Vene-Ukraina sõda II osa

Kõik käimasolevast sõjast
Vasta
Elagu Ukraina
Liige
Postitusi: 268
Liitunud: 04 Apr, 2017 1:39
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Elagu Ukraina »

Vabandan, käin siin harva, aga äkki ei valetagi. Et selgust saada, küsisin.
Anter
Liige
Postitusi: 57
Liitunud: 20 Nov, 2014 1:49
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Anter »

Elagu Ukraina kirjutas: 05 Okt, 2022 10:46 Selle uudise järgi võtsid venkud mingi linna tagasi ja lubasid veelgi võtta. Readovka on vägagi venemeelne portaal, ilmselt valetavad, nagu alati

https://readovka.news/news/114581
Artemivsk, millest nad räägivad on Bahmuti endine nimi.
sass2401
Liige
Postitusi: 743
Liitunud: 28 Veebr, 2022 0:06
Asukoht: EE
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas sass2401 »

2015 muudeti linna nimi ja siiani sissesõidul Artemovski nimemonstrumid? https://et.wikipedia.org/wiki/Bahmut
Kusjuures Donetski oblastis on selle lähedal koht, mis praegu kannab kaarti järgi nime Artemivsk (Altševskist Edelas (SW)).
https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 76699&z=10
Selle juures ma üldse ei vaidle, et Bahmut võidi loovutada u poolt. Arutlen vaid nimede üle.
hjl85 kirjutas: 05 Okt, 2022 10:00 https://twitter.com/Militarylandnet/sta ... 92PXY0ShyQ
Novovoskresenske, vabastatud. Video
Tore, aga koht kaartil? Herr Krikule palve, et nõuaks vähetuntud kohtade sidumist kaartiga. Ära tüütab see Ukr nimede otsimismäng.
Viimati muutis sass2401, 05 Okt, 2022 12:14, muudetud 1 kord kokku.
Mulle meeldib, et Mart Helme andekuste väljatoomise eest jagatakse hoiatusi.
mikks
Liige
Postitusi: 355
Liitunud: 26 Okt, 2011 11:33
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas mikks »

sass2401 kirjutas: 05 Okt, 2022 11:35
Selle juures ma üldse ei vaidle, et Bahmut võidi loovutada u poolt. Arutlen vaid nimede üle.

Erakordselt väheusutav. Bahmuti juures ja külje alla on madistatud mitu kuud. Bahmut on pidevalt uudistest olnud. On olnud Vene nn põhipealetungisuund kaua aega. Kõik vene voenkorid on Bahmuti ründamisest pasundanud juba suvest saati: üks kangelaslik rünnak teise järel.

Ehk siis, kui Bahmut oleks päriselt vallutatud või ukrainlased oleks selle päriselt loovutanud, oleks kõik kohad neid uudiseid täis.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4867
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Gideonic »

sass2401 kirjutas: 05 Okt, 2022 12:18 Ma ei rõhutanud nii nagu Teie seda nüüd tegite. Ma korrigeeriks Teie demagoogiakatse hoopis nii:
Herr Krikule palve, et nõuaks vähetuntud kohtade sidumist kaartiga.
Või vaidlete selle vastu, et info leidmine oleks mugavam? Otsatrbekam on 1-l siia postitajal kontrollida, et tema postituses nimetatud asukoht oleks lokaliseeritav, kui hilisemal 10 lugejal hakata googeldama ja ülejäänud 1000 laseb tuimalt üle ja ei saa muhvigi aru. Aga olgu.
Võib kustutada.
See võiks ikkagi jääda vabatahtlikuks. Ise näiteks katsun alati kaardiga lingi otsida, või ise lisada. aga kui juhtumisi telefonis olen, on see iselisamine ikkagi sisuliselt välistatud.

Soovitusena olen 100% nõus, et võiks proovida koos kaardiga infot jagada.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36563
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Kriku »

Gideonic kirjutas: 05 Okt, 2022 12:32Soovitusena olen 100% nõus, et võiks proovida koos kaardiga infot jagada.
Ühinen soovitusega.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4362
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Turist 47 »

Rahvasaadik Juri Mõsjagin video, milles tema kirjelduse kohaselt Ukraina relvajõudude 59. brigaadi võitlejad "pressivad Hersoni oblastist välja kadõrovlasi".
https://twitter.com/2uwmp/status/1577517487293358082
NGolf
Liige
Postitusi: 3073
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas NGolf »

205. brigaad jätkab Hersoni kandist täna:
Snigirevka jääb maha. See probleem on täna juba lahendatud. Aga ma ei tea ikka veel, millist rindejoont me hoiame. Mõistlik alustada taganemist jõe taha, et vältida kaotusi.11:30

Pärast selliseid vapustavaid õnnestumisi, pärast infotunde 40 HIMARSi kohta, pärast lugusid, kuidas üks haavatud sõdur, kellel on mõlemad käed lahti rebitud, võib tappa 100 ukrainlast ja nädal aega tagasi roomata, pärast mobilisatsiooni, kui pead kõik ise ostma ja ainult roostes kuulipilduja võib sulle anda, tavatses kodanikuühiskond sõna "armee" kuuldes pilku kõrvale pöörata. Nii oli see 90ndate alguses, kui teenindus oli peaaegu häbiväärne.
Oleme 30 aastat ehitanud uut armeed. 30!!!! Mitu kilomeetrit raha selleks eraldati?!
Kuidas õnnestus meil see kõik 8 kuuga ära rikkuda? 30 aastat 8 kuuga!

Kaks kuud hoidsime Davidov Brod'i. Seal on kindlustused, suurtükiväe positsioonid. Ja nüüd ehitatakse kõik uuesti. Mingit tehnilist varustust ei olnud ega ole ka praegu.
https://t.me/s/mototroopers_205
NGolf
Liige
Postitusi: 3073
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas NGolf »

Girkin kurdab, et Ukrainlased kangutavad Belgorodi oblasti piiri kallal aga sealsed kaitsjad ei saa soodustusi ega varustust, sest asuva VF territooriumil.
Kuigi rindel on raske ja me oleme taganemas, on teised küsimused tagaplaanile jäänud. Vahepeal... Seal on Belgorodi piirkond Vene Föderatsioonis, kus me Konašenkovi sõnul ümber rühmitasime, vastavalt plaanile ja enne ajakava. Osa sealsest piirist on alati olnud Khokhlyade all, nüüd on kogu piir rindejoon. Ja piiril on Vene relvajõudude eelpostid. Vene poolel. Seal on mitmesuguseid inimesi, lepingulised sõjaväelased, ajateenijad, LNR-i mobilistid ja isegi vabatahtlikud. Ametlikult ei osale nad lahinguoperatsioonides ega SAFis.

Mitte osalejad, kuid... Samal ajal kui osa Harkivist oli meie oma, kaitsesid mitteosalenud Venemaa pinnast täie hooga. Alates nende positsioonide kohal lendavatest Hurricanidest kuni vastulöögini laikudele, mis üritasid kindluspunkte nullini viia. Tuleb öelda, et see töötas edukalt. Isegi ajateenijad, kellele oli a priori keelatud olla mees, pidasid edukalt ja kindlalt vastu kõik sõjaväeteenistuse raskused. Sest nagu sõdurid, mitte 500 ja mitte dodgers. Ja vaenlasel olid kaotused ning BTG hoidis seal, suunates osa oma jõududest rindelt kõrvale.

Kui manööver toimus, muutus olukord hullemaks. Oli kaks läbimurdekatset, aga poisid löödi tagasi, ja eile lõhkusid kolm kalmistule edukalt paigutatud kirvest, ei pidanud isegi laipu kuhugi vedama, ja DRG-d löödi tagasi... Poisid võitlevad. Mitte nii, nagu nad tegid Avdejevka või Berislavi lähedal, kuid nad võitlevad. Aga nad ei võitle. Sest juriidiliselt on nad Vene Föderatsioonis, seal ei ole sõda, kuid nad on Ukrainas. Neil ei ole lahingumakseid, tagalateenistust ja mis lendab nii ja naa, seal ei ole UBD, sest RF-s ei ole lahingutegevust.

Nad ei kurda ega küsi. Inimesed ei kaitse oma kodumaad raha eest. Ja paljudel Valuiki lepingulistel sõjaväelastel on pered, nende naised seisavad meeste selja taga. Nad lihtsalt kaitsevad kodumaad. Ja neile ei anta seda staatust, mida nad väärivad. Sest ilmselget asja ei ole hea tunnistada, kuigi ma kirjutasin, et nad on olemas ja nad on seda väärt. Ja teate, nad ei põleta dokumente tagalas linnas, nad ei jookse. Kui nad peavad, siis nad surevad. Ei mingit palka, ei mingeid medaleid, ei mingit sädelust. Ja neid ei ole ka raamatutes. Lihtsalt, nad on ka seal. Ja ka nemad on sõdurid võitluses. Riik peaks teadma neist, kes kaitsevad oma kodumaad vaenlase eest.
https://t.me/s/strelkovii
sass2401
Liige
Postitusi: 743
Liitunud: 28 Veebr, 2022 0:06
Asukoht: EE
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas sass2401 »

205. brigaad jätkab Hersoni kandist täna
Selle tegelase juttu lugedes ta on VF vägede jaoks juba moraalselt nii laostunud, et võiks vabalt helistada/ kirjutada U Eluliinile ja oma piinad vangiandmisega suht valutult lõpetada. Ilmselgelt "intelligendinärakas", kes on vales kohas. Huvitav jälgida, kuhu oma jutuga edasi jõuab (kui ellu jääb).
Girkin kurdab, et Ukrainlased kangutavad Belgorodi oblasti piiri kallal aga sealsed kaitsjad ei saa soodustusi ega varustust, sest asuva VF territooriumil.
See tegelane on ja jääb kriminaaliks.Tema 1 kandvamatest loosungitest on kõik järjest maha lasta ja muudkui sõdida. Ma üritasin ka mingi aeg teda jälgida, aga tüübi hälve on ravimatu ja lõpetasin. Ta hälve ei ole seotud ka võimaliku mammona ahnitsemise ehk "tööga" nagu VF esipropagandistidel.
Viimati muutis sass2401, 05 Okt, 2022 14:03, muudetud 1 kord kokku.
Mulle meeldib, et Mart Helme andekuste väljatoomise eest jagatakse hoiatusi.
hjl85
Liige
Postitusi: 6381
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas hjl85 »

Meenutus 25.02 22. Hertlingi ennustus ja analüüs. Pea kõik on läinud täppi
https://twitter.com/markhertling/status ... I20Hh4PBDQ
võhik
Liige
Postitusi: 1164
Liitunud: 09 Mai, 2014 19:13
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas võhik »

Hakkavad siis tänase päeva uudised tulema "Vene Fõderatsiooni" alade vallutamise kohta ukrainlaste poolt. Nüüd siis Luganski oblast (npjah - mõni ütleks LNR Föderatsioonis) - aga Kremmina ja Svatovo tee ligidased külad siis: Hrekivka ja Makiivka.
Lingid koos videode ja kaartidega:
https://twitter.com/NOELreports/status/ ... 3929838593
https://twitter.com/NOELreports/status/ ... 7445516292
koleerik
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 12 Mär, 2022 8:41
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas koleerik »

sass2401 kirjutas: 05 Okt, 2022 13:33 See tegelane on ja jääb kriminaaliks. Ma üritasin ka mingi aeg teda jälgida, aga tüübi hälve on ravimatu ja lõpetasin. Ta hälve ei ole seotud ka võimaliku mammona ahnitsemise ehk "tööga" nagu VF esipropagandistidel.
Eks ta on jah ehe vene nats elik suurvene šovinist selle sõna kõige otsesemas tähenduses. Samas sõjalise poole analüüs on tal minu meelest päris täpne ja siiani on ta ennustused ka täitunud. Ilmselt militaarid oskavad seda paremini muidugi hinnata. Suurvene sonimise poolt peab teda lihtsalt ignoreerima. Soovitan kerge filtriga teda siiski kuulata.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36563
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Kriku »

Oli kaks läbimurdekatset, aga poisid löödi tagasi
Seda juttu, et UA üritab üle riigipiiri murda ja seal vaprad piirivalvurid neid tagasi hoiavad, luban endale vabaduse mitte uskuda.
Kuidagi vaikne
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 04 Juul, 2022 9:38

Re: Vene-Ukraina sõda II osa

Postitus Postitas Kuidagi vaikne »

Hetkel siis minu vaadatud kaardid u edasi liikumist ei näita nagu viimased 3 päeva on olnud. Või veidi siiski. Makivka tõesti võetud.
Manused
Screenshot_20221005_151839_com.google.android.apps.maps.jpg
Viimati muutis Kuidagi vaikne, 05 Okt, 2022 14:17, muudetud 1 kord kokku.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Luderi ja 9 külalist