Varustus ja varustatus

Vasta
mongol
Liige
Kontakt:

Re: Varustus ja varustatus

Postitus Postitas mongol »

Kapten Trumm kirjutas: 21 Juun, 2022 17:14 No ma ei tea.
Seda R-20 küsimust ma võtmeküsimuseks ei pea. Seepärast ei oskagi seisukohta võtta, et kas demotiveerib või mitte.
Tegele oma allüksusega siis rohkem. Saavad vabatahtlikud hakkama õnneks ka eluterve huumoriga, et noh, järgmine tähtaeg on oktoober'22 ja seni siis oleme need joonealused. Aga uutele relvadele üleminek on juba praegu fiasko nägu - osadel on, teistel (veel) pole ja kommunikatsioon on kehv nagu ikka. Päris palju õppusi jääb praegu puhtalt airsoftide või "kuiva" peale, sest "vintpüssilahingutest" on kopp ees.
Motivatsioon õnneks kardinaalselt ei lange, aga kui kukub oktoober'22 ja uusi püssa pole? Siis on küll arusaadav, kui ei viitsita osaleda väljaõppes ja minu meelest ka aktsepteeritav.
Vaadates VÕ aktiivsust, siis lõunas on R-20'd käes, Siilil nägin ka käsitsemise vilumust (klapid holol on parem ikka kinni hoida, ka sihtides).. VÕ aktiivsust näen ka KLi teatud infosüsteemis, kus on üpris eristatav Tallinna kant versus muud piirkonnad.. Nurisen jah, sest aktiivsed üksused võiks juba olla ümberrelvastatud (moonapuudus, sihikutepuudus jms põhjendusena tegelikult enam ei veena, liiga palju on "kõlakaid" konkreetse info asemel olnud).
Vaba Ukraina MTÜ
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui võitlejad väidavad, et aeruga ei kannata sõdida, on see väljaõppe ja selgitustöö viga, olen jätkuvalt samal arvamusel. Sõdides on üllatavalt palju asu, kus valida pole ja tuleb kasutada seda, mis olemas on. Seejuures ma pole ise ka suurem asi aeru fänn (jätkuvalt Galili fänn). Olen ka selle Galililt aerule mineku läbi teinud ja nurinat oli alguses palju - sest kiputi seda kasutama samas stiilis mis Galili ja oma osa on siin ka andnud vahekohtunikud, kelle jaoks metsik (ja sihtimata) lasutärin markeerib "tuleülekaalu". Asi hakkas paranema sellega, kui umbes samas ajavahemikus muutusid kättesaadavaks laserid (nii Soome vanad kui ka KV SAABi omad), see pani nii mõnegi mehe vintpüssile teisiti vaatama (ja teisiti kasutama).

Aga noh, ega need käärid lubaduste ja uute relvade saabumise tegelikkuse vahel meeldiv pole. Samas muidugi uute relvade mõju motile on ajas kahanev, kui asi kaotab uudsuse, sel mõju kohalekäimisele saab väike olema. Olen neid "äravajunud" mehi ka pidanud taga ajama, tegelikud motiivid või põhjendused "ärakadumiseks" on enamasti sootuks teisest teemast kui relv mida antakse. Seotud töökoormusega, tervisega, perega ja üldise väsimisega.

Hetkel (alates veebruarist) ei saa VÕ aktiivsust hinnata relvade järgi, aktiivsuse (ka uute pealetuleku) peamine mott on minu arvates ikkagi UKR sõda.
Taolist fenomeni mäletan ka 2014. aastal, vaevalt et aeguvad Galilid, mis olid hulk aastaid juba olnud, sellise hüppe tekitasid.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Joker
Liige
Kontakt:

Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas Joker »

Tõenäoliselt piltide järgi on keskmine mopitud üksuse varustus nagu oleks meil ala töökorras AK-d, 15-25 aastat vanad killuvestid (ei mingit edevat Ratnikku) ja veidikene vananenud vorm. Vot siis, kui tõepoolest nö miljon meest plaanitaks Ukrainas orbiidile saata, näeksime ära ka adidressides ja tossudes, heal juhul plekkkiivriga ning oranzi teetööliste KAMAZis kastis istuvad "rahvaväelased". Praegu esindab seda nö mustlase killavoori sarnast armeed igasugu DNR ja LDR.
Kui ma tean kaitseväes pole plaatidega soomusvesti ja palju reservväelasi töötab üldjuhul ainult rakmedes. Arvan, et ainult USA armeel on suure armee jaoks piisavalt soomust aga see ei ole kindel.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Joker kirjutas: 29 Sept, 2022 13:10
Tõenäoliselt piltide järgi on keskmine mopitud üksuse varustus nagu oleks meil ala töökorras AK-d, 15-25 aastat vanad killuvestid (ei mingit edevat Ratnikku) ja veidikene vananenud vorm. Vot siis, kui tõepoolest nö miljon meest plaanitaks Ukrainas orbiidile saata, näeksime ära ka adidressides ja tossudes, heal juhul plekkkiivriga ning oranzi teetööliste KAMAZis kastis istuvad "rahvaväelased". Praegu esindab seda nö mustlase killavoori sarnast armeed igasugu DNR ja LDR.
Kui ma tean kaitseväes pole plaatidega soomusvesti ja palju reservväelasi töötab üldjuhul ainult rakmedes. Arvan, et ainult USA armeel on suure armee jaoks piisavalt soomust aga see ei ole kindel.
Ühel eelmistest Kevadtormidest kutsuti juurde ka täiendreservi mehi ja neil oli ikka kevlarkiiver (USA oma) ja siis kas RBA kuulivest või USA PASGT killuvest. Mõlemad on Lahesõja perioodi tooted. RBA tähendab siis "ranger body armor" ja PASGT "personal armour system ground troops". Fotosid oli toona meedias küllalt.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
vaad
Liige
Kontakt:

Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur

Postitus Postitas vaad »

Siilil oli koos terve 2jvbr, ei näinud mitte ühtegi ilma kuuli/killuvestita puhtalt ainult rakmetes üksust. Kindlasti pole seis nii ka 1jvbr-s. Pigem olen rakmete väel lippamist näinud ainult Kaitseliidus.
HeiniR
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas HeiniR »

Esimene õppus Rahega peetud. Nagu lubati, siis nii ka juhtus, et relvad septembriks kätte toimetati.
Tulemus suurepärane, kindlasti annab motivatsioonile korraliku positiivse paugu.
Rahe kohta - mugav, kerge ja palju muid kiidusõnu. Jao tulevõime kasvas oluliselt, nii päeval kui öösel teevad nüüd kõik motiveeritult sihitud lasu. Aega läks,aga asja sai 8)
Lähoajal peaks saama jaole M4 ja uue jao TLi.
Saaks nüüd vestide teema korda ja mingil hetkel uue KP ka, siis vist oskagi enam miskit tahta :mrgreen:
Kasutaja avatar
Trips
Liige
Kontakt:

Postitus Postitas Trips »

HeiniR kirjutas: 04 Okt, 2022 22:56 Esimene õppus Rahega peetud. Nagu lubati, siis nii ka juhtus, et relvad septembriks kätte toimetati.
Tulemus suurepärane, kindlasti annab motivatsioonile korraliku positiivse paugu.
Rahe kohta - mugav, kerge ja palju muid kiidusõnu. Jao tulevõime kasvas oluliselt, nii päeval kui öösel teevad nüüd kõik motiveeritult sihitud lasu. Aega läks,aga asja sai 8)
Lähoajal peaks saama jaole M4 ja uue jao TLi.
Saaks nüüd vestide teema korda ja mingil hetkel uue KP ka, siis vist oskagi enam miskit tahta :mrgreen:
Mis ringkonnast sa oled ?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist