Venemaa ootamatu rünnak

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Walter2
Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Walter2 »

Lõhkeainepakkide, AK-de ja jahikarabiiniga varustatud motiveeritud mehed maasturiga leiab ka Eestist (kahjuks) - pole mingit vajadust piirivalvet häirida. Mis takistab mõnel üksiküritajal piisavalt võimsa optilise püssi ja õige moonaga Ämari aia tagant mõnda turbelennukit saboteerimast või täpse tabamise korral suisa süütamast?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40132
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Eriväelaste ja lihtsalt relvastatud lammaste vahe tuleb välja enamasti siis, kui vastupanu on oodatust suurem või tekib mingi oluline takistus.
Näiteks vahepeal on valmis saanud uus piiririba. Võsast oskab läbi jalutada igaüks, kes natuke kaarti tunneb, aga lipsata üle korraliku piiririba on juba teine tera. Või tuleb pääsemiseks 20 km vahetpidamata joosta koos varustusega.

Spetsnazi relvastuses on igasugu vahendeid natuke rohkem kui täpsuspüss või automaat, millest laskmisega saab igaüks hakkapa peale väikest harjutust. Lennuväljade puhul meenub kohe Strela õhutõrjeraketist tehtud õhukaitsemiin, mis pannakse kuskile puu otsa ja mis hakkab tööle lennukimootori müra peale.
Seepärast, kui väga vaja, siis selle nelja F-15 hävitamiseks poleks üldse lennuväljal kära teha vajagi - lihtsalt antud relv muidugi on kui suitsev püstol vastase käest, peale seda reidi Leedu eriüksusele on keerukas omistada. Kui hakatakse süüdlast otsima, on tegijad juba kaugel.

Muidugi täna suurõppuste ajal toimuv, kus lennukid seisavad lahtise taeva all, on jama. Saab ju mõne drooni sõidutada sinna tiivale ja babah. NSVL ajal seisid valves olevad lennukid pealt avatud karponiirides, kust muldvallid tegid otsetulega (RPG nt) nende mõjutamise võimatuks ja mittevalves olevad seisid valvatavates angaarides, mille konstruktsioon oli mõeldud üle elama tuumaplahvatust lennuväljal, kindlasti elaks üle Nissaniga sissesõidu.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas nimetu »

Mis takistab mõnel üksiküritajal piisavalt võimsa optilise püssi ja õige moonaga Ämari aia tagant mõnda turbelennukit saboteerimast või täpse tabamise korral suisa süütamast?

See, et tegu oleks enesetapumissiooniga...

Fantaasia koha pealt on tore küll, kuid need neli lennukid ei oleks tegelikult kokkuvõttes seda hinda väärt. Ja n-ö poliitilist võitu hinnatakse ikka väga räigelt üle. Mina kujutaksin ette, et see kõik võib hoopis risti vastupidise tulemusega olla. Nii palju kui ma suudan tuvastada, siis peasissepääsu juures on betoonist tõkked ning tagant sisse pääsemiseks tuleks läbi mitme värava/tõkke minna. Seetõttu see maasturiga läbi aia sõitmine on pigem ulme. Peale esimest rammimiskatset ilmuks relvastatud valvurid kohale (kui juba pole).

Muuseas, Ämaris asub ka Eesti eriüksuse baas, milles asuvad enamus ajast ka teiste välisriikide eriüksuslased. See on ausalt öeldes viimane koht kuhu sellistel "hallidel mehikestel" ronida.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36562
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Kriku »

Läbi aia sõitmise loba läks uude teemasse: viewtopic.php?f=54&t=48099&p=674891#p674891

Seniks kuniks.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4082
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Some »

Narva sillale võiks ju ühe ohverdada kui ootamatult vene kontrolli alla peaks sattuma.
Walter2
Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Walter2 »

Some kirjutas:Narva sillale võiks ju ühe ohverdada kui ootamatult vene kontrolli alla peaks sattuma.

Odavam ja kindlam oleks hoida see sild eelmineerituna, nii igaks juhuks - vahest on sellega juba tegeletud aga ega lihtsurelik ei pea ka kõigest teadma.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9122
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Kilo Tango »

Some kirjutas:Narva sillale võiks ju ühe ohverdada kui ootamatult vene kontrolli alla peaks sattuma.


Narvas on 3 silda. Jalakäijate sild, raudteesild ja siis see maanteesild, mida kõik silmas peavad. Aga lisaks tuleb arvestada ka Narva HEJ-ga, mida mööda peaks kulgema minu mälu järgi samuti tee, et saaks lahkel meelel ja rõõmsa näoga naabritele külla tulla. Lisaks on võimalik HEJ läbivool kinni keerata, mille tagajärjel Narva jõgi jääb osaliselt kuivaks ja kuna see Kreenholmi kant asub paepealsel, siis saab sealt vähemasti jala kenasti üle tulla.

Pilt
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4082
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Some »

Kilo Tango - olin Narvas piirivalvur ;) Seal saab mõnel pool ka lihtsalt läbi jõe jalutada. Aga sildade osas - ju siis peab ohverdama mitu raketti. Eelmineerimise osas natuke kõhkleksin, läheb vales kohas Nissan Leaf põlema vms ja hakka jälle silda ehitama.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Dr.Sci »

Some kirjutas:Kilo Tango - olin Narvas piirivalvur ;) Seal saab mõnel pool ka lihtsalt läbi jõe jalutada. Aga sildade osas - ju siis peab ohverdama mitu raketti. Eelmineerimise osas natuke kõhkleksin, läheb vales kohas Nissan Leaf põlema vms ja hakka jälle silda ehitama.
Olles kunagi Narvas nii jalakäijate sillale kui Kulgu tammile ekspertiise teinud, siis sai ise üle jõe automaaturite valvsa pilgu all üle jõe Jaanilinnani mitu korda jalutatud... aga selle vastu on muidugi rohtu - õhkida või üles tõsta Eesti poolele jäävad varjad (pigem õhkida, sest tõsteseadmed asuvad Vene poolel ja niisama nad neid meile ei anna), Plussiks on see et läbi jõe ega üle tammi enam nii kergelt ei tule, ning Narva kose saame tagasi, miinuseks see et veehoidla voolab tühjaks ja põlevkivijaamad ja Vene poolne HEJ jäävad seisma.
Samas, rohelistele muidugi meeldiks et põlevkivienergia jäädavalt suletaks.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9122
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Merevägi ja rannakaitse

Postitus Postitas Kilo Tango »

Some kirjutas:...läheb vales kohas Nissan Leaf põlema vms...


No selline müüdiloome ärritab alati. Mitu Nissan Leafi on Eestis põlema läinud? Minu teada 1 ja sellel tekkis ukse sees madalpinge elektrisüsteemis lühis, mis pole kuidagi seotud sellelga, et tegu on elektriautoga. Akupõlenguid ei ühtegi. Muu põleng võib sillal muidugi tekkida (ehkki on ülimadala tõenäosusega ja isegi siis tõenäoliselt laenguid ei kahjusta), aga eelmineerimine on igati kahtlane plaan ka muudel põhjustel.

https://en.wikipedia.org/wiki/Plug-in_e ... issan_Leaf
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4082
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Some »

Eks Leaf oli sõbraliku torkena sinu trollimiseks mõeldud ;) Samas muretsemine, et lõhkeaine silla all mingil x põhjusel võib tule alla võtta, seda mõtlesin tõsiselt.
Kasutaja avatar
wolfgang
Liige
Postitusi: 741
Liitunud: 28 Dets, 2008 22:44
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas wolfgang »

Tahaks loota, et kui läheb mõne silla eelmineerimiseks, ei paigutata laenguid teibiga silla peale, kus see mõne Leafi süttides tuld võtta saab, vaid kuskile konstruktsiooni. Päris peenike operatsioon oleks Sõpruse silda eelmineerida nii, et laengud kenasti konstruktsiooni sõlpunktidesse saaks ja naabrid seda pealt ei vaataks ja märkmeid ei teeks. Muidugi mingi plaan peaks olema nende sildade segi laskmiseks ja ma loodan, et ikka on ka. Niipalju, kui ma õppind olen, siis lõhkeaine ei plahvata tulega kokku puutudes vaid põleb ära. Kas mitte Naissaarel meremiine, neid tühjaks põletades, ei kahjutustatud.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9122
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Kilo Tango »

wolfgang kirjutas:...Niipalju, kui ma õppind olen, siis lõhkeaine ei plahvata tulega kokku puutudes vaid põleb ära. Kas mitte Naissaarel meremiine, neid tühjaks põletades, ei kahjutustatud.


See põlemine ise on väga väike risk ehkki lõhkeainetega ei ole asjad nii lihtsad. Kui see süttib, siis sõltub keemiast, rõhust ja temperatuurist, kas see plahvatab või mitte. Kitsas ruumis võivad tingimused kiiresti kasvada selliseks, et toimub plahvatus. Lisaks ei pruugi plahvatada iseeneslikult mitte põhimass, vaid detonaatorid või nende mistahes käivitusseade. Üldiselt on muidugi detonaatorid üsna lollikindlad tänapäeva, aga 100% töökindlat tehnilist süsteemi pole olemas ja tagajärjed oleksid rängad.

Nüüd sellise eelmineerimise puhul pole probleem ainult vastase tegevus või tulekahju või iseeneslik detonatsioon. Probleem võib tekkida ka info lekkimisel tegelastele, kellele üks kena plahvatus tsiviilobjektil tekitab sügava õnne ja rahulolutunde. Neil pole siis vaja lõhkeaine hankimisega üldse vaeva nähagi.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40132
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Detonaatorid ei saa põhimõtteliselt olla lolli- või plahvatuskindlad, sest nende töötamiseks tuleb kasutada ebastabiilset laadi keemiat.
Isegi detonaatori ja süütenööri ühendamisel ei ole soovitatav süütenööri otsaga seal detonaatori sees sudida ja detonaatori otsa kokku valtsimisel (spets tangidega) on soovitatav kanda kindaid ning pöörata pilk selleks hetkeks maha, kui väljasirutatud käte vahel tangid kokku pigistate (võib teha pauku).

Olen näinud ka granaadi sütikut, mis (mõne aja õues vedelemise järel) tegi pauku kohe kui splint ära tõmmata (ja hoob vabanes), mitte 4 sek pärast. Igatahes lahinggranaadi heitmist vaatan nüüd veits teise pilguga :oops:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Venemaa ootamatu rünnak

Postitus Postitas nimetu »

Ma olen sellel alal võhik, kuid nii palju kui ma tean, siis tänapäeval ei kasutata taoliste asjade (suuremate laengute) puhul mingit süütenööri, vaid juhtmeid ja kõrget voolu. Veelgi peenemad lahendused kasutavad optilisi kaableid ja lasereid. Võib-olla Dr Sci või kangelaspioneer oskab sellel teemal rohkem kommenteerida.

ebastabiilset laadi keemiat.

Tavatingimustel on see keemia tegelikult üsnagi stabiilne. Võid sellega igasuguseid lollusi teha. Mitte et see oleks soovitatav.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline