Kas N Liidus oli ka midagi head?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Mudakoon »

80-date keskel , ainult et ema plastikust lokirull oli kummilutiga ja moonaks samuti kuivatatud herned.
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Kuidas olete pääsenud ajateenistusest?

Postitus Postitas Mudakoon »

Kõlab tõenäoliselt kummaliselt kogu selle kontingendi taustal , kes selle armee erinevates üksustes on teeninud (krim.asjad jms), aga arvasin , et õpetajad ei ole ehk piisavalt "koššer" materjal. No kirikuõpetaja lapsi ei võetud oktoobrilasteks ega pioneeriks jne .
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Väino
Liige
Postitusi: 680
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Kuidas olete pääsenud ajateenistusest?

Postitus Postitas Väino »

Kas nad tahtsid?
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Kuidas olete pääsenud ajateenistusest?

Postitus Postitas Mudakoon »

Hea küsimus :scratch: No inimese sisse ei näe , küsinud muidugi kah ei ole. Koolis , kus mina käisin , ei võetud "pioneerimata" lapsi näiteks ekskursioonidele kaasa. Kas ja kuidas see neile mõjus... Muidugi kõik ei olnud ka kirikuhärrade peredest.
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Väino
Liige
Postitusi: 680
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Kuidas olete pääsenud ajateenistusest?

Postitus Postitas Väino »

Meil kästi "pioneerimatutel" malevakoondustel osaleda. Üsna hästi tehti selgeks, mis organisatsioon on karistus.
frantzus
Liige
Postitusi: 810
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Kuidas olete pääsenud ajateenistusest?

Postitus Postitas frantzus »

Väino kirjutas:Kas nad tahtsid?


tahtsid jah, vähemalt oktoobrilasteks ja pioneerideks; sest mingi sotsiaalne tegevus ju käis; ja kui sa oled juba lasteaiast saati nendega koos üles kasvanud vaatamata usutunnistusele siis kooli minnes ju ikka sama punt koos! ja lapsed ikka tahtsid, aga vanemad tõmbasid karmid pidurid peale, oktoobrilapse ja pioneeriajal. aga kui asi jõudis juba komsomolini läks asi huvitavaks. inimene hakkab ju iseseisvalt mõtlema, et tõsiusklikest vanemad räägivad üht, lapsepõlvest saadik oma seltskond-sõpruskond ja koolidirektor hoopis teist juttu; no ikka ikka väga raske teismelisel valikuid teha! seda oma külakoolis oma silmaga nähtud. vanemast pojast ütlesid vanemad lahti kuna astus komsomoli, mis järgmistest sai ei tea sest siis nad kolisid meie külast ära. kõige noorem poiss oli frantzusi klassivend, juba lasteaiast saati koos potil käinud, oktoobrilapseks ta ei hakanud vanemate survel ja automaatselt ka mudilaskoori laulma ei lubatud kuigi juba lasteaias oli ta meie parim eeslaulja. paraku laste käest ei küsitud vaid vanemad järgisid mingeid omi põhimõtteid. noh eks see ajupesu hakkas juba lasteaiast pihta, aga teise nurga alt vaadatuna võeti lapselt ka sotsiaalse suhtlemise keskkond ära sest mida poliitikat lapsed ikka ajasid, pigem huvitav ja mõtestatud tegevus, ole või Timurlane! ja nii nende vanemad tõrjusidki oma lapsed erakuks, ja kui see erak veel kuskilt usuinstituudist vene kroonu ka rabati siis palju õnne :dont_know: seal ei huvitanud kedagi kui koscher sa oled. ei ole kena ennast upitada aga eriti koscher on ju frantzus mittekomsomolist Volga juhina ja kundedeks Moskva kindralid :dont_know: . aga noh-jah, pole ju muutunud midagi tänapäeval, osa ideelisi sunnivad ka oma lapsi puhast kloori jooma ja lihasöömine on tabu, jne...
Väino
Liige
Postitusi: 680
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Kuidas olete pääsenud ajateenistusest?

Postitus Postitas Väino »

Meie klassis agiteeris kooliõpetaja poeg mitte hakkama komsomoliks. Ja see oli enne Gorbatšovi aega. Aga pastoriproualt kuulsin, et nad ei seo ennast poliitiliste organisatsioonidega, kuna soovivad iga riigikorra ajal tegutseda. Ajupesu?
vk1
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Kuidas olete pääsenud ajateenistusest?

Postitus Postitas vk1 »

kui mina keeldusin pioneeriks astumast, siis pandi ´karistuseks´ pioneeride rühmaülemaks. kuni tuli ülevaatus ja rajooni boss nägi mind rühma ees marssimas sinises pluusis, siis lasti priiks. kui oma otsusest vanemaile rääkisin, vahetasid nad pilke, kuid ütlesid, et kui see on minu valik, siis olgu. hiljem taipasin, et oleks ajad muutunud teistmoodi, oleks võib-olla neile sellest tulnud ka probleeme, isa poleks enam välismaale saanud jne.

aasta oli vast 1986? 1987?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

Mis klassis käis tollal pioneeriks astumine?

Mina keeldusin vist 1988. sügisel, tuues ülbelt ettekäändeks ajapuuduse :)

Ainult möliseti.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Some »

Ma lihtsalt millegipärast ei viitsinud pioneeriks hakata. Kedagi nagu ei huvitanud ka. Ainus probleem, mis tekkis oli, et kui kõik õpilased pidid hommikul ette näitama vahetusjalatsid, taskuräti ja kaelaräti - siis toda viimastmul ei olnud. Aga juhtkond suutis ikkagi karistuse välja mõelda - pidin lipsu kandma :(
vk1
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas vk1 »

nagu oli 3. klass äkki? pioneeriiga oli vist10-15- aastased. ma ise 1977 aasta väljalase.
no oli kuidagi nõme kuulata teisi, kuidas ´oh, kui antakse, siis kohe viin selle kaltsu (kaelaräti) peldikusse´/ ´märgi raudteele et teha lapikuks´/jne. kõvatamist, kuid siis kui küsiti avaldusi, oli klassi 25 õpilaselt 24 avaldust. üht kahemeest ei võetud , aga mina, kui toona klassi priimuseid, pidin kirjutama seletuskirja. ütlesin klassijuhatajast pioneerijuhile , et ei oska midagi kirja panna ja siis pandigi rühmavanemaks või mistandoligi. aasta hiljem oli kord juba nii muutunud, et pidin klassis tegema ettekande 1918 aasta Eesti Vabariigi väljakuulutamisest. (´´Esimese valitsuse ministrid olid Kukk, Oinas....´´). õpetaja oli mõlema sündmuse juures sama.
Kasutaja avatar
Sekeldaja
Liige
Postitusi: 840
Liitunud: 29 Aug, 2014 17:38
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Sekeldaja »

Kriku kirjutas:Mis klassis käis tollal pioneeriks astumine?

Mina keeldusin vist 1988. sügisel, tuues ülbelt ettekäändeks ajapuuduse :)

Ainult möliseti.


Ma justkui mäletan, et kolmanda klassini kandsin oktoobrilapse märki. Kas siis kolmandas või neljandas klassis, pakuks.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Turist 47 »

Oli koole, kus keskkooli said astuda ainult komsomolid.
Ja " Добровольное Общество Содействия Армии, Авиации и Флоту " - ДОСААФ õppurid pidid olema komsomolid.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

Mul oli ka justkui hägusalt meeles, et 3. klass, aga polnud kindel. Sel juhul pidi olema tegu 1987. aastaga, kui uued tuuled veel eriti kõvasti ei puhunud.

Esimesel korral ütlesin, et ei taha, sest pole aega koondustel käia; jäeti niisama. Teisel korral klassijuhtaja menetles asja väheke karjuvamas kõneviisis, jäin endale kindlaks. Rohkem teemat ei puudutatud. Koos minuga keeldus üks poiss veel, kes üldse ei suvatsenud kuidagi põhjendada.

Aga kogu süsteem oli selleks ajaks ikka väga maha käinud.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Some »

Kui wikipeediat uskuda siis oktoobrilaps oldi kolm aastat. Ehk siis pioneer ikka vast neljandast klassist? Mina siis pidanuks 1984a pioneeriks hakkama. Hiljem tuletati iga aasta meelde, et võiks nagu avalduse teha aga millegipärast huvi puudus. See aeg kui teistel koondused sain mõnuga korvpalli loobitud. Pisike mõisas asuv maakool, õpetajad nagu pereliikmed, ju see siis nii suur probleem nende jaoks polnud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist