Frantzuse nurgake

Muljeid teenistusest. Nii Eesti väeosades, N Liidus, luures või vastuluures, või hoopis partisanide juures. Kuidas kellelgi juhtunud on.
Vasta
frantzus
Liige
Postitusi: 784
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

istub siis frantzus pealiku kabinetis; noh pealiku arvates kõige mõttetum mees väeosas; aga noh sellest frantzusist ei saa üle-ega ümber kuna pealiku prouale meeldivad klounid! ja siis peab frantzus komplekteerima meeskonna pealiku sünnipäeva pidamiseks :wall: . olin sunnitud oma visiooni esitlema antud teemal. frantzus ja tema visioonid on muidugi eraldi teema mis sobis ka pealikule nagu hilisem teenistus näitas. noh frantzusi visioon oli sellest teemast et kotkas sitaga ei jända; et ikka väeosa peakokk tuleb kaasata sellesse suurepärasesse üritusse. ja et peakokk valib ise oma meeskonna kui Gogale sobib! pealik siis vaatas altkulmu frantzusile otsa, ja arvas temal ikka hea mõte olnud frantzusi kaasata teemasse :mrgreen: . igatahes pidi frantzus minema peakokaga läbirääkimisi pidama antud teemal. lihtsam oleks ju pealikul seda käsukorras toimetada, aga seda ta ei teinud. visati siis Frantzus kabinetist välja, koos ülesandega asi korda ajada köögi poolelt. noh läheneb siis Frantzus peakokale delikaatselt, hoides distantsi kuigi sama priizõvi kutt, tatarlane, ja äkiline. aga tal ju 1,5m kulp pihus :mrgreen: . esimese matsuga saatis ta reamees Frantzusi sinna kuhu ukrainlased vene sõjalaeva saatsid! ega ükski sõdur ei ole huvitatud oma turvalisest rutiinist väljumisest. tuli ikka ääri-veeri selgitustööd teha; aga sain ta nõusse, et ikka punaarmee ja frantzusi huvides tuleb asi ette võtta; ja seal on ka järv kus vabal ajal saab ennast jahutada jne. igatahes moosisin peakoka ära, ja tema arvas et abilise otsib ta ise, asjalike abikokkade hulgast!!
igatahes õhtul kui pealikku koju vedasin sain uhkusega ette kanda et frantzus on igati selle austusväärse ülesandega toime tulnud mis puudutab pealiku sünnipäeva; aga kahjuks muu väeosa juhtimise arvelt. pealik muidugi Frantzusi huumorist aru ei saanud ja tegeles Frantzusi panama kujundamisega :mrgreen: . õnneks hiljem ta sai aru ka Frantzusi sarkasmist-irooniast ja ei tormanud peale Frantzusi repliike päevapoliitilisest olukorrast kohe panamat kohendama; parimal juhul käskis vait olla, halvimal juhul lendasid matid-jopid-kuusepuud jne. aga panamat ei näppinud. vahest ikka näppis aga siis olin ise süüdi. vist? eks veits mõjutas ka see kui Taschkendist helistati et autojuht on jobu; aga hea oleks kui sama jobu oleks ka järgmine kord lennujaamas vastas :wall: :wall: .
frantzus
Liige
Postitusi: 784
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

"Termezi memorandum"

olen kribanud sellest et kui frantzus teist korda ametisse astus siis inspekteeris frantzusi ka väeosa kõrgemate ohvitseride abikaasade komitee; noh see turulkäik frantzusiga. aruannet pole oma silmaga näinud, isegi kuulnud mitte; arvatavasti top-secret dokument viiekümneks aastaks :dont_know: . igatahes vahetult enne pealiku sünnipäeva oli frantzusil tõsine jutuajamine pealiku prouaga. aeg oli ka muidugi sobiv; pealik laseb peale lõunat leiba luusse korteris aga frantzus peab tema prouaga turul käima sel ajal. arbuusiveeretaja nagu ma olin proua arvates. pätakas oli sel ajal juba kuskil koonduslaagris jahedamas kliimas, nimelt Stavropoli krais. olen kribanud et enamus ohvitsere saatsid suveks oma pere Termezist ära, põrgukatel nagu ta oli! igatahes oli proua juba leppinud selle olukorraga et frantzusil on uues ametis kand kõvasti maas. arvas et nüüd on paras aeg Frantzusiga jõupositsioonilt üks arengu(peetuse) vestlus maha pidada. ja nii siis sündiski "Termezi memorandum" mida kuskil paberil pole. pingeliste läbirääkimiste tulemusel jäid Frantzusile ainult kohustused, aga prouale ainult lubadused. lubadused seisnesid selles et frantzusi eest hea sõnaga seista kui jamadesse satub. no ei tea, äkitselt isegi kostis hea sõnaga frantzusi eest; aga peale soolaheeringa matust koos pätakaga olnud esimeseks reaktsiooniks et frantzusile lähenemiskeeld panna, pealiku jutu järgi! aga frantzusi kohustused: frantzus peab luurama oma ülemuse järgi ja prouale ette kandma kui pealik kaldub kõrvale üldtunnustatud moraalireeglitest. no ikka juhtus ka neid asju, eriti isikliku juuksuri-piigaga kes oli moldavanka, aga ega frantzus seda kätt hammusta mis toitu jagab. kõige hullem see et pidin valetama prouale nii et endal hakkas ka häbi. teagi kas ta uskus või mitte, oli ju avalik saladus et frantzusi suust tuleb ainult puhas "tõde". kogu väeosa oli frantzusi "tõega" kursis, vähemalt ohvitserid. pealik läks Taschkenti komandeeringusse kolmeks päevaks, vähemalt nii ta oma prouale serveeris. väeosas serveeris et läheb frantzusiga polügoonile taktikalise-strateegilise väliõppuse kursustele :D :D . tegelikult tiksusin kolm päeva Goga pansionaadis... Vähemalt frantzus tiksus, pealik oli kuskile kadunud lennukiga venemaa avarustesse. aga kui tagasi saabus oli frantzus kenasti vastas lennujaamas ja nagu õiged mehed saabusime väeossa. krt, saate ju ise aru miks igasugused staabiülemad-osobistid-prouad Frantzusile pidevalt survet avaldasid. ei olnud kerge, ja tegelikult ka pealik hindas seda mainides et tegi õige valiku kui Frantzusi hallist argipäevast Kamazi roolist päästis. kes keda päästis on muidugi tõlgendamise küsimus. mida aeg edasi seda suurem julgeoleku oht oli frantzus pealikule; ja pole imestada et hoidis mind nagu sitta pilpa peal, ja vastupidi.
aga teine memorandumi punkt oli ka huvitav. eks proua oli tähele pannud et väike pätakas lausa kleepus frantzusi külge, teagi mille pärast. olin vist veits teistsugune tavapärasest ümbritsevast seltskonnast :dont_know: . igatahes proua oli seda tähele pannud ja luges frantzusile sõnad peale et lapsega suhtled-õpetad ainult nõukogude kaanonite järgi! teagi kas ta mõtles seda tõsiselt, aga hiljem mainis et frantzus on kuidagi valesti lapsega tegelenud sest
pätakas olla küsinud miks maakera on ümmargune! viimane kord enne demblit hüvasti jättes ronis pätakas sülle, ja proua pragas veits frantzusiga. et laps on viimase aastaga muutunud, et koguaeg miljon miksi ja kui keegi vastata ei oska siis nähvab et frantzus kindlasti teab :D :D

kokkuvõtteks ütleks et igasugused memorandumid on frantzusile nafik. austan lepinguid kui mulle need sobivad.

P.S. häid pühi, ristirahvas! Taarausksetele ütleks et Soomes on isegi taarapunktid täna suletud! "helatorstai"; "himmelfahrt" jne. ristirahvas igatahes täna puhkab!
frantzus
Liige
Postitusi: 784
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

krt, kaldun teemast veits kõrvale aga sitt läks keema täna!

ehitusobjektil, kimun oma auto kõrval suitsu ja perussuomalainen tuleb suitsu laenama nagu neil kombeks. vanust ca 50.a, toetab oma tagumiku maha ja alustab vestlust. suht arusaadavas soome keeles, aga tugeva vene aktsendiga. et mida häda teil soomlastel nüüd Natosse minna, et siiani ju elu nagu lill olnud venemaa kõrval, et venemaa on teid ju kaitsnud siiani Nato eest! krt, võtab ikka hinge kinni küll selline seisukoht! noh eks reageerisin suht kiirelt; et kardame venemaad ja Nato kasutab ikka tõsisemat täppisteadust relvastuses, ja Venemaa relvastus olevat ajast ja arust; et soome ka seda ostis aga Natole ikka vastu ei saa selle vanarauaga. krt, ja siis järgnes ikka pikem loeng venemaast ja analooge mitte omavast tehnikast, ja see olevat juba Nõukogude ajal olnud sest ega muidu Soome poleks ju Nõukogude tehnikat oma armeele ostnud! igati nõus põlissoomlasega; ja küsisin kas nõukogude liit sai ikka oma tarkusega kõigega hakkama või laenas-varastas ka välismaalt miskit? no ikka ise; esimene sputnik; Gagarin jne, kõik oli "sovetski"! no mis sa ikka soome patrioodiga vaidled, tal igati õigus ju. tirisin taskust huiavei välja lasin talle juutuubist Andre Popp`i lugu! mehel viskas lausa pisara silma seda kuuldes; et ikka ehtne nõukogude heliloomingu tipptase, lausa nostalgia! ja siis palusin tal guugeldada juutuubist Franck Pourcel`i. guugeldas,; ja vajus lömmi; et polegi vene värk kõige tähtsamas riiklikus kanalis aastakümneid olnud??? ja sellel hetkel läksin vene keelele üle; russkii korabl idi... :mrgreen: igatahes kadus ta minu vaateväljast.
https://www.youtube.com/watch?v=SEqGfq4 ... FY&index=1

sitt kees edasi, ja paraku tuli meelde ka teenistuse aeg. frantzus vanake ja õppustel; willises pealik ja staabiülem. no kukkusid ka kiitma võitmatut nõukogude armeed oma analooge mitte omava tehnikaga! et meie kõrgtehnoloogilised izobretenied jne on kõvasti lääne tehnikast ees! et upuvad korduvalt liiva sisse kinni ja siis kangelaslikud inseneriväed tirivad nad välja! et Natol midagi analoogset pole ju vastu panna! ja siis pealik veits provotseeris frantzusi! noh eks tal oma kana kitkuda staabiülemaga, ja oli kindel et reamees Frantzus ikka paugutab väga irooniliselt-delikaatselt antud teemal. paugutasin puusalt, et Natol on probleeme liivaga; aga meie nõukogude tähtsaima infosaate Vremja" soundtrack ei ole üldse nõukogude oma, ja ümisesin neile ette prantzuskeelset soundträkki. ja see oli mõlemile ikka üllatus;
ise sain sellest teada ka alles siis kui pealinna kooli läksin maapoisina; aga meie grupis oli ka põliseid pealinna intelligente koos kes teemat valgustasid! igatahes pealik hiljem nelja silma vesteldes tundis huvi et kas frantzus pani pada? ei mingit pada; andsin talle nimed: andre popp ja franck pourcel; et võib oma kanalite kaudu kontrollida; googlet tol ajal veel ei olnud. ja rohkem see teemaks ei tulnud; frantzusil oli lubatud willises ümiseda laulu "manchester et Liverpool" :mrgreen: :mrgreen:
vonn
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 20 Mär, 2010 2:41
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas vonn »

frantzus kirjutas: 25 Mai, 2022 22:54 mein heimatstadt ist Kerava, Suomi. aga Bayeri kalja võid tuua küll kui tüli ei teki sellest pisiasjast.

https://www.youtube.com/watch?v=TtYayVbrDpA

eks asi veits lappama läinud; kes nõuab lämmastikku; kes tahab Gogat süldiks keeta jne. kriban vastavalt võimetele, jama muidugi et mitu teemat avatud :mrgreen:
Võhh! Mina olen vandunud käsi testaaklitel(sellest tulebki ingliskeelne sõna testify, sest vanas roomas ei vannutud kohtus tõtt ja ainult tõtt mitte käsi piiblil vaid munadel!) , et mina oma konte enam vabatahtlikult soome ei vea, surm ja põrgu on see alles riik! Suitsud ja õlu maksavad kullahinda, kohalike aborigeenide jutt kõlab kui deliiriumisse joonud setu ning nad ise nimetavad seda hellitavalt Soome keeleks!( sain veeta eelmine aasta neli kuud soome sitalepikus nimega varkaus) :D
frantzus
Liige
Postitusi: 784
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

sitalepik nimega Varkaus. jah, sääski on suvel seal piisavalt; aga sitalepikuks teevad selle lepiku ikka isendid kes seal viibivad. ei midagi isiklikku, aga lihtsalt ei saa teema püstitusest aru? kui miski isiklik tragöödia saamata palga näol või mingil muul põhjusel pole põhjuseks seda kohta sitalepikuks nimetada. kui tahad asjast rääkida siis räägi aga mitte ei lahmi puusalt et kõik teised on minu hädades süüdi!

aga nüüd asjast kah veits. täna avastasin et milnet jälle töötab! kahetised tunded! olin juba leppinud sellega et foorum igavesti maas ja olen vaevast lahti saanud, isegi pastakad viisin emexisse! teisalt jälle kahju et kõik mu "kribamised" ajaloo prügikasti läinud jäädavalt kuna mingeid koopiaid mul pole. seega tundub et Frantzusi õnnehetk oli üürike, ainult ca 2 nädalat. pean ennast kokku võtma ja jälle kribama hakkama, vist...
vonn
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 20 Mär, 2010 2:41
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas vonn »

Looduse poolest jah oli tore kant, a kuram kaua sa sääskedele rootsi lauaks oled. Palga sai ka kenasti kätte…aga lissalt eelmainitud põhjused ja lihtsalt igavus oli see mis tappis :D
vonn
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 20 Mär, 2010 2:41
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas vonn »

frantzus kirjutas: 15 Juun, 2022 21:06 sitalepik nimega Varkaus. jah, sääski on suvel seal piisavalt; aga sitalepikuks teevad selle lepiku ikka isendid kes seal viibivad. ei midagi isiklikku, aga lihtsalt ei saa teema püstitusest aru? kui miski isiklik tragöödia saamata palga näol või mingil muul põhjusel pole põhjuseks seda kohta sitalepikuks nimetada. kui tahad asjast rääkida siis räägi aga mitte ei lahmi puusalt et kõik teised on minu hädades süüdi!

aga nüüd asjast kah veits. täna avastasin et milnet jälle töötab! kahetised tunded! olin juba leppinud sellega et foorum igavesti maas ja olen vaevast lahti saanud, isegi pastakad viisin emexisse! teisalt jälle kahju et kõik mu "kribamised" ajaloo prügikasti läinud jäädavalt kuna mingeid koopiaid mul pole. seega tundub et Frantzusi õnnehetk oli üürike, ainult ca 2 nädalat. pean ennast kokku võtma ja jälle kribama hakkama, vist...

Alandlikult palun jätkata…ma vist alustasin su nurga lugemist 5. Korda uuesti!
frantzus
Liige
Postitusi: 784
Liitunud: 26 Jaan, 2015 21:42
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas frantzus »

kordamine on tarkuse ema!!!

aga nüüd teemasse.
igatahes proua arvates müüs reamees Frantzus oma pealiku maha kolmekümne seekli eest, ja ilma ettemaksuta! need seeklid kõlisevad siiani proua taskus! Frantzusi äriidee lihtne; vorst vorsti vastu; ja nii need seeklid proua taskusse jäidki. igatahes sünnipäeva teemal valitses vaikus terve töönädala pealiku poolt. saan temast ka aru, olin ju alles uus selles ametis, ja kui ustav üldse üks eestlane on nõukogude armees on omaette küsimus! et eesti mehed tulge üle; jõuluks koju jne. igatahes mingit rohkemat infot suurest pidustusest Frantzusile ei tilkunud. eks tal oli kartus et kui Frantzus teab siis teab kogu Termezi garnison ja kaugel see Taschkendi peastaapki on :mrgreen: :mrgreen: . õnneks ta sai nendest luuludest suht kiirelt üle mõne nädalaga kuna ta oma agentuuri info Frantzusi mölapidamatuse kohta oli ikka nii segane et mitte keegi ei osanud sealt tõetera välja noppida :D .
aga peakokk nagu haige varblane, igal trehvamisel tunneb huvi et kas tuleb jaht või ei tule jaht! krt, jaht kindlalt tuleb, aga täpsemalt ei tea isegi reamees Frantzus; ainult päev teada, laupäev! noh eks ma olin seda sündmust peakokale mahamüües ka veits liiandanud nagu frantzusile kohane, aga tol ajal oli peakokka ikka suht lihtne puurahadega petta! hiljem see nii lihtsalt enam ei õnnestunud :dont_know: . no lubasin talle et laupäeval on pealiku sünnipäev ja sellega kaasnevad ka hüved: meri, päike, vein ja tüdrukud! tegelikult poole oma lubadustest isegi täitsin, aga peakokk tegi sellest oma järeldused kui Frantzus jälle mingit diili tuli tegema :D . merd ei olnud jah, aga oli järv! päikese garanteerisin isiklikult, oli olemas! vein oli Goga sahvrist, ja Goga ise valas salamahti :D ; tüdrukutega teema nii-ja naa; olid ohvitseride prouad suvekleitides ja mida enamat sõdurisilmale ikka vaja kui kasarmust välja oled saanud! ja kirsiks tordil reamees Frantzus väljaspool väeosa omas mahlas toimetamas. väeosas pidin ju madalat prohviili hoidma aga Goga juures nagu kala vees!!! olen vist kribanud et Goga põhimõte oli see et tema territooriumil ei ole majoreid ega reamehi; on ainult inimesed! ja frantzusi vabalt olekut pani ka peakokk tähele, ja tundis huvi mis toimub! seletasin siis talle lihtinimese keeles et me ei ole antud hetkel sõjavaes vaid piknikul. ohvitser võib schaakal olla aga praegusel hetkel on ta lihtsurelik, et mingit subordinatsiooni pole vaja jälgida. täitsa tavalised inimesed, ja peakokk sai ka asjale pihta, läks isegi lobisema pealikuga. aga ruttasin veits asjast ette. igatahes kuni reede õhtuni olin nagu siil udus, alles reede õhtul pealikku koju visates hakkas ta asjast täpsemalt ja konkreetselt rääkima! saan temast ka aru, et kellele see Frantzus ikka vastu ööd ette kannab! igatahes pandi reamees Frantzusile järgmiseks hommikuks ikka päris verised ülesanded!
an2
Liige
Postitusi: 516
Liitunud: 04 Dets, 2020 9:25
Kontakt:

Re: Frantzuse nurgake

Postitus Postitas an2 »

Tuletan vana asja meelde. Sa sindrinahk tantsitasid osobisti naist veerand tundi ja ta lubas sulle kätte maksta või midagi sarnast. Millega osobistiga lähedalt suhtlemine lõppes? Soravast lõimest mööda aga see innustabki meie frantzusi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Semrush [Bot] ja 0 külalist