Riigikaitse eelarve

Vasta
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas TTA »

Dr.Sci kirjutas:Ja ei kärbikski. Kui on olemas jooksvad kulud + kokku lepitud arenguplaan ja sellele on rahad taha lubatud, on järgmine valitsus kes seda kärbib suht riigireeturlik. Eriti veel kui on vaevalt 100 päeva suutnud täis tiksuda...


No ma ka ei kärbiks kui saaks, aga kui PEAB kärpima, siis mida akf ikkagi kärbiks orkestri ja kaplanaadi asemel?
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1725
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Poti soldat »

tuuba kirjutas:kulusid saaks kokku hoida näiteks sõjaväelaste paraadmundrite pealt, igapäevaselt las jooksevad paljajalu--karastab ja on muidu kasulik, kasutagu tasuta bussiliiklust õppustele sõiduks--milleks need kütust rüüpavad ja kallid massinad? jnejne..

mis ma öelda tahan, on see, et igal sõjaväel ,aegade algusest peale, on olnud omad muusikud ( orkester). ja omad vaimulikud . JA OMAD VÄGILASED (SPORTLASED).

ehk siis---muusika, vaimulik sõna ja terve keha kuuluvad ühe sõjaväe juurde täpselt samamoodi kui relvad ja sõdurid, mundrid ja komandörid.

kahjuks kahitakse neid pauku mittetegevaid osiseid südamerahuga, mõtlemata sellele (loodetavasti eksin), et sõdimiseks on lisaks relvale vaja ka vaimujõudu.

Muusikud marssisid koos odameestega lahinguväljale ja kui eesliin murdus siis veritsesid ka koos teistega. Minu ajateenistuse ajal nägid meie pataljonis kaitseväe orkestrit ainult need ajateenijad kes vabariigi aastapäeva paraadil osalesid. Lootus neid sõja ajal kaevikus kohata on veelgi väiksem.

Vägilased võitlesid eesliinil, ehk nende tänapäevaseks vasteks on pigem eriüksuslased või lihtsalt eriti kõvad mehed kes üksi vastase kuulipilduja positsiooni vallutavad vms. See meie "spordirühm" oli pigem midagi õukonna lõbustajate või gladiaatorite sarnast.

Mis puutub vaimulikesse siis vana aja inimeste religioosne maailmapilt on ikka tänapäeva inimese jaoks suht arusaamatu värk. Kõige lähemaks tänapäevaseks vasteks oleks ilmselt Lähis-Idas käiv islamistlik usuhullus. Meie siin aga oleme juhtumisi üks kõige ilmalikumaid riike maailmas.

Üleüldse sinu nimekiri oli poolik! Aegade algusest on HOBUSED olnud sõjavägede lahutamatuks osaks. Aga mis meil? Miks pole austusväärset ratsaväe traditsiooni taastatud?!?
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Dr.Sci »

TTA kirjutas:
Dr.Sci kirjutas:Ja ei kärbikski. Kui on olemas jooksvad kulud + kokku lepitud arenguplaan ja sellele on rahad taha lubatud, on järgmine valitsus kes seda kärbib suht riigireeturlik. Eriti veel kui on vaevalt 100 päeva suutnud täis tiksuda...


No ma ka ei kärbiks kui saaks, aga kui PEAB kärpima, siis mida akf ikkagi kärbiks orkestri ja kaplanaadi asemel?
Ei pea kärpima. Seda et peab kärpima, arvab praegune valitsus, järgmine arvab ehk hoopis teisiti? Valitsused võrreldes kantslerite ja juhatajatega on siiski ajutised nähtused ja võiks sellega arvestada. (Statistika, mitte vihje sellele kes Eestis tegelikult valitseb)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36578
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

Mulle näib, et KVJ-ile soovitatakse siin allumatust :shock:
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas nimetu »

OT
Miks pole austusväärset ratsaväe traditsiooni taastatud?!?

Kaitseliidus tegelikult taoline üksus isegi on. Viimati umbes jao suurune, kuid loodeti rühma suuruseks kasvatada.


Mulle näib, et KVJ-ile soovitatakse siin allumatust :shock:

Paistab, et kõigi suur mure ongi see, et KVJ teeb täht-tähel nii nagu tal on kästud. Kärbib tegevuskulusid ja hoiab sõjalist võimekust. :lol:
Viimati muutis nimetu, 17 Mai, 2021 17:24, muudetud 1 kord kokku.
strateegiline sõdur
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 17 Nov, 2016 11:33
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas strateegiline sõdur »

nimetu kirjutas:
Rahalises vaates on orkester ja kaplanaat samaväärne kahe relvastatud ning varustatud maakaitse lahingukompanii kuluga.

Ma eeldan, et moon sinna alla ei kuulu. Või siiski?


Relv ilma moonata, see oleks nagu saabas ilma jalata :lol:
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas TTA »

Dr.Sci kirjutas:
TTA kirjutas:
Dr.Sci kirjutas:Ja ei kärbikski. Kui on olemas jooksvad kulud + kokku lepitud arenguplaan ja sellele on rahad taha lubatud, on järgmine valitsus kes seda kärbib suht riigireeturlik. Eriti veel kui on vaevalt 100 päeva suutnud täis tiksuda...


No ma ka ei kärbiks kui saaks, aga kui PEAB kärpima, siis mida akf ikkagi kärbiks orkestri ja kaplanaadi asemel?
Ei pea kärpima. Seda et peab kärpima, arvab praegune valitsus, järgmine arvab ehk hoopis teisiti? Valitsused võrreldes kantslerite ja juhatajatega on siiski ajutised nähtused ja võiks sellega arvestada. (Statistika, mitte vihje sellele kes Eestis tegelikult valitseb)


Ehksiis KVJ võib valitsuse suunas vilistada nii nagu heaks arvab?
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas nimetu »

Relv ilma moonata, see oleks nagu saabas ilma jalata :lol:

Kahtlemata. Lihtsalt mõtlesin, et kas sellised asjad nagu TT relvad jms ka sinna mahub... See summa pole siiski üli suur.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas:Mulle näib, et KVJ-ile soovitatakse siin allumatust :shock:
Mis mõttes? KVJ peab tegema otsuseid oma pädevuse piirides vastavalt ette antud kõrgematele suunitlustele, aga paraku on need juhised kõrgemalt heitlikud nagu ilm, ja parafraseerides - Eesti oludes pole näiteks mõtet investeerida 365/24h värskes õhus pesu kiirkuivatamisse, selmet aga ka mõistlikesse pikaajalisestesse regioonile vajalikele arengukavadesse - ja ma muudan oma arvamust siis kui Saaremaa püsiühendusele nurgakivi pannakse.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36578
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas Kriku »

Dr.Sci kirjutas:paraku on need juhised kõrgemalt heitlikud nagu ilm
See ei muuda veel ära kohustust neid täita.
AMvA
Liige
Postitusi: 3541
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas AMvA »

tuuba kirjutas:
mis ma öelda tahan, on see, et igal sõjaväel ,aegade algusest peale, on olnud omad muusikud ( orkester). ja omad vaimulikud . JA OMAD VÄGILASED (SPORTLASED).

ehk siis---muusika, vaimulik sõna ja terve keha kuuluvad ühe sõjaväe juurde täpselt samamoodi kui relvad ja sõdurid, mundrid ja komandörid.


Nendel vägilastel polnud kaitseväega praktiliselt mingit kokkupuudet ja ilmselt enamik said sellest teada alles siis, kui see spordirood likvideeriti.

Muud rumalust ei hakka kommenteerimagi.
strateegiline sõdur
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 17 Nov, 2016 11:33
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas strateegiline sõdur »

tuuba kirjutas:kulusid saaks kokku hoida näiteks sõjaväelaste paraadmundrite pealt, igapäevaselt las jooksevad paljajalu--karastab ja on muidu kasulik, kasutagu tasuta bussiliiklust õppustele sõiduks--milleks need kütust rüüpavad ja kallid massinad? jnejne..


Kaitseväe vormid jagunevad suures plaanis kolmeks: laiguline välivorm, pintsaku moodi tavavorm (maaväel pruuni värvi, õhuväel sinine ja mereväel must) ja pidulik õhtuvorm.

Pidulikku õhtuvormi, mida varasematel aastatel on saadud ka riigi kulu, ostab igaüks vajadusel ise.

Õppustele ühistranspordiga ei minna (relvad, varustus, laskemoon jms), küll aga kasutatakse juba aastaid renditud või kaitseväe enda busse nii tegeväelaste kui ajateenijate õppusele viimiseks. Valik tehakse sõltuvalt õppuse iseloomust.
Igapäevasteks sõitudeks tasuta bussiliikluse kasutamises ei näe ma mingit takistust. Tallinnas on ühistransport päris hea ja ma isiklikult küll kasutan seda. Kaob ära vajadus parkimismure lahendamiseks.
AMvA
Liige
Postitusi: 3541
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas AMvA »

Poti soldat kirjutas:
Üleüldse sinu nimekiri oli poolik! Aegade algusest on HOBUSED olnud sõjavägede lahutamatuks osaks. Aga mis meil? Miks pole austusväärset ratsaväe traditsiooni taastatud?!?


Kusjuures Prantsuse sõjaväeakadeemial on keset Pariisi kohe Eiffeli torni vastas suur tallikompleks koos suure maneezhiga. Seal peab iga ohvitser ratsutada oskama. Aga neil on vähe pikemad traditsioonid kah.
strateegiline sõdur
Liige
Postitusi: 454
Liitunud: 17 Nov, 2016 11:33
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas strateegiline sõdur »

nimetu kirjutas:
Relv ilma moonata, see oleks nagu saabas ilma jalata :lol:

Kahtlemata. Lihtsalt mõtlesin, et kas sellised asjad nagu TT relvad jms ka sinna mahub... See summa pole siiski üli suur.


Ega see kompanii pole ka mingi ülisuur asi
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas nimetu »

Ega see kompanii pole ka mingi ülisuur asi

Seda küll.

Ma vaatan praegu, et Helmed valavad KVJ solgiga üle. Vanem Helme ei suutvat teda isegi kindraliks nimetada, sest tasemelt olevat tegu pataljoniülemaga. Nojah, eks ta pataljoni on ka juhtinud, mis on terve pataljon rohkem kui Helme on suutnud. :lol:

Mulle teeb muidugi veidi muret, et KVJ pannakse lõpuks tanki ja tehakse märtriks. See on ilmselt asi mida ma koalitsioonile ei suudaks andestada, sest ise nad keerasid sita kokku ja see näitaks täielikku selgrootust. Muidugi reptiilid on jälle moes...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist