REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Frater Redox
Liige
Postitusi: 132
Liitunud: 31 Mär, 2020 9:43

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Frater Redox »

loomake kirjutas:Kas keegi on katsetanud? Kui tilgutada vaid lahust testile, kas siis see üks indikaator värvub? Annab n-ö negatiivse tulemuse või siis ei värvu üldse kui pole ninast läbi käinud pulka sinna kastetud?


Õlu + lahus annab igatahes negatiivse, koroonat ei leia.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Frater Redox kirjutas:
Ei süüdista kedagi.
Ma lihtsalt ei nõustu seisukohaga, et vaktsineerimine on lahendus. Vaktsineerimine on osa lahendusest, aga see ei tähenda, et võib praegu 2019 stiilis elu elada kui süst saadud.


On ikka lahendus. Täna on teaduslikud pead öelnud, et viiruse levitamine langeb seeläbi 2 korda.

Võta tänane R0 ja kujuta ette, et iga inimene levitab seda 2 korda vähematele inimestele kui täna. Mis on R0 ja mis juhtub nii madala R0 korral?

See, et tulevad ravimid, on vaktsiinivastaste järjekordne spinn. Ravimite kasutamisel tekivad täpselt samad viiruse arenemise probleemid - see muudabki viirusevastaste ravimine loomise suht võimatuks ja seepärast on ka üldised viirusevastased ravimid (nt Tamiflu) väga piiratud efektiga.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Teadusnõukoja juhi Irja Lutsari sõnul leiab nõukoda, et lähikontaktsed perekonnaliikmed peaksid jääma eneseisolatsiooni. Muid uusi piiranguid teadusnõukoda valitsusele ei soovita.


Valitsus üritab nüüd oma vigu tagajärgi mätsida kinni vaktsineeritute huiamise teed minnes. Paljud inimesed vaktsineerisid lubaduse ajel, et vaktsineeritutele säilib vabadus, piiratakse vaktsiinivastaseid.

Samamoodi jätkub endine kivipall koolide iga hinnaga lahti hoidmise pärast, laseme viirust vabalt sealt laiali tassida, kuid piirama hakkame neid, kellele lapsed seda (valitsuse väärotsuste pärast) koju tassivad :rip:

Oleks pidanud õige ajal liigutama hakkama, mitte ootamata kohalike valimiste reitingu pärast. See on raske juhtimisviga ja selle eest peab vastutama hakkama.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Viirusevastaste ravimite kõrvalmõjud ning ravikuuride hind on palju karmimad kui vaktsiinil.

Seesama remdisivir - kõrvalmõjude list on päris õudne.

Tooks uuesti võrdluse "ma tahan purjus peaga üle lõkke hüpata, haiglal peaks ju sidemeid ja steroide jätkuma et mulle uus nahk kasvatada".

Delfis oli päris karm artikkel morgist, kus vanemnekromant kirjeldab koroonaohvri kopse - pidid olema nagu kõvad käsnad, arm-sidekudemest koosnema.
Kasutaja avatar
Musashi
Liige
Postitusi: 143
Liitunud: 15 Mai, 2020 1:36
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Musashi »

Madis Reivik kirjutas:Mingis artiklis kuri lapsevanem kirus et "ainult sellepärast vaktsineerisin et laps kooli saaks aga näed nüüd ikka kool kinni" ning "kaalun iga vaktsiini alati pikalt ja põhjalikult".

See viimane lause on väga huvitav. Jätab mulje intelligentsest tegevusest. Aga tegelikult, kaalumine=-" ühelt poolt ja teiselt poolt.. "
Ühele poole paned väiksema nakatumis/nakatamisriski, kergema põdemise jne. Teisele poole paned siis mida ??? Eelarvamusi, idiootide pajatusi ?
Järeldus on ühene - lollus on tihe ja raske ! [...]


Kas akf tahab öelda, et juba "kaalumine" (ehk konkreetse otsuse üle juurdlemine), kui selline, on tegevus, mis on lollus?
Kas akf valmis kõigile neile seda näkku ka ütlema, silma vaadates?

Võiks veits tuure maha tõmmata. Selline räuskav suhtlusviis on lihtsalt ebameeldiv. Kui akf soovib kedagi ümber veenda, siis nii see kindlasti ei õnnestu.

PS. Epistlit pole vaja lugema hakata. Nii mina, kui ka kõik lähisugulased vaktsineeritud. Ja ka mina kaalusin. Aga see ei puutu otseselt praegu selle posti kommentaari puhul asjasse.
Pioneer/TT Pioneeripataljon, Tapa 2004/05
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Kapten Trumm kirjutas:Valitsus üritab nüüd oma vigu tagajärgi mätsida kinni vaktsineeritute huiamise teed minnes...
Oleks pidanud õige ajal liigutama hakkama, ...

Esimene väide vajab, enda eest kribades, läbi mõtlemist - teadlikule "huiamisele" täna ei panustaks.
Aga, teine väide, et oleks pidanud. Ok. See oli "eile", tagantjärele tarkus.
Täna on uus päev, uus olukord, siit küsimus, et mida täna konkreetselt võiks ja peaks tegema, tegema teisiti.
Kui võimalik, siis ilma "tegevusi tapva lockdowni" propageerimiseta.
Küsimus on aus, st. mina ei tea, mis oleks täna õige. Samas deviis , et "kui ei tea, mida teha, siis ära tee midagi", ei ole mind veel, aastate jooksul, "alt vedanud" :dont_know:
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:Oleks pidanud õige ajal liigutama hakkama, mitte ootamata kohalike valimiste reitingu pärast.
Praegu on KOV valimised ammu läbi, aga ikka mitte midagi ei liigutata.

Musashi kirjutas:Võiks veits tuure maha tõmmata.
Akf on tõepoolest emotsionaalne. Mõistetavalt muidugi, aga siiski.
an2
Liige
Postitusi: 1371
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas an2 »

Kapten Trumm kirjutas:
Teadusnõukoja juhi Irja Lutsari sõnul leiab nõukoda, et lähikontaktsed perekonnaliikmed peaksid jääma eneseisolatsiooni. Muid uusi piiranguid teadusnõukoda valitsusele ei soovita.


Valitsus üritab nüüd oma vigu tagajärgi mätsida kinni vaktsineeritute huiamise teed minnes. Paljud inimesed vaktsineerisid lubaduse ajel, et vaktsineeritutele säilib vabadus, piiratakse vaktsiinivastaseid.

Samamoodi jätkub endine kivipall koolide iga hinnaga lahti hoidmise pärast, laseme viirust vabalt sealt laiali tassida, kuid piirama hakkame neid, kellele lapsed seda (valitsuse väärotsuste pärast) koju tassivad :rip:

Oleks pidanud õige ajal liigutama hakkama, mitte ootamata kohalike valimiste reitingu pärast. See on raske juhtimisviga ja selle eest peab vastutama hakkama.


Lugupeetu, MITTE KEEGI ei vastuta tegematajätmiste pärast. Saamatu kultmin püüab lahkudes kujundada endast märtrit aga on tegelikult olnud ebapädev nagu ka loodetavasti lahkuv Kiik ja misiganestanimion välisminister. Tegelikult olen ma meis pettunud. Kaja Kallases, Kaljulaidis ja ka Helmedes, kes esimese laine suutsid siiski ohjata vaatamata Kiige molutamisele.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1742
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas maksipoiss »

an2 kirjutas: Kaja Kallases, Kaljulaidis ja ka Helmedes, kes esimese laine suutsid siiski ohjata vaatamata Kiige molutamisele.

Ei ohjand nad midagi, siis oli asi alles uus ja inimesed kartsid ning pagendasid end kes kuhu sai. Viiruse nakatamisvõime oli ka hädisem.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Madis Reivik »

Ei ole emotsionaalne, pigem kipub aju kokku jooksma sellise endaupitamise peale a la "kaalun ja mõtlen".
Ma täie veendumusega kinnitan, et need kes "kaaluvad ja mõtlevad" EI LOE teaduslikke artikleid vaktsiinidest ja seega ei toimu mingit SISULIST kaalumist ja mõtlemist.
Kuidagi võiks eeldada et 21. sajandi inimene tunneb piisavalt ajalugu ja oskab piisavalt mõelda, et saada aru kuidas vaktsineerimine on viinud keskmise eluea 10-20-30 aastat kõrgemaks.

Ja see eelnev jutt ei ole mitte akfide pihta vaid pigem nende avaliku ruumi "arvajate" pihta.

Kapten Trummi märkus et "vaktsineeritud said petta" on õudne kahel põhjusel
1) see vastab tõele - piirangud rakenduvad kõigile
2) ilmselt ongi mingi kontingent kes tunneb ennast petetuna ja "enam kunagi ei vaktsineeri"

P.S Musashi - kaalumine on alati mõistlik. "Kaalumine" ei ole mõistlik. Näkku ei lähe kellelegi ütlema, kuna see seltskond kes viimati meeleavaldusel kohvikuid trollis, on ilmselgelt suurema tänavakakluse kogemusega ja ma jätaks sellise tegevuse vahele. Vaevalt et see kellegi seisukohta muudaks ;)
an2
Liige
Postitusi: 1371
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas an2 »

maksipoiss kirjutas:
an2 kirjutas: Kaja Kallases, Kaljulaidis ja ka Helmedes, kes esimese laine suutsid siiski ohjata vaatamata Kiige molutamisele.

Ei ohjand nad midagi, siis oli asi alles uus ja inimesed kartsid ning pagendasid end kes kuhu sai. Viiruse nakatamisvõime oli ka hädisem.


Nõus. Aga võrreldes muu maailmaga olime me üks parimaid, mis iganes ka selle põhjuseks ei olnud. Tõenäoliselt hirm ja elutahe, mis ülejärgmisel lainel aitasid Portugalil õige juhtimise korral saavutada suurepärase tulemuse. Meil mitte. Teist korda maailma parim.

P.S. Lisatud keeleline parandus.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4321
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Huvi korral mõistlik lugemine. https://www.telegraph.co.uk/global-heal ... ave-takes/
Euroopa.
" Portugal ja Malta on sellel talvel Euroopa kõige turvalisemad kohad.
Lääne-Euroopat tabab lähinädalatel ja kuudel uus koroonaviiruse juhtumite laine. Portugal ja Malta väldivad tõenäoliselt "järjekindlaid nakkuslaineid" kõrgemate vaktsineerimismäärade tõttu.

Kriitiline tegur on vaktsineerimisega hõlmatus kogu elanikkonnas, sealhulgas teismelistel .See on pandeemia, mida üha enam juhivad vaktsineerimata inimesed.
Vaktsiin ei ole 100 protsenti efektiivne, ja see tähendab, et näeme järjekindlaid nakkuslaineid.
ECDC hinnangul on Euroopas koronaviiruse vaktsiini leviku tõttu ära hoitud 200 000 surmajuhtumit ning haiglaravi vajadus eelnevate lainetega võrreldes on ja saab olema, väiksem .
Seni halvim laine tabab Ida-Euroopat. "

Mis Ida-Euroopa olukorda puudutab, siis väited, "õigest" olukorra halvenemisest, oleks nagu kõik tulevikku suunatud, et tabab nö. mingis tulevikus, kunagi.
Tänane halb peaks juba piisavalt halb või halvim olema.
Kasutaja avatar
Musashi
Liige
Postitusi: 143
Liitunud: 15 Mai, 2020 1:36
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Musashi »

Madis Reivik kirjutas: [...] Ma täie veendumusega kinnitan, et need kes "kaaluvad ja mõtlevad" EI LOE teaduslikke artikleid vaktsiinidest ja seega ei toimu mingit SISULIST kaalumist ja mõtlemist.
Kuidagi võiks eeldada et 21. sajandi inimene tunneb piisavalt ajalugu ja oskab piisavalt mõelda, et saada aru kuidas vaktsineerimine on viinud keskmise eluea 10-20-30 aastat kõrgemaks. [...]


Tasub arvestada ka sellega, et märkimisväärne osa inimkonnast mõtleb ainult niipalju, kui hädapärast vajalik. Mis ei olegi iseenesest vale või häbiväärne, aga praegune maailm on, nagu on. Kiire, muutlik, segane. Osad kohanevad sellega paremini, osad halvemini.

Ja viitan taas sellele, et põhjus, miks minu meelest inimesed kahtlevad: sest poliitiline kemplemine ja meditsiin on omavahel segatud/sogatud. See oleks tulnud algusest peale lahus hoida, niipalju, kui võimalik. Ja sellega pole veel hilja alustada.

Üht asja tooks veel esile: selle asemel et pilgata, sõimata või mõnitada, võiks üritada mõista, ka neid, kes teistmoodi mõtlevad. Kasvõi huvi pärast, et kaardistada - miks nad nii mõtlevad.

Pikas perspektiivis võimaldab rahulik, kannatlik ja järjekindel meel vältida konflikte. See ei tähenda minu silmis tuhvlialuseks olemist, aga võimalust mõistmiseks ja lahenduste leidmiseks.
Pioneer/TT Pioneeripataljon, Tapa 2004/05
trs
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 15 Mär, 2014 14:31
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas trs »

Naljakas oleks see, kui hoolimata kultuuriministri vahetamisest viirus jätkab levimist. Tragikoomiline oleks see, kui ka välisministri vahetuse peale viirus taanduma ei hakka. Kui aga Kiige maha võtmise järel jätkuvalt numbrid ei lange, siis mida peab ilusate silmadega peaminister edasi tegema? Tsensuur ja teadusnõukoja küüditamine? Tule Anzip appi, aga tagasi astuma ju ikka ei hakkaks...
Ainult eriline loll usub kõike. Olgu selleks siis internetist loetud "teadusartikkel" või peaministri avaldus. Nagu armastuse ja vihkamise või geeniuse ja hullu vahel on küllaltki õrn piir, siis ka luulude käes vaevleva lamemaalase ja evolutsiooniliselt eduka alalhoidliku indiviidi vahe võib olla ootamatult väike. Ilmselt praktilise eristamise puhul on siin ka küsimus selles, milliseid otsuseid mingi hangitud info põhjal tehakse ning kuidas saadud informatsiooni paikapidavuses veendutakse. Evolutsiooniõpetusest tuttav loodusliku valiku teooria järgi võib alati indiviide jagada ka alalhoidlikumateks ja riskialtimateks. Praegusel juhul on siiski keeruline aru saada, kas riskialtimad tormasid esimesena vaktsineerima, või käivad senimaani vaktsineerimata linna peal ringi.
Ilmselt ikkagi üle keskmise rumal uskus, et vaktsineeritutele poolvägisi kehtestatud eeliste eesmärk ei ole vaktsiinipasside toetamine ning vaktsiinipasside eesmärk ei ole üle keskmise rumalate vaktsineerima meelitamine. Ja ainult ilusate silmadega peaminister usub, et ta suudab lõputult viirust ja rahvast lollitada. Praeguse seisuga on parim PR lahendus oravate jaoks siiski olukorra piisavat hulluks laskmine ning väikese paanika tingimustes kõige sulgemine (võibolla ka vajadusel Kiige ohverdamiseks palumine) vs tunnistamine, et algusest peale on selge, et vaktsineeritud ei saa linna peal lõputult ringi jõlkuda ja viirust levitada, sest nad annavad praegu tubli 30% haiglate koormusest.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas loomake »

Millisel hetkel on siis teadusartiklid oma usalduse kaotanud trs? Ja kas see kehtib kõige.. teadusliku kohta või on see puhtalt ainult meditsiini teadus mis on kohutavalt alt vedanud?

Ma olen selline "lihtne" inimene.
Kui hammas valutab pöördun hambaarsti poole. Ei hakka "oma peaga" hambaid kodus parandama.... Ja tuleb muidugi ka "häbinägu" ette manada kui selgub et minu suu hügieen ei ole piisavalt järjepidev olnud. Ehk siis usaldan spetsialisti ja kogu see mida ta minuga seal teeb ja milliseid soovitusi "tema vältimiseks" annab on n-ö teadusartiklite tulemus.
Samasse lahtrisse kuuluvad ka paljud teiste alade spetsialistid keda ma samuti usaldan ja usun.

Miks ma siis ei peaks järsku usaldama või uskuma vaktsiinitootjaid, virolooge, meedikuid? Miks nende alade teadusartiklite suhtes nii skeptiline peaks olema?
Ma usaldan oma elu ja heaolu päevas tihedamini "teadusartiklite" kätte kui ma seda tõenäoliselt mõistan.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist