militaar.net foorumist

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Kasutaja avatar
Marvin
Liige
Postitusi: 72
Liitunud: 25 Veebr, 2022 10:41
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Marvin »

Kriku kirjutas: 27 Juun, 2022 13:20
Marvin kirjutas: 27 Juun, 2022 13:13Üheks praegusest paremaks lahenduseks võiks olla kõikide Tundmatute sõdurite postituste viimine ühe kasutajanime alla.
Foorumi seisukohalt oleks see jällegi praegusest halvem. Kui seda teed minna, siis peaks see piirduma tundmatu sõduri numbri avalikult mitte kuvamisega (info kes mida postitas jääks alles). Ning muidugi taaskord Internet Archive jne.
Andmebaasides ja logides on Sul niikuinii igatsugu infot, mida ei kuvata ja kuvada ei tohigi. Arhiivi vastu väga ei saa.
phpBB jaoks on olemas laiendus nimega User Merge. Selle abil peaks saama kõik Tundmatud Sõdurid saama ühe konto alla kokku tõsta.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 30231
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Marvin kirjutas: 27 Juun, 2022 17:02phpBB jaoks on olemas laiendus nimega User Merge. Selle abil peaks saama kõik Tundmatud Sõdurid saama ühe konto alla kokku tõsta.
Arvatavasti tähendaks see just info kaotsiminekut. Mina olen seisukohal, et kui üldse kunagi tundmatud sõdurid eristamatuks muudetakse, siis ainult lõppkasutaja jaoks.

aksel90 kirjutas: 27 Juun, 2022 15:51Aga tõenäoliselt pole see antud hetkel üldse oluline, sest autoriõiguse seadus rakendub TEOSE puhul, ja ma pigem arvan, et foorumipostitus sellise määratluse alla ei mahu ühegi nipiga.
Küll mahub.
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 1968
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Madis Reivik »

Oletame et keegi ERRist vihastab Marko Reikopi hullusti välja ja siis tüüp nõuaks enda väljalõikamist KOGU ERR arhiivist. Seda vist ei tehtaks ;)

Foorumipostitus on osa avalikust arutelust, seda ei saa lugeda esseeks. Kui hakata üleühe poste ära kustutama siis on kogu diskussioon ja ajalugu p..., palju hullem kui mittetöötavad pildilingid.

Erandiks peaks olema ehk postitused stiilis "see jobu elab Tallinn, Siili 92 korter 1009".
aksel90
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 17 Jaan, 2013 2:47
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas aksel90 »

Kriku kirjutas: 27 Juun, 2022 19:25 Küll mahub.
Ei julge vastu vaidelda. Pole seni küll sellist lähenemist vaja läinud, aga seadusest lähtuva loogika kohaselt paistab tõesti olevat võimalik tõlgendada igasugust inimese koostatud teksti vähemalt kirjandusena, paremal juhul ka teaduse või kunstina.
vtl
Liige
Postitusi: 1162
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas vtl »

aksel90 kirjutas: 28 Juun, 2022 15:17... aga seadusest lähtuva loogika kohaselt paistab tõesti olevat võimalik tõlgendada igasugust inimese koostatud teksti vähemalt kirjandusena, paremal juhul ka teaduse või kunstina.
Seega kui keegi on seinale kolmetähelise sõna kritseldanud, on tegu autoriõiguse alla käiva kirjandusteose, et mitte öelda kunstiga? :wall:

Tegelikult tasub lüüa Googlesse "autoriõiguse seadus", sealt "hetkel kehtiv" ja lugeda läbi §4. Iga inimgenereeritud sitt ei kuulu veel autoriõiguse alla.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
aksel90
Liige
Postitusi: 204
Liitunud: 17 Jaan, 2013 2:47
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas aksel90 »

vtl kirjutas: 28 Juun, 2022 18:51 Tegelikult tasub lüüa Googlesse "autoriõiguse seadus", sealt "hetkel kehtiv" ja lugeda läbi §4. Iga inimgenereeritud sitt ei kuulu veel autoriõiguse alla.
Sitt mitte, kui sa seda just kunstiteosena ei esita. Ja kolmetäheline sõna üksi ka mitte, sest tegemist pole orginaalse tulemusega. Aga juba üsna lühike kirjapandud originaalne tekst küll. Mis muidugi tähendab, et juriidiline tõlgendus kirjandusteosest on ikka tõsiselt metsapoole. Kui oli soov hakata juba teost nii laialt määratlema hakata, siis oleks võinud seda teha näiteks loomeakti kaudu ja jätta mainimata kunsti, kirjanduse ja teaduse. Minu hinnangul ei kuulu ka ajakirjanduslikud tekstid neist ühegi alla, aga antud seaduse alusel kuuluvad.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 30231
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Sellist sitta, mis isegi autoriõiguse kaitse alla kuulumiseks on liiga sitt, üritame koos Tooma ja Elrikuga siit foorumist jõudumööda välja rookida. See, mis järele jääb, eelduslikult ikka on teos :write:
Crispy
Liige
Postitusi: 590
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Crispy »

Ega ei ole plaanis foorumile lisada tumedat teemat? Õhtul pimedas foorumit lugedes on valge taust ikka väga silmi kahjustav ja väsitav. Praegu on paljud foorumid ja keskkonnad pakkumas tumedat teemat ja need kes seda proovinud on, enam valget tausta tagasi ei taha...
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 13503
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: Metsas / Ämbris
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Fucs »

Tundub, et midagi lahedat jälle toimub ...
.
Screenshot_20220714-145543.png
:mrgreen:

Parafraseerides AKF isakene sloganit...

"Kui Teile tundub, et see on nii, siis see ongi nii - Teile tundub"

:D
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !
Kasutaja avatar
PaganHorde
Liige
Postitusi: 3896
Liitunud: 26 Jaan, 2014 9:00
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas PaganHorde »

Crispy kirjutas: 13 Juul, 2022 0:36 Ega ei ole plaanis foorumile lisada tumedat teemat? Õhtul pimedas foorumit lugedes on valge taust ikka väga silmi kahjustav ja väsitav. Praegu on paljud foorumid ja keskkonnad pakkumas tumedat teemat ja need kes seda proovinud on, enam valget tausta tagasi ei taha...
Seda sooviks ise ka, vaevalt et seda raske lisada siia on.
mart2
Liige
Postitusi: 3742
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas mart2 »

Ma ei tea, kas just õige koht...?

Kallid kaasfoorumlased! Militaar.net ei ole kõige parem koht "nobedate näppude vooruks" ning seega soovitan, ennem kui uue video või pildi postitate, katsude kindlaks teha selle algallikas!
Näiteks YT ja Twitteri postitustel on sageli päris kiiresti all kommentaar, kui tegemist on mingi "vanema toote uusesitusega".
Seega, kui leiate huvitava posti, siis kõigepealt kerige ja lugege kommentaare!
Ärme lähe propa õnge. :oops:

Ette tänades!
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist