Viktoriin

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Jaanus2 »

Mina tean! Sakslased kokkuhoidlike inimestena panid jeebi mehi täis, ameeriklased sõitsid tavaliselt üksi või kaksi maksimaalselt. Telekast jäi meelde. Küsimust mul ikka ei ole.
NGolf
Liige
Postitusi: 3034
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas NGolf »

Roosad ja lillad sallid meestel, samuti peast võetud kiivrid.

Dokumendikontrollis olevat välja tulnud liiga püüdlikult ära parandatud trükiviga: "Not a pass. For indentification [sic] purposes only." Someone preparing the disguises of the commandos could not resist correcting the spelling on their false cards to read "identification."
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1259
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Siki »

Jaanus2 kirjutas:Mina tean! Sakslased kokkuhoidlike inimestena panid jeebi mehi täis, ameeriklased sõitsid tavaliselt üksi või kaksi maksimaalselt. Telekast jäi meelde. Küsimust mul ikka ei ole.
Jah, see on vastus, mida ootasin. :D

Hea küll. NGolf äkki soovib uut küsimust esitada?
Kasutaja avatar
kobra
Liige
Postitusi: 212
Liitunud: 30 Juul, 2007 19:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas kobra »

Jaanus2 kirjutas:Mina tean! Sakslased kokkuhoidlike inimestena panid jeebi mehi täis, ameeriklased sõitsid tavaliselt üksi või kaksi maksimaalselt.
Olen kuulnud teistsgust versiooni, kus sakslastel oli autojuht reamees aga ameeriklastel olid ohvitserid ise roolis.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Jaanus2 kirjutas:Mina tean! Sakslased kokkuhoidlike inimestena panid jeebi mehi täis, ameeriklased sõitsid tavaliselt üksi või kaksi maksimaalselt. Telekast jäi meelde. Küsimust mul ikka ei ole.
Võibolla pidevalt taganevatel sakslastel polnud neid jeepe niipalju võtta? Trofeesid tekib siis, kui sa peale tungid.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1259
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Siki »

Kapten Trumm kirjutas:Võibolla pidevalt taganevatel sakslastel polnud neid jeepe niipalju võtta? Trofeesid tekib siis, kui sa peale tungid.
See oli ingliskeelses Wikipedias ka kirjas jah, et sakslastel ei olnud neid masinaid jalaga segada. Aga mina kuulsin seda lugu nii, et kui amid istusid jeepides max kahe-kolmekesi, siis sakslased oma suures korraarmastuses istusid korrektselt kõik istmed täis :D
NGolf
Liige
Postitusi: 3034
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas NGolf »

OK küsin siis. Millist sõjalistel kaalutlustel antud korralduse tulemust hakkas rahvasuu nimetama "maailma pikimaks raudteetunneliks"? Kuigi sellest sündis palju ebamugavust, oldi sellega nõus, sest eelnev olukord oli veel hullem- mitu aastat polnud raudteeühendust üldse.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Siki kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Võibolla pidevalt taganevatel sakslastel polnud neid jeepe niipalju võtta? Trofeesid tekib siis, kui sa peale tungid.
See oli ingliskeelses Wikipedias ka kirjas jah, et sakslastel ei olnud neid masinaid jalaga segada. Aga mina kuulsin seda lugu nii, et kui amid istusid jeepides max kahe-kolmekesi, siis sakslased oma suures korraarmastuses istusid korrektselt kõik istmed täis :D
Arvan, et ameeriklastel jalavägi jeepidega eriti ei sõitnudki, välja arvatud ülemused. Jeep polnud ju mingi jao veok. Sõdurid ja allohvitserid loksusid Studebakeri kastides või trampisid jalgsi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1230
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Tarmo Männard »

"Maailma pikimaks raudteetunneliks" nimetati Soomes rongiga vene sõjaväebaasi läbimist, kus rongi akendele kinnitati väljastpoolt vaatamist takistavad kilbid.
Eks venkud kasutasid ära kogemusi, mida NKVD sai vanglaakende sulgemisest.
Walter2
Liige
Postitusi: 3978
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Walter2 »

"Maailma pikimaks raudteetunneliks" nimetati Soomes rongiga vene sõjaväebaasi läbimist, kus rongi akendele kinnitati väljastpoolt vaatamist takistavad kilbid.
Et vene sõdurid ei näeks kuidas kapitalistlikus rongis elatakse? :)
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tarmo Männard kirjutas:"Maailma pikimaks raudteetunneliks" nimetati Soomes rongiga vene sõjaväebaasi läbimist, kus rongi akendele kinnitati väljastpoolt vaatamist takistavad kilbid.
Eks venkud kasutasid ära kogemusi, mida NKVD sai vanglaakende sulgemisest.
Tegemist oli Porkkala alaga, mis peale WWII venelaste baasiks sai ja kuskohast elanikud EW kombel (1939-1940) sunniviisil minema löödi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas andrus »

Kapten Trumm kirjutas:Tegemist oli Porkkala alaga, mis peale WWII venelaste baasiks sai
Ma ei teadnudki, et Teine maailmasõda lõppes 1944.a.
NGolf
Liige
Postitusi: 3034
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas NGolf »

Nii see oli jah, seda on ka juba samas teemas neli aastat tagasi arutatud. Pärast vaherahu nõudis NL 1000 km2 suurust Porkkala piirkonda (Mannerheimi arvestuste järgi oleks võinud sinna mahutada 100 000 Vene sõdurit, tegelikult oli ca 20 000 + 10 000 tsiviilisikut). Kuivõrd selline väekontingent asus Helsingi kesklinnast vaid suurtükilasu kaugusel, peeti Soome juhtkonna poolt riiki de facto okupeerituks. Mannerheim tegi isegi ettepaneku pealinn tagasi Turu linna viia.

Vaid 10 päevaga tehti piirkond inimestest tühjaks ja suleti 29.9.1944. Järgmised kolm aastat oli sealt alalt läbiminev Helsingi-Turu raudteeühendus suletud, siis 1947-1956 lubati taas kahe riigi suurima linna vahelist raudteeühendust. Veeremi läbilaskmise eest tuli Soomel maksu maksta, lisaks tuli eelnevas jaamas (Kauklahti) aknad plekitahvlitega sulgeda ja Inkoo Tähtelä jaamas võeti aknad taas lahti. Akende sulgemise ajal vahetati ka vedurid, need pidid olema NL omad Porkkala piirkonnas sõitmise ajal. Akende sulgemisest on video siin: https://yle.fi/aihe/artikkeli/2014/09/0 ... tta-sitten.

Kusjuures Porkkala alale minevat liiklust või inimesi ei olnud Soomel õigust kontrollida. Majviki mõisas oli punastel näiteks raadioluurekeskus, millega Soome raadiosidet pealt kuulati. 1956. aastal anti ala pidulikult Soomele tagasi, üle andma tuli "president" Vorošilov isiklikult, seal lingil on kroonikakaadrid ka. Nii varane tagasiandmine tuli üllatusena, algses lepingus oli aasta 1994. Põhjuseid varasele tagastamisele oli mitu, mh. uute relvade pikema ulatuse tõttu Porkkala väiksem tähtsus Leningradi kaitsmisel ja ka soov Soome presidendivalimistel jätta soosikutele Paasikivele ja Kekkosele "välispoliitilika võlurite" oreool.

Akf Tarmo Männard, palun küsi!
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2905
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Sho »

Jälle ei küsita?

Kelle kuju on pildil?
Pilt
Võtke teed ja tulge homme jälle..
tuuba
Liige
Postitusi: 401
Liitunud: 12 Okt, 2010 18:24
Asukoht: harjumaa

Re: Viktoriin

Postitus Postitas tuuba »

parun Münchausen?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist