Viktoriin

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Some »

Eks Lennusadama pärast ma Jaroni pakkusingi... Herluf Forchhammer? Kui kodumaa mees, siis äkki Karl Õiger?
croman40
Liige
Postitusi: 803
Liitunud: 10 Okt, 2020 21:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas croman40 »

Siki kirjutas:Mitte keegi pole mitte kusagil öelnud, et viktoriini vastuseid peab loomulikust intelligentsist teadma ja vastuseni jõudmiseks guugeldada ei tohi.

Olen teiega päri, niikaua kuni ei ole küsimuse esitaja poolt öeldud, võib kasutada kõiki abivahendeid.

Akf Dr.Sci, kuigi te ei ole nime välja toonud, tundub, et tegemist ei ole küsitud isikuga. Kas kõik ikka klapib?
Maailmakuulus projekteerija/ehitusinsener (structural engineer), kes on paaril aastal ka Eestis erialast tööd teinud
Mujal maailmas on talle kuulsust toonud suured sillad ja teletornid, osales ka ühe olümpiamängude staadioni omapärase kujuga katusekonstruktsioonide projekteerimisel.

Kõik tema nimes olevad tähed on meie tähestikus olemas.
Õiget nime ei ole veel pakutud.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Dr.Sci »

croman40 kirjutas:
Siki kirjutas:Mitte keegi pole mitte kusagil öelnud, et viktoriini vastuseid peab loomulikust intelligentsist teadma ja vastuseni jõudmiseks guugeldada ei tohi.

Olen teiega päri, niikaua kuni ei ole küsimuse esitaja poolt öeldud, võib kasutada kõiki abivahendeid.

Akf Dr.Sci, kuigi te ei ole nime välja toonud, tundub, et tegemist ei ole küsitud isikuga. Kas kõik ikka klapib?
Maailmakuulus projekteerija/ehitusinsener (structural engineer), kes on paaril aastal ka Eestis erialast tööd teinud
Mujal maailmas on talle kuulsust toonud suured sillad ja teletornid, osales ka ühe olümpiamängude staadioni omapärase kujuga katusekonstruktsioonide projekteerimisel.

Kõik tema nimes olevad tähed on meie tähestikus olemas.
Õiget nime ei ole veel pakutud.
No minu pakutu oli taanlane Knud Nielsen Højgaard. 1910-datel tegeles Lennusadama angaaride ehitusel - tema vastutusrikas ülesanne oli püsti panna kogu see alumine rägastik mille peale saaks betooni valada. Hiljem ühisfirma Højgaard & Schultz koosseisus rajas Eestisse mitmeid sildu, sh ka Pärnu Suursilla mille taganevad sakslased 23.09.1944 õhku lasid. Seos aktuaalse teemaga - praegune sild Suursilla kohal on igati ajale jalgu jäänud ja selleks et pärnakad saaks lõpuks normaalselt üle jõe sai äsja ehitusloa Raba tänava sild, ma olin konkursi komisjonis, võitnud lahendus on inspireeritud Suursillast, lihtsalt nüüd on 4 küüru asemel 2; projekteerimisega on seotud aga mu tudengid sest minu hinda peeti liiga kõrgeks - c'est la vie.
croman40
Liige
Postitusi: 803
Liitunud: 10 Okt, 2020 21:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas croman40 »

Knud Nielsen Højgaard oli samuti rahvusvahelise haardega insener, kes tegi Eestis märkimisväärseid töid kuid mitte küsitu.

Teda võib nimetada pioneeriks vantsildade ja teletornide ajaloos.
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 824
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Sam Beaver »

Fritz Leonhardt?
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
croman40
Liige
Postitusi: 803
Liitunud: 10 Okt, 2020 21:42
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas croman40 »

Tõepoolest, see kuulus insener oli Fritz Leonhardt https://en.wikipedia.org/wiki/Fritz_Leonhardt.
Saksakeelne vikipeedia aitab ka Eestiga seost näha.
1943.a märtsis võttis Saksamaa juhtkond vastu otsuse põlevkivist kütuste tootmise suurendamise kohta ja ta saadeti siia Todt Estlandi büroo juhina Baltölwerke projekti vedama, kuni 1944. a aprillis tagasi Saksamaale pöördus. Õlitööstuse ehitised jäid peagi lahingute teele ja lasti 1944.a septembris sakslaste poolt õhku.

Akf Sam Beaver küsib.
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 824
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Sam Beaver »

Hirveke?
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
Siki
Liige
Postitusi: 1261
Liitunud: 09 Juun, 2020 14:29
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Siki »

Ma ei saa sellest küsimusest aru :?
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 824
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Sam Beaver »

toomas tyrk kirjutas:BAMBI?
Hea pakkumine. Paraku mööda.
Annan siis vihje ka (kuigi ma ei tahaks seda hästi teha): Tema "pärisperemehed" teda ise hirveks ei nimeta.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
vk1
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas vk1 »

mi-24 ´´Hind´´?
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 824
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Sam Beaver »

vk1 kirjutas:mi-24 ´´Hind´´?
Või nagu venelased ütlevad: "Krokodill."
Küsib akf vk1

PS. "Hirvekeseks" oli mi-24 tõlgitud ühes ammuloetud põnevusromaanis (Frederick Forsyth "Jumala rusikas" võis olla) kus peategelane selle Stingeriga alla koksas.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
vk1
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas vk1 »

sellise ilmaga ei liigu mõte, järg vaba
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Küsimus nõuka autode tundmise teemal.

Selle sõiduauto puhul oli varustus tollase nõuka autoehituse tavade mõistes luksuslik - sinna kuulusid meie aja kontekstis üsna askeetlikud lisad nagu tehases autole paigaldatud raadio, salongist lülitatav massilüliti, tekstiiliga kaetud (kustnaha asemel) istmed ja kirsina koogil roostevabast terasest kandiline summutiots :D Seejuures polnud tegemist nomeklatuurile mõeldud sõidukiga.

Mis autost on jutt?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Viktoriin

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kapten Trumm kirjutas:Küsimus nõuka autode tundmise teemal.

Selle sõiduauto puhul oli varustus tollase nõuka autoehituse tavade mõistes luksuslik - sinna kuulusid meie aja kontekstis üsna askeetlikud lisad nagu tehases autole paigaldatud raadio, salongist lülitatav massilüliti, tekstiiliga kaetud (kustnaha asemel) istmed ja kirsina koogil roostevabast terasest kandiline summutiots :D Seejuures polnud tegemist nomeklatuurile mõeldud sõidukiga.

Mis autost on jutt?
M407?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist