REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
AMvA
Liige
Postitusi: 3539
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas AMvA »

Smith kirjutas:
Eriti häirib mind räige survestamine ja see, et ametlikult ei räägita üldse neist inimestest, kellel vaksiiniga halvasti on läinud.


Miks need covidi vaktsiinist “kahjustuse” saanud kunagi oma nime all ei räägi, eriti kui neid on väga palju ?
Tänapäeval igaüks pritsib tiktokis, facebookis ja youtubes tatti, aga alati algab jutt: “üks tuttav”, “venna klassiõe isa” või “lehma lellepoeg”, aga vot need kannatanud ise mitte. Tehakse Balti Ketist paroodiaid ja telegramis treitakse muudkui artikleid. Kus on need “Ants Kuusk”ja “Mati Kask” ning
teised kellel Moderna närvikahjustusi jms põhjustas? Kindlasti saaks ka Kuuuurijasse ja
Reporterisse, Tõnumaa maksab ilmselt isegi pappi kui esikaaneloo saab.

Täpselt ka minu mõte. Mitte kunagi ei näe me neid õnnetuid vaktsiinisaajaid oma näoga esinemas, aga sotsiaalmeediad on seda infot paksult täis, kus keegi väidab, et tema tuttava tuttav sai kahjustuse.

Minu tutvusringkonnas on vist 90% vaktsineeritud ja ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kellel oleks olnud rohkem probleeme, kui tavalise vaktsineerimise kõrvalmõjuga (lühiajaline palavik)
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4083
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Some »

Tutvusringkonnas on vaktsiinivastaseid kolm. Räägivad suht ilmselgeid lollusi aga ümber veenma ei hakka. Kõik ülejäänud sugulased/töökaaslased on vaktsineeritud, trombe pole (ju Kristjan82 võttis kõik endale). Vaktsineerimise kõrvalmõjud olid ainult minu kallil AZ-ga vaktsineeritud kaasal. Neelas kaks päeva paratsetamooli ja siis ok. Sry, Kristjan,ma jään hetkel vaktsiiniusku....
richard
Liige
Postitusi: 1089
Liitunud: 28 Sept, 2006 21:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas richard »

2 tervisepassi vastase naise arreteerimine Prantsusmaal. Lamemaalasi ilmselt protsentuaalselt vähem kui Eestis aga kuna elanikkond on üle 60 korra suurem siis sealsed protestid on ka kordades suuremad. Prantslased tegutsevad resoluutselt. Rongi isegi vaktsineerimispassita ei lubata. Olenemata teatud kohalikest keeldudest ja piirangutest tundub Eesti ikka suht lamemaalaste paradiis. Aga ega nad seda mõista, tahavad ikka kõik piirangud maha võtta ja ilma karjaimmuunsust saavutamata.

https://www.youtube.com/watch?v=B1IFAGWAsRE
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4083
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Some »

Kahju. et see Õismäe hõbepaju maha võeti, sinna otsa mahuks palju rahvast...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Küll aga ei ole mu tutvusringis nende vaksiinisüstidega hästi läinud, mitu rasket trombijuhtu, millest üks lõppes surmaga noorel inimesel.
Üks 36aastane vaevleb nüüdseks 4 päes erinevate hädadega (samas kevadel põdel läbi väga lihtsalt)
Töökaaslane kolmas nädal töövõimetu. Tasakaalu häired, mingi närvide teema, jalad ei tööta nii, kui peaks, valutavad. (juhtus päevapealt) Arstid soovitavad valuvaigisteid järada ja loota, et üle läheb.
2-3 päevased erinevad hädad peale süsti on paljusi kimbutanud, enamus neist lihtsalt eelmisel hooajal läbipõdenuid. Kiruvad, takkajärgi:)
Ei vaidle, et kolmveerandil pole muidugi midagi häda, eriti just vanematel inimestel.
Eriti häirib mind räige survestamine ja see, et ametlikult ei räägita üldse neist inimestest, kellel vaksiiniga halvasti on läinud. Paraku on ka mitmel väga tublil tuttaval riigiteenistuses king tulemas vähese vaksiinilembuse pärast...


Tundub selgelt BS valdkonda kuuluv loba. On mingeid tõendeid ka, et "mitmed tuttavad" on saanud "rasked trombijuhud" just vaktsiinist või oli tegemist ülenormatiivse kolesterooliga? Või mõtlesid need välja (analoog vaktsiinivastaste "lapse isa lehma lellepoeg suri trombi tõttu" juttudega...?

Päris masendav, kui inimesed taolist kelbast usuvad ja seda levitavad. :wall:

Ilmselt on siis tutvusringkond väga suur ja kehva tervisega (vaktsiinivastaste teooria järgi peakski need välja surema -looduslik valik ju), minu tutvusringkonnas pole keegi enamat päevasest palavikust saanud. Minu endal ei toonud kardetud Pfizeri kordusvaktsiin kaasa mitte mingisuguseid kaebusi, esimene kord oli järgmine päev kergelt imelik olla, aga palavikku ei tekkinud.
Viimati muutis Kapten Trumm, 07 Sept, 2021 9:35, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3343
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Kristjan, su jutt on bullshit. Aga lisa tõestus - kuupäev vms, et saaks TA andmetega kõrvutada. Anonüümsus jääb alles. Senikaua lähed südametunnistuseta lolli kirja.

Aga asjast ka

Eile ühe keskmisest informeerituma inimesega vesteldes jäi kõlama väide et ka uuringu pidid kinnitama - mida kõvem vaktsiinireaktsioon, seda kõvemini oleks ka Covidi käes vaevelnud. Viiteid ei oska tuua aga tundub loogiline.

Samuti pidid elusvaktsiinid (ehk siis poolsurnud viirused) olema väga efektiivsed, kuid miks neid "valges maailmas" kasutada ei saa ? Sest 10-15% elanikest pidid olema immuunsüsteemi tõsiste probleemidega (HIV+, siirdatud organid jne jne). Risk, et keegi sellest 10% poolkogemata elusvaktsiini saab ja seejärel sureb, on liiga kõrge. Samas "kolmandates riikides" seda probleemi pole, seal on vastav protsent väga madal.. kuna sealne tervishoiusüsteem on selline et vikatimees on need 10-15% harvendanud <1% peale.
Nii et valge maailma huvitavad probleemid.

Ning see ussirohi mida lollid hoolega söövad. Arengumaades on 50%+ inimestel parasiidid ning ussirohu söömine teatavasti aitab nende vastu. Aga parasiidid suruvad immuunsüsteemi alla, seega kaudselt ussirohi tõstab immuunsust. Valges maailmas seda probleemi ei ole ja kui sul juba covid on siis ei aita see kopika eestki. "Petri tassis" tapab ussirohi viiruse ära, aga seda teeb ka etanool, väävelhape, leegiheitja ;)...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See Eesti lastehalvatuse puhang suruti maha Sabini elusvaktsiiniga, millel oli USA-s kõvasti küsimärke ja ise nad kasutasid mingit teist toodet.
Ehk seepärast oli USA nõus seda NSVL-le müüma, et endal polnud vaja ja hea oleks kuskil katsetada.
Eks toona Eestis oligi loomulik immuunsus arengumaade tasemel, elukeskkond oli suht must ja mingist HIV-ist/siirdamisest ei teatud siin midagi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
an2
Liige
Postitusi: 1399
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas an2 »

Poti soldat kirjutas:
Smith kirjutas:
Eriti häirib mind räige survestamine ja see, et ametlikult ei räägita üldse neist inimestest, kellel vaksiiniga halvasti on läinud.


Miks need covidi vaktsiinist “kahjustuse” saanud kunagi oma nime all ei räägi, eriti kui neid on väga palju ?
Tänapäeval igaüks pritsib tiktokis, facebookis ja youtubes tatti, aga alati algab jutt: “üks tuttav”, “venna klassiõe isa” või “lehma lellepoeg”, aga vot need kannatanud ise mitte. Tehakse Balti Ketist paroodiaid ja telegramis treitakse muudkui artikleid. Kus on need “Ants Kuusk”ja “Mati Kask” ning
teised kellel Moderna närvikahjustusi jms põhjustas? Kindlasti saaks ka Kuuuurijasse ja
Reporterisse, Tõnumaa maksab ilmselt isegi pappi kui esikaaneloo saab.

Täpselt minu mõte, on tõesti selline vaktsiinivastaste kirjutiste muster kus mitmed erinevad õnnetud anonüümsed tuttavad kellel vaktsiiniga ikka jube halvasti on läinud. Nende põhjal võiks mõelda et meil on Eestis vähemalt sadu kui mitte tuhandeid õnnetukesi kes on koroonavaktsiinide tõttu surnud või sandistatud, aga mitte keegi ohvritest või nende pereliikmetest ei taha kunagi avalikuses sellest rääkida.


Tuttavatest vaktsiinivastaste jutu järgi toimus Jõgeval ja Pärnus massiline Pfizeriga vaktsineeritud noorte meeste suremine. Nimesid muidugi keegi ei nimeta.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40142
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Misasi segab neid nimesid nimetamast ja meediasse pöördumast?
Meedia ei võta jutule? Koju tulid "mehed mustas" ja veensid vaikima?
Ise ka usud, mida räägid? Et Eestis toimub "massiline suremine" ja keegi ei julge rääkida?
Halloo mehed...?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
gooligan
Liige
Postitusi: 1252
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas gooligan »

laual on sisuliselt 2 varianti -
80% vaktsineeritus elanike hulgas (loe enamik rühmi peab selleks ligi 100% hõlmatuse saavutama) või aastatepikkune vindumine/lainetamine praeguste numbrite juures. Sealhulgas tuleb arvestada, ka pidevate sise- kui ka väliste piirangutega. Mina kadeda inimesena küll ei soovi olla situatsioonis, kus ümbritsevad naabrid elavad normaalset elu, riik lahti, mingeid tõendeid kuskil kinos-restoranis näitama ei pea jne. Ja meie murrame päid, kuidas koole lahti hoida jms.

Aeg on resoluutsemalt hakata teemasse suhtuma - tänaseks on Eestis surnud kümneid inimesi, kellede surma oleks ära hoidnud nende ja nende lähedaste vaktsineerimine. Morsipeo aeg peaks hakkama läbi saama ning riik peaks ette võtma järsemaid samme. Praegu ei paista küll kuskilt seda maagilist 80%, mis immuunsuse võiks tagada.

Kui täisvaktsineeritud ja täiesti demokraatlikes riikides ei ole tabatud olulisi kõrvaltoimeid (ja kui ongi, siis nt AZ on sisuliselt turult läinud), siis miks meie riik ja elanikkond kuidagi eriline ja teistsugune? Taanis-Soomes-Itaalias-Portugalis juba terved detsiilid 90-100% hõlmatuse juures ja näe, elavad saba ja sarvedeta õnnnelikku elu... Kusjuures keskmiselt 10-15a kauem kui nt eestlased.

Kusjuures võib hirmutamata arvestada sellega, et vähemalt lähiaastatel kui pandeemia veel käimas, tulebki teha igaaastaseid lisadoose. Nii nagu gripivaktsiini puhul. Seda ei tasuks küll üleliia dramaatiliselt võtta. mRNA retsepti on lihtne täiendada ja võimaldab kiiret reageerimist uute tüvede vastu.


PS! Need, kes reklaamivad suurt usaldust iseenda immuunsüsteemi vastu (eriti peale COVIDi läbipõdemist) võiksid võtta vaevaks tutvuda meie viimaste aegade parima jalgpalluri Ragnar Klavani kaasusega. Tema tervisenäitajad peaks olema ju parimatest parimad.

Ragnaril on õnnestunud viirus endale 2x külge saada, kusjuures just II põdemine oli väga raske ja vaevarikas. Võib üsna kindlalt väita, et vaid üks sutsakas oleks selle nakatumise ära hoidnud...

https://sport.delfi.ee/artikkel/94497141/ragnar-klavan-seekord-podesin-covidit-vaga-raskelt
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3343
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Jutt et sportlastel on tugev immuunsüsteem, pidi olema linnalegend. Ehkki tundub loogiline.
Treenimine inimvõimete piiril pidi immuunsüsteemi üpris nõrgaks tegema.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9124
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kilo Tango »

Madis Reivik kirjutas:Jutt et sportlastel on tugev immuunsüsteem, pidi olema linnalegend. Ehkki tundub loogiline.
Treenimine inimvõimete piiril pidi immuunsüsteemi üpris nõrgaks tegema.


Immuunsüsteem ei ole mingi staatiline asi. Raske treeningu perioodil on igaühe immuunsus madalam. Samas kui sportlasel on puhkuseperiood, on ta immuunsus ilmselt parem, kui tavakodanikul. Oleneb muidugi ka mis sporti ta teeb. Maletajale võivad rakenduda teised reelgid.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36565
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Nii vähe kui mina aru saan, kasvatab vastupanu limaskestade kaudu sisse tungivatele viirushaigustele karastamine (külmaga harjutamine), mitte treening. Karastamine omakorda on seotud nii immuunsüsteemiga kui näiteks verevarustusega. Suur muskel ei mõjuta mitte kuidagi seda, kui kergesti nohu tuleb. On spordialasid, mille harrastamisega mõningane karastamine kaasas käib ja neid, millega ei käi. Ja ka karastamine aitab ikka mingi piirini. On viiruseid, mille eest ei pääse ka kõige karastatumad.

See on muidugi diletantlik targutus. Meil siin on akf-e, kes on seda kõike ülikoolis õppinud, nii et ma panen oma noka nüüd kinni.
Kasutaja avatar
kristjan82
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 02 Mär, 2006 16:49
Asukoht: laagri
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas kristjan82 »

Kohe mitu lehekülge pasarahet :D Ei hakka siin rohkem vaidlema, eriti veel nendega, kes lolliks, idikaks jne kohe tembeldavad teistsuguse seisukoha tõttu. Mul ei ole tavaks kedagi, kes on teiste arusaamade või seisukohtadega sõimama hakata. Mu seisukoht on, et vanad ja põdurad võiks end vaksineerida. Tegin oma valiku, läks nii nagu arvasin, isegi palju paremini. Õnneks jah ma ei tea tuttavatest kedagi, kellel oleks raskelt läinud aga siia järamiseks kellegi isikuandmeid ka panema ei hakka, või äkki keegi sooviks veel raske puudega lapsest siia pilti, et targutada? Rohkem ma siin sõna ei võta. Kes tahab mind siin õma ego upitamoseks sõimata kirjutab otse.
[b][url]http://achtung.ee/[/url][/b]
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas aht0 »

Heh, "mulle vaesekesele tehti ülekohut", äää..

Vt mees, vanad saaks jah vaktsineerida aga AGA LAPSED 0-12 ei saa. Nemad ei pea kannatama sp et mõned täiskasvanud on uhhuud..

Tahad ilma vaktsiinita elada? Fine. Aga siis eralda ka end ühiskonnast et teised ei peaks sinu p kannatama. See moodne "minu ja minu vabadused" hakkab ära tüütama, justkui suured inimesed aga peast enesekesksed tited..
Viimati muutis aht0, 07 Sept, 2021 11:57, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline