General SVR

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 5919
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas kaur3 »

Kommunistide jaoks ebakindlatel 1920. aastatel levitasid tšekistid kahte vastandlikku lugu läänes. Esimese kohaselt olid nad nii tugevad, et kohe-kohe kukutavad Briti impeeriumi oma revolutsiooniliste ideede levitamisega. Teise kohaselt oli kommunistide süsteem sisemiselt nii nõrk, ebakindel ja vastuoludest pinges, et on vaid aja küsimus, millal ta oma raskuse all kokku kukub. Mõlema eesmärgiks oli mitte lasta tekkida läänes ideed toppida nina kommunistde siseriiklikesse asjadesse. Kui ideepojake tekkist, siis operatsioonide Trust ja Sindikat käigus tõmmati nahk üle kõrvade. Kui tõmmata meelevaldselt paralleeli, siis SVR kindral esindab vist seda teist lähenemist. Võib-olla istub tõsti üks grafomaanist kindral MKAD-i ääres ja elab ennast siiralt välja :D
NGolf
Liige
Postitusi: 2374
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas NGolf »

Venemaa president Vladimir Putin on taas kord välispoliitiliselt hädas. Putin on juba mitu nädalat palunud telefonivestlusi Hiina Rahvavabariigi presidendi Xi Jinpingiga, kuid on saanud üksnes eitava vastuse. Hiina pool ei näe võimalust sisuliseks dialoogiks ja teeb ettepaneku taotleda telefonivestlust president Xi Jinpingiga pärast uut aastat. Teoreetiliselt kaalutakse võimalust, et Hiina juht külastab Venemaad 2023. aasta sügisel, kuid Hiina pool on oma Venemaa kolleegidele esitanud mitmeid tingimusi, mille alusel selline väljavaade võiks realiseeruda, kusjuures peamine tingimus on, et sõda Ukrainas lõpeb ja saavutatakse rahulepingud. Putin näeb Xi Jinpingiga suheldes välja nagu haletsusväärne kerjus, kuid kaugeltki mitte võrdne mõjuvõimu keskus mitmepolaarses maailmas.

Putinil on probleeme ka "liitlastega" Euroopas. Erinevalt Hiina liidrist ei ole Ungari peaminister Viktor Orban kunagi Putinit tagasi lükanud, kuigi ta on teinud kõik endast oleneva, et selliseid kontakte varjata. Putini ja Orbani vahelised kaugläbirääkimised on palju, palju sagedasemad kui Kremli ja Budapesti ametlikus aruandes. Kuid ka siin ei ole kõik sujuvalt. Hoolimata Ungari peaministri kompromisside tegemise lühikesest rihmast ei õnnestu Putinil alati Orbánit täielikult kuulama panna. Näiteks oma viimase telefonikõne ajal Orbaniga läks Putin karjuma ja ähvardama, millega kaasnesid rõvedad sõnad. Suhted ei ole oluliselt halvenenud, kuid praegu eelistab Venemaa president edastada sõnumeid Ungari peaministrile vahendajate kaudu.

Ja veel üks "nuga selga" Putinile pistab selga tema "noorem vend" Aleksandr Lukašenka. Pärast Xi Jinpingi tagasivalimist palus Lukašenka, nagu Venemaa presidendile öeldakse, KUIDAS Hiina liidrile analoogselt Kasahstaniga Valgevene Vabariigi territoriaalse terviklikkuse tagamist. Tegelikult palub Lukašenka Xi Jinpingilt kaitset Putini eest, mis muidugi ei rõõmusta Venemaa presidenti. Putin palus teisel päeval Lukašenkoga telefonivestlust, kuid viimane otsustas ilmselt, et ta on Xi esimees ja keeldus Venemaa presidendile, viidates siiski oma tervise ägedale halvenemisele.

Türgi president Recep Tayyip Erdogan nõuab üldiselt ainult Putinilt oma soovide täitmist, kuid ei teavita Venemaa presidenti absoluutselt oma kavatsustest ja otsustest seal, kus tema (Erdogani) huvid kattuvad Venemaa omadega.

Putin jääb maailma poliitilisel areenil praktiliselt üksi - kui mitte viimaseks, siis eelviimase paaria.
NGolf
Liige
Postitusi: 2374
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas NGolf »

Lisaks piirkondlike kalkunikasvatuskeskuste käivitamisele peab Putin koos oma "järeltulija" Dmitri Patruševiga ka kinniseid kohtumisi, kus arutatakse riigi jaoks tõesti olulisi teemasid. Eile arutas Putin kohtumisel julgeoleku- ja sõjalise juhtkonna esindajatega uudiseid rindelt ning sellest tulenevat mobiliseerimist ja sõjaseisukorra väljakuulutamist.

Putinile on teatatud raskest olukorrast kogu rindejoonel. Lisaks varustuse, relvastuse ja mobiliseeritute motivatsiooniga seotud probleemidele on külmade ilmade saabumisega tekkinud märkimisväärsed probleemid, mis väljenduvad külmetusega seotud viirus- ja bakteriaalsete haiguste järsus tõusus. Haiged sõjaväelased ei saa mingit järeleandmist, kuni tõsiste seisundite korral, mis mõjutab lahingulähetuste tulemuslikkust. Sõjaväelaste seas registreeritud külmumisjuhtumite arv lahinguvööndis on suurenenud. Seda raskendavad veel varustamisprobleemid, ravimite praktiline puudumine ja suutmatus anda kiiresti meditsiinilist abi.

Selle taustal ütles Putin, et ta on veendunud täieliku mobilisatsiooni vajalikkuses. Nüüd, tema arvates, ei lahenda osalise mobiliseerimise teine laine midagi ja see on nagu "koera saba tükkideks lõikamine". President usub, et mobilisatsioon on vajalik ja tuleb vaid läbi mõelda, kuidas seda välja kuulutada ja, mis kõige tähtsam, kuidas seda kõige tõhusamalt ja katkematult läbi viia, võttes arvesse osalise mobilisatsiooni kogemust. Putin pidas veel 2 miljoni inimese, kellest umbes 300 000 on naised, värbamist piisavaks. Koosolekul osalejad toetasid presidenti ilma suurema entusiasmita. Sõjalise bloki juhtkonna esindajad kinnitasid võimalust ja valmisolekut mobilisatsiooniks alates 2023. aasta jaanuarist.

Putin jagas Sergei Kirienko pakutud ideed, et mobilisatsiooni raames kutsutakse peamiselt Ukraina perekonnanimega inimesi, et ukrainlased saaksid üksteist hävitada. Kaitseministeeriumi pressiesindaja sõnul oleks sellist otsust raske "diskreetselt" rakendada ja selleks tuleks eelnevalt teha ettevalmistusi. Edasi arutati problemaatilisi Venemaa Föderatsiooni subjekte, kus osalise mobilisatsiooni ajal oli olnud rahutusi, ning kohtumisel osalejad, sealhulgas president, tunnistasid, et nende territooriumide mobilisatsiooniplaanid on tulevikus õige pida minimaalsetes mahtudes. Seoses sõjaseisukorraga ütles Putin, et tema arvates ei tohi seekord piirduda "pooleldi", vaid tuleb koos mobilisatsiooniga kuulutada sõjaseisukord kogu riigis või vähemalt enamikus Venemaa osades.

"Rahvasõda", kui "kõik rindele, kõik võidule", on nüüd Putini ja tema lähikonna peamine aruteluteema. Suur hulk ohvreid mobiliseeritute seas ühendab presidendi sõnul ainult Venemaa ühiskonda ja tugevdab praegust režiimi, olenemata sellest, kas tulemus on võit või lüüasaamine.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 7703
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas Kilo Tango »

Muidu ei viitsi sellest jutust siin eriti midagi arvata, aga kui eelpool postitatu kuidagigi tõsi peaks olema, siis on Venemaa juhtkonna näol tegemist ikka erakordse ulatusega idiootidega. Kujutada ette, et praeguseid varustuse, motivatsiooni, nakkuste levimise ja meditsiinilise toe probleeme lahendab veel 2 mil tolvani tassimine konfliktitsooni ... no selle jaoks peab ikka eriti perversne fantaasia olema.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 3878
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas Gideonic »

Kilo Tango kirjutas: 22 Nov, 2022 14:31 Muidu ei viitsi sellest jutust siin eriti midagi arvata, aga kui eelpool postitatu kuidagigi tõsi peaks olema, siis on Venemaa juhtkonna näol tegemist ikka erakordse ulatusega idiootidega. Kujutada ette, et praeguseid varustuse, motivatsiooni, nakkuste levimise ja meditsiinilise toe probleeme lahendab veel 2 mil tolvani tassimine konfliktitsooni ... no selle jaoks peab ikka eriti perversne fantaasia olema.
Loodetavasti need tolvanid ka leitakse relvastatakse ja tassitakse kohale. Veel enam jääb üle looota, et nad hakkavad siis 1917. aasta stiilis koju tagasi marssima.
NGolf
Liige
Postitusi: 2374
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas NGolf »

Venemaa president Vladimir Putin pidas eile videolingi kaudu kohtumise sõjalise bloki juhtkonna esindajatega. Seekordne kohtumine oli plaaniväline ja selle algatasid Venemaa relvajõudude peastaabi esindajad. Seega teavitati Putinit kohtumise käigus vajadusest tõmmata Vene väed mitmest rindesektorist välja.

Varem tunnistas president, et Luhanski oblastis Kreminna, Svatove, Severodonetski ja Lysychanski rajoonides on vaja vägede väljaviimist rindejoonelt. Kuid seekord visandasid sõjaväelise juhtkonna esindajad uued territooriumid Zaporižja ja Hersoni piirkonnas, millest samuti tuleks loobuda ja keskenduda kaitse tugevdamisele "perspektiivsetes" rindelõikudes, mida saaks hoida väiksemate kaotuste hinnaga. Putinil paluti võtta otsus vastu võimalikult kiiresti, sest otsuse elluviimiseks on vaja aega, kui see võetakse vastu. Viivitamine ähvardab sõjaväe sõnul katastroofilisi tagajärgi kogu rindel. Hoolimata presidendi varasematest kinnitustest, et ta mõistab vajadust vägede väljaviimiseks varem arutatud rindelõikudelt Luhanski piirkonnas, ei ole lõplikku otsust tehtud.

Putin ei olnud praegu ilmselt mingil moel valmis otsuseid tegema, eriti surve all, ja piirdus karmi kriitikaga kohtumisel osalejate suhtes, kes presidendi arvates "ei oska sittagi muud teha kui p****e keerata ja täiss*ttuda seda, mida tuleb säilitada ja laiendada". President kulutas umbes viis minutit kriitikale ja väärtushinnangutele ning seejärel lihtsalt lõpetas koosoleku ilma sisuliste kommentaarideta.

Putin viivitab alati oluliste otsuste tegemisega, jättes tihtipeale otsustamata, kui on liiga hilja otsustada. Ta on alates selle aasta 24. veebruarist juba nii palju vigu teinud, et uus tagasilöök ei muuda tegelikult midagi ja toob ainult lähemale hetke, mil kaotatud sõja tunnistamine on tema eesistumise ja elu lõpp-punkt.
NGolf
Liige
Postitusi: 2374
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas NGolf »

Putin osales kollektiivse julgeoleku lepingu organisatsiooni kollektiivse julgeolekunõukogu istungil Jerevanis. Putini peamine eesmärk tippkohtumisel osalemisel on säilitada CSTO vähemalt 2023. aasta novembrini.

See oli Venemaa presidendi taotlus, mille ta esitas Kasahstani presidendile Kassym-Jomart Tokajevile ja Armeenia presidendile Nikol Pashinyanile. Putin palus Kasahstani ja Armeenia juhtidel mitte peatada oma liikmelisust CSTOs kuni järgmise aasta novembrini. On juba teada, et Tokajev lubas Putini taotlusi "kaaluda" ja "arvesse võtta", samas kui Pašinjan jättis Venemaa presidendi taotlused vastamata.

CSTO tippkohtumine Jerevanis oli Putini jaoks üks raskemaid poliitilisi sündmusi, millel president sel aastal osalenud on. See ei ole isegi mitte niivõrd Kasahstani ja Armeenia juhtide seisukohad, kes kiirustavad CSTOst lahkuma, mida varem, seda parem, kui üldine arusaam Venemaa Ukraina sõja vältimatust kaotusest, mis automaatselt lõpetab igasuguse organisatsiooni eksistentsi väljavaated.

Lukašenka, kes tegi CSTO saatuse sõltuvaks olukorrast Ukrainas, pani kirja vaid selle, mis oli kõigi tippkohtumisel osalejate meeles. Kuid Lukašenka üllatas Putinit ka teise silmatorkava avaldusega, kui ta ütles mitme inimese juuresolekul: "Volodja ärge muretsege, ma lahkun CSTOst viimasena." Siis mõtles ta hetkeks ja lisas: "Või esimesena." Kohalviibijad naersid selle üle, kuid tuleb mõista, et Lukašenka avaldus ei ole nali, vaid suurepärase ohutunnetusega mehe pilguheit tegelikkusele.

Mida tippkohtumisel osalejad väljaspool Putiniga suhtlemist arutasid, oli Euroopa Parlamendi resolutsiooni vastuvõtmine, millega tunnustatakse Venemaad terrorismi sponsorina ja sellega seotud riske, mis kaasnevad sama organisatsiooni kuulumisega.

Putinil on rasked ajad, kõik tema ümber on hakanud lagunema, partnerid pöörduvad tagasi, endised sõbrad keelduvad taotlustest ja ta isiklikult on teinud selleks kõik endast oleneva.
NGolf
Liige
Postitusi: 2374
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas NGolf »

Eile osales Venemaa president Vladimir Putin tehisintellekti ja masinõppe teemalisel rahvusvahelisel konverentsil "Artificial Intelligence Journey 2022". Presidendi huvi selle teema vastu ei ole juhuslik. Kui Putini parim sõber Juri Kovaltšuk on presidendi teejuht "müstika" maailma, korraldades kohtumisi astroloogide, ennustajate, ennustajate, amatsoonlaste šamaanide ja muude šarlatanidega, siis Juri vend Mihhail on presidendi kuraator pseudoteaduste maailmas.

Mihhail Kovalchuk, kes neelab mitme miljardi dollari suurust eelarvet, ütleb presidendile, millist teadusvaldkonda ta peab paljulubavaks ja kuhu suunata eelarvelisi vahendeid selle arendamiseks. Tehisintellekt" on osutunud Kovalchukesele kullaauguks. Kasutades ära Putini uinuvat teadmatust IT-sfääris, oli Kovaltšuk juba ammu veennud presidenti investeerima eelarvevahendeid, muidugi piiratud punktide all, "tehisintellekti" tehnoloogiate arendamisse. Mihhail Kovaltšuk, mõistes Putini vajadusi ja tema soovi otsida võimalusi oma elu pikendamiseks, kasutades ära tema teadmatust, julgustas presidenti, selgitades, et tehnoloogia abil on lähitulevikus võimalik digitaliseerida inimese "isiksus" (tingimata tema eluajal) ja seega on väidetavalt inimese isiksusel võimalus igavesti küberruumis eksisteerida; biotehnika arenguga on võimalik luua ka füüsilises maailmas eluaegne keha.

Mihhail Kovaltšuk on Putinit selles mõttetuses veennud ja seda teemat ära kasutades on ta saanud muljetavaldava tagasilöögi selle valdkonna arendamiseks eraldatud eelarvevoogudest. Uurimistulemused "tehisintellekti" valdkonnas, nagu Putin on veendunud, on "aastakümneid lääne arengutest ees" ja on selles valdkonnas juba lähedal läbimurdele, teha on, nagu tavaliselt, väga vähe.

Ja president, kellel on nuudlid kõrvadel, lootus "digiteerida" ja igavese elu väljavaade, osaleb lakkamatu huviga sellistel üritustel nagu eilne. Putini sügavalt juurdunud hirmud ja ebakompetentsus paljudes küsimustes võimaldavad vendadel Kovaltšukitel mõjutada ja manipuleerida tema otsuste langetamist oma huvides.
NGolf
Liige
Postitusi: 2374
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas NGolf »

Valgevene välisministri Vladimir Makei mõrv kavandati, valmistati ette ja viidi ellu Venemaa presidendi Vladimir Putini isiklikul algatusel, kusjuures julgeolekunõukogu sekretär Nikolai Patrušev tegutses "projekti" kuraatorina.

Keegi ei varja, et see oli eelkõige Lukašenka mõrv. Aktsioon oli demonstratiivne ja näitlik ning selle eesmärk oli häirida Lukašenka separatistlikke läbirääkimisi Lääne ja Hiinaga. Vladimir Makei ei olnud muidugi iseseisev tegelane ja Lukašenka totaalse diktatuuri tingimustes ei ole see võimalik, ta oli Aleksandr Grigorjevitši usaldusisik ja tema pideva kontrolli ja surve all. Lukašenka nõudis hiljuti Makeilt võimatut: pidada läbirääkimisi USA ja Euroopa riikidega, et pehmendada positsiooni Valgevene Vabariigi suhtes, lubades vähe ja tehes absoluutselt mitte midagi, kuid vihjates julgelt, et varsti kõik muutub ja Valgevene läheneb Läänele ning jõuab peaaegu demokraatliku arengu teele, püüdes samal ajal saada Hiinalt tagatisi territoriaalse terviklikkuse ja kaitse kohta, säilitades samal ajal tihedad suhted Venemaaga. Makei pidi kõik korraga saavutama.

Tuleb öelda, et läbirääkimised Läänega olid üsna viljakad ja Makei suutis veenda kõige mõjukamate riikide juhtkonda Valgevene Vabariigi muutuste võimalikkuses, ta andis Lukašenka nimel garantiisid, et kõik poliitvangid saadetakse Euroopasse, kui vastutasuks leebuvad seisukohad mitmes küsimuses. Lisaks sellele kinnitas Makiej oma vestluspartneritele, ja seda mitte edutult, et Lukašenka on tegelikult Putini pantvangis ja sunnitud Venemaa presidendi survel ja Valgevene Vabariigi suveräänsuse säilitamiseks tegema "ebapopulaarseid" toiminguid. Läbirääkimised Valgevene juhtkonna ja lääne vahel kulgesid üsna tõhusalt, nagu Putinile regulaarselt teatati, ja just see ajendas Venemaa presidenti otsust lõpetada separatistide läbirääkimised Lukašenkoga, kõrvaldades peamise läbirääkija.

Pärast teateid Makey surmast öeldi Lukašenkole ühemõtteliselt, et ta peab tegutsema ainult liidu riigi tugevdamiseks ja mitte Kremli selja taga läbirääkimisi pidama. Lukašenkot isiklikult ei ähvardatud ja ei olnud mõtet, keegi ei kavatse teda likvideerida, vähemalt veel mitte, ja keegi ei kiirusta tema isiklikku turvalisust tagama, välja arvatud Putin. Kuid Makey surma puhul on üks huvitav asjaolu - nad ei saa 100%-liselt kinnitada, et likvideerimisoperatsioon oli edukas ja Makey on tõesti surnud. Makey kõrvaldamise projekti ettevalmistamise ja elluviimise üksikasjad on peagi meie kanalil.
NGolf
Liige
Postitusi: 2374
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas NGolf »

Venemaa president Vladimir Putin pidas eile Kremlis kõnelusi Kasahstani presidendi Kassym-Jomart Tokajeviga. Kasahstani juhi visiiti Venemaale vahetult pärast tema tagasivalimist võib pigem nimetada viisakusvisiidiks ja Putiniga sõlmitud kokkulepete tulemuseks. Venemaa president palus hiljuti Tokajevil mitte peatada tema liikmelisust CSTOs ja lubas sellega seoses mitmeid soodustusi. Teisest küljest ei andnud Kasahstani president põhimõtteliselt mingeid lubadusi, kuid ei öelnud ka Putinile ära.

Tokajev on kogenud poliitik, ta on hästi teadlik olukorrast CSTOs ja Armeenia juhtkonna soovist iga hinna eest organisatsioonist lahkuda ning seega võimsast survest organisatsiooni kokkuvarisemiseks. Kasahstani liidrile jääks sel juhul üle vaid see, kui ta tõstaks käed üles ja mataks CSTO lõplikult maha, ilma et ta tekitaks Venemaa juhtkonna viha, kellega ta peab endiselt majanduslikult ja poliitiliselt arvestama. Tokajev järgib mitme vektori poliitikat, manööverdades Venemaa, Hiina ja Türgi vahel, püüdes samal ajal võimalikult vähe kellegagi tülitseda või ärritust tekitada. Putin on sellest teadlik ja muidugi ei looda ta Tokajevi täielikule lojaalsusele, kuid nüüd on Venemaa presidendil vaja müüa oma tähtsust kodumaal, ja Kremli külastus isegi naaberriigi presidendi, ühe väga vähese "sõbraliku" riigi jaoks muutub juba peaaegu maailmakuulsaks.

Väliskeskkonnas peaks Putini jaoks käepigistus teiste riikide juhtidega näitama, et ta ei ole tõrjutud. Kui ta saaks uueks aastaks Madura ja muidugi Lukašenka, siis võime öelda, et "kogu aasta ei ole olnud asjata".

Putini jaoks ei lahenda Tokajevi visiit peamist probleemi - kaotust sõjas Ukrainaga. Sellisel juhul tõstatab Putin kohtumistel võimu- ja sõjaliste blokkide juhtidega taas teema geopoliitiliste ambitsioonide elluviimisest naaberriikide suhtes, kus "võit" on praktiliselt garanteeritud ja hind on tühine. Tegemist on Gruusia "vabastamisega" ja Armeenia "päästmisega", samuti Valgevene Vabariigi vabatahtliku ja sunniviisilise ülevõtmisega.

Saakašvili mõrv peaks Gruusias tekitama protestiliikumise ja venevastased meeleavaldused ning Venemaa armee peaks selle probleemiga kiiresti ja tõhusalt tegelema. Geopoliitilistes plaanides on arvestatud ka Venemaal pärast aastavahetust toimuvat mobiliseerimist. Putin usub, et kaotust Ukrainas peaaegu ei märgata tänu kergetele võitudele teistes valdkondades. Ja kui varasemad annektsiooniplaanid hõlmasid ka Kasahstani põhjapoolseid piirkondi, siis pärast seda, kui Hiina garanteeris Kasahstani territoriaalse terviklikkuse, on Putini plaanid oluliselt muutunud.
Putin otsib väljapääsu, mida lihtsalt ei ole olemas, ja on valmis selle nimel ohverdama miljoneid elusid.
NGolf
Liige
Postitusi: 2374
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas NGolf »

Venemaa president Vladimir Putin on viimasel ajal aktiivselt arutanud oma lähiringkonna inimestega mitte ainult üldise mobilisatsiooni, vaid ka sõjaseisukorra kehtestamist Venemaal. Arutelu ei puuduta mitte sõjaseisukorra kehtestamist ennast - siinkohal väidab president, et on veendunud selle meetme vajalikkuses -, vaid selle võimalikke vorme, kestust ja territoriaalset ulatust.

Muuhulgas arutatakse sõjaseisukorra ja "Hiina mudelil põhineva digitaalse koonduslaagri" hübriidi loomist, kus koos sõjaseisukorra kehtestamisega saavad kõik Venemaa kodanikud värviliselt liigitatud QR-koodid, kus punane värv tähendab keeldu lahkuda asustatud piirkonnast, kus inimene elab, kollane tähendab keeldu lahkuda regioonist ja roheline tähendab keeldu riigist lahkuda.

Roheline QR-kood peaks olema osa jõustruktuuride esindajatest, prokuratuurist, kohtukorpusest ja eriti lojaalsetest föderaalse tasandi ametnikest, ainult Ühtse Venemaa partei esindajad. Kollane QR-kood: ülejäänud õiguskaitseorganid, ametnikud, päästeteenistuste töötajad, infrastruktuuri objektide hooldusega seotud isikud. Punane QR-kood on 87% Venemaa elanikkonnast.

Väljaspool oma alalist elukohta töötavate kodanike puhul muutub QR-koodi värv, võttes arvesse tööaega ja nädalavahetusi, esialgse taotluse alusel. Täielik kontroll riigi üle on Nõukogude KGB julgeolekuametnike "koolkonna" pikaajaline idee. Putin on juba ammu tahtnud midagi sarnast ellu viia, kuid tal ei ole kunagi olnud selleks võimalust. Seda ideed toetas innukalt julgeolekunõukogu sekretär Nikolai Patrušev.

Presidendile öeldi, et kõik on projekti elluviimiseks valmis 2023. aasta jaanuari lõpuks. Kitsas ringis teatas Putin, et selline kontseptsioon meeldib talle kõige rohkem ja oleks suurepärane võimalus "hõõruda nina" Hiina seltsimeestele, kes "ei saa isegi unistada" sellisest kontrollist riigi üle. Putin on valmis muutma riigi koonduslaagriks, küsimus, kas riik on sellega nõus, on veel lahtine.
NGolf
Liige
Postitusi: 2374
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas NGolf »

Venemaa presidendil Vladimir Putinil oli eile väga raske päev, mis lõppes üsna dramaatiliselt. Kolmapäeva hommik algas Putini jaoks masendava aruandega Venemaa majanduse olukorra kohta ja sellest tulenevalt prognoosiga olukorra halvenemisest lähitulevikus. Ukraina sissetungi tõttu Venemaale kehtestatud sanktsioonid avaldavad tõsist mõju riigi majandusele ning nende sanktsioonide mõju kasvab ja süveneb aja jooksul. Peamised probleemid Venemaa majanduses tekivad raporti autorite sõnul järgmise aasta hiliskevadel ja varasuvel ning praegu on võimatu vältida negatiivset stsenaariumi. Tuleb arvestada, et prognoos on tehtud ilma, et oleks arvestatud Vladimir Putini plaanides oleva võimaliku üldise mobilisatsiooni ja sõjaseisukorra väljakuulutamisega riigis, mis kahtlemata ainult halvendab prognoose.

Pärastlõunal muretses Putin rindelt saabunud uudiste pärast. Sõjaväelaste bloki juhtkonna lubadused vallutada enne talve algust mitu asulat, sealhulgas Bakhmut (Putini aruannetes Artemivsk) Ukraina Donetski piirkonnas, ei ole realiseerunud. Pealegi ei olnud sõjalise bloki juhtkond eile valmis garanteerima presidendile olulist edasiminekut ühelgi rindeliinil enne uut aastat. Putinile öeldi, et Luhanski piirkonnas detsembri alguseks ennustatud külmakraade võib AFU kasutada pealetungiks, mille puhul oleks väga problemaatiline hoida territooriumi loodeosas.
Õhtul oli Putinil telefonivestlus Usbekistani presidendi Šavkat Mirziyojeviga. Vestlus puudutas tulevikuplaane ja ühisprojektide arendamist. Kokkulepetele ei jõutud, pigem lepiti kokku, et peetakse läbirääkimisi.

Tõeliselt dramaatiline sündmus Putini jaoks toimus õhtul tema elukohas. Putin komistas trepist alla, kukkus kannale, kukkus siis külili ja roomas paar sammu allapoole. Intsident juhtus presidendi isikliku turvameeskonna ees, kes reageeris kiiresti ja kiirustas Putinile appi. Kolm turvatöötajat aitasid presidendi lähedalasuvale diivanile ja kutsusid elukohas valves olevad meedikud. Meditsiinitöötajad jõudsid kohale mõne minuti jooksul, kuid ei saanud presidenti kohe uurida.

Putin kannatab seedetrakti onkoloogia all, mis on juba põhjustanud talle tõsiseid seedeprobleeme, ning kukkumine näis tabanud tema kuklalihast, mis tõenäoliselt põhjustas teravat valu ja tahtmatut defekatsiooni. Kuigi Putin kasutas varem spetsiaalset veekindlat ja imavustavat aluspesu, on ta neid ettevaatusabinõusid viimasel ajal, nagu selgub, asjata hooletusse jätnud. Enne kontrollimist saatsid meedikud presidendi vannituppa ja aitasid tal end puhtaks pesta ning viisid samal ajal läbi esmase läbivaatuse.

Pärast põhjalikku läbivaatust diagnoositi põseluu ja pehmete kudede verevalum. Midagi kriitilist, presidendi enesetunne oli õhtu poole stabiilne, ta saab iseseisvalt liikuda, Putinit häirib vaid valu kaebus kuklaluu piirkonnas istumisel. Ta võttis ööseks valuvaigisteid. Peagi viiakse läbi uurimine, mis põhjustas presidendi kukkumise. Ta kannab isegi kodus spetsiaalseid libisemisvastase kattega jalanõusid ja elukoha trepiastmeid peetakse "ohutuks". Nagu selgub, on kõik ettevaatusabinõud asjata, kui närvid on läbi.
NGolf
Liige
Postitusi: 2374
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas NGolf »

Magomedovi vendade eilne süüdimõistmine on kahtlemata signaal eliidile, et "ei tohi silmi pilgutada". Moskva Meštšanski kohus mõistis Ziyavudin Magomedovile 19 aastat vangistust ja tema vennale, endisele Föderatsiooninõukogu liikmele Magomed Magomedovile 18 aastat. Päev varem kinnitasid peaprokurör Igor Krasnov, julgeolekunõukogu sekretär Nikolai Patrušev ja presidendi administratsiooni esimene asejuht Sergei Kirijenko Putini ees Magomedovide vangistuse tähtajad. Tegelikult arutasid Putin ja Patrušev seda otsust ja tegid selle, samas kui Krasnov ja Kirijenko noogutasid toetavalt pead. Magomedovi vendade süü Putini suhtes on ilmne - kuna nad ei suutnud õigeaegselt mõista Putini ambitsioone kolmandaks presidendiajaks, toetasid nad hooletult Dmitri Medvedevi arglikke unistusi teiseks ametiajaks. See ei tähenda, et Magomedovid oleksid Putini suhtes ebalojaalsed ja tegutseksid karmi vastuseisuga Putinile.

Vastupidi, Magomedovid tunnustasid Putini autoriteeti ja tegid kõik endast oleneva, et pääseda tema kontaktide ringi. Seega anti Magomedovitele Putini isiklikul kokkuleppel ajutiselt kontroll Venemaa kaudu toimuva narkokaubanduse tõsise ja "paljutõotava" valdkonna üle ning nad õigustas täielikult neile pandud ootusi. Kuid selle asemel, et roomata põlvedel Putini juurde ja paluda teda tagasi presidendiks, otsustasid Magomedovid, et Medvedev on järglane kaheks ametiajaks, ja kui nad oma viga mõistsid, oli juba liiga hilja. Oma kolmanda presidendiaja jooksul jälgis Putin "reetureid" - see ei olnud ainult Magomedovid, neid oli terve hulk, ja oma neljandaks ametiajaks, kui ta otsustas, et ta on eluaegne president, otsustati karistada mitmeid reetureid. Nii määrati Magomedovid "patuoinaks" ja Dmitri Medvedev nõustus üle minema kohtu žongleerijate kategooriasse ja seega "tsaari" eest lepitama.

Magomedovid olid hoitud kohtueelses kinnipidamises, nagu neid nimetatakse "reservis", ja saabus hetk, mil eliit, tajudes režiimi nõrkust enne Venemaa juhtkonna kaotust sõjas, hakkas silmi liigutama, et otsida tulevikku ilma Putinita. Magomedovide vangistustingimused Venemaa kõrge turvalisusega režiimis, mis ulatuvad peaaegu kahe aastakümneni, peaksid kõlama koos Putini režiimi pooldajate "Haagi tribunali" väljavaatega. Teisisõnu, kartke julma karistust siin ja praegu, mitte "sanatooriumi" Haagis ebakindlas tulevikus.

Järgmine inimene, keda Putin peab tema loogika kohaselt karistama, on muidugi Medvedev. Ja siin ei ole kurjal klouni eunuhil Dimonil mingit võimalust. Ta karistab... nagu oleks ta karistatud.
NGolf
Liige
Postitusi: 2374
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas NGolf »

Laupäeval, 3.12.2022, hommikuses aruandes Venemaa presidendile Vladimir Putinile, Venemaa relvajõududes oli 93012 ohvrit. Andmed seisuga 6:00 Moskva aja järgi.
See arv ei sisalda andmeid Ukraina territooriumil toimunud lahinguoperatsioonides osalevate Vene PMC-de kaotuste kohta, reede, 2. detsembri seisuga on 28134 hukkunut. Järgmised lõplikud andmed PMC-võitlejate kaotuste kohta tuleb esitada reedel, 9. detsembril. Seejärel ajakohastatakse neid kord nädalas.
Rosgvardia on alates sõjategevuse algusest kandnud 5673 ohvrit.
NGolf
Liige
Postitusi: 2374
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas NGolf »

Reedel, 2. detsembril pidas Venemaa president Vladimir Putin videoühenduse kaudu operatiivkoosoleku Venemaa Julgeolekunõukogu alaliste liikmetega.

Me juba ütlesime teile, et pärast kohtumise põhiosa arutati suletud uksega julgeolekunõukogu sekretäri Nikolai Patruševi aruannet, milles teatati probleemidest seoses 87% Venemaa tuumarakettide kasutamise võimekusega. Kuid samas raportis oli veel üks üsna suur arutelu teise teema üle. Patrušev teatas, et olemasoleva teabe kohaselt võidakse Krimmi sild järgmise kahe kuu jooksul täielikult välja lülitada. Väidetavalt valmistuvad Ukraina relvajõud "anglosaksi" toetusel ja kasutades uusimaid relvi Krimmi silla kahte või enamat tugiposti ründama, kahjustades selle tugiosasid. Ekspertide sõnul, kes on lugenud luure esitatud üksikasju ja koostanud kokkuvõtte presidendile esitatava aruande jaoks, kulub Krimmi silla taastamiseks vähemalt kuus kuud, kui selline plaan Krimmi silla ründamiseks ellu viia.

Selle teema arutamisel väljendasid peaaegu kõik kohtumisel osalejad arvamust, et Krimmi silla hävitamine võtaks Venemaalt võime hoida Krimmi ja Ukraina Hersoni, Zaporižia ja osa Donetski oblastite okupeeritud territooriume sõjaliselt. Putin ütles, et igal juhul peab ta vajalikuks jätkata massiivseid raketilööke Ukraina energiainfrastruktuuri vastu ja sundida seega Ukraina juhtkonda läbirääkimistele. Putin rõhutab, et Ukrainale on vajalikud "pimedad pühad", s.t. löökide suurendamine katoliiklike jõulude ajal Lääne-Ukrainas ja aastavahetuse ajal kogu Ukrainas. Vaatamata presidendi nõudmisele väljendasid mitmed kohtumisel osalejad kahtlusi sellise taktika suhtes, mis ei meeldinud Putinile.

Kohtumise lõpus teatas Putin, et ootab ettepanekuid võimalike tegevuste kohta Krimmi silla rünnaku korral ja lõpetas kohtumise. Krimm võib peagi olla Venemaaga seotud transpordiühendustest ära lõigatud ja praamipiirid kasutataks ainult sõjalistel eesmärkidel, nii et tsiviilisikute evakueerimine oleks praktiliselt võimatu.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline