REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

hjl85 kirjutas:Kuido 20: selline totalitaarne riik kus sinu soovitud systeemi rakendatakse on olemas -Hiina.
Tuleks teha vahet tavalisel ja kriisiajal. Tavaliselt pole lollidel seda mõju.
kuido20
Liige
Postitusi: 3332
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kuido20 »

tympsa kirjutas:
hjl85 kirjutas:
Ja miks ma ei võiks sõita kuhu tahan? Üks inimene vähem Eestis, kes võib nakatuda või teisi nakatada või peaksin mina (kuigi ei ole kuhugi läinud) solidaarsusest teistega siis kodus istuma ja paanitsema? Homme tehakse vaktsineerimine ja siis varsti puhkama minek ka.
Mis dokumentidega skeemitamisest sa kirjutad jääb mulle täiesti arusaamatuks.
Eks sõida kuhu tahad ja kus sind ja sinu raha tahetakse näha. Aga tagasitulekuga on teine lugu . Normaalne oleks kui pead istuma covidhotellis valve all 14 päeva karantiinis. Omal kulul muidugimõista . Ja siis test ja kui see on negatiivne, saad sealt välja
Küll see rännutuhinat ja igast eksootiliste viirusetüvede Eestisse tassimise kihku väiksemaks võtab
Küsimus on tsivilisatsiooni edasikestmises. Meditsiiniõdedel on kumm viimase peal.
https://www.delfi.ee/artikkel/92916551/ ... -tulevikku

Soovitan soojalt mõelda isiklikul tasemel, mida see COVID19 endaga kaasa tuua võib. Rahulolematute hulk kasvab ka nende seas, kes piirangutest korralikult kinni peavad ja Rahva Omakaitse salkade tekkimine võib täiesti aset leida, kes päevitunud näoga inimesi tänavatel jahivad ja neile pulki perse topivad.

Reisilt naasmine teadmises, et tsivilsatsioon kodus pole enam see, mis enne võib sel juhul problemaatiliseks muutuda ja ega neid "väikse haige paariariigi" elanikke mujal oodatagi kui seal, kus nad puhkuse veetsid.

COVID haigestumise 7-10 päev on see, kus selgub, kuhu haigus areneb, kas organism saab jagu või läheb hullemaks.
Hetkel asub seal meite peaminister.
Urams
Liige
Postitusi: 302
Liitunud: 24 Okt, 2020 17:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Urams »

Olen 15 aastat kopp-laadur juhina töödanud,
kõik tööandjad ühe sugused.Kogu aeg üks
jutt kas tööd ei ole,koppajuht toob firmasse
180 tundi tööd ,ülemus 15,siis räägitakse,et
firmas raha vähe.
hjl85
Liige
Postitusi: 6387
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Kriku kirjutas:
hjl85 kirjutas:Kuido 20: selline totalitaarne riik kus sinu soovitud systeemi rakendatakse on olemas -Hiina.
Tuleks teha vahet tavalisel ja kriisiajal. Tavaliselt pole lollidel seda mõju.
Elu on näidanud, et kõik ajutine muutub sujuvalt kestvaks
kuido20
Liige
Postitusi: 3332
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kuido20 »

hjl85 kirjutas:
Kriku kirjutas:
hjl85 kirjutas:Kuido 20: selline totalitaarne riik kus sinu soovitud systeemi rakendatakse on olemas -Hiina.
Tuleks teha vahet tavalisel ja kriisiajal. Tavaliselt pole lollidel seda mõju.
Elu on näidanud, et kõik ajutine muutub sujuvalt kestvaks
No aga kes selles tsivilisatsiooni muutuses süüdi on ja kes sõna otseses mõttes oma persega selle eest vastutama hakkab ?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

hjl85 kirjutas:
Kriku kirjutas:
hjl85 kirjutas:Kuido 20: selline totalitaarne riik kus sinu soovitud systeemi rakendatakse on olemas -Hiina.
Tuleks teha vahet tavalisel ja kriisiajal. Tavaliselt pole lollidel seda mõju.
Elu on näidanud, et kõik ajutine muutub sujuvalt kestvaks
Täielik jama. Esiteks on hulk näiteid rahumeelsest eri- või sõjaseisukorrast väljatulekust demokraatlikes riikides. Teiseks on SA piirangud hädavajalikud, et saaks üldse vastupanu osutada. Kui öeldaks, et neid ei tohi kehtestada, sest on oht nende muutumiseks alalisteks, võetaks ühtlasi demokraatlikult riigikorralduselt võimalus ennast kaitsta ning kokkuvõtteks saadaks vastupidine tulemus.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mul on praeguse kriisi peale vaadates selline tunne, et SA olukorras pole meie suurim takistus mitte taktikaline olukord ja vastase edasitung, vaid see, et mingit osa elanikkonnast tuleb hakata jõu/relvaga sundima.

Arvate, et samad koroona-, maski-, ja vaktsiinieitajad on siis vaikselt kui lambukesed ega tee kihutustööd "ärge olge suurkorporatsioonide orjadeks"?
Üldrahvalik sooritus antud kriisi ületamisel vastab minu silmis hindele "nõrk". Kevadel oli see "rahuldav" muide.

Ametlikud sotsminni arvamusküsitlused kasutavad sama eduraporti trikki nagu kaitsetahte uuringud, küsitakse isikustamata üldisi küsimusi, millele vastajad annavad soovitavaid vastuseid. Siis tekivad omalaadsed paralleelmaailmad - küsitluste järgi inimesed täidavad piiranguid kui muiste, aga millegipärast olukord halveneb ja pidevalt käib mingi vastutöötamine/näpuviskamine ning teadlaste öeldu kahtluse alla seadmine.
Viimati muutis Kapten Trumm, 23 Mär, 2021 9:55, muudetud 2 korda kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
hjl85
Liige
Postitusi: 6387
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Kriku: jutt ei olnud piirangutest vaid mingist punktisüsteemist ja selle alusel inimeste selekteerimisest
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Urams kirjutas:Olen 15 aastat kopp-laadur juhina töödanud,
kõik tööandjad ühe sugused.Kogu aeg üks
jutt kas tööd ei ole,koppajuht toob firmasse
180 tundi tööd ,ülemus 15,siis räägitakse,et
firmas raha vähe.
"Firmal läheb halvasti" on täiesti norm jutt. Kui aga ülemus hakkab rääkima, et firmal läheb hästi, siis soovitan killu hunniku taha peitu pugeda.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
hjl85
Liige
Postitusi: 6387
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Kapten Trumm kirjutas:Mul on praeguse kriisi peale vaadates selline tunne, et SA olukorras pole meie suurim takistus mitte taktikaline olukord ja vastase edasitung, vaid see, et mingit osa elanikkonnast tuleb hakata jõu/relvaga sundima.

Arvate, et samad koroona-, maski-, ja vaktsiinieitajad on siis vaikselt kui lambukesed ega tee kihutustööd "ärge olge suurkorporatsioonide orjadeks"?
Üldrahvalik sooritus antud kriisi ületamisel vastab minu silmis hindele "nõrk". Kevadel oli see "rahuldav" muide.

Ametlikud sotsminni arvamusküsitlused kasutavad sama eduraporti trikki nagu kaitsetahte uuringud, küsitakse isikustamata üldisi küsimusi, millele vastajad annavad soovitavaid vastuseid. Siis tekivad omalaadsed paralleelmaailmad - küsitluste järgi inimesed täidavad piiranguid kui muiste, aga millegipärast olukord halveneb ja pidevalt käib mingi vastutöötamine/näpuviskamine ning teadlaste öeldu kahtluse alla seadmine.
Miks? Sest moodne ja poliitiliselt korrektne on rääkida seda mida kuulda tahetakse. See on nagu Kroonikaga-enamus väidab, et ei loe seda aga ollakse hästi kursis, mis seal kirjutatud on :D
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Topelt rinne???
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Oleme üles kasvatanud uue põlvkonna, kes on hästi teadlik oma õigustest, kuid mitte niiväga teadlik oma kohustusest (sh kohustustest ühiskonna ees). :oops:
Ehk suhtumine - MINUL on õigused ja TEISTEL on minu ees kohustused. Selline "elufilosoofia" välistabki tegelikult piirangureeglite järgimise - teie võite siin end piirata, MINA teen mida MINA tahan.

Juba mingi % taolise meelestatusega massi tagab suured raskused iga kohustusliku asja elluviimisele - inimesed lihtsalt ei tea, et teatud huvid on nende omast kõrgemad ja inimesel on kohustus teatud asjus mokk maas hoida ja käsku täita.
Viimati muutis Kapten Trumm, 23 Mär, 2021 10:06, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

hjl85 kirjutas:Kriku: jutt ei olnud piirangutest vaid mingist punktisüsteemist ja selle alusel inimeste selekteerimisest
Jah, aga seegi kehtib meil osas valdkondadest juba praegu. Näiteks relva omamisel arvestatakse eluviisi.

Õigustuse tegevusvabaduse piiramiseks eluviisist lähtuvalt annab tegevuse riskiaste. Kriisiajal võivad seni väheriskantsed tegevused muutuda riskantseteks.

Demokraatlikes riikides on üldtunnustatud põhimõte, et eluviisi ei kriminaliseerita (kahetsusväärsed erandid nagu näiteks pedofiilia puhul küll eksisteerivad, aga see väljub teemast), kuid see ei tähenda, et eluviisist lähtuvalt ei võiks elanike õigusi piirata proportsionaalselt ohuga.
Kapten Trumm kirjutas:Mul on praeguse kriisi peale vaadates selline tunne, et SA olukorras pole meie suurim takistus mitte taktikaline olukord ja vastase edasitung, vaid see, et mingit osa elanikkonnast tuleb hakata jõu/relvaga sundima.
Aga see on ju alati ja igal pool nii olnud :dont_know:
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No ega see epideemia-võitlus mujal ka kergemini pole läinud.
Õigemini selles väljenduvad hästi tänapäeva sotsiaalmeedia ühiskonna nõrkused - mingi % idioote tagab kogu ürituse kraavi mineku.
Eesti pole õnneks seni veel taolises kriisis olnud nagu täna on.

Mina vaatan selle kriisi arengut murelikult, samad probleemid tekivad meil ka siis, kui idanaaber relvi täristama asub. Sisejulgeoleku üksustele tuleb kõvasti rohkem panustada, et suuta vajadusel hulka inimesi sundida. Näiteks pimendamiseks. Näiteks komandanditunniks. Näiteks rekvireerimiseks.
Hetke ebamugavus on ju suht pisike võrredes siis, mis SA tekib.

Kindlasti tuleb mõelda ka leadership'i kvaliteedi peale. Olukord, kus peaminister on pagenud koju teki alla, annab siiski väga valesid signaale.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Kapten Trumm kirjutas:Oleme üles kasvatanud uue põlvkonna, kes on hästi teadlik oma õigustest, kuid mitte niiväga teadlik oma kohustusest (sh kohustustest ühiskonna ees). :oops:
Ehk suhtumine - MINUL on õigused ja TEISTEL on minu ees kohustused. Selline "elufilosoofia" välistabki tegelikult piirangureeglite järgimise - teie võite siin end piirata, MINA teen mida MINA tahan.
Kõlab peaaegu nagu uuem gen. Ei väärigi oma vaadetele vastavat elu?

Kuulge see värk siin lõhnab tugevalt radikaliseerumise järele. Palun lõpetada muidu hakatakse siin veel keevitusega Mustamäel ukselt-uksele sõitma.

Sellel on loomus iseenesest kasvada. Praegu lükkame kõik reisisellid vardasse ära sest tuntub õigustatud. Aga järgmisel hetkel kui tunduks täiesti põhjendatud laupäeval mingit auto jupi ostma minna ja tuttav müügimees lubab korraks poodi... Seotakse järgmisel hetkel teid mõlemaid poe ukse külge kui rahva vaenlased ja koroona levitajad.
Viimati muutis loomake, 23 Mär, 2021 10:21, muudetud 1 kord kokku.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 29 külalist