Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma olen ka kodust õunamahla Värska Originaaliga 1:1 seganud ja täitsa talutav.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas kana tagumik »

Katsetage julgelt igast mineraalvete ja kui ka võimalik, siis koduste mahlade segusid. Kõhtu lahti ei löö ja muidu põnev :P

Kas ma olen ainus, kes on tähele pannud, et poodides müüdavad mahlad on üle magustatud ja... tekitavad ainult janu juurde ?
Kasutaja avatar
isakene
Liige
Postitusi: 1056
Liitunud: 29 Jaan, 2009 1:04
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas isakene »

kana tagumik kirjutas:Katsetage julgelt igast mineraalvete ja kui ka võimalik, siis koduste mahlade segusid. Kõhtu lahti ei löö ja muidu põnev :P

Minu retsept:
kolmeliitrine purk kodust õunamahla
2x1,5 l Värska gaseeritud mineraalvett
liitrine pakk Cido 30% jõhvikamahla.

Värskat kõlbab lõbusalt asendama ka Grossi sinise korgiga gaseeritud vesi, ehk Värskas villitud tiba lahjem mineraal. Mina eriti lõpp-produkti maitsel vahet ei tee. Hinnavahe on aga märgatav, eriti kui antud märjukest tihedamalt tarbida.

A mis kõhtu puutub, siis üle liitri päevas per kärss muutub kahtlaseks... :|
Kui Teile paistab, et see on nii, siis see ongi nii - Teile paistab.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Madis Reivik »

Siiski, kui panna hea toores õunamahl lauale ja peol on ka allameetrimehi, kellele see vääääga maitseb, võib tulemus meenutada Muski ebaõnnestunud raketikatsetusi, koristamiseks oleks vaja kloorilahust ning sobib hästi viimsepäevatemaatikaga :)

See siis hoiatus õunamahlasõpradele, hoidke ämber ja lapp ligi. Kühvel ka.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Fucs kirjutas:2005 vähendati kange õlle volte 12-lt kümnele ja 2010 omakorda 10-lt 7% -ni


26. november 2009
Õlletootjad alandavad ühiselt joogi kangust

Eilsel Tervise Arengu Instituudi ja õlletootjate liidu ümarlaual lepiti kokku, et tootjad vähendavad kange õlle alkoholisisaldust kümnelt protsendilt 7%-le.

Loe pikemalt: https://www.kaubandus.ee/uudised/2009/1 ... gi-kangust
Tema sõnul alustatakse muudatustega jaanuarist ning muudatused õllede kuni 7%-liseks alkoholisisalduseks ning reklaamidele täiendavate piirangute seadmiseks viiakse sisse ka õlletootjate liidu eetikakoodeksisse. Seal on õlletootjad alates 2005. aastast kokku leppinud mitmetes alkoholitarbimist mõjutavates sammudes. Näiteks vähendati toona õllede maksimumkangus 12%-lt 10%-le, lepiti kokku, et ei reklaamita kangeid õllesid, ei seostata õlut sotsiaalse ja sportliku eduga, alaealistega jms.

Loe pikemalt: https://www.kaubandus.ee/uudised/2009/1 ... gi-kangust
https://www.kaubandus.ee/uudised/2009/1 ... gi-kangust

Jah, volte vähendati, aga hinda millegipärast unustati vastaval määral vähendamast, see jäi endiselt sama või isegi tõusis. Ikka kõik rahva õnne ja tervise nimel :lol:. Muideks, rääkides Eesti kõige kangemast õllest, siis kas Frederik Tosinat mäletate? Oli 12% vol. Paras sõbraga kahepeale ära juua. Või kui üksinda, siis võttis kupli juba parajalt kirjuks.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Sai vahepeal üks uus vorst enda jaoks avastatud. Vaatamata vähesevõitu lihasisaldusele peab ütlema, et üllatavalt hea, peaaegu "nagu vanasti". Tekstuur meenutab tõepoolest vorsti, mitte silikooni ja maitsegi on selline õrnalt vürtsikas ja mitte plastmassine nagu paljudel teistel vorstidel.
Manused
DSCN4075.JPG
DSCN4076.JPG
DSCN4077.JPG
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Hydrazine »

Selle tänapäeva kaljaga on ju ka veidrad lood, et justkui Tartu tehas, aga Alekoki kalja ennast kääritati küll Leedus hoopis, äkki nüüd on asjad teisipidi aga see on see, mida ma tean. Ja Saku KARL on ikkagi solk...
Kasutaja avatar
Hydrazine
Liige
Postitusi: 1182
Liitunud: 17 Mär, 2008 11:12
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Hydrazine »

Ja ma olen kuulnud lugu, Leiburi tehase tainasegamise masina sisse oli roninud paarikene taigna sisse seksima, et mõnus soe ja pehme... Seks mind ei tapa aga kui see nüüd tõesti sündinud lugu on, siis mnjaaa, mul niipalju fantaasiat ei ole...
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Hydrazine kirjutas:Ja ma olen kuulnud lugu, Leiburi tehase tainasegamise masina sisse oli roninud paarikene taigna sisse seksima, et mõnus soe ja pehme... Seks mind ei tapa aga kui see nüüd tõesti sündinud lugu on, siis mnjaaa, mul niipalju fantaasiat ei ole...

No ja mis siis sellest? Seksisid ära, ronisid välja ja kogu lugu. Oli ehk pärast mõni krussis karvakene saia sees :mrgreen:. Ma olen kuulnud, et omal ajal, kui Tartu Konservitehases (praegune Salvest) töölised käsitsi, või õigemini siis jalutsi, kapsahapendusbasseinides hapukapsast tallasid, siis selle va nr. 1 häda korral ei viitsinud keegi sealt välja ronida, soristati sinnasamma. Rahvas sõi ja oli rahul :lol:.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
AndresTy
Liige
Postitusi: 940
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas AndresTy »

Manurhin kirjutas: Tekstuur meenutab tõepoolest vorsti, mitte silikooni ja maitsegi on selline õrnalt vürtsikas ja mitte plastmassine nagu paljudel teistel vorstidel.

Ma lihtsalt huvi pärast küsin, et äkki saaks mõne näite nendest silikoonistest ja plastmassistest "paljudest teistest vorstidest"?
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Näiteks Rakvere Lastevorst. Proovige kodus taolist silikooni ise teha.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

kana tagumik kirjutas:Katsetage julgelt igast mineraalvete ja kui ka võimalik, siis koduste mahlade segusid. Kõhtu lahti ei löö ja muidu põnev :P
Kas ma olen ainus, kes on tähele pannud, et poodides müüdavad mahlad on üle magustatud ja... tekitavad ainult janu juurde ?


Neid odavamaid mahlu valmistatakse mahlakontsentraadist, kuhu lisatakse tootjamaal suhkrut. Et tankeris paremini säiliks.
Siin segatakse mahl veega ja paki peale läheb ausalt kirja: Koostis: x mahlakontsentraat, vesi.

Lisaks muidugi on tänaseks aretatud välja hulgaliselt kõrge suhkrusisaldusega puuvilju, mis looduses ise ei kasvaks. Nendest tehtud mahl ise on juba paras siirup. Näiteks Aura apelsinimahl sisaldab suhkrut samapalju kui limonaad, seda siis looduslikust mahlast tulenevalt, ca 10%.

Liitrises mahlas 10% suhkrut tähendab 100 grammi paki kohta.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
smr
Liige
Postitusi: 868
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas smr »

Tänu rünnakule USA torujuhtmete pihta on viimased paar päeva tulnud järjest raporteid kuivaks jäänud tanklatest

Paanikas inimesed ostavad seekord kütust kokku :)

https://twitter.com/EmeraldRobinson/sta ... 6399019009
https://twitter.com/shOoObz/status/1392296665294512132

Ja alati on hea meelde tuletada: roteerige oma (kütuse)varusid!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Hoidke oma jalgrattad korras.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas AMvA »

Kapten Trumm kirjutas:Neid odavamaid mahlu valmistatakse mahlakontsentraadist, kuhu lisatakse tootjamaal suhkrut. Et tankeris paremini säiliks.
Siin segatakse mahl veega ja paki peale läheb ausalt kirja: Koostis: x mahlakontsentraat, vesi.

Lisaks muidugi on tänaseks aretatud välja hulgaliselt kõrge suhkrusisaldusega puuvilju, mis looduses ise ei kasvaks. Nendest tehtud mahl ise on juba paras siirup. Näiteks Aura apelsinimahl sisaldab suhkrut samapalju kui limonaad, seda siis looduslikust mahlast tulenevalt, ca 10%.

Liitrises mahlas 10% suhkrut tähendab 100 grammi paki kohta.


Trumm, sa ikka natuke viitsid veidikegi asju uurida, enne kui näppudel joosta lased?
Esiteks sooviks ma teada, kust sa võtad, et mahlakontsentraadile lisatakse suhkrut? Paluks viidet.
Teine asi on see, t kust sa võtad mingite imepuuviljade aretamise??? 10% ongi suht tavaline puuviljamahla suhkrusisaldus.
Näiteks siin on 100% naturaalne õunamahl ilma lisatud suhkruta https://www.selver.ee/ounamahl-naturaalne-100-pure-1-l-1
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: EiTahaÖelda ja 15 külalist