3d relvade printimine

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

3d relvade printimine

Postitus Postitas Madis Reivik »

https://www.elu24.ee/7124314/erakordne- ... orgustikku

Minu küsimus inimestele kes rohkem näppupidi relvade sees.

Millised detailid relval on sellised mida..

1) saab 3d printida aga ei saa freesida 2000 eurise kasutatud freespingiga
2) kas ainult 3d printeri olemasolul saab üldse midagi relvasarnast teha ? toru ja kambrit ju sellest briketist ei teeks ?

Tundub pastakast imetud probleem.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: 3d relvade printimine

Postitus Postitas Kriku »

Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: 3d relvade printimine

Postitus Postitas Madis Reivik »

Minu mõte selles et samal ajal kui jahutakse 3d-st, siis milline kontroll on metallitöökodade üle kes võivad 3d printeriga võrreldes 100x kõvemaid asju teha.
Pakun et polegi kontrolli (ega ma ei taha et oleks, lihtsalt tundub et haugutakse hiire peale ja ignoreeritakse elevanti).

10k eest võib teha cnc kodutöökoja milles võid valmistada mida iganes (eeldades et on oskusi ja viitsimist)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: 3d relvade printimine

Postitus Postitas Kriku »

Ei, muidugi ei ole. Lõppude lõpuks on ju neidki laias maailmas küllalt, kes kodus garaažis aastakümneid vanade pinkide ja lukksepatööristadega relvi teevad.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: 3d relvade printimine

Postitus Postitas vtl »

Madis Reivik kirjutas:Millised detailid relval on sellised mida..
1) saab 3d printida aga ei saa freesida 2000 eurise kasutatud freespingiga
2) kas ainult 3d printeri olemasolul saab üldse midagi relvasarnast teha ? toru ja kambrit ju sellest briketist ei teeks ?
Tööpingiga relva valmistamine eeldab oskusi neid vahendeid kasutada ning teatavat käelist osavust.
3D printeriga mille iganes printimiseks ei ole vaja muud, kui 3D printerit ja printfaili. Ehk pea iga idioot suudab seda teha.

Jah, täielikult plastikust prinditud relv on (täna) ühekordne (ühelasuline) ja suhteliselt jõuetut moona laskev mänguasi. Aga mõte jääb samaks - maailm liigub sinnapoole, et tehnoloogia muutub odavaks ja kättesaadavaks ning selle kasutamine ei nõua enam erioskusi.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: 3d relvade printimine

Postitus Postitas Madis22 »

Ma olen aru saanud, et põhiprobleemiks on nende toimetatavus kohtadesse, kuhu metall-relvadega niisamalihtsalt ei pääse. Kui eesmärk on saada relv, mis (p)augu või mõne teeks, siis märksa lihtsam on endale eestlaetav revolver soetada. Saadetakse postiga koju ilma et olulist pikaajalist paberirada maha jääks. Laskemoona kättesaadavus ka lihtsam kui plast-relva sisse sobivatel padrunitel.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: 3d relvade printimine

Postitus Postitas Satakas »

Madis22 kirjutas: 07 Dets, 2020 11:28 Ma olen aru saanud, et põhiprobleemiks on nende toimetatavus kohtadesse, kuhu metall-relvadega niisamalihtsalt ei pääse.
Selline plastikuklots, mis tulistamise peale tolmuks ei purune, on röntgenimasinas üsna hästi nähtav ning tekitab montoorijas kindlasti küsimusi.

Metallrelvaga on mõnda kohta tõesti keeruline pääseda aga mis sa arvad kui ma ütlen sulle, et kuulu järgi tegeletakse tõelise kummituspüstoli arendamisega. Asi tuleb mitmekihiline, lehtmetallist, asümmeetriliste kihtidega. Sellisega siis, mida saab niimoodi juppideks lahti võtta, et kui jupid lisaks veel paari inimese vahel ära jaotada, pole võimalik mingit sotti saada. Kujutan vaid ette, et padrunitega saab keerulisem olema aga vähemalt teoreetiliselt võib kasutada hülsita laskemoona mingist kõvast polüuretaanist kuulidega vmt.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist