Privaatsus on kallis

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Sõrmejäljed ehk Riik annab lubaduse ja riik võtab lubadu

Postitus Postitas aht0 »

hjl85 kirjutas:Mis asi oli liialdus? Hiina seal juba või kohe jõudmas. Liialdus-ei.
Küll oleks hea kui saaks ilma igasugu lubadeta kõikide elus sorkida ning teha mida tahaks-küll siis oleks hea elu. Masendav. Paranoia-olen enda lähedase näitel selle kõik läbielanud ja väga lähedalt näinud kuidas masinavärk "arvab" ja tahab toimetada nii nagu heaks arvab. Ja sinusgused võiksid arusaada-ei politsei ega prokuratuur otsusta isiku süü küsimust.


Hiina ja Eesti omavahel võrdlemine võtab ikka sõnatuks..
hjl85
Liige
Postitusi: 6383
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Sõrmejäljed ehk Riik annab lubaduse ja riik võtab lubadu

Postitus Postitas hjl85 »

Aht0: ega ilma telefonita ei oleks ju keegi osanud välja minna :D või telefoni suunata.
Miks see sõnatuks võtab? Ma ei kirjutanud, et Eesti on Hiina aga peab tegema kõik, et see juba eos välistada. meil selliseid Koorti suguseid seltsimehi küll, kes tahaksid kõiki ja kõike teada.
Ning põhipoint on: Riigi esindaja andis KINDLA LUBADUSE mida nüüd selge seljaga murtakse. Kuidas saab edaspidi siseministeeriumi esindajaid uskuda?
hjl85
Liige
Postitusi: 6383
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Sõrmejäljed ehk Riik annab lubaduse ja riik võtab lubadu

Postitus Postitas hjl85 »

Kapten Trumm kirjutas:Õiguskuulekal pole probleemi?
Kuritegevusega võitlemiseks oleks väga efektiivne panna kõigile mingi jälitusseade külge (nt jalavõru), õiguskuulekal pole ju probleemi?

Täpselt. Ei tahaks usukuda ag Trummiga 100% nõus.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sõrmejäljed ehk Riik annab lubaduse ja riik võtab lubadu

Postitus Postitas Kriku »

Madis Reivik kirjutas:
Kriku kirjutas:Millise riigi ajalugu seda näidanud on?


No kuule... Kas tõesti peab näiteid tooma ? Ok.

Totaalne jälgimine: Hiina, DDR, NK
Analoogiate kasutamine: NL, natsid, Filipiinid
Mitte üheski neist ei käinud asi niipidi, et politseile tõendite kogumisel piirangute vähendamine viis diktatuurini, vaid vastupidises järjekorras. Mistõttu mitte ükski nendest näidetest praeguses diskussioonis ei päde.

Küll aga on näiteid, milles politsei poolt sõrmejälgede andmebaasi piiramatut kasutamist lubanud riigid muutusid demokraatlikumaks.
parkija
Liige
Postitusi: 1068
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Sõrmejäljed ehk Riik annab lubaduse ja riik võtab lubadu

Postitus Postitas parkija »

Õige oleks vast ikka "Näpujälg" , sõrmejälg pole päris korrektne . Aga see politsei õiguste teema , sellega on nii et reaalselt politseitööd vist keegi varsti ei tee , kui kiiruse mõõtmine välja arvata .
Mina isiklikult ei põe , aga igatsorti täiendavad õigused , mida antakse panevad mõtlema , mis selle täiendava mandaadi taga tegelikult on ?
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3343
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Sõrmejäljed ehk Riik annab lubaduse ja riik võtab lubadu

Postitus Postitas Madis Reivik »

Kriku kirjutas:
Madis Reivik kirjutas:
Kriku kirjutas:Millise riigi ajalugu seda näidanud on?


No kuule... Kas tõesti peab näiteid tooma ? Ok.

Totaalne jälgimine: Hiina, DDR, NK
Analoogiate kasutamine: NL, natsid, Filipiinid
Mitte üheski neist ei käinud asi niipidi, et politseile tõendite kogumisel piirangute vähendamine viis diktatuurini, vaid vastupidises järjekorras. Mistõttu mitte ükski nendest näidetest praeguses diskussioonis ei päde.

Küll aga on näiteid, milles politsei poolt sõrmejälgede andmebaasi piiramatut kasutamist lubanud riigid muutusid demokraatlikumaks.


Mingi esoteerika vist. Põhjus ja tagajärg ei ole keerulises süsteemis nii ühene.
Sõrmejälgede abil demokraatia arendamine on midagi uut, kas seda näidet näha ka saab ?
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Sõrmejäljed ehk Riik annab lubaduse ja riik võtab lubadu

Postitus Postitas aht0 »

hjl85 kirjutas:Aht0: ega ilma telefonita ei oleks ju keegi osanud välja minna :D või telefoni suunata.
Miks see sõnatuks võtab? Ma ei kirjutanud, et Eesti on Hiina aga peab tegema kõik, et see juba eos välistada. meil selliseid Koorti suguseid seltsimehi küll, kes tahaksid kõiki ja kõike teada.
Ning põhipoint on: Riigi esindaja andis KINDLA LUBADUSE mida nüüd selge seljaga murtakse. Kuidas saab edaspidi siseministeeriumi esindajaid uskuda?


Võtab sõnatuks sest Sa oled järjekordselt suutnud võrrelda omavahel võrreldamatuid. Alates riigi aluspõhimõtetest (diktatuur vs vabariik) kuni kodaniku rollini riigis. Kui inimene ei suuda juba selliseid üldiseid nähtusi oma argumentides arvestada, siis mille baasil me üldse argumenteeriks? Paranoiat ravib psühhiaater, mitte oponent asju selgeks vaieldes.

FYI: ametnikud-töötajad ei tohi juba ammu andmesüsteemides niisama nuhkida. Olen ise näinud kuidas selle eest on PPA'st inimestele kinga antud. Ning Sisekontroll kontrollib andmebaaside ja infosüsteemide kasutamist pidevalt. Töötaja ei tohi isegi iseenda andmeid vaadata. Igale liigutusele peab olema põhjendus. Sama kehtib laias lõikes kõigile: ametnikest erastruktuuride töötajateni, nagu medõed.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sõrmejäljed ehk Riik annab lubaduse ja riik võtab lubadu

Postitus Postitas Kriku »

Madis Reivik kirjutas:Mingi esoteerika vist. Põhjus ja tagajärg ei ole keerulises süsteemis nii ühene.
Paraku on küll. Esiteks haarasid võimu kommunistid või natsionaalsotsialistid või muud kaabakad ja seejärel hakkasid nad kähku kruvisid kinni keerama ja hoolega salapolitseid arendama.

Madis Reivik kirjutas:Sõrmejälgede abil demokraatia arendamine on midagi uut, kas seda näidet näha ka saab ?
"Sõrmejälgede abil demokraatia arendamisest" ei kirjutanud ma sõnagi, selle mõtlesid sa ise juurde. Minu poolt öeldu näiteks sobib rida riike, näiteks Suubritannia alates 1902.

Üldiselt on nii, et ajaloo abil väitlemiseks tuleb seda natukenegi tunda :)
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3343
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Sõrmejäljed ehk Riik annab lubaduse ja riik võtab lubadu

Postitus Postitas Madis Reivik »

Foorumi vedamine on auväärt tegevus aga ei maksa ennast kohe igal alal guruks pidada ja targutama hakata positsioonilt "ma olen palju lugenud".
Ma olen lugenud selliseid raamatuid (ilmselt valesid ;) kus koos "õigussüsteemi arendamisega" NLis peeti täiesti "korralikke" kohtuprotsesse ja samal ajal kohandati seadusandlust ning "interpreeriti seadusi"
Mingi reegel on et iga foorumidiskussioon jõuab varemhiljem natsideni, nii et prooviks teha erandit ja selgitada miks Eestis sellised protsessid on halvad:

Uurimine ja süüdistused peavad käima ÜLIRANGETE reeglite järgi. Sest prokuratuuris, politseis jt ametites töötavad lihast ja luust inimesed. Igasugune võimupiiride laiendamine annab kohe võimaluse seda kuritarvitada ja seda ka tehakse.

Endal oli kokkupuude ühe riigiametiga kes "menetles" ühte töövaidlust, mille käigus

a) minu saadetud infot IGNOREERITI
b) lõppotsus tehti minu kahjuks KASUTADES OSALISELT NII SEDASAMA INFOT kui ka SELLE PUUDUMIST.

Noh ja minu tagasihoidliku märkuse puhul katkestati igasugune suhtlus, meilidele enam ei vastatud ning aitas ainult kohtusse minek. Lõppes minu jaoks soodsalt.

Oluline on muuta seadusandlust ainult juhul kui selle jaoks on vajadus ja analüüs. Milline vajadus nõuab praegu sõrmejälgede masskogumist inimestelt ? Vargused jms pisijura on oluliselt vähenenud. Vajadust pole - on ametnike "soov".
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sõrmejäljed ehk Riik annab lubaduse ja riik võtab lubadu

Postitus Postitas Kriku »

Madis Reivik kirjutas:Foorumi vedamine on auväärt tegevus aga ei maksa ennast kohe igal alal guruks pidada ja targutama hakata positsioonilt "ma olen palju lugenud".
Ma olen nii ajalugu kui õigusteadust ülikoolis õppinud.

Madis Reivik kirjutas:Mingi reegel on et iga foorumidiskussioon jõuab varemhiljem natsideni, nii et prooviks teha erandit
Sa juba sprintisid sinna mõni postitus tagasi :)

Kokkuvõttes, see sinu jutt ajaloost oli mula. Kui sa sellega nõus ei ole, ütle mõni riik, kus demokraatia on vussi läinud konkreetselt politseile uurimisel laiemate õiguste andmise tagajärjel. Nagu öeldud, seni näiteks toodutes toimus vastupidi.

Muu üle ei viitsi eriti vaielda - sa küsisid arvamusi, ma ütlesin oma arvamuse.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3343
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Sõrmejäljed ehk Riik annab lubaduse ja riik võtab lubadu

Postitus Postitas Madis Reivik »

Nojah, kui sinu arusaam diskussioonist on selline siis lase samas vaimus edasi. Ma ise ei mäleta küll et oleks sinu juttu lolliks mulaks nimetanud.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sõrmejäljed ehk Riik annab lubaduse ja riik võtab lubadu

Postitus Postitas Kriku »

Madis Reivik kirjutas:Nojah, kui sinu arusaam diskussioonist on selline siis lase samas vaimus edasi. Ma ise ei mäleta küll et oleks sinu juttu lolliks mulaks nimetanud.
Sul on vabadus seda teha - aga ma palun sul sel juhul oma arvamust ka argumenteerida.

Kui sa ei taha, et su juttu mulaks nimetataks, siis ära aja mula :)
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Sõrmejäljed ehk Riik annab lubaduse ja riik võtab lubadu

Postitus Postitas AMvA »

Pagan, viimasel ajal tänu mõnedele eriti aktiivsetele fooromikasutajatele enam ei saa aru, kas loed Milnetti või Telegrami.
manjabes
Liige
Postitusi: 403
Liitunud: 17 Jaan, 2006 21:05
Kontakt:

Re: Sõrmejäljed ehk Riik annab lubaduse ja riik võtab lubadu

Postitus Postitas manjabes »

Analoogiana - seaks siis sisse kogu elanikkonnale kohustusliku igakuise narkotestimise? Kes aineid ei tee, sel pole ju midagi karta, eks? Eks?
Pluss siis see aspekt, et isegi kui keegi üdini heausklik tahaks edaspidigi riigi lubadusi uskuda, siis...

Aga seaduskuulekal pole ju midagi karta.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Sõrmejäljed ehk Riik annab lubaduse ja riik võtab lubadu

Postitus Postitas AMvA »

manjabes kirjutas:Analoogiana - seaks siis sisse kogu elanikkonnale kohustusliku igakuise narkotestimise? Kes aineid ei tee, sel pole ju midagi karta, eks? Eks?
Pluss siis see aspekt, et isegi kui keegi üdini heausklik tahaks edaspidigi riigi lubadusi uskuda, siis...

Aga seaduskuulekal pole ju midagi karta.

On neid ka pisteliselt koolides tehtud. Aga see on ressursikulukas, sõrmejälje andmebaas on aga juba olemas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist