Parvlaev "Estonia" hukkumine

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Suletud
AndresTy
Liige
Postitusi: 962
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas AndresTy »

Kole küll, aga seadused kehtivad kõigile!
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Raiz
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 27 Sept, 2022 21:02
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas Raiz »

Postitan siia kaks huvitavat linki, mis pärinevad TikTokist.
1) https://vm.tiktok.com/ZMF8wFpgW/ Mina seda lõiku polegi justkui mujalt näinud. Parandage, kui eksin selles osas. Kahtlaselt sarnased naised väljuvad autost. Justkui õed Veided.
2) https://vm.tiktok.com/ZMF8wkpjv/ Seda pole ka üheski muus videos näikud, et kellelegi pääsenutest on kott pähe tõmmatud. Miks peaks kedagi niimoodi varjama?
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas Walter2 »

Raiz kirjutas: 28 Sept, 2022 17:45 Postitan siia kaks huvitavat linki, mis pärinevad TikTokist.
1) https://vm.tiktok.com/ZMF8wFpgW/ Mina seda lõiku polegi justkui mujalt näinud. Parandage, kui eksin selles osas. Kahtlaselt sarnased naised väljuvad autost. Justkui õed Veided.
Kahjuks eksid - see on juba ammu läbikäinud video, üks on eestlanna ja teine oli vist lätist või leedust. Eestlanna oli ka ise sõna võtnud hiljem ja end tuvastanud.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas Kriku »

Raiz kirjutas: 28 Sept, 2022 17:452) https://vm.tiktok.com/ZMF8wkpjv/ Seda pole ka üheski muus videos näikud, et kellelegi pääsenutest on kott pähe tõmmatud. Miks peaks kedagi niimoodi varjama?
Videost on näha, et ta ise sätib hoolega rätikut.
ahto42
Liige
Postitusi: 482
Liitunud: 06 Mär, 2022 13:46
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas ahto42 »

Lihtsalt minu enda mõtted sellest teemast. Kas need on õigel või valed, ei tea.

Piltidelt ja videodelt on näha, et rampi liigutati hüdrosilindritega. Kes natukenegi on mingi traktoriga või tõstukiga tööd teinud, saab aru, kuidas süsteem toimib. St et Pärast hüdrojagaja klapi sulgemist, ei kuku koorem kohe alla vaid õli, mis on silindri ja jagaja klapi vahel, hoiab silindrit paigal. Ainud viis, et koorem alla vajub on hüdrojagaja, survevooliku/toru, või silindri kolvi tihendite leke. Videodelt on näha, et silindrid olid päris hästi kaitstud laeva kere sees ja rambi taga.
Simulatsioonid näitavad, et ramp kukkus koos visiiri kadumisega lahti, mis on minu arust võimatu, kui hüdrosüsteem pidas.
Minu arvamust kinnitasid Ain-Alar Johanson ja Margus Kurm 26.ndal Novembril 2020 Riigikogus peetud arutelul OTRK 'ga seoses.
https://www.youtube.com/watch?v=PLvliH8ND-4
Ain-Alari sõnul ronis ta mööda suletud rambi välist külge allapoole, et vettehüpe ohutum oleks. Hr. Kurmi sõnul masinistid nägid kaamerast, et ramp oli koguaeg suletud, kuigi jah vett pritsis servadest.

Kui ei oleks algusest peale hämamist ja salatesmist, siis paljudel ei oleks vastuväiteid praegusele ametlikule lõppraportile.
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas Walter2 »

ahto42 kirjutas: 29 Sept, 2022 11:57 Simulatsioonid näitavad, et ramp kukkus koos visiiri kadumisega lahti, mis on minu arust võimatu, kui hüdrosüsteem pidas.
Palju kaalub visiir ja palju ramp - ilmselgelt ei pea rambi tõstemehanism vastu kui talle visiiri raskus selga kukub. Ramp ulatus ülemise otsaga visiiri karpi (jur. keeles oli meh. seostatud) ning visiir hingede purunemisel peaks rambi lahti tõmbama. Meie sportlased ronisid mööda rampi alla kui laev oli juba põhi püsti, seega normaalasendis lahtikistud (ning ilmselt selle käigus purunenud hüdrosilindrite või nende kinnitusega) ramp saab laeva kummuli minnes jälle kinni langeda. Ramp oli kinni (või oli seal paarikümne cm vahe) esimestel allveeuuringutel mis tehti, tänapäevastel vaatlustel vedeleb ramp juba laeva kõrval.
Sellest kõigest on aga siin juba varasemalt räägitud..
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2111
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas vaoinas »

Aastaring on jälle ümber saanud ja foorum täis värskeid nägusid, kes esitavad täpselt neid samu
argumente, mida siinsamaski lõimes on korduvalt ja korduvalt ja korduvalt ümber lükatud.

Lapake seesama teemagi alustuseks läbi, enne kui jälle mõne "uue" vana avastusega lagedale tulete,
kuidas asjad üldse ei saanud nii olla nagu nad tõenäoliselt olid.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas Kriku »

Tõepoolest.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas Kriku »

Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas Kriku »

Vahepeal tuli ettepanek teema uute uuringute tuules ja hoovuses taasavada. Eile räägiti sellest AK-s:
Äsja lõppenud meremissioonil ei leitud tõendeid, mis ütleksid, et parvlaev Estonia uppumise põhjuste ametlik raport oleks vale, näiteks ei leitud lõhkeaine jälgi, ütles Ohutusjuurdluse Keskuse juhataja Märt Ots "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus.
Millal teie lõppraport valmib ja eeldatavalt kinnitab senist teooriat?

Me tahame lõppraporti teha põhjalikult ja pigem võtta natukene rohkem aega kui kiirustada. Meil on kavas järgmisel aastal teha laeva digitaalne mudeldamine, et täpselt digitaalselt välja arvutada, kuidas laeva uppumine toimus. Ma arvan, et see peaks tänase arvutustehnoloogia juures väga täpsed vastused andma.

Aga mitte enne järgmist aastast siis?

Ma loodan, et me saaksime selle digitaalse mudeli valmis järgmise aasta jooksul. Ja lõppraport, ma julgeks küll lubada, enne järgmise aasta lõppu, enne 2025. aastat ei valmi.
https://www.err.ee/1609043795/ots-merem ... d-toendeid

Mina ootaks teema taasavamisega kuni uue aruande valmimiseni. Loomulikult on viimane sõna Toomal.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Parvlaev "Estonia" hukkumine

Postitus Postitas Kriku »

Tallinna tehnikaülikooli teadlaste arvutusliku mudeldamise tulemuste põhjal on väga tõenäoline stsenaarium, et Estonia parema parda vigastused on tekkinud laeva merepõhjaga kokkupõrke tagajärjel, selgus neljapäeval tutvustatud uuringust.
https://www.err.ee/1609107677/arvutusli ... hja-pinnas
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 51 külalist