Mutid!

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Turist 47 »

Lõksuga, seda "ühte" mutti ,2 kuu jooksul, kätte ei saanud. Viimase nädala jooksul olen leidnud haljasalalt 3 muti korjust.
Välisel, visuaalsel vaatlusel olid igati terved ja vigastamata. Võimalik, et põud on toidubaasile mõjunud halvasti ja nüüd tulevad maa peale surema.
Ei kasta, kasvav rohi kidur, värvilt kollase poolne roheline. Uusi muti mulla hunnikuid ei ole umbes kuu aega olnud.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Martin Herem »

Esimene tõrge paugutajaga.
Tongil oli vaid väike täke ja kogu lõks oli mulda täis aetud.
Läks uuele katsele.
bodom
Liige
Postitusi: 216
Liitunud: 01 Jaan, 2012 23:54
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas bodom »

Endal olnud sama olukord, et paugutaja mulda täis aetud. Aitas see, kui katsin selle nn "päästikurõnga" fooliumiga, päästik muutus tundlikumaks. Peale pauku oli fooliumist põhimõtteliselt ainult libled järgi.
iFly
Liige
Postitusi: 103
Liitunud: 14 Mai, 2012 20:52
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas iFly »

Mul viimasel ajal kõik toimib veatult. Päästikuosa käib sellise läbipaistva kilekoti sisse, milliseid poest tasuta saab ja mis on nädalapäevad kuskil mullas vedelenud.
Harnland
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 16 Mär, 2013 0:15
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Harnland »

Martin Herem kirjutas:Esimene tõrge paugutajaga.
Tongil oli vaid väike täke ja kogu lõks oli mulda täis aetud.
Läks uuele katsele.

Võiks proovida see täkkega padrun "laboritingimustes" ikkagi ärapaugutada ning veenduda et relv on ikka töökorras ja lööknõel liigub normaalselt
Boss
Liige
Postitusi: 178
Liitunud: 03 Juun, 2018 18:43
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Boss »

Kus te neid paugutajaid võtate? Oleks omale ka vaja!
Kuzmitz
Uudistaja
Postitusi: 13
Liitunud: 22 Juul, 2010 12:31
Asukoht: Rakvere lähistel
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Kuzmitz »

Näiteks siit: https://tooriistakeskus.ee/product/pid/11607/bid/11636
Täitsa toimiv asjandus on- mul juba aastaid kasutusel ja "skoor" on üsna korralik :-)
Ka kõige kehvem saabas jätab lumele jälje...
Harnland
Liige
Postitusi: 50
Liitunud: 16 Mär, 2013 0:15
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Harnland »

Boss kirjutas:Kus te neid paugutajaid võtate? Oleks omale ka vaja!

Jahipaun ja Handymann ka. Osta kindlasti spetsiaalsed padrunid mutipüssile, tavalised jäävad lahjaks
Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 181
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas M.R. »

IMG_20210803_115043.jpg


Selline sindrinahk sai siis old school lõksuga vardasse aetud!
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Mutid!

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Pakkuda haruldane taktikaline manuaal (NATO STANAG seejasee) MUTT JA MÜGRI AIAS..

Koostatud endise KVÜÕA taktika kateedris ülem HEREMi enda juhtnööride alusel..

Liigub vabalt kõiki Eesti pakiautomaate pidi..

Hind on 6 x pdl Saku Tumedat ühes SELVERi toidukulleri kojutoomisega..

Soovi korral detailid privas..
Manused
1628070405640[222].jpg
1628070433199[223].jpg
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Martin Herem »

Paugutajaga on tulemused järgmised.
4x pauguga käes
1x pauk tehtud aga mutti polnud ja muti tegevus katkes nädalaks (surmav vigastus?)

1x tõrge
2x paugutaja mulda täis ja ei mingit pauku :shock:
2x pauk tehtud aga mutti vähemat 30cm kaugusel polnud ... ja muti tegevus jätkus järgmisest päevast ( paremal juhul peaajupõrutus?)

3x olen paugutaja lähedusse paigaldatud traatlõksuga saanud muti kes paugutajani ei jõudnudki

Kusjuures 2x on traatlõks mulda täis olnud aga paugutajast pole mutt pääsenud.

Nii et lõksu efektiivsus 50% (5:5).
3x oli juhuse tahtel traatlõks eespool.

Pean siiski paugutajat kõige efektiivsemaks vahendiks.
Kasutan seda spetsiaalse kinnitusraamiga (suunatud vertikaalkäiku).
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Manurhin »

Natuke võimsamat paugutajat oleks vast vaja. Midagi, mis töötaks nt. sellise moonaga:
Pilt
See hirmutaks ilmselt juba ka naabri mutid ära (ja naabrimutid samuti) :twisted:.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Fucs »

Postitas Fucs » 01 Sept, 2020 11:01
Fucs kirjutas: 01 Sept, 2020 11:01 Kui 2017, siis kui kogu teema hakkas selgelt üle pea kasvama, sai kahelt hektarilt maaseest välja nopitud 21 mutti ja 2018 juulis eksis vahepeal veel üks suurem isane meie juurde ära (keda sai pikalt jahitud enne, kui selle lõpuks kätte sai), siis 2019 ja 2020 kuni augusti alguseni oli meil täielik vaikus.

Ja siis augusti alguses ühel ilusal hommikul ma avastasin, et üle pika aja on üks tegelane jälle külla tulnud....
....pulss läks kiireks, käekesed hakkasid värisema ja vererõhk tõusis hetkega... ja üle õue kostus kohutav karje.... :mrgreen: ... kuna 2018 olid tõsised probleemid selle ühe elevandi mõõtu isase mutiga...

5. august panime maha kolm paari raudu.
6. augusti hommikuks olid kaks paari raudu mulda täis aetud ja kolmas paar puutumata.
6. augustil uuesti rauad samadesse kohtadesse tagasi.
7. august vaikus.
8. august ühed rauad jälle mulda täis ja uus käik alt läbi kaevatud.
Uuesti samasse kohta rauad maha. Nüüd juba uude, sügavamasse käiku.
Siis vahepeal olin ära.
15.august kõik kolm raudade paari mulda täis jälle.
Panin kõik kol paari uuesti samadesse kohtadesse.
vahepeal ära jälle.
26.august kõik kolm raudade paari jälle mulda täis. Uued käigud nii kõrvalt kui alt.
Ei jätnud jonni, rauad jälle samadesse kohtadesse maha. Suhkruvesi ja palderjan abiks...

31.august VOILAA !

Tüüp oli raudadest peaaegu läbi roninud juba enne, kui need rakendusid.

Nüüd peab jälgima, et kas see oli jälle üks ainumas isend, või on neid sinna korraga rohkem siginenud.

Metsa all, mitte väga kaugel õuealast, on ka nagu uued hunnikud ja käigud tekkinud.... :evil:
Saab näha.
Nii.
Nüüd siis oli vahepeal jälle täpselt kaks aastat vaikus. 2017 sai ikka väga tublit tööd tehtud ! ... VÕI hõljus siiani veel meite metsade ja niitude kohal AKF MARTINI professionaalse mutihävitaja aura ja nad lihtsalt ei julenud uuesti rünnakule tulla... :D

Nüüd siis juuli lõpus hakkas aga jälle pihta. :shock:

Tundub, et rünnatakse lausa kolmest suunast korraga.
Kõigil kolmel suunal käivitusid kohe ägedad tõrjelahingud.

Kahel suunal pärast kogu rünnakuala minu poolt labidaga ülessonkimist (sest nad ei taha mitte raudadesse ronida) oleme jõudnud positsioonisõjani. S.t. et pärast igat raudade maha panekut ja nende mulda täisajamist kaovad ründajad paariks päevaks kusagile ära, et siis uuesti uutest suundadest üritada... kuhu meie jällegi kohe labidaga kohale tormame... no ja siiani ei ole ma neid kätte saanud ja vahepeal nüüd jälle on vaikus ja nad on kusagile ära kadunud (ilmselge ümbergrupeerumine tagalas).

Kolmandas n.ö. põhisuunas, keset õue, jantisin nüüd siis juuli lõpust saadik. kolm korda sai rauad maha ja kol morda aeti täis või kaevuti nendest ümber mööda. Ja kolm korda sai rauad jälle ümber tõstetud.

Kuniks kuuendal augustil õnnestus selles suunas diversiooniakt edukalt tõrjuda koos luure-diversioonigrupi hävitamisega !
06.08.2022a.jpg
06.08.2022b.jpg
Isane. 156mm pikk.
Huvitav on, et ta on enne juba saanud kusagil vigastada. Fotolt on natuke seda vana haava ka näha.
Poolenisti selja-poolenisti küljepealt on mingi terav ora läbi kasuka läinud. Tundub olevat mingi sellise
Pilt
mutilõksu töö... või on keegi hanguga äsanud. Kuna minul praegu selliseid lõkse kasutuses pole, siis on ta selle vigastuse saanud ilmselt kusagil kõvasti kaugemal, sest lähimad naabrid kus keegi mutte võiks jahtida asuvad 300 ja 350m kaugusel.

On veel võimalus, et see on mingi looma kihvaga tekitatud vigastus. Mõni suurem koer (saksa lambakoeraga ekvivalentne) võiks vast sellise mõõduga augu tekitada küll. Kass kindlasti mitte. Rebane võibolla ka. No ja ilves võib ka olla, sest mul jäi üks ilves praktiliselt õue servas eelmine aasta rajakaamerasse (s.t. et ta on meil siin kusagil olemas), aga ma ei usu.

Põhiline häda on endiselt see, et need rauad on uuest peast küll väga efektiivsed ja rakenduvad kergesti, aga roostetama läinud rauad no ei taha kohe kuidagi rakenduda, kuigi ma väga hoolsalt puhastan viili ja liivapaberiga enne päästemehhanismi ära. Ikka nad kas ronivad lausa raudadest läbi või on pressinud "päästiku" juba viltu ja siis rauad mulda täis ajanud, aga lõks pole rakendunud.

Ja alati kui ostad uued rauad ja paned maha, siis voilaa - põhimõtteliselt kohe on ka mõni isend raudades.
Ma siin ratsisin neid raudu nüüd ja tegin/panin alumiiniumplekist raudadele sellised katted/rullikud päästemehhanismi külge, mis vähemalt ei roosteta ja ka natuke keerlevad ümber raudade tegemisel kasutatud traadi/raami. Ma tegin oma ratsist pilti ka aga praegu ei leia üles.
Eks paistab kas toimivad paremini. Kahes suunas peab veel tõrjelahinguid pidama.

Põhiline on, et kui ma jätan rauad maha ja olgu nad siis kasvõi juba muti poolt mulda täis aetud või mitte, siis tekib vaikus. No pole mutte. Vedelevad siis seal käikudes edasi ja muttidest pole haisugi. Ja nii kui ma need üles korjan, nii päeva-kahe pärast on tegelased jälle samas kohas kohal :evil:

Vaatab siis mis edasi saab. Praegu on jälle vaikuse periood.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas toomas tyrk »

Fucs kirjutas: 15 Aug, 2022 10:41 Põhiline on, et kui ma jätan rauad maha ja olgu nad siis kasvõi juba muti poolt mulda täis aetud või mitte, siis tekib vaikus. No pole mutte. Vedelevad siis seal käikudes edasi ja muttidest pole haisugi. Ja nii kui ma need üles korjan, nii päeva-kahe pärast on tegelased jälle samas kohas kohal :evil:
Selle asja nimi on heidutus. Aga akf Herem kusagil meedias väitis, et ta ei usu enam heidutusse...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mutid!

Postitus Postitas Kriku »

Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist