Sõja eest välismaale.

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
affa
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 29 Jaan, 2021 12:15
Kontakt:

Re: Massiline põgenemine sõja korral

Postitus Postitas affa »

See üksiku kolonni 30km(hetk tagasi teises teemas 50km) sügavusele sissetungimise jutt tuletab meelde iidset tarkust, et kui eelarve koostamisel numbrid kokku ei jookse, on kõige lihtsam tulude poolele suuremad numbrid kirjutada...
EKV sõjaaja suurus on vist ca 25000 meest, esmases järjekorras suhteliselt noored aastakäigud. Kaitseväekohustus kestab vist 60. eluaastani? Keegi Herem(või Palm) on kunagi siin foorumis hinnanud päevaseks kuluks konflikti mingis faasis ca 5% . Täiendusi on mingil hetkel seega vaja 1250 päevas. Mis ma tahan öelada, on see, et pooljoostes vastasele loovutatavatelt aladelt(loe: laseme vastase BTG-d 50km (või noh kui natuke persse ka läheb, 150km) sügavusele ja teeme siis Soome värki nii nagu Ukrainas praegu tehakse.) tuleb esmajärjekorras evakueerida kaitseväekohustusealised meeskodanikud, et oleks kellega täiendada.
Ma lehest lugesin, et kui tuleb õhurünnak, saavad inimesed SMS-i, milles käitumisjuhendid varjumiseks.
Kuidas, akf Kapten Trumm, on Soome moodi sõdimise puhuks Eestis korraldatud ajutiselt loovutatavatel aladel elavate inimeste evakuatsioon. Muuhulgas evakuatsioon saartelt. Soomlaste evakuatsioonikorraldust kirjeldava artikliga, millele Tsiviilkaitse teemas viitasin, Sa muidugi juba tutvusid?
Jään põnevusega pädevate isikute põhjalikke ja äärmiselt rahustavaid selgitusi ootama. Kuni vastate, kratsin ajaviiteks paadi põhjalt natuke vanat värvi maha ning sätin valmis vahendid uue mürkvärvi peale kandmiseks. Sest nagu rahvatarkuski ütleb - parem oma paadi soodiots peos kui valitsuse plaan SMS-is.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Massiline põgenemine sõja korral

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kas Ukrainas õnnestus vastane kuskil piiril kohe pidama saada ja teda seal mõnda aega hoida?

Kuidas, akf Kapten Trumm, on Soome moodi sõdimise puhuks Eestis korraldatud ajutiselt loovutatavatel aladel elavate inimeste evakuatsioon. Muuhulgas evakuatsioon saartelt. Soomlaste evakuatsioonikorraldust kirjeldava artikliga, millele Tsiviilkaitse teemas viitasin, Sa muidugi juba tutvusid?


Ebaõnnestunud katse pidada hambad risti piiril vastu võib lõppeda parimate üksuste kaotusega ja seejärel on edasine juba vastasel palju kiirem. "Piiri hoidmiseks" peab meie väele ühe nulli juurde panema. Tuleb ikka midagi muud välja mõelda. Nõuka kaitse normatiivide järgi peaks meie KV suutma kaitsta 20 km lõiku, Soome KV 100 km lõiku (võrdle nüüd piiri pikkusega).

Ehk "peatame piiril" suure tõenäosusega ei õnnestu ja tsiviilid peavad kiirelt jalga laskma niiehknaa.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Massiline põgenemine sõja korral

Postitus Postitas mart2 »

Kapten Trumm kirjutas:... Nõuka kaitse normatiivide järgi peaks meie KV suutma kaitsta 20 km lõiku, ...
Trumm, rahune!

Ma pooldan ka liikuvkaitset staatilise sihtmärgi asemel, kuid hakata nüüd äkki pidama loengut argumendiga, et meie kaitse on vastavalt nõuka normatiividele ... :wall:
Erinevalt sinust, et ole vastuargumentide esitajad olnud kinni normatiivides - kuidas siis sinu juttu kokku viia pideva kinnitusega, et "tuleb mõelda kastist väljapoole"? :scratch:

No ei saa aru ...
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Massiline põgenemine sõja korral

Postitus Postitas Kapten Trumm »

...oli mõeldud näitena, kui vähe seda "pidavat kaitset piiril" me suudame tegelikult välja panna (piiriala pikkus ületab seda ikka kordades).

Seega pole ka toimiv mõte hambad risti piiril vastupidada - vastane võib edu saavutamisel olla tsiviilide kallal isegi kiiremini olla. Ukraina hoiab idas rinnet seepärast edukalt, et
1. ründajatel puudub vajalik ülekaal (jõud umbes võrdsed)
2. seal on juba 2014 sõjast välja ehitatud massiivsed kindlustused-asjad.

Seepärast ei kära ka UKR kaitse-edu idas näitena kuidas meie peaks tegema - on ülimalt vähetõenäoline, et idanaaber meie vallutamist 25 000 mehega üritab.

Soomlaste idee on ju selles, et vastane on igal juhul kõvas ülekaalus ja temaga sarvede kokkupanek nagu vanasti, ei ole enam hea mõte. Seepärast tuleb võidelda nii, et kaotused oleks näiteks 1:10.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
ambur123
Liige
Postitusi: 1584
Liitunud: 27 Apr, 2009 9:37
Kontakt:

Re: Massiline põgenemine sõja korral

Postitus Postitas ambur123 »

Ma ei ole märganud, kas see mõte on siit läbi käinud, kuid käimasolev sõda on näidanud ka põgenemise osas ühte asja. Nimelt: põgenevad tsiviilelanikud saavad ka Vene vägede sihtmärkideks.

Lisaks on üldse kuidagi ebareaalne see (l)ootus, et sõja korral pakitakse asjad, sõidetakse-lennatakse kuskile soojale maale eemale, peetakse seal oma rahavarude peal põgenikupõlve üheskoos pikema puhkusega ning tullakse hiljem tagasi, pühkides kodus tolmu ära ja elu läheb edasi.

Kuidas siit üldse lahkuda kavatsetakse? Sõja korral peatatakse suht kohe tsiviilreisimine (lennukid, laevad), sest ükski ettevõte ei taha riskida oma reisilaeva või reisilennuki hävitamisega. Ainsaks maismaaühenduseks olev Suwalki koridor saab esimestel tundidel väga "kuumaks" kohaks.

Baltikumi puhul on sõja korral elanikud suuresti kotis. Ja eramasinad (või nende kolonnid) mugavateks sihtmärkideks, mida saab ohutult ja karistamatult rappida.

Edit: koroonaajastust tuttavat lähenemist "reisimine on inimõigus" ja "mina tahan" on seisukohad, mida meie ainus tõenäoline vastane vaevalt arvesse võtab :)
Exitus
Liige
Postitusi: 213
Liitunud: 22 Juul, 2020 8:48
Kontakt:

Sõja eest välismaale.

Postitus Postitas Exitus »

Lugesin täna alljärgnevat artiklit kuidas eestlased ostavad Hispaaniasse kinnivara üksjagu kokku.
Artikkel küll võidab, et motiveerib selliseks käiguks investeerimine ja soe kliima aga isiklikust kogemusest tean ühte peret kes ostis Hisp elamise ja teine pani oma Tallinna lähedal asuva uusarenduse müüki ja tõsimeeli plaanivad sõja eest ennetavalt ära kolida Hispaaniase .

Kuidas akf tutvusringkondades selle sõjahirmu ja tuleviku planeerimisega on ?


https://arileht.delfi.ee/artikkel/12026 ... kinnisvara
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Sõja eest välismaale.

Postitus Postitas Walter2 »

Välismaale kinnisvara soetamise võimaliku sõjaga sidumine on imho meelevaldne - pigem lähevad need, kes on oma elus enam-vähem olulised asjad saavutanud, vanust piisavalt e. pension ukse ees, need kel siinsest valitsejate tõmblemistest kopp ees. Elu Vahemeremaades ka odavam kui siin. Vähesed tööjõuealised lähevad oma äridega minema (kuigi on ka erandeid) - ikka need kes tahavad väljateenitut nautima hakata. Kuskil kaugel maal oma äri uuesti alustada on enamusele ülejõukäiv katsumus.
Võib ka kaugemale minna, ei midagi hirmkallist:
https://www.investlandbali.com/et/developments
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sõja eest välismaale.

Postitus Postitas Kriku »

Mina tean inimest, kes on enda jaoks selgeks mõelnud, et kui tuleb sõda, siis põgeneb Eestist. Isikul on 4-aastane tütar ja tolle mõlemad vanemad on riigikaitse mõttes täiesti kasutud, nii et ette heita pole midagi.

Ma arvan, et mõeldakse küll sellele, aga valdavas enamuses paanikata.
affa
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 29 Jaan, 2021 12:15
Kontakt:

Re: Sõja eest välismaale.

Postitus Postitas affa »

Üks asi on ennetavalt minna, aga minu arust on veel suur hulk selliseid, kes plaanivad minna siis, kui lahingutegevus on alanud. Mingis leheloos ka räägiti Suwalki kaudu pere äraviimisest ja siis ise tagasi võitlema tulemisest. Mulle tundub, et kui konflikt on alanud, võib Suwalki kaudu minemine kaunis keeruline olla. Kui palju siis lennukid enam lendavad ja laevad sõidavad ning keda nende pardale lastakse, on ka ebaselge. Seda võiks mu meelest täitsa riiklikul tasemel valgustada.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Sõja eest välismaale.

Postitus Postitas Kriku »

Merel võib ka kõike juhtuda... :scratch:
affa
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 29 Jaan, 2021 12:15
Kontakt:

Re: Sõja eest välismaale.

Postitus Postitas affa »

Ma eelmist postitust kirjutades mõtlesin, et kuidagi tuttav tuleb ette, nüüd kui moded on nööbile pintsaku külge õmmelnud, sai pilt selgeks - "Lõputu küünlapäev". Osa 22. aasta jutust kõlbaks mu arust kolonnisõtta kah.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Sõja eest välismaale.

Postitus Postitas Kapten Trumm »

affa kirjutas: 08 Veebr, 2024 15:12 Üks asi on ennetavalt minna, aga minu arust on veel suur hulk selliseid, kes plaanivad minna siis, kui lahingutegevus on alanud. Mingis leheloos ka räägiti Suwalki kaudu pere äraviimisest ja siis ise tagasi võitlema tulemisest. Mulle tundub, et kui konflikt on alanud, võib Suwalki kaudu minemine kaunis keeruline olla. Kui palju siis lennukid enam lendavad ja laevad sõidavad ning keda nende pardale lastakse, on ka ebaselge. Seda võiks mu meelest täitsa riiklikul tasemel valgustada.
Arvaks, et ka mujalt kui Suwalkist "minna" saab olema keerukas - ja iga VF agressiivse liigutusega peaksid asuma ennetavalt põgenema, kolm korda oled ilmaasjata põgenenud, siis neljast kord ei põgene.

Konstruktsioon, et väeteenistuse ealised mehed vabalt kuskile "parduvad" ja siit vabasse maailma sõidavad, on üsna teoreetiline.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Xender
Liige
Postitusi: 1699
Liitunud: 16 Mär, 2005 23:15
Kontakt:

Re: Sõja eest välismaale.

Postitus Postitas Xender »

Venelaste plaan võib sisaldada ka seda, et sõja alguses lastaksegi ära põgeneda. Näiteks ei hakkata laevaliiklust häirima. Mis tundub igati loogiline - las parem jooksevad minema, kui hakkavad sõdima.

Seega küsimus on pigem selles, kas Eestil on piisavalt tahtmist, hakkata ise põgenike takistama. Ei maksa siniseid unistusi viljeleda, et kõik eestlased väga tahaks võitlema asuda. Pean siin silmas kaadrit, kes on seaduse järgi selleks kohustatud.

Teiseks ja samaoluliseks on asjaolu, milliseks kujunevad sõja esimesed paar päeva. Kui suudame nad piiril suuremas jaos ära mõneks ajaks seisma panna, võime esialgse suurema paanika ehk ära hoida.

Kui hakkame Trummi tegema ja mingil segasel põhjusel lootma, et venelased linnu ei valluta ja takistame nad kusagil Tallinna - Tartu vahel, olen ma enam kui kindel, et massipaanikast meil pääsu pole.

Mis puutub sellesse, et välismaale ostetakse kinnisvara sõjahirmus, siis ma kahjuks oma tutvusringkonna pealt pean ütlema, et selles on oma osa tõtt. Nii mõnedki on otsuse teinud just sellel kaalutlusel, et kui sõda tuleb, on kuhu põgeneda.
LupusII
Liige
Postitusi: 512
Liitunud: 03 Veebr, 2015 22:06
Kontakt:

Re: Sõja eest välismaale.

Postitus Postitas LupusII »

Iklas ja Valgas saab päris siva piirikad paika panna. Ja palun väga naised lapsed "Turvalist teed",aga mehed jäävad siia! Küll võib halb üllatus olla.
affa
Liige
Postitusi: 283
Liitunud: 29 Jaan, 2021 12:15
Kontakt:

Re: Sõja eest välismaale.

Postitus Postitas affa »

Ma küll pole kindel, et neid kes tegelikult tahaks ära sõita, rindel väga oodatakse. Soomlastel on praegu teemakohane pisike torm veeklaasis - kaitseminister Häkkänen lubas kaitseväe reservist asendusteenistusse üleminemise takistamiseks seadust muutma hakata. Reservist asendusteenistusse soovijate arv tegi selle peale muidugi järsu tõusu, nädalaga tuhatkond meest. Kogu möödunud aastaga läks reservist umbes 1650 inimest. Häkkänen muidugi pidi sõnu sööma - seadust pole lähiajal plaanis muuta, ei mõelnud seda nii tõsiselt jne.
Asja kommenteerinud reservväelaste liidu juht oli seisukohal, et vaevalt vägisi reservis hoitutest sõjaolukorras palju tolku on.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist