probleeme, miks on näiteks 15a vanad S-klassi mersud (autonduse täielik tipp) saadaval täna võileiva hinnaga?
Ning näita mulle palun FH70, mis meie teenistuses oleks 15-20 aastat konserveerituna seisnud. Ja ma isegi ei viitsi hakata kiruma funktsionaalse lugemisoskuse puudust ning samuti on tarbetu pärida, et mis sa arvad, miks need relvad sitas seisus olid? Aga see, et sellest pole siingi foorumis räägitud, see on ikkagi lihtsalt jama.
Ma ei ole praegusest konserveeringust sõnagi rääkinud.
Selle (probleem)olukorra me ju ise kavatseme tekitada. Võtame meil 17+ aastat kasutusel olnud relva (mille käigus on veel kulumist ja vanust lisandunud), õlitame ta sisse ja paneme lattu seisma. 16 aasta pärast on meil seda järsku vaja, minu prognoos on, et meid ootavad täpselt samad probleemid, mis 2004 artiklis kirjeldati. Siis lihtsalt vastavad võitlejad ajakirjanikule, et lihtsamate D-30 töökindlusega probleeme meil ei ole. Ülimalt keeruline elektrohüdrauliline juhtimine (D-30 käib sama asi meeste käterammuga) näiteks ei tööta enam, mingid tihendid, klapid, plunzerid on ära vanunud. Siis võtame sinna taha meeskonnad, kes pole seda relva ammu näinud (ikkagi K9 meistrid), seal piisab ühest valest liigutusest, on tükid taga. See pole ju mingi lollikindel rahvaarmee relv, ikkagi eeldab BW tasemel õpet.

Mina soovitaks seisma panekul panustada sellistele, mille korda saamiseks päeval X on suuremad võimalused. Vanatehnika puhul eelkõige midagi lihtsamat.
Nende probleemide vastu on muidu lahend olemas - teha enne konserveerimist relvadele üks suurem remont, vahetada ära kõik, mis ajaga vanub ja konserveerida siis sisse. Kui me räägime lihtsalt relva konserveerimisest (stiilis nagu me konserveerime automaate) ja as it is seisus lattu panekust, siis ma arvan, et 15a pärast neid relvi laost võttes ületab D-30 võimalus pauku teha FH70't kordades.

Utreerides - kõige kindlam on konserveerida sisse mõõkasid. Seal pole ühtegi liikuvad osa, ühtegi tihendit. Mõõk säilitab oma töökindluse sajanditeks. Ma ei kutsu üles nüüd mõõku varuma, vaid usutavalt on Sinu taolisele hästi haritud inimesele paralleel arusaadav?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Postitus Postitas nimetu »

Tehnika puhul suureneb rikete võimalus võrdelisekt keerukuse kasvu ruuduga.
Ma hakkan siis kampaaniate tegema, et iga sõdur saaks nuia.
:lol:
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Selliseid nüansse tuleb minu arvates arvestada, taoline relvade konserveerimine, mille tulemusi on korra omal nahal kogetud (kus "tulepatareis on kaks töökorras haubitsat") on lihtsalt raha maha viskamine (minuarust), sõltumata, mis on relva valmistajariik.

Samamoodi säilib Rootsi 120 mm miinipilduja 1941. a mudel (pikaajalisel hoiustamisel palju paremini kui superkeeruline AMOS. Põhjusel, et seal pole midagi, mis ära vanub. See 120 on meil siiani relvastuses ja enne siia tulekut seisid need Rootsi ladudes üsna kaua.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti raskem juba olemasolev "raud"

Postitus Postitas tommy »

Mida lihtsam relv, seda lihtsam ka kasutamine/säilitamine. Odavam kah. Äkki see ongi nii. Vist.
Järeldus,... KV peaks loobuma vähegi moodsamast ja võimekamast relvastusest/varustusest.??
Kuu peale CV-90d, Kõud ja muu selline träni?? Asemele D-30, BMP-1, 2S1 jne..
Saame....mis me siis saame????
Pigem võiks seda nimetada propagandaks kaotusele...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: rax ja 6 külalist