Võitlusgrupid- paraadüksus või sissid paberil?

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Vasta
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Võitlusgrupid- paraadüksus või sissid paberil?

Postitus Postitas TTA »

gorilla kirjutas:Kasutatud soojustuvasti on liiga väikese resolutsiooniga et korralikult foone eristada. Minge lähemale ja proovige uuesti.
Must-valget pilti panna ei saa peab sõnu usaldama. :D
:dont_know:


Kulla mees. Kui mitme erineva "soojustuvasti" pilti sa oled näinud? Ekraanist tehtud fotost väljalõigatud jupist ei peaks võibolla tegema põhjapanevaid järeldusi termokaamera lahutusvõime kohta. See konkreetne isend, millega need pildid tehti, on neist mis mina näinud olen keskmisest parem. Ning jah, ise olen käes hoidnud/kasutanud vaatluseks kaheksat eri tüüpi seadet + veel mõned voogedastused muudelt masinatelt.

Aga mis siin ikka vaielda, tuleb meelde tujurikkuja savisaare laul. "Mailis reps minu paremal käel, et ei ole"
gorilla
Liige
Postitusi: 669
Liitunud: 29 Veebr, 2012 18:47
Kontakt:

Re: Võitlusgrupid- paraadüksus või sissid paberil?

Postitus Postitas gorilla »

Hakatuseks ütlen- aasta 1992 aasta viimane sõna ei ole enam piisavalt moodne, et õppematerjale selle abil koostada.

Antud hetkel on seadmete tundlikkus selline, et vahet ei ole kui mitu tundi telkmantel õues ''aklimatiseerub'',
väike temperatuurierinevus jääb ikka ja see on leitav. Lihtsalt on mingi kandiline hall või must laik vaatlusalas ja ongi kööga.

Selle vastu on uutel ekraanidel mustrid mis moonutavad halli või musta laigu kontuure.

Kaamera vastu mõnevõrra aitab: paks villane tekk, värsked oksad/rohi, foolium, kaevumine, vihm.

Kindlasti ei aita: mullikile, nailonist telkmantel, koormakile, talvevorm, kiivrisukk.

Materjalide testimiseks: vaadata vastu valgust, kui valgus läbi kumab, siis kehasoojus kumab ka.
-he not to go to war, she not to go to a dance.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Võitlusgrupid- paraadüksus või sissid paberil?

Postitus Postitas Kulibin »

Vabandust, et topin oma nina siia vahele, aga arvates teadvat termoviisoritest üht-teist, siis pean vajalikuks mainida, et suur eraldusvõime on muidugi hea. Aga kui puudub manuaalne kalibreerimisvõimalus, võivad pisikesed temperatuurierinevused jääda märkamatuks. Paraku puudub selline peenhäälestusvõimalus enamikel laialtlevinud riistapuudel. Saab vaid anda mõned soovitused.
Suunake enne vaatlust objektiiv võimalikult ühtlase temperatuuriga alale (põld, ühtlane metsamassiiv) ja laske aparaadil teha automaatkalibreering. Pilt läheb ehk isegi halvemaks, kuna automaatika surus spektriala kitsamaks, aga see eest peaks olema märgatav pisimgi erinevus foonist. Hüper-super profi riistad oskavad programselt joonistada kastikesi objektide ümber, kelle temp. On umbes 36,6 C. Ja piisab, kui üksainus sensori piksel seda tuvastab. Karm värk aga mis teha, need kes ennast selle mordori kõikenägeva silma eest varjata soovivad, soovitan lahkelt väisata mõnd hästivarustatud ehituspoodi ja osta seda algselt Airbus lennukite tarbeks leiutatud paljukihilist soojustusmaterjali. See on küll üsna kallis ja müüvad 15m rullikaupa. Aga on super-hüper efektiivne.
Ehk on ülalolev kellelegi abiks ...
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Võitlusgrupid- paraadüksus või sissid paberil?

Postitus Postitas TTA »

gorilla kirjutas:Hakatuseks ütlen- aasta 1992 aasta viimane sõna ei ole enam piisavalt moodne, et õppematerjale selle abil koostada.

Antud hetkel on seadmete tundlikkus selline, et vahet ei ole kui mitu tundi telkmantel õues ''aklimatiseerub'',
väike temperatuurierinevus jääb ikka ja see on leitav. Lihtsalt on mingi kandiline hall või must laik vaatlusalas ja ongi kööga.

Selle vastu on uutel ekraanidel mustrid mis moonutavad halli või musta laigu kontuure.

Kaamera vastu mõnevõrra aitab: paks villane tekk, värsked oksad/rohi, foolium, kaevumine, vihm.

Kindlasti ei aita: mullikile, nailonist telkmantel, koormakile, talvevorm, kiivrisukk.

Materjalide testimiseks: vaadata vastu valgust, kui valgus läbi kumab, siis kehasoojus kumab ka.
Pean nõustuma et 92 aasta viimane sõna polegi piisavalt moodne. Aga selliseid riistu olen käes hoidnud vaid ühte. Lisaks olen näppida saanud ka aasta 85 viimast sõna aga ka selle pildid pole eelmisel leheküljel näha.

Üldiselt vaadates sinu postitatud varjualuse pilti siis ma ei imesta et ilma termotekita sealt inimene välja paistis. poe sinna alla kuidas tahad, õhkvahe jääb liiga väike, ning kate soojeneb.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Re: Võitlusgrupid- paraadüksus või sissid paberil?

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Õppustel on testitud korralike moodsate lääne termokaameratega, et:
- koormakatest pole mingit kasu;
- koormakate külge kinnitatud õhuke termotekk peegeldab soojuse tagasi ja kaitseb termokaameralt (muidugi on vaja õhuvahe, aga see pole vaja olla suur), ventilatsioon on vajalik, seetõttu minu telgis on augud mõlemas otsas;
- kosmosetekk maksab rohkem, aga peab ka vastu, ning toimib termokaamera vastu (jälle on vaja õhuvahe ja ventilatsioon).

Sooja õhk telgist on vaja juhtida kuuse okste sisse.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Võitlusgrupid- paraadüksus või sissid paberil?

Postitus Postitas TTA »

Juhani Putkinen kirjutas:Õppustel on testitud korralike moodsate lääne termokaameratega, et:
- koormakatest pole mingit kasu;
- koormakate külge kinnitatud õhuke termotekk peegeldab soojuse tagasi ja kaitseb termokaameralt (muidugi on vaja õhuvahe, aga see pole vaja olla suur), ventilatsioon on vajalik, seetõttu minu telgis on augud mõlemas otsas;
- kosmosetekk maksab rohkem, aga peab ka vastu, ning toimib termokaamera vastu (jälle on vaja õhuvahe ja ventilatsioon).

Sooja õhk telgist on vaja juhtida kuuse okste sisse.
Jajaa, täitsa usun, juhul kui seal teki all mõni küttekeha on. Ma ei väidagi midagi vastupidist. Loe minu esimest postitust poolteist lehekülge tagasi. Möönan et minu testid keskendusid vaatluse takistamisele horisontaalpinnal. Inimkeha võib talvistes oludes piisavalt sooja eritada et mõne tunniga isegi meetrise või suurema õhuvahega tava-ekraani temast kõrgemal üles soendada. Samas minu loogika järgi oleks sellel inimesel sealjuures ka väga külm kui ta nii palju sooja ära annab. :dont_know:
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Re: Võitlusgrupid- paraadüksus või sissid paberil?

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Minu vana artikkel telgist on siin:
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=47&t=23109

Kahjuks pilte enam pole näha.

Kuidas ma saaksin jälle pilte juurde lisata?
Kasutaja avatar
trafomees
Liige
Postitusi: 418
Liitunud: 25 Nov, 2012 23:46
Kontakt:

Re: Võitlusgrupid- paraadüksus või sissid paberil?

Postitus Postitas trafomees »

Juhani lisa oma tekist siia pilte, mis hoiaksid vaenlase termokaamerat eemale.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6198
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Võitlusgrupid- paraadüksus või sissid paberil?

Postitus Postitas kaur3 »

Kui Ukraina sõda peaks läbi saama, siis neil meestel oleks mõndagi rääkida.

https://mobile.twitter.com/AbraxasSpa/s ... e1q-MpAAAA
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6198
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Võitlusgrupid- paraadüksus või sissid paberil?

Postitus Postitas kaur3 »

Lahingpaari võitleja koos hästivarustatud "paarilisega" Rootsi demol.

https://soldiersystems.net/2022/04/22/s ... d-rockets/

"Paarilise" ülesanne oli tassida neid rakette https://www.army-technology.com/project ... t-belgium/
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Re: Võitlusgrupid- paraadüksus või sissid paberil?

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

trafomees kirjutas:Juhani lisa oma tekist siia pilte, mis hoiaksid vaenlase termokaamerat eemale.


Ma lisasin originaalartiklisse jälle uuesti pilte, mis on kadunud. Lisasin need uude kommentaari.
viewtopic.php?f=47&t=23109&p=733644#p733644
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6198
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas kaur3 »

kaur3 kirjutas: 27 Veebr, 2011 10:18 Hydra 70 laserjuhitavad raketid varsti turul ja maapealsed kasutusvõimalused.

http://www.defenseindustrydaily.com/apk ... ase-02193/

http://www.combatreform.org/groundrockets.htm

Lõhkepeade valik.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hydra_70#Common_warheads
Ukrainlased on jõudnud sinna maani.

https://mobile.twitter.com/UAWeapons/st ... bWh9cqAAAA
mart2
Liige
Postitusi: 5085
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Võitlusgrupid- paraadüksus või sissid paberil?

Postitus Postitas mart2 »

Helikopteri/lennukite seadmetest lastavaid mittejuhitavaid rakette on kasutatud juba ammu, s.h. ka 2014 Ida-Ukrainas. Tavaliselt üritati neid panna hea maastikuläbivusega soomukile - n. MTLB. Eesmärk oli ikkagi tule mahasurumine ja maa-ala katmine.
Hydra on juba täiesti uus tase, sest on laserjuhitav.

Helikopteri rakette on prooviks isetehtud suunajatest Eestis ka lastud - näiteks Lettensi tiim ennem L-Aafrika relvade demot.
Kahjuks ei tea, kui palju neid üldse laos oli.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6198
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: Võitlusgrupid- paraadüksus või sissid paberil?

Postitus Postitas kaur3 »

Ukrainlased võtavad kasutusele selle, mis ette satub ja mis külakostiks tuuakse (vaata ling all olevat Brimstone kaubikut). Kunagi sai lihtsalt, siis teemas arutatud kas ja kuidas saaks väikeüksusse võimalikult palju täpset tulejõudu panna. Kui vajadus sellise võime järgi peaks juba kaugelt ette näha olema, siis peaks rahuajal atra seadma, mitte põllul arendustööd tegema. EKJ planeerijad teavad seda kindlasti palju paremini, kas üldse on mõtet nii alla nii palju anda. Võib-olla juhib VG/SOF Kõude, Himarsite, B-52 ja laevastike lööke ning Aamen. Väikeüksustele antakse vaid piisavalt vahendeid enesekaitseks ja suurem kogus kaloreid kulub akude vedamisele. Elame, näeme.

https://twitter.com/uaweapons/status/15 ... 66?lang=en
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Re: Võitlusgrupid- paraadüksus või sissid paberil?

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

"Võib-olla juhib VG/SOF Kõude, Himarsite, B-52 ja laevastike lööke ning Aamen."

Venemaa tunneb kindlasti huvi Kõude ja Himarside asukohtade üle ja püüab need ära hävitada tuleva sõja esimestel minutidel.

Osavaid väikeüksusi (sisse) koos miinidega on ikka vaja. Soomust läbistavad külgmiinid ja suundkildmiinid osavate kasutajatega teevad palju pahandust vaenlase logistikale väheste oma kaotustega. See on iseasi, et ka neid Kõusid ja Himarse on vaja - nagu ka keskmaa õhutõrje, ning sissidele Stingereid.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist