Rail Baltic, Talsingi tunnel ja Saaremaa sild

Kindlusehitised. Teed, sadamad ja lennuväljad. Kasarmud ja linnakud.
Maalinnad ja linnused. Kõik militaararhitektuurist.
Vasta
parkija
Liige
Postitusi: 1061
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Rail Baltic, Talsingi tunnel ja Saaremaa sild

Postitus Postitas parkija »

Mina olen küll siiani elanud teadmises et ERA omand on püha ja puutumatu .
Pealegi , targad majandusteadlased väidavad trassi valesti jooksvat .
Minule meeldiks kui see RB ehitamata jääks , selle raha võiks haridusse ja teadusesse ning tervishoidu paisata , sinna kus on reaalselt sellest tulevikus tulu tõuseb .
RB on ju ühe mehe ego näitamise projekt , samaväärne eurovolinik K. Simsoni tasuta ühistranspordiga , mis iga assta kümneid miljoneid riigieelarvest ära "sööb" .
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Rail Baltic, Talsingi tunnel ja Saaremaa sild

Postitus Postitas Kriku »

parkija kirjutas:Mina olen küll siiani elanud teadmises et ERA omand on püha ja puutumatu .
Pole kunagi olnud: https://www.riigiteataja.ee/akt/12807897
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Rail Baltic, Talsingi tunnel ja Saaremaa sild

Postitus Postitas AMvA »

T-62 kirjutas:
AMvA kirjutas:
T-62 kirjutas:Huvitav, miks ma pean oma raha eest ostetud, mitte päranduseks saadud, maa olematu hinna eest ära müüma. Kes ei ole selle trassialuste maade omandamise protsessi lähemalt näinud, need arvavadki, et, mis vigised: lubatakse ju teatud protsent veel hindamisjärgsele summale peale maksta, tulumaksu ka ei rakendata. Uskuge pealegi sinisilmselt edasi, et riik maksab õiglast hinda.
Kui ma olen otsustanud elada kohas, kus võib nautida vaikust jalooduse hääli, siis miks ma pean olema vaimustatud puukuuri tagant läbiuhavatest rongidest.

Lõpuks jääd ikka ilma, aga madalama hinna eest.

Kas nüüd tuleb hea uni, kui said väljendada eestlase tüüpilist kadedust?


Ei, ma ei ole kade. Lihtsalt nii need asjad käivad. https://www.riigiteataja.ee/akt/12807897

Mul lihtsalt viskab üle, et me tahame jube hästi elada, saada kõrget palka ja et elu edeneks, aga hoidku jumal selle eest, et kuskile mõni tehas või muu tootmine tehakse või mõni taristuobjekt rajatakse.

Ma võin kihla vedada, et ka sina sõidad Tallinnas-Tartusse mööda 4-realist Tartu maanteed ja ei tee seda häbelikult kuskil külateid mööda ringi sõites

PS. Kusjuures tihtipeale need, kes siin on mingite ehituste vastu ja räägivad eraomandi puutumatusest on muudes kommentaarides üleolevad ka igasuguste iduettevõtete ja uute majandusmudeliga etevõtete suhtes. Nii et teeme suure vabaõhumuuseumi. Meie loosung saaks siis olema "pastlad igaühele"
Viimati muutis AMvA, 16 Okt, 2021 8:10, muudetud 1 kord kokku.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Rail Baltic, Talsingi tunnel ja Saaremaa sild

Postitus Postitas AMvA »

parkija kirjutas:Mina olen küll siiani elanud teadmises et ERA omand on püha ja puutumatu .
Pealegi , targad majandusteadlased väidavad trassi valesti jooksvat .
Minule meeldiks kui see RB ehitamata jääks , selle raha võiks haridusse ja teadusesse ning tervishoidu paisata , sinna kus on reaalselt sellest tulevikus tulu tõuseb .
RB on ju ühe mehe ego näitamise projekt , samaväärne eurovolinik K. Simsoni tasuta ühistranspordiga , mis iga assta kümneid miljoneid riigieelarvest ära "sööb" .


Nimeta mõni tark majandusteadlane, kes seda väitnud on, rõhuga sõnal tark.
parkija
Liige
Postitusi: 1061
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Rail Baltic, Talsingi tunnel ja Saaremaa sild

Postitus Postitas parkija »

Vot ei tule nimed meelde , esinesid mõni aeg tagasi vikerraadios , nii öelda filmi ilmutada ei viitsi . Aga ilma mingi isikliku jonnita , kas tarku majandusteadlasi polegi ?
No nii , sain targemaks , mitte targad ja teadjad ei koosta erinevaid tulevikumudeleid , vaid poliitikud , kel puudub autunne ja riigimehelikkus .
Minu elustiili juures ei ole mul sooja ega külma mitme realine on Tallinn- Tartu maantee , sama Narva ja Pärnuga , aga Sauelt , Tabasalust ja Assakult ning Sahaloolt võiks trammiga Tallinnasse sõita küll .
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Rail Baltic, Talsingi tunnel ja Saaremaa sild

Postitus Postitas AMvA »

Sauelt saad rongiga (see on nagu tramm, ainult suurem :D)
parkija
Liige
Postitusi: 1061
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Rail Baltic, Talsingi tunnel ja Saaremaa sild

Postitus Postitas parkija »

Saue küll , aga muud kohad ja rongi ja trammi liiklussagedus vist on kaunis erinevad ja käigushoiukulud ka . Ma pean silmas pargi ja sõida süsteemi.
See eraomandi puutumatuse asi jäi kriipima , mälu nüüd kõige parem pole aga kuidagi nagu mäletan Liia Hänni sõnavõtte taasiseseisvumise ajast sel teemal , lisaks - kõik , mis ei ole keelatud , on lubatud . Need on L. Hänni poolt öeldud postulaadid , mis on kõige kirkamalt meelde jäänud.
Aga eks igal inimesel on erinevad vajadused , mina paikse ja mitte tormava inimesena võin täitsa vabalt Tallinnast näiteks Suure Jaani sõita läbi Kohila , Rapla , Türi , saab vaadata läbi autoakna , kuidas maapiirkondades elu edeneb , näiteks Hagudi on ülivingelt käima läinud koht , Tallinna inimesed ehitavad sinna omale elamisi . Vinge !
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Rail Baltic, Talsingi tunnel ja Saaremaa sild

Postitus Postitas Dr.Sci »

Rail Baltic osas uued (taand)arengud:
https://majandus.postimees.ee/7414079/r ... kui-kasvab
Noppeid:
Riigikontrolli vaheaudit tegi kindlaks, et RB kinnisasjade omandamine pole toimunud planeeritud tempos. Võrreldes maade omandamise algse graafikuga on mahajäämus kasvanud viie aastani. Kõigist teadaolevalt vajalikest maadest oli tänavu teiseks kvartaliks omandatud veidi üle veerandi
...
Riigikontrolli hinnangul ei ole majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumil lõplikku teadmist, kui palju ning milliseid kinnisasju tuleb Rail Balticu ehitamiseks omandada ja palju need maksma läheksid....

(vahehuumorit ka:)
Eesti, Läti ja Leedu vahel 2017. aastal sõlmitud kokkuleppes on RB valmimisajaks märgitud 2026. aasta. Eesti tuli esimesena välja tõdemusega, et 2026. aastaks ei saa raudtee valmis, lõpptähtaeg võiks olla 2030, nii nagu on märgitud ka Euroopa Liidule esitatud dokumentides.

«Nagu hiir oleks teki alt välja vupsanud – minu jaoks on see küll üllatus, et tähtaeg muutub neli aastat pikemaks,» ütles riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Urmas Reinsalu
....
Riigikontroll leidis, et põhiprojektide ja maade omandamise hilinemise valguses tuleks kogu projekti Eesti osa tegevuste ajakava ja eelarve üle vaadata. Põhiprojektid, mis on aluseks maade omandamisele, valmivad enamasti järgmise kahe aasta jooksul.
(IMHO, ei valmi)
Seejärel saab kalkuleerida ka edasiseks raudtee ehituseks vajaminevat rahasummat.
...
jne
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Rail Baltic, Talsingi tunnel ja Saaremaa sild

Postitus Postitas Kriku »

Reinsalu ajab järjest lollimat juttu, pardon my French.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Rail Baltic, Talsingi tunnel ja Saaremaa sild

Postitus Postitas AMvA »

Dr.Sci kirjutas:Rail Baltic osas uued (taand)arengud:
https://majandus.postimees.ee/7414079/r ... kui-kasvab

Põhihilinemine tuleneb maade ostmise viibimisest ja minu meelst on see küll positiivne, kui üritatakse maaomanikega sobivaima lahenduseni jõuda, mitte ei sõideta neist lihtlabaselt teerulliga üle. Maaomanikest kah muidugi aru ei saa: alles hiljuti oli lugu, kus suhteliselt karupees asunud majaomanikule pakuti pea Tallinna kesklinna maja hinda ja tüüp arvas heaks, et võiks ju üritada veel rohkem saada (kusjuures alles hiljti oli ta ise pannud maja müüki poolega, mis talle RB poolt pakuti)
Benjy
Liige
Postitusi: 422
Liitunud: 03 Jaan, 2015 22:08
Kontakt:

EV energia ja julgeolek

Postitus Postitas Benjy »

Tulemas on väga korralik majanduskriis. Raudtee ehitamiseks ei jätku küll kellelgi aega ja raha. Hea kui EU koos hoitud saab. Võlakriis läheb lappama ja see tapab investeeringud igale poole kiirelt ära.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: EV energia ja julgeolek

Postitus Postitas Dr.Sci »

Benjy kirjutas: 05 Nov, 2022 12:48 Tulemas on väga korralik majanduskriis. Raudtee ehitamiseks ei jätku küll kellelgi aega ja raha. Hea kui EU koos hoitud saab. Võlakriis läheb lappama ja see tapab investeeringud igale poole kiirelt ära.
Poliitilised otsused on vastu võetud... ja kui projektid laekuvad õigeaegselt siis lähevad need hankesse ja ehitusse ja ehitatakse need jupid mille kohta lahendus olemas, ka valmis. Raha selleks on veel olemas. Mis saab ülejäänud osast... - Praeguse visiooni kohaselt on Rail Baltic 2030:

- Trammiga saab Ülemiste Terminali
- Ülemiste Terminalist burger ja bussiga Raplamaale
- diiselrongiga x km uut trassi mööda
- edasi bussiga Pärnu terminali - burger vms sest kõht juba tühi
- Bussiga edasi Riiga
- Riiast? Jurmalasse?
Benjy
Liige
Postitusi: 422
Liitunud: 03 Jaan, 2015 22:08
Kontakt:

Re: EV energia ja julgeolek

Postitus Postitas Benjy »

Põlevkiviõli, mitte diisel. Diislit ei jaksa varsti keegi osta.
2korda2
Liige
Postitusi: 1595
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Rail Baltic, Talsingi tunnel ja Saaremaa sild

Postitus Postitas 2korda2 »

Ma saan aru, et hetkeseisuga lubatakse meile 2030 aastaks rongiühendust Tallinn-Pärnu (kurjemad ütlevad, et ajutiste diiselrongidega)? Millal sealt lõunapoole sõita saab, on "lahtine"?
Esialgse plaani järgi pidid juba 2025 rongid edasi-tagasi uhama Tallinnast Varssavini välja.
Nüüd tuletame meelde kuidas Pärnu rongiühendus juba aastaid tagasi kaotati, sest 10MEUR jäi puudu ja pealegi tuleb kohe-kohe RB.
AMvA
Liige
Postitusi: 3529
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: EV energia ja julgeolek

Postitus Postitas AMvA »

Benjy kirjutas: 05 Nov, 2022 12:48 Tulemas on väga korralik majanduskriis. Raudtee ehitamiseks ei jätku küll kellelgi aega ja raha. Hea kui EU koos hoitud saab. Võlakriis läheb lappama ja see tapab investeeringud igale poole kiirelt ära.
:lol:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist