Saksamaa mobilisatsioon

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
Lothabi
Liige
Postitusi: 115
Liitunud: 15 Veebr, 2015 13:50
Kontakt:

Saksamaa mobilisatsioon

Postitus Postitas Lothabi »

KategorieC kirjutas: 17 Sept, 2022 8:35
Andre170 kirjutas: 16 Sept, 2022 21:57 PS Kes pole malemängija, siis Venemaa kaval plaan oleks edasi olnud Ukraina ja Valgevene lipu alla NATO riikide ründamine, kus kõhklevamad EU riigid nagu Saksa jt oleks saanud rahulikult Venemaaga teha äri nagu tavaliselt. Kui just poleks mingit EU kisa tekkinud. Aga usutavasti Vene poolel see lootus oli. Nende naiivsus on kordades tõestust leidnud. Ärge unustage, et natsi-saksa ja venemaa mobiliseerisid kõhklematult kõik okupeeritud alad - parim kahuriliha!
Kuidas see male siia puutub ei saanud aru. Aga sakslased kindlasti okupeeritud aladel mingit üldmobilisatsiooni läbi ei viinud. Vähemalt ma ei mäleta et idarindel mingid suured Poola või vene üksused oleks ringi manööverdanud. Majanduse ekspluateerimine - jah.
Minu lapsepõlvekodus olid saksa okupatsiooni ajal "majutusele" määratud sõdurid kõik hollandist pärit. Oli vaiksed ja sõbralikud mehed olnud, kes kohe kindlasti vabatahtlikult sõtta ei olnud läinud.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas aht0 »

muki
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 04 Apr, 2022 9:11
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda

Postitus Postitas muki »

KategorieC kirjutas: 17 Sept, 2022 8:35
Andre170 kirjutas: 16 Sept, 2022 21:57 Aga sakslased kindlasti okupeeritud aladel mingit üldmobilisatsiooni läbi ei viinud. Vähemalt ma ei mäleta et idarindel mingid suured Poola või vene üksused oleks ringi manööverdanud. Majanduse ekspluateerimine - jah.
Enda vanaonu mobiliseeriti niiet sedanägu, hakati Tallinnas laevale laadima, kui putku pani. Oleks laevaga saksa viidud ja sealt rindele. Kõndis jala läbi metsade tagasi Väike-Maarja kanti.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Saksamaa mobilisatsioon

Postitus Postitas Kriku »

Kui keegi teab, mis teemaga liita, siis soovitatagu või tehtagu. Mul pole hetkel aega otsida.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist