REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 30316
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Prof Starkopf: teine tõhustusdoos eakatele on vajalik, selle tegemisega peab alustama kohe
Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse liikme prof Joel Starkopfi sõnul teeb olukord murelikuks. «Sarnaselt kahele eelmisele aastale kasvab Covid-19 levik ja haigestumus suve teises pooles. Kliinikumis viibivate Covid-19 patsientide arv ei ole veel sundinud meid tavapärast ravitöö korraldust muutma, kuid oleme sellele väga lähedal. Viimase kahe nädalaga on Covid-19 tõttu haiglaravi vajavate patsientide arv suurenenud poole võrra,» rääkis prof Starkopf.

Kliinikumis on 27. juuli seisuga ravil 29 Covid-19 patsienti. Professor toob välja, et nii nagu ka mujal Eestis, on umbes pooltel patsientidel Covid-19 haigus kaasuvana ehk lisaks oma põhihaigusele. «Märkasime seda muutust juba eelmisel aastal ning usume, et siin omab mõju elanikkonna vaktsineeritus, mis võimaldab põdeda haigust kergemalt. Samas on Covid-19 põhihaigusena jätkuvalt väga raske haigus ning seda ennekõike vaktsineerimata ning riskirühma kuuluvatele inimestele,» lausus prof Starkopf.

Ta kinnitab, et riskirühma kuuluvad, esiteks üle 60-aastased inimesed, ning teiseks, kaasuvate haigustega inimesed sõltumata vanusest. «Teame ju kõik, et uue laine tulekuga on ennekõike ohustatud eakad inimesed. Eestis on tõhustusdoosi saanud vaid 56 protsenti üle 80 aastastest inimestest. 70–79 aastaste vanuserühmas on osakaal 63 protsenti, 60–69 vanusrühmas 54 protsenti. See tähendab, et märkimisväärne arv riskirühma kuuluvaid ei ole veel parimal viisil kaitstud. Kliinikumi erialainimeste seisukoht on, et teine tõhustusdoos eakatele on väga vajalik ja põhjendatud ning nendega tegemisega peab alustama kohe, mitte ootama sügise saabumist,» rõhutas professor.

Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsioonikontrolli teenistuse direktor Matti Maimets täiendas öeldut: «Teadusuuringutest ilmneb, et vaktsineerimine ja haiguse läbipõdemine annavad kaitse 3–6 kuuks. Seejärel, pärast läbipõdemist või vaktsineerimist, on vajalik teha uus vaktsiinidoos. Vaktsineerimine vähendab nakatumist ja haigestumist küll lühiajaliselt, kuni kuus kuud, kuid hoiab ära raske haiguse ja surmajuhtumid märksa pikema aja vältel. Kõikide inimeste vaktsineerimine teise tõhustusdoosiga pidurdab epideemia arengut nii palju, et muu plaaniline haiglaravi saab toimuda tõrgeteta. Lisaks vähendab see oluliselt raske haigestumise ehk haiglasse sattumise ja intensiivravi vajaduse tõenäosust,» selgitas dr Maimets.

Ta toonitas, et endiselt on oluline mõista ka kogukondlikku vastutust: «Peame kaitsema esmalt oma vanavanemaid ja teisi eakaid, sealjuures erilise tähelepanu all peavad olema hooldekodude elanikud, ning ka iseend ja teisi lähedasi. Vaktsineerimine on jätkuvalt parim ja lihtsaim viis minna sügisele vastu ning anda oma panus, et tagada piisav immuunsus Covid-19 vastu ja hoida ühiskond avatuna,» sõnas dr Maimets.

Kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator Tiina Teder ütles, et vaktsineerimismeeskond ootab kõiki soovijaid vaktsineerima alates 1. augustist 2022 juba tuttavates asukohtades – L. Puusepa 8 peamajas ning Kvartali kaubanduskeskuses.

«Vaktsineerimise vastuvõtuajad on broneerimiseks avatud üleriigilises digiregistratuuris juba praegu, lisaks helistades vaktsineerimise etteregistreerimise telefonil 731 7200 esmaspäevast reedeni 8:00–16:00 ning augustist on võimalik vaktsineerimine ka mugavalt ette registreerimata. 1. augustist avame ka elanikkonnale mõeldud infotelefoni 731 7200, mille eesmärk on pakkuda vaktsineerimisealast nõustamist ja informatsiooni nii kliinikumi patsientidele kui teistele huvilistele. Telefonile vastavad esmaspäevast reedeni kell 16:00–18:00 vaktsineerimismeeskonna õed,» tutvustas Tiina Teder.

Vaktsineerimine Covid-19 vastu on endiselt tasuta.
richard
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 28 Sept, 2006 21:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas richard »

Karmen Joller soovitab maski kanda.

https://forte.delfi.ee/artikkel/1200424 ... anda-maski

Mul endal õnnestus ka esimest korda siis nüüd juulis Covid hankida Stockholmist Tallinna liikunud Baltic Queenil. Juuni alguses oli antikehade proovi järgi SARS koroonaviirus 2 IgG QN 1441 AU/m. Näit langes iga kuuga, mis näitas, et viirusega ilmselt vaktsineerimisjärgsel perioodil kokkupuudet ei ole olnud. Sümptomiteks peavalu millele järgnes kurguvalu ja köha. Tänaseks juba enam-vähem taastunud. Samal laeval jäid teisel reisil haigeks tuttavad, kogu perega.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1245
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas maksipoiss »

Eile Pärnu Haiglas küll maski ei nõutud :shock:
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 30316
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Noppeid Andero Uusbergi intervjuust:
Bangladeshis korraldati juhuslikustatud kontrollkatse, kus osas külades propageeriti edukalt maskide kasutust ajaliselt varem kui teistes. Nii said uurijad teada, et kui maskikandjate hulk suurenes kolmandiku võrra, siis vähenes nakatumine toonasesse koroonatüvesse 10%. See oli kvaliteedilt väga tugev tõendmaterjal.
Aga tuleme tagasi koroonapasside juurde. Kas seal ei või olla, et igasugune surve annab vastupidise tulemuse – et inimene mitte ei otsi mugavamat teed, vaid esimene reaktsioon on trots?

Võib olla üks ja teine ning see sõltub kolmandatest teguritest. Näiteks hind, mida ma pean maksma mugavama tee ehk vaktsineerimise valimise eest. Paljude inimeste jaoks kujunes see hind liiga kõrgeks, sest vaktsineerimisest oli saanud põhimõtte küsimus. Mitte et kas ma võtan meditsiinilised riskid, vaid milline inimene ma olen ja millises suhtes olen ma oma riigiga.

Kui käes oli juba see aeg, kus vaktsineerimine oli paljudele võrdsustunud allavandumisega millelegi, mis on nende jaoks täiesti võõras, siis muutus psühholoogiline hind nii palju kallimaks.

Muidu võiks ju kalkuleerida – et vaktsineerid, seal on teatud väike, aga mitte olematu risk, aga kõrval on ka haigusrisk. Pluss lisariskid, sest ei saa enam käia teatud kohtades. Inimene peaks jõudma ratsionaalse otsuseni, aga ta ei jõua. Minu jaoks ongi peamine seletus, et sellest sai põhimõtte küsimus. Inimesed pole valmis müüma oma põhimõtteid selle eest, et saaks käia peol.
https://epl.delfi.ee/artikkel/120047210 ... iteedi-osa
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 35972
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Riiklik propaganda peaks vaktsiinivastasusest looma narratiivi kui Kremli mõjuagentlusest. See aitab kindlasti, sest kes praegu tahaks samastuda Venemaaga. Liiga siin kellelegi ei tehtaks, sest on üsna tõenäoline, et vaktsiinivastast liikumist toetataksegi Venemaalt, ühe meetmena Lääne ühiskondade lõhestamiseks ja vaenu külvamiseks.

Uus narratiiv "Põhimõtteliselt ei vaktsineeri - oled põhimõtteliselt Kremli mõjuagent" 8)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
maksipoiss
Liige
Postitusi: 1245
Liitunud: 24 Okt, 2014 20:33
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas maksipoiss »

maksipoiss kirjutas: 28 Juul, 2022 20:22 Eile Pärnu Haiglas küll maski ei nõutud :shock:
Täna seal EMO-s juba jälle nõuti :scratch:
mart2
Liige
Postitusi: 3763
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas mart2 »

Praegu on kollitamas veel mingi viirus.
Tean mitmeid (ja ka ise sain pihta), kellel VÄGA kõva kurguvalu, mandlid paistes või mädanikuga, nägemine häiritud (rähm), kõrvades põletikud, pikk köha (2-3 nädalat) ja tugev jõu kaotus.
Kõik koroonatestid negatiivsed! :scratch:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Turist 47
Liige
Postitusi: 2522
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Kõik koroonatestid negatiivsed!...
Tean, et peaks ja oleks vaja statistikas osaleda ja "nohude, köhade" korral testida, kuhugi sõites ja kellaaegu, kuupäevi kokku leppides..

Aga puhtalt laiskusest ja ka "keskkonna puhtusest hoolides"(tegelikult koonerdan) ei taha autot käivitades "kusagil telgis" vatitikkudega mässata.
Tuleb karmim mutatsioon, eks siis torman, naabritega võidu, testima. Või ei torma :?
Ei teagi, kas teha mingi kordus "sutsakas" või teha teisi asju.
Samas, TV hoiatas, selle "ahvi asja" eest - , et igaks juhuks peaks valmis olema... Puugid olla ka eriti "mürgised", pealegi tulevat raske talv, jne
Palju see inimene ikka jäksab, tahab jäksata või umbes nii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 30316
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Kriku »

Meil on kiirteste varutud. Nendega on igasuguseid probleeme küll, aga seda ma nüüd ka ei usu, et kogu haiguse jooksul nad negatiivseks jäävad.
Turist 47
Liige
Postitusi: 2522
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Turist 47 »

Selge see, tõenäoliselt see testi pakk ongi kusagil kapis - emanda poolt korralikult "peidetuna".

Mine ja otsi, seda testi - tean ette , et ei leia ; pärast korista ja likvideeri otsimisel tekkinud segadust. Mingi jant veel lisaks.
Pealegi, test "kindlasti" valetab. Vähemalt minu oma teeb seda kindlasti.
Võib olla homme tegelen sellega, pigem ülehomme . Või lähen kohe apteeki - uusi teste soetama.

Selge - sellel nädalal vist ei juhtu midagi, inimese võimekusel "koroonatada" on siiski piirid või umbes nii.
2korda2
Liige
Postitusi: 1231
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas 2korda2 »

Üle-eelmisel nädalal ~130 külalisega pulmas. 6 päeva hiljem vähemalt 9 positiivset (PCR-ga testitut). Pulm oli võrdlemisi rahvusvaheline. Väljamaalased jõudsid tõenäoliselt kõik tagasi lennata ja nende olukorda ei tea.
Endal ja naisel siiani nähtudeta ja apteegitestid negatiivsed.
mart2
Liige
Postitusi: 3763
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas mart2 »

mart2 kirjutas: 09 Aug, 2022 6:09 Praegu on kollitamas veel mingi viirus.
...
Kõik koroonatestid negatiivsed! :scratch:
Kriku kirjutas: 09 Aug, 2022 9:20 Meil on kiirteste varutud. Nendega on igasuguseid probleeme küll, aga seda ma nüüd ka ei usu, et kogu haiguse jooksul nad negatiivseks jäävad.
Antud viiruse puhul tean vähemalt 5 inimest, kes olid kontaktis ja kellel kõigil samad sümpomid ning kõigil olid covid-testid negatiivsed.
Minu kommentaar oli n.ö. hoiatuseks ja seda edasi arutada pole mõtet, sest läheb koroonast kõrvale.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
alari
Liige
Postitusi: 1480
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas alari »

Kapten Trumm kirjutas: 08 Aug, 2022 8:42 on üsna tõenäoline, et vaktsiinivastast liikumist toetataksegi Venemaalt, ühe meetmena Lääne ühiskondade lõhestamiseks ja vaenu külvamiseks.
See ongi nii - Ukraina sõda näitas seda väga hästi ära. Kui varem vaktsiinivastased rääkisid vaktsiinidest ja muust jamast, siis sõja alguses juba esimese nädala jooksul tuli vaktsiinivastaste juttu sisse ka Kremli ukrainavastane propaganda. Eriti olid mõjutatud vanemad inimesed, kes ainsa võõrkeelena vene keelt räägivad.
Roamless
Liige
Postitusi: 3472
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas Roamless »

Praegu on kollitamas veel mingi viirus.
Tean mitmeid (ja ka ise sain pihta), kellel VÄGA kõva kurguvalu, mandlid paistes või mädanikuga, nägemine häiritud (rähm), kõrvades põletikud, pikk köha (2-3 nädalat) ja tugev jõu kaotus.
Sai ka midagi sarnast läbi põetud, nädal kõva kurguvalu ja nõrkust, kuid palavik olematu, väljas samas ca 30 kraadi sooja ja peale põdemist 3-ndat nädalat tatistan ja köhin, viirustestid negatiivsed, lapsed ja naine põdesid kuiva köha ja kurguvaluna läbi ca paari päevaga, aga endal oli vaja õhtusoojuses särgita füüsilist tööd teha, kuigi kurgus juba kraapis ja järgmine päev olin maha niidetud.
Unforeseen consequences
LupusII
Liige
Postitusi: 358
Liitunud: 03 Veebr, 2015 22:06
Kontakt:

Re: REAALSUS: COVID-19 pandeemia II seeria

Postitus Postitas LupusII »

Sama asi . Lapsed juba 3 nädalat tatised ja köhivad ikka väga õudsalt. Nüüd kõige väiksemal veel palavik ka . Samas Covid testid negatiivsed.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist