REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36641
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Lõpeta nüüd see lennujaama pärast hädaldamine. Nagu öeldud, küll ja veel on lennujaamades ööd oldud.
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas frantzus »

ah jätke see Soome piirivalvur rahule, no ei huvita teda kas oled testitud-vaksineeritud või hoopis koroonahaige; temal on eeskirjad mille alusel inimesi riiki sisse lasta ja need pole meditsiiniga seaotud. poolteist nädalat tagasi käisin kodumaal, no ei huvitanud Soome piirikat minu tervislik seisund vaid lihtsalt küsis mis asjus siiakanti ka tulid! vastasin viisakalt et tulin tööle; võttis ID-kaardi ja toppis oma tahvlisse, veits toksis ekraani ja ütles "tervetuloa suomen", ja andis kaardi tagasi! no niipalju veel tundis huvi et mis kilekott mul juhi istmetaga on, vastasin et leivakott ja sellega oli jutt lõppenud. piirivalvur oli ikka väga tõmmu nahaga aafrikast pärit perussuomalainen, väga viisakas ja lubas mul riiki siseneda, mingeid täiendavaid pabereid ei pidanud esitama! ei ela soomes, olen nn "tilapäinen", st et ajutiselt soomes; on soome aadress, tööleping soome firmas; ja mis kõige tähtsam et on elamine soomes ka politseis registreeritud, nn "eu kansalaisen oleskelulupa" ja vot see maksab, piirikal pole mingeid pretensioone ja seda ta näeb eesti ID-kaardilt oma tahvlilt. aga tõmblevad piiril hoopis Tallinki kassad ja soome Terviseamet oma koroonatõenditega; tallinki kassast ei saa piletitki kui negatiivset tõendit pole; aga ikka saab küll kui on paber et sa oled Soome riigis kõige vajalikum tööline; ja sama paber toimib ka Soome terviseameti tibide juures kes on vahetult enne piirivalvet! Tallinki kassast pöörati ikka mitu autot tagasi kuna polnud negatiivse testi tõendit, aga asendamatud töölised said ikka pileti ilma testita, sama jutt ka Soome poolel; sealsed tibid tahtsid ikka kohe kiirtesti suunata aga paber maksab, ei nõua mingit testi ja ikka otse piirika juurde kel viimane otsustusõigus aga hoopis muudel alustel. laev oli pingal nn kalevipoegi täis, sitaks leedu-läti numbritega sõidukaid; järjekorras istusin ca 1,5 tundi aga kedagi soome poolelt tagasi ka ei pööratud; nagu eelnevalt kirjutasin siis piirikal oli viimane otsustusõigus; mingid kohaliku TA tibid teda ei kottinud, vaja oli ainult piirikani jõuda, ja selleks olid ikka paprid kah, aga piirikas ei tahtnud neid isegi näha.kui on ikka soomes elamisluba siis anna minna.

P.S. kiirtest oli mul eestis igaks juhuks tehtud ja paberkandjal kaasas, aga sain ilma esitamata läbi kuna olid veel kangemad paprid olemas; nn asendamatu tööjõud Soome riigi eksisteerimise mõttes.... aga nutt ja hala on neil "kalevipoegadel" kes isegi ei tea kelle all nad tööl on ja kes neile üldse palka maksab, kui maksab... :dont_know: :dont_know:
Turist 47
Liige
Postitusi: 4383
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

WHO. Ülemaailmselt on viimase nädala jooksul uute juhtumite arv vähenenud - umbes 4,1 miljonist uut juhtumit ehk ca. 14% vähem kui nädal varem.
https://www.france24.com/en/asia-pacifi ... e-says-who
Vaccine Doses Administered 1,735,215,327 ; Deaths 3,489,429 ( 5/26/2021, 10:18 PM )
T.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3353
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Oli kurat ju kirjas et anti tekid padjad või see oli mingi teine keiss ????
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1269
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Siki »

Smartlynxiga 22.05 Kreetalt saabunud reisisell väitis, et nemad ei saanud patju ja tekke, et küllap ei jätkunud kõigile, sest juba ennem neid olid terminalis samuti ootel Finnairi Helsingi-Tallinn lennu reisijad. Lennud lükati edasi ilmaolude tõttu.

PS. Ma olen ise reisinud üsna palju ja näinud igasuguseid lendude hilinemisi ja tühistamisi, aga tekkide ja patjade jagamist ei ole näinud. Toidukuponge olen saanud ja hotelli on viidud, aga kui riigis on rangemad viisareeglid ning lennujaama territooriumil hotelli ei ole, istud sees ja magad pinkidel või põrandal, kuni olukord laheneb.
Viimati muutis Siki, 27 Mai, 2021 6:41, muudetud 1 kord kokku.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Avatar »

Jälgige mängu... Harju ja Idamaa vähevaktsineeritud piirkondades (ja nende elanike kulgemispiirkondades) tuleb meil lähikuudel tõenäoliselt veel üks väike laine. Jugajuhtijad on positiivsete sõnumite väljastamisest sõltuvuses.
AMvA
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

Madis Reivik kirjutas:Ma ikka ei saa aru mida kurja seal eestlastele tehti ?


Ei lastud hotelli minna, mis oleks olnud normaalne käitumine
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36641
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Siki kirjutas:PS. Ma olen ise reisinud üsna palju ja näinud igasuguseid lendude hilinemisi ja tühistamisi, aga tekkide ja patjade jagamist ei ole näinud. Toidukuponge olen saanud ja hotelli on viidud, aga kui riigis on rangemad viisareeglid ning lennujaama territooriumil hotelli ei ole, istud sees ja magad pinkidel või põrandal, kuni olukord laheneb.
Just täpselt.

Selle optimistliku noodiga lõpetame vahejuhtumi lennujaamas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36641
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

USA riikliku allergia- ja nakkushaiguste instituudi (NIAID) direktor Anthony Fauci kaitses teisipäeval varasemat koostööd Hiina Wuhani teadlastega. NIAD toetas 600 000 dollariga uuringurühma EcoHealth Alliance, kes maksis seejärel raha Wuhani viroloogia instituudile. Raha eraldati selleks, et uurida riski, et nahkhiirte koroonaviirused võivad nakatada inimesi.

"Ma poleks täitnud oma kohust, kui me poleks seda uurinud. Te ei soovi uurida Virginia osariigi Faifaxi maakonnas nahkhiiri, et teada saada, milline on looma ja inimese vaheline seos. Nii et meil oli koostöö auväärsete Hiina teadlastega, kes olid koroonaviiruse ülemaailmsed eksperdid," ütles Fauci. "Eesmärk oli uurida ja teha järelevalvet, kas need nahkhiireviirused on võimelised nakatama ka inimest. Suurem toetus oli 600 000 dollarit," lisas Fauci. Fauci esitas kommentaarid kongressi kuulamisel rahvusliku tervishoiuinstituudi (NIH) 2022. aasta eelarvetaotluse raames.

NIH ütles juba 2020. aasta juulis EcoHealthile, et rahastamine peatatakse. NIH oli mures, et Wuhani viroloogiainstituut ei pruugi järgida ohutusstandardeid, teatas juba augustis The Wall Street Journal. NIH sai teateid, et Wuhani viroloogiainstituut viib läbi uuringuid, mis põhjustavad tõsiseid bioohutusprobleeme, teatas The Wall Street Journal.
https://www.err.ee/1608225220/fauci-kai ... ahastamist
Peeter
Liige
Postitusi: 2597
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Peeter »

AMvA kirjutas:
OLAVI kirjutas:Arutatud ja jahutud küll aga enamus pole mõistnud, et kui vaksiinidega saab käesoleva haiguse (veresoonkonna viiruse) ühe sümtomi (kopsude hapnikuomastamisevõime) ägeda avaldumise mahasurutud ja veresoonkonna viirus (immuunsuspuudulikust tekitav) märkamatult, vaktsineerimise abil, edasi levima jääb (nagu AIDS aga õhu kaudu), siis mingi X aja pärast tekkivad inimestel massiliselt uued tervisehädad millega võitlemiseks pole hetkel ei tervishoiusüsteem ega valitsused rääkimata tavakodanikest moraalselt valmis.


Näiteks millised?
Võtad ajalehed lahti ja kohe hakkab otsimatagi midagi silma. https://tervis.postimees.ee/7257817/ras ... 1621675902 Ise arvad, et pole haige (sest ei köhi, pole palavikku ja ammugi siis kopsupõletikku?), aga tegelikult...? Artikleid on veel erinevatelt aladelt olnud ju? Ja need uuringud on ju ainult need teadmised mis praeguseks on leitud. Aga kindlasti ju me ei tea veel kõike.

P.S. See nõudmine 90 päevaga raport avaldada: eks näis kas luure avaldab oma andmed? Ükskõik kummale poole need ka poleks. Siis vb paljastub(ks) ju ka saadud info kanal, töömeetodid, võrgustik, tehnika suutlikkus jne. Kui seda ei soovita, siis andmeid ei avaldata. Nagu meie Estoniagagi: teame, et on mingid dokumendid neil seal salastatud, aga näha neid ei saa. punkt. Vb seal polegi midagi, aga näha ei saa, st näiteks siis selguks, kes selle koostas ja/või dokumente edastas vmt.
AMvA
Liige
Postitusi: 3551
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

Peeter kirjutas:
AMvA kirjutas:
OLAVI kirjutas:Arutatud ja jahutud küll aga enamus pole mõistnud, et kui vaksiinidega saab käesoleva haiguse (veresoonkonna viiruse) ühe sümtomi (kopsude hapnikuomastamisevõime) ägeda avaldumise mahasurutud ja veresoonkonna viirus (immuunsuspuudulikust tekitav) märkamatult, vaktsineerimise abil, edasi levima jääb (nagu AIDS aga õhu kaudu), siis mingi X aja pärast tekkivad inimestel massiliselt uued tervisehädad millega võitlemiseks pole hetkel ei tervishoiusüsteem ega valitsused rääkimata tavakodanikest moraalselt valmis.


Näiteks millised?
Võtad ajalehed lahti ja kohe hakkab otsimatagi midagi silma. https://tervis.postimees.ee/7257817/ras ... 1621675902 Ise arvad, et pole haige (sest ei köhi, pole palavikku ja ammugi siis kopsupõletikku?), aga tegelikult...? Artikleid on veel erinevatelt aladelt olnud ju? Ja need uuringud on ju ainult need teadmised mis praeguseks on leitud. Aga kindlasti ju me ei tea veel kõike.



Sa lugesid ikka hoolikalt minu poolt rasvaseks tehtud osa läbi?
Turist 47
Liige
Postitusi: 4383
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

USA. Joe Biden nõuab tungivalt uut uurimist COVID-i päritolu kohta ; Hiina kritiseerib ideed labori lekke kohta ; WHO uuriate väitel on/oli labori leke "äärmiselt ebatõenäoline".
(Surmasid Viirusega/-sse 3,498,762 ; JHU Last Updated at 5/27/2021, 10:20 AM )
https://www.dw.com/en/coronavirus-joe-b ... a-57676937
President Joe Biden käskis 26.05 USA luureametnikel "kahekordistada" jõupingutusi COVID-19 pandeemia päritolu uurimiseks..
https://www.france24.com/en/americas/20 ... e-theories
Prantsusmaa kehtestas 26.05 UKst saabuvatele inimestele kohustusliku karantiiniperioodi, põhjus, viiruse India variant.
https://www.france24.com/en/france/2021 ... iant-fears
T.
Peeter
Liige
Postitusi: 2597
Liitunud: 19 Veebr, 2006 20:12
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Peeter »

AMvA kirjutas:Sa lugesid ikka hoolikalt minu poolt rasvaseks tehtud osa läbi?
Ma vastasin sulle. Seni juba teada saadu baasil. Ja korduvalt on teada antud, et ei suudeta mõista kogu antud covidi olemust, ega asja ulatust, et alles uuritakse. Ja korduvalt on öeldud ka, et ei osata ega julgeta öelda mis saab tulevikus nendest läbipõdenutest. Praegu saab tõdeda, et tänu vaktsiinidele suure tõenäosusega ei tekki enam haiglaravi vajavat kopsupõletikku (vb siis ka kopsupuudulikkust?, või tekkib kopsuarmistumine lihtsalt mitte nii agressiivselt, vaid pikema aja jooksul märkamatult?), aga tundub kahjuks ka, et ei enamat. St inimesed on viirusega ikka nakatunud, lihtsalt ilma sümptomiteta. Kas sina ja/või sinu naine (või keegi teine pere?) on valmis selleks, et sünnitama minnes selguks ootamatult, et sünnitaja võib (tolleks ajahetkeks tulevikus võib olla juba rohkem teadmisi) olla sümptomiteta covid-haigena oluliselt muutunud riskidega nii iseendale kui lapsele, et laps sünnib vb juba haigena.. ? Et viirus on seniste meile teada tunnusteta suutnud tungida organismi, tänu vaktsiinile pole tekkinud küll kopsupõletikku, aga viirus on tunginud kesknärvisüsteemi ja hoopis covid on tekitanud need tulevase ema rasedusaegsed meeleolukõikumise ja muud vaimse tervise hood jne (aga laps, mis temaga on/saab?). ( Ma tean ühte tuttavat (50M), kes ise tunnistas, et koos selle covid-kopsupõletikuga sai ta vist ka mingi närvisüsteemilaksu, et isegi pere pani seda tähele, käitus teisiti, nuttis ja naeris segamini (muidu täiesti tavaline rahulik "eestimees", et õnneks praegu on juba kõik korras).
Kui sa pole selleks valmis, siis ära plõksi. Keegi pole valmis. Mina ka ei olnud.
Ma ei hakka edasi sellest kirjutama. Ma ei taha.
hjl85
Liige
Postitusi: 6402
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas hjl85 »

Ja mida sa sellega siis öelda tahad? ärme vaktsineeri või matame end keldrisse või mida?
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3353
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Sulle peab eesti keelest mingisse hipster-koknisse tõlkima või ?
"mida ta öelda tahtis" on see et enivei, kui vaktsiin paistab hip and cool siis dont reläks duud shits going on in background junõu. Daa juhe koos palun üks soja latte

Aga eesti keeles - oht on selles et vaktsineerimise eduloo varjus tuleb KINDLASTI uurida mida covid tegelikult teeb ja kas varjatud läbipõdemine tekitab varjatud tüsistusi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 37 külalist