Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kurgipurgike
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Aug, 2022 9:57
Kontakt:

Re: O: Igat sorti surplus padruneid

Postitus Postitas Kurgipurgike »

seroi kirjutas: 20 Aug, 2022 15:25 Sul peab siis olema relvaluba igale sellise relvale, mille padrunit sa soetada soovid. Need on olemas?
See tähendab, et omada mingit tüüpi padruneid sul peab olema loal ka relv, mis just seda padrunit laseb? See kõlab veidi ebarealistlikult, kuid võin seaduse uuesti üle vaadata..
Kurgipurgike
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Aug, 2022 9:57
Kontakt:

Re: O: Igat sorti surplus padruneid

Postitus Postitas Kurgipurgike »

Kurgipurgike kirjutas: 20 Aug, 2022 15:33
seroi kirjutas: 20 Aug, 2022 15:25 Sul peab siis olema relvaluba igale sellise relvale, mille padrunit sa soetada soovid. Need on olemas?
See tähendab, et omada mingit tüüpi padruneid sul peab olema loal ka relv, mis just seda padrunit laseb? See kõlab veidi ebarealistlikult, kuid võin seaduse uuesti üle vaadata..
Loal all mõtlesin, et sul peab olema olemas just see relv, mitte et teoorias oleks lubatud, sest teoorias lubatud on jah kõik need, mille padruneid mõtled soetada
alfa hotel
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 08 Mär, 2018 21:14
Kontakt:

Re: O: Igat sorti surplus padruneid

Postitus Postitas alfa hotel »

Kurgipurgike kirjutas: 20 Aug, 2022 15:33
seroi kirjutas: 20 Aug, 2022 15:25 Sul peab siis olema relvaluba igale sellise relvale, mille padrunit sa soetada soovid. Need on olemas?
See tähendab, et omada mingit tüüpi padruneid sul peab olema loal ka relv, mis just seda padrunit laseb? See kõlab veidi ebarealistlikult, kuid võin seaduse uuesti üle vaadata..
Jah, kui tahad soetada 5.45x39 padrunit, peab sul olema relvaluba sellisele relvale, millest just seda padrunit lasta saaba ja kui tahad soetada 7.62x39 padrunit, siis ka sellist padrunit laskva relva luba. Jne.
Kurgipurgike
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Aug, 2022 9:57
Kontakt:

Re: O: Igat sorti surplus padruneid

Postitus Postitas Kurgipurgike »

seroi kirjutas: 20 Aug, 2022 15:52
Kurgipurgike kirjutas: 20 Aug, 2022 15:33
seroi kirjutas: 20 Aug, 2022 15:25 Sul peab siis olema relvaluba igale sellise relvale, mille padrunit sa soetada soovid. Need on olemas?
See tähendab, et omada mingit tüüpi padruneid sul peab olema loal ka relv, mis just seda padrunit laseb? See kõlab veidi ebarealistlikult, kuid võin seaduse uuesti üle vaadata..
Jah, kui tahad soetada 5.45x39 padrunit, peab sul olema relvaluba sellisele relvale, millest just seda padrunit lasta saaba ja kui tahad soetada 7.62x39 padrunit, siis ka sellist padrunit laskva relva luba. Jne.
Lugesin just, kusjuures nüüd üritades märgata seda jäi jah umbes selline mulje, ehk kui sul on .308 relv ei tohi sa niisama omamise/kogumise pärast osta ühtki teist tüüpi padrunit, selleks on siis vaja juba kollektsioneerimisluba? Kui nii on, siis nii on, ei nõustu mina selle mõistlikusega, aga mis teha..
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1695
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Padrunite arutelu liidetud relvaseaduse omaga.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: O: Igat sorti surplus padruneid

Postitus Postitas vtl »

Kurgipurgike kirjutas: 20 Aug, 2022 16:15Lugesin just, kusjuures nüüd üritades märgata seda jäi jah umbes selline mulje, ehk kui sul on .308 relv ei tohi sa niisama omamise/kogumise pärast osta ühtki teist tüüpi padrunit, selleks on siis vaja juba kollektsioneerimisluba? Kui nii on, siis nii on, ei nõustu mina selle mõistlikusega, aga mis teha..
Miks Sa ei nõustu selle mõistlikkusega?

Ehk miks peaks üks tavaline inimene omama piiratud käibega laskemoona, kui tal ei ole antud kaliibriga laskemoona kasutavat relva?

Ainus mõistlik põhjendus selleks olekski kollektsioon, mis on RelvS §25 lg 1 defineeritud järgmiselt: "Relva- ja padrunikollektsioon (edaspidi kollektsioon) on relvade, tulirelva oluliste osade, piiratud käibega padrunisalvede või padrunite korrastatud kogum, mida säilitatakse ajaloolistel, kultuurilistel, teaduslikel, tehnilistel, hariduslikel või kultuuripärandiga seotud eesmärkidel."

Kollektsioneerimisluba saab taotleda iga vähemalt 18 aastane seaduskuulekas isik, seega ma ei näe mingit takistust selle taotlemisel.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kurgipurgike
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Aug, 2022 9:57
Kontakt:

Re: O: Igat sorti surplus padruneid

Postitus Postitas Kurgipurgike »

vtl kirjutas: 21 Aug, 2022 14:45
Kurgipurgike kirjutas: 20 Aug, 2022 16:15Lugesin just, kusjuures nüüd üritades märgata seda jäi jah umbes selline mulje, ehk kui sul on .308 relv ei tohi sa niisama omamise/kogumise pärast osta ühtki teist tüüpi padrunit, selleks on siis vaja juba kollektsioneerimisluba? Kui nii on, siis nii on, ei nõustu mina selle mõistlikusega, aga mis teha..
Miks Sa ei nõustu selle mõistlikkusega?

Ehk miks peaks üks tavaline inimene omama piiratud käibega laskemoona, kui tal ei ole antud kaliibriga laskemoona kasutavat relva?

Ainus mõistlik põhjendus selleks olekski kollektsioon, mis on RelvS §25 lg 1 defineeritud järgmiselt: "Relva- ja padrunikollektsioon (edaspidi kollektsioon) on relvade, tulirelva oluliste osade, piiratud käibega padrunisalvede või padrunite korrastatud kogum, mida säilitatakse ajaloolistel, kultuurilistel, teaduslikel, tehnilistel, hariduslikel või kultuuripärandiga seotud eesmärkidel."

Kollektsioneerimisluba saab taotleda iga vähemalt 18 aastane seaduskuulekas isik, seega ma ei näe mingit takistust selle taotlemisel.
Minu arvates on see liigne asjade keeruliseks ajamine, ega erilist põhjendust ei ole. Tavainimene otseselt ei pea omama muid padruneid, aga võimalus võiks olla, sest see ei tee kellelegi haiget.
mongol
Liige
Postitusi: 1305
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas mongol »

Nati lihtne tundub su maailm olema. Padruniga või -st kannatab haiget teha väga lihtsalt.
professional retard
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19518
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas ruger »

Venemaa kodanikud ja nende relvad. Saate tutvustus. Päris korralik arsenal ühe Eestis laskesporti harrastavalt-klubi juhtival mehel. Korralik SCAR poolautomaat koos sama hea optikaga.
Yuri Petrov on vene kodanik, kelle hobiks on laskesport. Tal on kodus garaažis 20 tulirelva ja eraldi kapp laskemoona jaoks. Mängleva kergusega tõstab ta kapist välja poolautomaatrelvi, optilise vintpüssi, suuremaid ja väiksemaid revolvreid.

«See relv on saanud tunnustuse ka Eesti sõjaväelaste seas. Väga usaldusväärne relv,» kiidab Petrov vintpüssi, kuid kinnitab, et tema lemmik on hoopis Glock 17. «See on punatäpisihikuga, mis aitab täpsemini sihtida,» kiidab Petrov Elo Mõttus-Leppikule täna kell 20 Kanal 2 saates «Täistund».
https://www.postimees.ee/7614558/taistu ... koik-valja
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
cedric
Liige
Postitusi: 329
Liitunud: 01 Veebr, 2005 21:02
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas cedric »

Sama isik on käinud Kuuuurija saates ja IPSC alaliiduga kohut pidanud mitmel korral.

Tekkis küsimus, lugesin relvaseadust ning kas saan õigesti aru, et kui olla sportlane ja omada 8+ suuruses kappi, võin sinna relvi toppida niipalju kui politsei mulle soetamislubasid väljastada arvab? Aga situatsioonis, kus mul on elukoht, aga näiteks ka teisel aadressil relva hoiukoht, mõlemas kapp 8 relvale, mitu soetamisluba politsei on nõus mulle väljastama?
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9129
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kilo Tango »

Vene rahvus ei kohusta kedagi olema Venemaa kodanik. See on valiku küsimus. Nii et viidatud artikli pealkirjas olev tsitaat on pehmelt öeldes demagoogia.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

cedric kirjutas: 27 Sept, 2022 20:19 Sama isik on käinud Kuuuurija saates ja IPSC alaliiduga kohut pidanud mitmel korral.
Jah, avalikkusele on Juri Petrov varasemast tuntud kahest Katrin Lust-i Kuu-uurija saatest, kus ta on korduvalt süüdistanud meie kaitseliitlasi ja praktikal-laskureid NATO sõjamoona varguses ja edasimüügis. Argumendid olid absurdsed. Petrovi väitel müüs EPLÜ juhatuse esimees Viirloo ühel oma IPSC võistlusel 100.000 (jah, sada tuhat!) varastatud NATO padrunit maha. Selle tõestuseks tassis Petrov ka 1000 padrunit 5.56x45 kaliibris saate stuudiosse, kus need pidulikult KAPO-le üle anti.

Ma pean täiesti reaalseks, et mõni vastutustundetu kaitseliitlane on õppustelt järelejäänud karbi või paar endale koju tassinud või laskesportlasest sõbrale maha ärinud. Halvimal juhul räägime ühest tsingist. Samuti on KL väljastatud laskesportlastele treeningmoona. Otseloomulikult ei tohiks see sattuda kõrvaliste isikute kätte, aga küsimus ei ole praegu selles.
Kas te kujutate ette, kui palju kaalub ja võtab ruumi sada tuhat padrunit? See on mitmeid tonne. Sõiduautoga seda kohale ei vea ja isegi suure ameerika kastikaga mitte. Selleks on juba veoautot vaja. Kas keegi teab kedagi, kes on näinud mõne praktikalivõistluse toimumiskohas veoautot, mis müüb NATO moona?
100.000 on mõne Eesti moonamüüja aastakäive.
Olukorras, kus KL oma laskuritel on moonast pidevalt puudus ja iga tsink on arvel, ei ole kuigi tõenäoline, et kellegi õnnestub sellist kogust kõrvale toimetada ja althõlma maha müüa, ilma et sellest suuri jalajälgi maha jääks. Peale esimest Kuu-uurija saadet viidi ladudes läbi suurem uurimine ja midagi ei leitud.

. . .

Kõnealuses "Täistunni" saates demonstreeris Petrov ajakirjanikule oma relvakappi ja muuhulgas ka arvestatavat padrunikogust. Esimese asjana jäid silma meie kaitsejõududes ja Kaitseliidus kasutatava laskemoona StG 58 7.62x51 karbid. Tegu on Šveitsi päritolu sõjamoonaga, mida Eestis tsiviilkäibes ei müüda.
Jah 7.62x51 kaliiber iseenesest on tsiviilkasutuses ametlikult lubatud ehk meie Relvaseadus ei sätesta eraldi "lubatud ja keelatud kaliibreid" (senikaua kuni pole tegu eriohtlikkusega moonaga (nt. soomustläbistav või süütemoon) ning kaliiber jääb alla .50/12.7mm)
Seega midagi kriminaalset sellise moona hoidmises ei tohiks olla (vastava relva ja -loa olemasolul), küll aga tekib küsimus selle sõjamoona päritolus.

Muidugi on ka võimalus, et tegu on ainult tühjade karpidega, mis kusagilt tiiru tagant üles korjatud, aga miks neid peaks relvakapis hoidma?
Pole ka välistatud, et tegu ongi lihtsalt provokatsiooniga, tõestamaks, et "varastatud sõjamoon" liigub endiselt tsiviilkäibes, sh. vene kodanike kappides.

Täistund_jp.png
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

cedric kirjutas: 27 Sept, 2022 20:19Tekkis küsimus, lugesin relvaseadust ning kas saan õigesti aru, et kui olla sportlane ja omada 8+ suuruses kappi, võin sinna relvi toppida niipalju kui politsei mulle soetamislubasid väljastada arvab? Aga situatsioonis, kus mul on elukoht, aga näiteks ka teisel aadressil relva hoiukoht, mõlemas kapp 8 relvale, mitu soetamisluba politsei on nõus mulle väljastama?
Mina olen relvatalituse ametnike käest saanud vastuse, et sellest hetkest kui sul on relvaloal üle 8 relva (või olulise osa), nõutakse, et kõik sinu relvakapid peavad vastama 9 ja enama relva nõuetele ja omama vastavat sertifikaati. Seega mõte, et jaotan 16 relva kahe kuni 8-relva kapi vahel ei päde.

Teema tuli päevakorda seoses sellega, et kunagi tekkis küsimus: kui minu põhikapp on 9+ relvale mõeldud, kas ma saan magamistuppa paigutada pisikese 1 käsirelva šeifi ja hoida seal ühte püstolit. "Suur kapp" on teisel pool maja ja kui näiteks noaga kriminaal öösel majja sisse murrab, siis ei pruugi olla aega või võimalust minna relva tooma. Öeldi, et ei tohi. Kui teil on üle 9 relva siis peavad kõik kapid vastama 9 ja enama relva nõuetele, olenemata mitut relva te seal hoiate. - No aga kus ma siis hoian oma püstolit turvalisuse tagamiseks, kui kapp teisel pool maja? - Hoidke padja all, kui nii hirmsasti kardate. Võtke koer. Või pesapallikurikas. Ja üldse me ei soovita teil ennast relvaga kaitsta, see toob teile ainult jama.

Võimalik, et tegu on ühe ametniku veidi värvikama omaloominguga. Aga ausalt öeldes ei ole mul erilist isu järele proovida, mida riigikohus sellisest asjast arvab.

Magamistoas padja all olevat relva tuleb käsitleda relva kandmisena. Mis on iseenesest lubatud ka oma kodus. Lihtsalt sellele on lisatingimused - sa ei tohi avada õlut (relva ei tohi kanda alkoholijoobes) ning tuleb välistada relva sattumine kõrvaliste isikute kätte. Ehk hoolitseda selle eest et naine oma kätt sinu padja alla ei pane.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
manjabes
Liige
Postitusi: 403
Liitunud: 17 Jaan, 2006 21:05
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas manjabes »

vtl kirjutas: 28 Sept, 2022 17:03
cedric kirjutas: 27 Sept, 2022 20:19Tekkis küsimus, lugesin relvaseadust ning kas saan õigesti aru, et kui olla sportlane ja omada 8+ suuruses kappi, võin sinna relvi toppida niipalju kui politsei mulle soetamislubasid väljastada arvab? Aga situatsioonis, kus mul on elukoht, aga näiteks ka teisel aadressil relva hoiukoht, mõlemas kapp 8 relvale, mitu soetamisluba politsei on nõus mulle väljastama?
Mina olen relvatalituse ametnike käest saanud vastuse, et sellest hetkest kui sul on relvaloal üle 8 relva (või olulise osa), nõutakse, et kõik sinu relvakapid peavad vastama 9 ja enama relva nõuetele ja omama vastavat sertifikaati. Seega mõte, et jaotan 16 relva kahe kuni 8-relva kapi vahel ei päde.
Huvi pärast - mis sellise asja (et iga kapp peab kogu sinu relvastuse ära mahutama) teoreetiline põhjendus on?
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

manjabes kirjutas: 28 Sept, 2022 18:40Huvi pärast - mis sellise asja (et iga kapp peab kogu sinu relvastuse ära mahutama) teoreetiline põhjendus on?
Ma arvan, et põhjus võib olla selles, et piirata inimeste skeemitamist.

Praegune kord on ametniku jaoks lihtne ja selge - kui sul on üle 9 relva, siis on tegu kõrgendatud ohuga ja kapp peab olema turvalisem.
Kui aga lubada üle 9 relva korral mängu tuua mõni väiksem kapp, siis hakatakse äkki seda ära kasutama, et turvalise kapi nõudest mööda hiilida. Just selle argumendiga, et "aga mul ei ole ju üle 8 relva ühes kapis" jms.

Mitte, et ma seda ise õigeks peaks, aga no kui seadusandja on seda niimoodi sisse kirjutanud, siis tuleb sellest lähtuda.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist