Riigikaitse eelarve

Vasta
mart2
Liige
Postitusi: 5194
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas mart2 »

Ausalt öeldes, kahju on nii orkestrist kui kaplaniteenistusest. Viimase loomise juures olen ise ka natuke "asjatanud". :oops:
Veel rohkem oleks kahju, kui peaks lõikama laskemoona või uue varustuse juurest.

Siin ongi ainult halvad valikud! :evil:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1730
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Poti soldat »

Iseenesest julge liigutus Heremi poolt. Selle asemel et pakkuda poliitikutele mingit vaikset ja mugavat kärbet stiilis "ostame vähem mürske ja loodame et sõda ei tule", mille meedia raudselt maha magaks, võeti hoopiski kärpekoht millega ebamugav avalik tähelepanu oli garanteeritud. Ei välistaks isegi et mõningate nüüd tule alla sattuvate poliitikute isiklik pahameel võib talle hiljem neljanda tärni maksma minna.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas TTA »

aadu39 kirjutas:Ja-jah,eks igatsugu parketikindralid-ja kolonelid teavad loomulikult minusugusest tavalisest tsivilistist paremini,mis Kaitseväele kasulik ning vajalik on.Ei hakka lugupeetud ohvedega vaidlema.


Mulle meeldib, et esindusfunktsioonide kärpimine tembeldatakse "parketikindraluseks" :D
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2090
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Viiskümmend »

Vajadusel aitab mõni liitlasriigi orkester, näiteks Läti kaitseväe orkester, meid hädast välja? Sama on ka kaplaniga, Leedu, Läti või Vatikan kindlasti aitaksid ja lähetaksid oma tasuta hingekarjused siia appi :roll:

Varustuse ja laskemoona pärast ma ka ei muretseks üldse, sest viimase 30 aasta jooksul on standardiks kujunenud, et see ostetakse alati kordades turuhinnast odavamalt. Ülejääki peaks olema!
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas nimetu »

Paet pole kärpega rahul:
https://www.postimees.ee/7249322/paet-k ... le-moeldav

Selle peale vastaks, et sümbolid ei sõdi. Mida külvad, seda lõikad.... nii kurb kui kogu see jant ka on. Ning taaskord, mul on tõesti siiralt kahju orkestrist, aga KV sai valida ainult halbade variantide vahel. Tagantjärgi vehkida pole mõtet.
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2090
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Viiskümmend »

Kui selle riigirahandus korda poliitika tulemusel on Eesti ainuke ilma orkestrita liikmesriik, siis saab siia teha roteerumise baasil uue NATO missiooni: Estonian Bigband Policing. Kõik erinevad NATO orkestrid saaksid roteeruda, sama ka kaplanitega: Estonian Church Service Policing näiteks?
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2375
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Martin Herem »

Mis ma mõni aeg tagasi rääkisin ...
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas nimetu »

Ma viitaksin veel sellele, et KV pole ainuke organisatsioon, mis selliste raskete valikute ette pandi. Mul pole grammigi kahtlust, et PPAs tulevad samuti koondamised. Arvestades, et nemad tegutsevad juba praegu oma võimete piiril, siis see saab olema palju tõsisem löök kui orkestri või kaplaniteenistuse kadumine KV-st. Aga sellest ei kirjuta veel keegi... sest mida ei näe ega kuule, seda pole ju olemas.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Smith »

Kindral Herem näitas minu arvates selle lükkega taaskord, et tal on mune ja sisu.
Kindlasti saab ta valitsuse halvakspanu osaliseks, et ei läinud kaitseväe tegelike
eesmärkide täitmiseks vajalikke kulutusi koomale tõmbama.
Millegipärast on mul tunne, et orkestri jaoks leiab valitsus lõpuks siiski “erandkorras” raha.



Suure-Lähtru mõisaproua kirjutas juba lõustaraamatus nii:

Reformierakonna valitsus tegutseb võimsalt!
Kaitseväe orkester likvideeriti.
Järgmisena likvideeritakse ilmselt ka Politsei - ja Piirivalveameti orkester.
Vaher tahtis seda juba kaks aastat kinni panna, aga Mart Helme ei lubanud.
Küll te näete, et ka see tehakse nüüd ära.
Kokkuhoid on naeruväärne, aga suur hulk muusikuid kaotab töö, ajapikku professionaalsuse või on sunnitud Eestist lahkuma.
Kultuuriinimesed, kas näete nüüd, kelle te olete endale saanud!
Kaja Kallas, ninnu nännu , sõidab rattaga ja püüab teile hinge pugeda, aga tema valitsus on paraku kõige kultuurivaenulikum valitsus, mis meil kunagi on olnud!
Inimesed kaotavad töö, kaotavad elu mõtte, lammutatakse lugupeetud dirigendi elutöö...
Kas tõesti sellist Eestit me tahtsime?!
#kajakallasastutagasi


Kui Vaher on tõrvikumeestel “igipõline vaenlane” , siis loodan,
et Heremit nii vaenama ja trollina ei hakata.

Kas kuskil on muuhulgas mainitud, palju kaplaniteenistus ja orkester aastas maksab?
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
sada
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 29 Jaan, 2013 11:56
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas sada »

"Selle aasta jooksul tsentraliseerime kindlasti referendi-, finants-, personali- ja õigusteenused. /.../ Olen juba otsustanud, et nii kaplaniteenistus kui ka orkester lõpetavad sellisel kujul oma tegevuse,"


Väga mõistlik valik kärpida nö. rahuaja taustajõude. Samas jäin mõtlema, et sellega KV vist ei pääse? Iga-aastaselt oli vist vaja vähendada 20 miljonit? Kui nende 200 inimese keskmine brutopalk oli näiteks 2000€, siis töötaja kohta säästab see kuskil 32k€ aastas? 200 töötaja puhul 6,4 miljonit.

Kas ülejäänud osa ei kuulu (veel) avalikustamisele või mis see võiks olla?
______________________
Koondamine on kindlasti konkreetsetele inimestele halb uudis aga lisan siia siiski ühe mõtte:
Arvestades, et meil on reservvägi, siis nii usutegelased kui orkestrandid saaksid soovi korral panustada rahuajal riigikaitsesse sarnaselt kaitseliitlastega vabatahtlikkuse alusel. Kui selgub, et orkester või kaplaniteenistus on sõdimiseks hädavajalikud, siis sõja ajal saab neid samuti mobiliseerida.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1763
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas TTA »

Smith kirjutas:Kui Vaher on tõrvikumeestel “igipõline vaenlane” , siis loodan,
et Heremit nii vaenama ja trollina ei hakata.


Mine vaata siia samma foorumisse teemasse "Nali" :lol:
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 1606
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Smith »

Kas juba praegu ei võeta orkestrisse paarikümne ringis ajateenijaid?
Teeme ajateenijatest orkestri, võtavad veidi lihtsama repertuaari.
Jätta paar/kolm kutselist neid koolitama.
Liiga hill fantaasialend? :lol:
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2090
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Viiskümmend »

Kas edasi lähevad tühistamisele Seli tervisekeskus, Laidoneri muuseum, meedikud, küberneetikud, meediatöötajad jne... kõik, kes ei ole paugu tegemisega seotud?!
KategorieC
Liige
Postitusi: 733
Liitunud: 01 Aug, 2006 17:19
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas KategorieC »

Smith kirjutas:Kas kuskil on muuhulgas mainitud, palju kaplaniteenistus ja orkester aastas maksab?


Seda numbrit ei ole kusagil näinud, aga see vist ei ole ka oluline. Kui vaja on koondada 200 inimest, siis lihtne arvutus näitab et kui nende keskmine palk on ca 1500 EUR (täiesti puusalt number), siis säästetakse kuus 300 000 EUR ning aastas 3 600 000 EUR puhtalt palkade pealt. Ma arvan et nii lihtne see matemaatika ongi.
mongol
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas mongol »

Mõttetut mereväge saaks koondamistega rappida (tegelikult väga olulist) esindusfunktsiooni täitva orkestri ja (tegelikult veel olulisemat) hingeabi pakkuva kaplaniteenistuse asemel. Ja võimesse ei jääkski auke.
professional retard
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist