VF toimetab? Infokillud ja uudised, mis mujale ei sobi.

Sõjaväeluure. Ja mitte ainult sõjaväe. Aga KaPo foobiad siia teemasse ei sobi.
Vasta
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 14146
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: VF toimetab? Infokillud ja uudised, mis mujale ei sobi.

Postitus Postitas ruger »

Euronewsi lugu Norra droonindusest. Droonid, mida on märgatud, kuni 250km kaugusel kaldast, peavad olema kas laevadelt või allveelaevadelt.
Amund Revheim, who heads the North Sea and environment group for Norway's South West Police force, said his team interviewed more than 70 offshore workers who have spotted drones near their facilities.

"The working thesis is that they are controlled from vessels or submarines nearby," Revheim said.

Winged drones have a longer range, but investigators considered credible a sighting of a helicopter-style bladed model near the Sleipner platform, located in a North Sea gas field 250 kilometres from the coast.

Norwegian police have worked closely with military investigators who are analysing marine traffic. Some platform operators have reported seeing Russian-flagged research vessels in close vicinity.

Revheim said no pattern had been established from legal marine traffic, and he is concerned about causing unnecessary, disruptive worry for workers.

But Ulriksen of the naval academy said the distinction between Russian civilian and military ships is narrow, and the reported research vessels could fairly be described as "spy ships".

Støre, the prime minister, warned that Norway would take action against foreign intelligence agencies. "It is not acceptable for foreign intelligence to fly drones over Norwegian airports. Russians are not allowed to fly drones in Norway," he said.
.....

Russia's Embassy in Oslo hit back Thursday, claiming that Norway was experiencing a form of "psychosis" causing "paranoia".

Naval academy researcher thinks that is probably part of the plan.

"Several of the drones have been flown with their lights on," he said. "They are supposed to be observed. I think it is an attempt to intimidate Norway and the West."

The wider concern is that they are part of a hybrid strategy to intimidate and gather information on vital infrastructure, which could later be targeted for sabotage in a potential strike against the West.

"I do not believe we are heading for a conventional war with Russia," Ulriksen said. "But a hybrid war … I think we are already in it."
https://www.euronews.com/2022/10/23/fea ... facilities
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 14146
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: VF toimetab? Infokillud ja uudised, mis mujale ei sobi.

Postitus Postitas ruger »

Hispaania ja Prantsusmaa avasid uurimise ühe Orkistanist pärit teisitimõtleja tapmiskatse eest
Authorities in #France & #Spain have opened a criminal investigation into Putin's mafia working to assassinate Vladimir Osechkin on European soil. He has been exposing Putin regime crimes both in #Russia and abroad and is the recipient of #FSBletters from #WindofChange.
https://twitter.com/igorsushko/status/1 ... 7895197698
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 14146
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: VF toimetab? Infokillud ja uudised, mis mujale ei sobi.

Postitus Postitas ruger »

Kaablilõhkujad siis Prantsusmaal
Unknown actors cut internet cables near Marseille, disrupting communications services in French cities and slowing transcontinental #internet speeds. #Cybersecurity firm Zscaler said the cuts impacted cables connecting Asia, Europe and the US.
Pilt
https://twitter.com/ERIriskfeed/status/ ... 1390707712
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
AndresTy
Liige
Postitusi: 770
Liitunud: 07 Mär, 2019 13:27
Kontakt:

Re: VF toimetab? Infokillud ja uudised, mis mujale ei sobi.

Postitus Postitas AndresTy »

Esialgsete teadmiste valguses pole siiski tegemist VF sabotaažiga.
Imekaunis! Raha eest teen kõike, mida härrad soovivad...
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 14146
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: VF toimetab? Infokillud ja uudised, mis mujale ei sobi.

Postitus Postitas ruger »

Norras kinni peetud Brasiilia kodanikuna esinenud isik osutus Orkistani illegaaliks. Nüüd õeldi ka õige nimi välja. Võimalik, et eelnevalt välja tulnud lugu Olga Kolobova-Adela Kuhlveldiga-Itaalias tegutsenud illegaaliga oli seotud temaga-tundub, et oli klassiõde. Võimalik, et see professor on koloneli-polkovniku auastmes sõjaväeluure GRU ohvitser.

Norra kohus esitas täna Tromsø Arktika ülikooli töötajale süüdistuse spionaažis ja avaldas tema täisnime. Spiooniks osutus Mihhail Valerjevitš Mikušin, kes sündis 19. augustil 1978. aastal. Ta esines 1984. aastal sündinud Brasiilia kodanikuna José Assis Giammariana ja on viimastel aastatel edukalt töötanud Norra Tromsø ülikoolis. Insider ja Bellingcat suutsid kinnitada Mikušini seotust GRU-ga ning samal ajal uurisid tema elulugu, jõudes järeldusele, et "professor" tegi kõik, et ebaõnnestuda.

Juba enne, kui norralased Mikušini pärisnime avaldasid, uskusid The Insider ja Bellingcat, et tegemist on Mihhaili-nimelise GRU ohvitseriga. Pseudoprofessor jättis selliseks järelduseks piisavalt digitaalseid jälgi.
Nii näiteks kasutasid parooli, mida ta oma ülikoolikonto jaoks kasutas, mitmed teised inimesed – ja nende kontode hulgas kuulusid kaks kindlasti talle, kuna need sisaldasid tema Brasiilia nime. Aga teised kaks olid huvitavad, sest olid registreeritud Venemaa aadressidel. Üks on agrandefamilia@mail. ru - viitas Brasiilia sarjale ja ilmselt kuulus ka talle ning teine ​​- mika-invasor @ rambler. ru - andis märku, et omaniku nimi on Michael. Invasor on portugali keelest tõlgitud kui "sissetungija" – Mikušini paljastamiseks oli vaja vaid selja taga lohisevat langevarju.

Ja kui äkki keegi ei arva, et "sissetungija Mihhail" on täpselt tema, kasutas Mikushin teist parooli ... Sisaldab tema perekonnanime.
Ilmselt kasutas Mikushin mika-invasori meilikontot väga pikka aega, kuna ta valiti LiveJournali (nüüdseks kustutatud ja säilitamata) ja ICQ loomiseks.
Insideril ja Bellingcatil õnnestus saada Miushini juhiloast foto, mis võimaldas kinnitada, et Mikushin ja professor Giammaria on sama isik.

Nagu The Insider selgitas, on Mihhail Mikušin sündinud Jekaterinburgis, elanud Malõševa tänaval ja lõpetanud 1994. aastal keskkooli. 26-aastaselt kolis ta Moskvasse, kus elas GRU sõjaväediplomaatilise akadeemia (VDA) ohvitseride ühiselamus aadressil: st. Rahvamiilits, maja 52, bldg. 4, apt. 45. Sellesse ühiselamuhoonesse on registreeritud GRU ohvitserid, keda koolitatakse ACA 1. teaduskonnas (GRU ohvitseride koolitamine välismaale diplomaatilise katte all luureohvitserina ja illegaalsete immigrantidena). Tuleb märkida, et sellesse ACA teaduskonda võetakse ohvitserid, kes ei ole madalamad kui kapten ja kes oskavad juba võõrkeelt (Mikushini puhul oli see portugali keel). Väga võimalik, et Olga Kolobova (Adela Kuhveld) oli tema klassivend, sest nad on ühevanused.

2006. aastal lõpetas Mikušin akadeemia ja suutis hankida Brasiilia passi põhjusel, et tal on väidetavalt Brasiilia ema (GRU illegaalsete immigrantide klassikaline trikk, mida Adela Kuhveldina esitlenud Olga Kolobova oli juba varem teinud. millest kirjutati The Insideris, prooviti edutult kasutada). Samal aastal ostis ta endale Moskvas Novokurkinskoje maanteel korteri ja jäi ilmselt mõneks ajaks Moskvasse.
Olles juba kogenud gereushnik, avas Mikushin 2010. aastal pärisnime all VKontakte lehe, määras Ostap Benderi kasutajapildiks ja kirjeldas tema seisukohti kui "ülikonservatiivseid".

Huvitav on see, et Mihhaili vend Ivan Mikušin mitte ainult ei jaga tema "ultrakonservatiivseid" seisukohti, vaid on ka veendunud opositsionäär, osales 2011. aasta meeleavaldustel, annetas Navalnõile ja osales Targal hääletusel.
2011. aastal oli Mikushin ilmselgelt juba legendi jaoks portugali keeles üsna osavaks saanud ja läks Kanadasse Calgary ülikooli õppima (võõra kõrva jaoks on vene ja portugali aktsendid väga sarnased).

Ilmselt jätkas ta sarnaselt Kolobovaga Venemaale käimist (kuigi nõukogude ajal oli see illegaalsete immigrantide jaoks mõeldamatu). Igatahes 2015. aasta juunis uuendas ta Venemaal juhiluba ja paar kuud hiljem tegi ta Kanadas Uue Demokraatliku Partei kampaaniat.
2020. aastal oli ta taas Venemaal, ostis elektrilise rolleri ega olnud arvustuse kirjutamiseks liiga laisk.
Mõnda aega tegeles Mikušin Kanadas “uurimistööga” ja avaldas 2019. aastal isegi artikli, milles põhjendas uute sõjaväebaaside vajadust Arktikas. 2021. aastal saabus Mikushin Norrasse Tromsø ülikooli uurimisprogrammi, mis hõlmas muu hulgas "hübriidohtude" uurimist. Kuid tema tormiline tegevus ei piirdunud Norraga. Näiteks osales ta vaid kuu aega tagasi Vilniuses EL-i toel korraldatud “hübriidsõjale” pühendatud koolitusel.
Üks koolituse teemadest oli näiteks “kuidas reageerida Nord Streami gaasijuhtme sabotaaži korral” – ja tõepoolest Kremli jaoks väga aktuaalne teema.

Teisipäeval, 25. oktoobril peeti Mikušin teel ülikooli kinni. Tema advokaadile öeldi, et nad kavatsevad ta riigist välja saata. Vaevalt on aga Venemaale väljasaatmine võimalik, kui Mikušinit Moskvas Venemaa kodanikuna ei tunnistata. Venemaa saatkond on seni süüdistusi vihaselt tagasi lükanud, süüdistades Norrat spioonimaanias.
https://theins.ru/politika/256504
https://www.bellingcat.com/news/2022/08 ... -in-italy/
It was the Oslo-based newspaper VG together with investigative journalist network Bellingcat that revealed the man’s link to Russia’s military intelligence, the GRU.
Bellingcat believes he at least holds the rank of Colonel with Russia’s military intelligence.
https://thebarentsobserver.com/en/secur ... mikhail-44
A researcher at the investigative website Bellingcat said that evidence suggested that Mikushin is a senior Russian military intelligence officer.
“Great job, Norway, you’ve caught yourself a colonel from the GRU [Russia’s military intelligence agency],” Christo Grozev tweeted.
https://www.theguardian.com/world/2022/ ... are_btn_tw
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 5867
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: VF toimetab? Infokillud ja uudised, mis mujale ei sobi.

Postitus Postitas kaur3 »

Kõrgetasemeline Euroopa poliitik kui pikaaegne Vene tööriist.

https://www-nrc-nl.translate.goog/nieuw ... x_tr_hl=en
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 14146
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: VF toimetab? Infokillud ja uudised, mis mujale ei sobi.

Postitus Postitas ruger »

Sarnane teema eelnevaga. Orkistani kodanik EL-i stuktuurides ja parteide juhtkondade tagatubades toimetamas.

The French part of the delegation was led by Thierry Mariani, the former centre-right MP (2012-2017) and, earlier, minister of transport (2010-2012), who joined the far-right National Rally in 2019 and was elected as an MEP that year.

Mariani had been engaged in various types of pro-Kremlin activities for many years, and, in particular, illegally travelled to annexed Crimea several times since 2015.

Mariani was accompanied by a 30-year old woman, his policy advisor in the European Parliament.

Meet Tamara Volokhova

She was perhaps the most intriguing passenger of the Severstal plane: a Russian citizen, but another manifestation of how Russia keeps infiltrating the European Parliament with the use of the European far right.

Her name is Tamara Volokhova. Hailing from Rostov-on-Don in southern Russia, she moved to Strasbourg at the end of the 2000s to study communication and public relations at the European Communication School.

A model, Volokhova undertook an internship at the European audiovisual observatory of the Council of Europe in 2012, before moving to an internship at the directorate-general for communication at the European Parliament in 2013.

The following year she was a parliamentary attaché intern with the right-wing, eurosceptic Europe of Freedom and Democracy group, co-chaired by then Ukip leader Nigel Farage and Italian far-right League party member Francesco Speroni.

In 2014, after the May European parliamentary elections, Volokhova got an employment contract as a parliamentary attaché to work with Aymeric Chauprade, then a member of the French far-right National Front (FN), Le Pen's advisor on international relations, and a darling of the Russian state-controlled media.

With the re-organisation of the ENF group into the Identity and Democracy (ID) group in summer 2019, Volokhova joined the ID's secretariat and started working with pro-Moscow MEP Thierry Mariani.

Even more conveniently for Moscow, Volokhova received access to the European Parliament's committee on foreign affairs, as well as its security and defence sub-committee
.


Curiously, when Chauprade was still an MEP and sat on these two committees, he had, for a few months, a different Russian intern: Elizaveta Peskova, a daughter of Putin's spokesman Dmitry Peskov.

As an intern, Peskova did not have access to any sensitive information, at least officially.

However, as a policy advisor, Volokhova received full access to everything related to the workings of the two above-mentioned committees and other offices in the European Parliament.
https://euobserver.com/investigations/151679
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 14146
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: VF toimetab? Infokillud ja uudised, mis mujale ei sobi.

Postitus Postitas ruger »

Kremli mobilisatsiooni eest põgenenute hulgas on selgelt ka luuretöötajaid, kes tegelevad UKR suunalise abi saboteerimisega
Russians who have "escaped" mobilization are now actively sabotaging both military and civilian aid to Ukraine in allied countries.
https://twitter.com/SarahAshtonLV/statu ... 1614110721
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 14146
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: VF toimetab? Infokillud ja uudised, mis mujale ei sobi.

Postitus Postitas ruger »

Rootsist saadi kätte orkidest abiellupaar, kes tegeles kahtlustuse kohaselt Orkistani luure heaks üle 10 aasta.
Rootsi julgeolekupolitsei Säpo kahtlustab, et Stockholmi piirkonna villade eeslinnas vaikset elu elanud vene abielupaar spioneeris kümme aastat välisriigi heaks. Täna varahommikul toimus helikopteritega Black Hawk erioperatsioon ja paar vahistati.

Mees ja naine kolisid Venemaalt Rootsi ühel ajal veidi enne aastatuhande vahetust, vahendab ajaleht Aftonbladet.

Kõigepealt elasid nad korteris, aga alates mõne aasta tagusest ajast on nad elanud korralikus villas Stockholmi piirkonnas.

„Nad on nagu kõik teised, mõnikord me tervitame neid,“ rääkis naaber.

Teise naabri sõnul hoidis paar omaette.

„Nad ei ole eriti jutukad, aga on meeldivad. Nad naeratavad ja ütlevad tere, aga ei ole eriti seltskondlikud.“

Täna hommikul lõhestasid selle rahu kaks helikopterit Black Hawk, mis hõljusid piirkonna kohal õhus, ja Rootsi rahvusliku eriüksuse mehed laskusid abielupaari villa aeda.

Säpo kahtlustab, et mees on spioneerinud välisriigi heaks umbes kümme aastat. Kahtlustatakse, et ta on spioneerinud kolmanda riigi järel, kasutades Rootsit baasina, selgub kohtu dokumentidest.

Naist kahtlustatakse kogu selle perioodi jooksul kaasosalisena tegutsemises.

Paar tegeles Rootsis muu hulgas elektroonikakomponentide ja tööstustehnika impordi- ja eksporditegevusega. Käive oli üle 30 miljoni krooni (2,7 miljoni euro) aastas.

Aftonbladeti andmetel kahtlustatakse meest ettevõtte kasutamises baasina ebaseaduslikuks luuretegevuseks.
https://www.delfi.ee/artikkel/120102938 ... abielupaar
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 14146
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: VF toimetab? Infokillud ja uudised, mis mujale ei sobi.

Postitus Postitas ruger »

Eelmise Rootsi juhtumi osas ei oskagi muud õelda, kui tegu on amatööridega. Orkistanist lahkudes oli nende elukohaks märgitud sama aadress, kus hetkel elavad ka teised olulised GRU luurajad, kes on erinevate sündmustega pilti jäänud. Skripali mürgitajate elukoht näiteks.

Bellingcati uurimistöö tuvastas, et:

Sel nädalal vahistati viimased 20 aastat Rootsis elanud vene abielupaar, kelle abikaasat peeti kinni kahtlustatuna Vene luureteenistuses töötamises. @christogrozev tegid mõned kaevamised ja tegid huvitavaid avastusi nende Moskva naabrite kohta.

Mees, naine ja pereliige registreeriti Moskvas Zorge tn 36 asuva korteri omanikeks 1999. aasta oktoobris. Pole selge, kas nad kunagi selles korteris elasid, sest paar kolis varsti pärast seda Rootsi.

See hoone on täis huvitavaid elanikke. Rootsis vahistatud paari korterinumber on 282 ja otse koridori all on korter 288, Skripalide mürgitamises kahtlustatava kolmanda Denis Sergejevi kodu.

Samas majas elab ka GRU üksuse 29155 juht kindralmajor Andrei Averjanov, kes tegeles salajase sabotaaži ja mõrvaga, mitme relvalao plahvatuste ja mürgitamiste, sealhulgas Skripali ja Emelian Gebrevi mürgitamise taga.

GRU desinformatsioonioperatsioonidega seotud kindralmajor Andrei Iltšenko elab samuti samas kortermajas koos paljude teiste üksuse 29155 liikmetega. Varem seostasime Iltšenkot "sõltumatu" Bonanza Media tegevusega.

Rootsi ringkonnakohtu ja politsei dokumentide kohaselt alustas Rootsis kinni peetud abikaasa (alloleval pildil) luuretegevust USA vastu 2013. aastal ja seejärel 2014. aasta juulis Rootsi vastu.

Paarile kuulus Rootsis mitmeid ettevõtteid, sealhulgas ettevõtteid, mis tegelesid laeva- ja lennukiseadmete, arvutite ja IT-teenuste, programmiarenduse ja kommertsprojektide rahastamisega.

Mitu aastat kontrollis ühte neist ettevõtetest tegelikult pensionil olev GRU kolonel Küprosel asuva ettevõtte kaudu. Praegu 70. eluaastates mees lubas end paari aasta eest täisnime all intervjueerida raamatus "ГРУ. Поединок с черными половекнами"

Aastaid varem ilmus tema nimi USA-s: 1983. aastal senatis toimunud ärakuulamisel palus üks senaator, et talle esitataks nimekiri kõigist Nõukogude diplomaatidest, kes aastatel 1974–1983 spionaaži tõttu riigist välja saadeti. kõik riigid üle maailma.

Paaril on ka perekondlik side Rootsi luure endise juhiga. Mees töötas mitu aastat sõjaväelise julgeoleku ja luureteenistuse MUST juhina. Perekondlik side paari ja endise MUST bossi vahel tekkis pärast pensionile jäämist.
https://twitter.com/EliotHiggins/status ... 4669906949

Lisaks Norra ajalehe VG artikkel
https://www-vg-no.translate.goog/nyhete ... x_tr_hl=et

1983 avalikustatud 1973-1983 väljasaadetud NSVL-i luurajate nimekirjas on ka Eesti nimi-Peeter Lillenurm, kes saadeti Kanadast välja 1978 aastal
Many years earlier, his name appeared in the United States: During a hearing in the Senate in 1983, a senator asked to be presented with a list of all Soviet diplomats who, in the period 1974 to 1983, had been expelled for espionage, from all countries throughout the world
https://twitter.com/EliotHiggins/status ... 5145286656
Wiki teab ka selle kohta
Kanada (Ottawa) saatkonnas konsulaarosakonnas: saatkonna teine sekretär ja konsulaarosakonna juhataja Mihhail Murnikov, Voldemar Veber, kolmas sekretär Gennadi Samsonov, Peeter Lillenurm (Ottawa saatkonna teine sekretär[9]) (Kanada valitsus teatas 9. veebruaril 1978, et 11 Nõukogude diplomaati saadetakse maalt välja ja kahel keelatakse Kanadasse tagasipöördumine. Nad kõik olid segatud katsetesse infiltreeruda Kanada vastuluuresse sh Veber ja Lillenurm)[10];
https://et.wikipedia.org/wiki/Eesti_NSV ... 1._osakond


Soome SUPO kommentaarid
Finland's Security Intelligence Police Supo says that it is probable that spies operate under false identities in all the Nordic countries. 

This week the Swedish intelligence service Säpo detained a Russian couple (siirryt toiseen palveluun) on suspicion of aggravated illegal espionage against Sweden and other states. 

Säpo has not said which third country was targeted, and Supo has not said if the third country might be Finland. 
https://yle.fi/a/3-12680851
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist