REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas mart2 »

Ma arvan, et kommunikatsioon ei oleks nii kehva, kui poliitikud küsiks ja kuulaks selle ala spetsialiste.
Praegu on sama seis nagu piirangutega - kui oleks saanud haiguse levikut takistada piirangutega, nagu Teadusnõukoda soovitas, siis poliitikud otsustasid ise, et pole hullu saab ka ilma! :evil:

Iseenesetarkus on üks äraarvamatult võimas asi!
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kommunikatsioon on väike mure. Mulle jäi sellest artiklist küll mulje, et üritati teha vaikselt tipppoliitikute eliitvaktsineerimist Pfizeriga, kuid kuna asi pääses kella külge, siis hakkasid osapooled seda peitma ja eitama.

Küsin, et kas ma näen und või seisabki Ratas poriste saabastega rivi ees, paelad järgi lohisemas ja peab mäejutlust saabaste hoolduse tähtsusest?

Ehk nagu üks kommentaator Delfis kohe alguses kirjutas, et karm, lihtrahvas vaktsineerige end Astra Zenecaga, meile, poliitikutele, see päriselt ei sobi. Viimaste päevade info põhjal saaks tuletada ka uue vaktsineerimistrateegia põhijooned:
1. venelaste piirkonnad vaktsineerida Pfizeri ja Modernaga, kuna vene propaganda on õigesti valinud raskuspunkti, asudes saboteerima peamist vaktsiini ja venelased end AZga ei vaktsineeri.
2. poliitikud ja ametnikud vaktsineerida Pfizeriga
3. lihtrahvale jääb AZ, niipalju kui seda parajasti tootja suvatseb anda.
:wall:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

mart2 kirjutas:Ma arvan, et kommunikatsioon ei oleks nii kehva, kui poliitikud küsiks ja kuulaks selle ala spetsialiste.
Praegu on sama seis nagu piirangutega - kui oleks saanud haiguse levikut takistada piirangutega, nagu Teadusnõukoda soovitas, siis poliitikud otsustasid ise, et pole hullu saab ka ilma! :evil:

Iseenesetarkus on üks äraarvamatult võimas asi!
Sa ei ole seda artiklit vist mõttega ikka lugenud.
Kommunikatsioon on seal teisejärguline probleem.
Probleem on selles, et Riigikantselei koostöös haiglaga paistis sündivat salaplaan vaktsineerida poliitikuid salamahti Pfizeriga, mis on täna olnud rangelt reserveeritud meedikute kaitseks ja erijuhtudeks.

Kui aga selle vastu ajakirjanikud huvi tundsid, siis hakkas lollidemaal paaniline sebimine, varasemat asuti eitama ja tehti takkajärgi pabereid, et tõesti, vaktsineerida ainult AZ-ga.

Siin on tegelikult isegi 2 probleemi
1. üritati varastada ja kuritarvitada vaikivat kokkulepet, et Pfizerit niisama ei tehta
2. täielikult ignoreeriti riski, et kui oleks see Pfizeri vaktsineerimine toimunud, siis võinuks see hiljem välja lekkida ja sellega oleks vaktsineerimisoperatsioonile ikka tõsine karuteene tehtud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Peeter
Liige
Postitusi: 2539
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Peeter »

Kapten Trumm kirjutas:
Walter2 kirjutas:
Paha on ennast korrata, kuid oht beebipillidega tromboosi saada on naistel kordades suurem.
Beebipillidega kaasnevad tavaliselt meeldivad asjad - lärmakas õhtu, joovastavad joogid, kuumad kutid, tants, voodi ja vahel ka orgasm. Kaasneks see jada ka AZ vaktsineerimisel oleks mure ju murtud?
Aga ka vinged antibiootikumide süstid peppu näiteks :)
See muidugi selgub hiljem.

Mina soovitaks vanu häid motivaatoreid - igale AZ vaktsineeritavale pooleliitrine pudel Lauaviina. Järjekord tuleks kiiresti.
Vähemalt alguses oli nt Sputniku kohta kindel jutt venemaalastele, et peale vaktsiinisüsti ei tohi tina panna, et muidu alkohool rikkuvad toimemehanismi enne paika saamist ära.... vmt. Ja et sellepärast lihtne venehing ongi sellele vastu: a) "ah tahate ampulli panna? ei lähe läbi! :evil: ", b) "ah et pärast, siis kui ei toimi, siis on hea öelda, et ise jõid viina peale ja ise oled süüdi? ei lähe läbi! :evil: " Huvitav kuidas küll teistel vaktsiinidel selle aspektiga on? Ja kas siis oleks ikka mõtekas pudel viina pealekauba sokutada? Äkki teeks Brežnevi pakikese mingite sardellide-sprottide ja ananassi-banaanide-vmt-mandiga? :lol:
affa
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 29 Jaan, 2021 12:15
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas affa »

Olen ehk avalikest allikatest leitud teabest valesti aru saanud, aga on jäänud mulje, et AZ-ga vaktsineerimise kõrvalnähuna tekib tromb ajuverevarustusse tihedamini, kui rasestumisvastaste preparaatide kasutamise kõrvalnähuna.
Pean muidugi tõdema, et mul isiklik kogemus rasestumisvastaste preparaatide kasutamisel puudub. Ja ei ole kuulnud, et see teiste minuvanuste meeste hulgas levinud oleks.
Head akf-id kindlasti parandavad mind, kui ma eksin.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Dr.Sci »

Covid vaktsineerimisest Soomes töövava eestlase silma läbi:
Vaatamata sellele, et demokraatlikus riigis elades on omad plussid, oleks antud kriisi olukorras vaktsineerimise korraldamise seisukohast diktaktuurist rohkem kasu. Kõigile süst tagumikku ja asi vask. Ja süste piiramatus määras nii kaua kui kõik on vaktsineeritud. Tundub, et minu töövaldkonnas debiilsus vaktsineerimise valdkonnas jätkub. Pool Helsingi linna koduhooldusest teab, et uued vaktsiinid tulevad neljapäeva hommikul. Aga keegi ei tea vaktsiinide määra, valmistaja nime ega ka seda, et mis kell ja kes need ära otsib ja kohale viib. Ma võin juba miljoni euro peale kihla vedada, et neljapäeva hommikul on minu telefon punane, sest mitu nädalat on keegi tark minu nime kontaktisikuks öelnud. Ja eks ma võikski seda kõike vedada, kui mulle vaid need õigused antaks. Aga kõige halvem nali on see, et ka minul pole mitte kui mingeid andmeid vaktsiinide saadavuse kohta...
"Hea" on olla tagasi tööl. Vähemalt sama debiilsus jätkub päevast päeva ja nädalast nädalasse. Tasapisi tekib tunne, et peaks näiteks koristajaks minema. Vähemalt oleks siis vastutust teiste tegemata töö üle vähem.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui jutt on AZ-st, siis küllap seal käib igal pool tarne põhimõttel, et EL riigid saavad (vastavalt siis oma proportsioonile) täpselt niipalju, kui Inglismaale minevatest rekkadest üle jääb. Kui mõni nädal on rekkasi rohkem, siis ei jäägi :)

Sellest ka see hektiline tegevus, kunagi pole teada palju saad ja millal saad. Eks sama probleem on ka mujal, mitte ainult meil.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
gooligan
Liige
Postitusi: 1248
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas gooligan »

eks see Ratta lugu on sümptomaatiline, kui iseendast hakatakse rääkima kolmandas isikus ja end "lihtrahva" hulgast välja arvatakse... Ju siis on meie tulevane spiiker ikka nii eriline inimene, et talle sobib vaid Pfizeri vaktsiin.
----

Aga tõsiselt rääkides on tegu ikka totaalse cluster-fuckiga. Niigi on kogu see vaktsineerimisteema olnud üliõrn teema paljude jaoks. Ja Astra on olnud kogu selle segaduse sünonüümiks, eriti meie idapoolsetel aladel.Ratas oma isikliku lödipüksluse ja ma ei tea millega asjale vee peale tõmmata.
Pärisinimesed piinlevad haiglas, pärisinimesed surevad iga päev. Ja enamik oleks välditavad.
Ja siis meie poliitiline "eliit" otsustab eeskuju näitamise asemel urgu ronida ja umbusku vaktsiine suhtes veelgi suurendada.

Totaalne seljavõit ka meie naaberriigi propagandamasinale. Ootan millal Jüri kutsub kaamerad kohale Sputnik V'd süstimiseks

Aga ju me siis väärime oma valitseijaid...

PS! Tahaks näha perearsti üle kinnitamas Ratta väidet, kus ta kindläeliselt EI soovita Jüri-sugusele Astrat.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

tympsa kirjutas:ma olen üsna veendunud,et AZ puhul on ikkagi tegu vaktsiinisõjaga EU ja Britannia vahel ....
Asi , arvan, et keerulisem. Pigem, nagu Rahvusvaheline "kambakas", või, umbes nii.
USA peatas Briti ravimitootja AstraZeneca Plc tehase kasutamise ( AZ toodang oli määtatud L.- Am ; EU ; veel kusagile ; aga, mitte US jaoks. näit.- USA-l on laenulepingud Mehhiko ja Kanadaga umbes 4 miljoni AstraZeneca vaktsiini annuse tarnimiseks )

""AstraZeneca, kelle vaktsiini pole USA-s heaks kiidetud, teatas, et teeb president Joe Bideni administratsiooniga koostööd, et leida vaktsiini tootmiseks alternatiivne koht.""
""AstraZeneca jõupingutused USA-s on (poliitiliselt) pärsitud. Valitsus kritiseeris ravimitootjat selle eest, et ta kasutas vaktsiini katsete tulemustes aegunud andmeid. Hiljem muutis ta oma uuringut.""
USA nakkushaiguste tipparst ütles neljapäeval Reutersile, et riik ei pruugi vajada AstraZeneca vaktsiini isegi siis, kui see lõpuks saab "müügiloa " US toimetamiseks..

""Valitsusel plaan "toimetada" ainult J & J üheannuselise vaktsiiniga, , et vältida segadusi tulevikus , ütles Times, viidates kahele kõrgele föderaalse tervishoiuametnikule.""
https://www.jpost.com/health-science/co ... ant-664103
T.
gooligan
Liige
Postitusi: 1248
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas gooligan »

affa kirjutas:Olen ehk avalikest allikatest leitud teabest valesti aru saanud, aga on jäänud mulje, et AZ-ga vaktsineerimise kõrvalnähuna tekib tromb ajuverevarustusse tihedamini, kui rasestumisvastaste preparaatide kasutamise kõrvalnähuna.
Pean muidugi tõdema, et mul isiklik kogemus rasestumisvastaste preparaatide kasutamisel puudub. Ja ei ole kuulnud, et see teiste minuvanuste meeste hulgas levinud oleks.
Head akf-id kindlasti parandavad mind, kui ma eksin.
Mida me teoretiseerime? Eestis on 963 kinnitatud koroonasurma. Haiglas on ravitud rohkem kui 6000 inimest. Vaktsiniid pakuvad pea 100% kaitset haiguse raske läbipõdemise eest.

Paneme siis nüüd selle tromboosiohu kõrvale. Ja vaagime riske.

PS! Tromboosi riskirühma kuulujad on tihtilugu selle nimel palju vaeva näinud...
parkija
Liige
Postitusi: 1061
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas parkija »

Mul küsimus : Kuidas peab Eesti Riik 1/4 elanikkonnast ehk venelastele end arusaadavaks tegema ja üleüldse , mille karvase pärast te venelastele küll viina või muud söödavat preemiaks sokutate , loodate nendes tänutunnet tekitada ?
Nüüd tuleb raudselt põhjuseks haiglasüsteemi ülekoormus ja muud õiged argumendid
aga mul on 100 % töötav lahendus -
järgmine pension makstakse välja näiteks "külanõukogus" esmalt vaktsiinisüst ja seejärel kassasse .
kuido20
Liige
Postitusi: 3325
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kuido20 »

Kapten Trumm kirjutas:Probleem on selles, et Riigikantselei koostöös haiglaga paistis sündivat salaplaan vaktsineerida poliitikuid salamahti Pfizeriga, mis on täna olnud rangelt reserveeritud meedikute kaitseks ja erijuhtudeks.
Vaktsineeritakse seda, mida olemas on, mingid erijuhud on klassivõitluse õigustamiseks.
image_2021-04-06_155638.png
alax
Liige
Postitusi: 1503
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas alax »

Enne usun, et siin on tegemist ka ravimifirmade vahelise "kätšiga". Euroopas varsti pidi uus võimas Pfizeri tehas käiku minema. Kuskile on vaja need tüki maad kallimad vaktsiinid maha müüa. Euroopas oleks see hõlpsam. Aga odavam AZ segab.
Osalenud Eesti piirivalve ülesehitamisel. Raadioside. NLiidu sõjaväes 40. tankidiviisi 75.motolaskurpolgus Gussevis 1970-1972. Lasketiiru elektrik. 50a. metsas ja soodes jooksnud.
davidsoniharald
Liige
Postitusi: 1000
Liitunud: 16 Veebr, 2010 22:57
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas davidsoniharald »

Ma paneks ükskõik millist kui vaid antaks...
Vanasti kui facebooki ei olnud veel, teati ainult oma pere sees, kes loll on.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas mart2 »

affa kirjutas:Olen ehk avalikest allikatest leitud teabest valesti aru saanud, aga on jäänud mulje, et AZ-ga vaktsineerimise kõrvalnähuna tekib tromb ajuverevarustusse tihedamini, kui rasestumisvastaste preparaatide kasutamise kõrvalnähuna.
Pean muidugi tõdema, et mul isiklik kogemus rasestumisvastaste preparaatide kasutamisel puudub. ...
20.märtsil on WHO Europe teinud avalduse, kus on kirjas
...Risk Assessment Committee has reviewed 18 cases of CVST out of a total of more than 20 million vaccinations with the AstraZeneca COVID-19 vaccine in Europe
. https://www.euro.who.int/en/health-topi ... 19-vaccine See tähendab, et sellelks hetkeks on ajus tromboosi oht ~0,00009% (alla 1 vaktsineeritud miljoni kohta)
... Cerebral venous sinus thrombosis is rare, with an estimated 3-4 cases per million annual incidence in adults. While it may occur in all age groups, it is most common in the third decade. 75% are female ...
... A 1973 report found that CVST could be found on autopsy (examination of the body after death) in nine percent of all people. Many of these were elderly and had neurological symptoms in the period leading up to their death, and many suffered from concomitant heart failure....
... In children, a Canadian study reported in 2001 that CVST occurs in 6.7 per million annually...
https://en.wikipedia.org/wiki/Cerebral_ ... #Prognosis

Igaüks võib ise võrrelda. :write:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist