Saksamaa kärbib Bundeswehrilt 9,3 miljardit eurot

Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 36586
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Saksamaa kärbib Bundeswehrilt 9,3 miljardit eurot

Postitus Postitas Kapten Trumm »

nimetu kirjutas: 10 Apr, 2022 19:29 Samal ajal saksa ajakirjandus avaldab, et liidukantsleri suured lubadused on juba tühjaks jooksmas. Mingit eelarvekasvu ei tule, lubatud 100 miljardit on küsimärgi all ning palgakasv ja inflatsioon sööb tõenäoliselt kõik ära.

https://www.tagesspiegel.de/politik/zei ... 39210.html
See ongi täiskutselise sõjaväe üks suurimaid probleeme, et iga eelarvekasvu sööb ära kaaderkoosseisu lõpmatu palgalisa soov.
Kuna sõjaväge ei saa laiali päris lasta, siis hakatakse selleks lõppeks raha võtma investeeringute ja laskemoona pealt.
Mis toob kaasa kogu ürituse stagneerumise ja õõnesarmee tekkimise - tehnika paberil nagu oleks, aga sõjapidamine kahtlane.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
nimetu
Liige
Postitusi: 7314
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Saksamaa kärbib Bundeswehrilt 9,3 miljardit eurot

Postitus Postitas nimetu »

Täisartiklit kahjuks pole. Bild kirjutab, et hoolimata suurest lubatud rahasüstist, jätkub saksa kaitse-eelarve põhirahastuse vähenemine. 2% SKP-st saavutatakse paberil mingisuguse keskmisena, kuhu arvestatakse see 100 miljardiline süst. Kusjuures järjest enam hakkab tunduma, et see raha läheb NATO kollektiivkaitset silmas pidades suhteliselt otstarbetute hangete peale (näiteks Iron Dome ja uued laevad).

https://m.bild.de/bild-plus/politik/inl ... tps:/t.co/
Kasutaja avatar
kangelaspioneer
Liige
Postitusi: 1033
Liitunud: 30 Dets, 2004 13:13
Asukoht: Tallinn/Tapa
Kontakt:

Re: Saksamaa kärbib Bundeswehrilt 9,3 miljardit eurot

Postitus Postitas kangelaspioneer »

Kahjuks ei ole viidet anda, aga lugesin hiljuti head lugu Saksamaa kaitsevaldkonna probleemidest. Lühidalt kokkuvõttes:
- ühiskondlik kokkulepe rahastuse osas puudub, kaitse-eelarve võib aastate lõikes päris palju erineda, täpne summa pannakse paika eelarve läbirääkimistel.
- hankeprotss on pikk ja väga bürokraatlik, mistõttu ei mahu see sageli eelarveaasta sisse, edasise rahastuse suhtes aga kindlus puudub.
- hankemahud on üpris suured, mistõttu nõuab see tarnijatelt tehaste käivitamist või lausa püstitamist, mis koos eelpool kirjeldatud asjaoluga viib hangete hinnad taevasse.
- hooldust ja remonti puudutavate hangete puhul viib vahepealne rahastuse puudumine olukorrani, kus tööd jäävad pooleli ning tuleb hiljem uuesti teha. Laevade remondi puhul on tulemuseks situatsioon, kus nii tööde kestvus kui hind on lõputud (mis on ka reaalselt juhtunud). Lisaks vajadus projekti tööde käigus muuta- enne moderniseerimise valmimist on tehnoloogia vahepealne areng loonud vajaduse järgmiseks moderniseerimiseks.
- kõike seda kasutavad ka ettevõtjad armutult ära- nende jaoks on tegu sisuliselt ammendamatu lüpsilehmaga.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 14146
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Saksamaa kärbib Bundeswehrilt 9,3 miljardit eurot

Postitus Postitas ruger »

Saksamaal siis raha ei haise. Saksa firmad varustavad Hiina sõjalaevu mootoritega.
Ärger um „CHN-Militärschiffe“: Dokumente und weitere Recherchen zeigen, wie die USA Deutschland seit Jahren drängen, Motorenverkäufe für Chinas Kriegsschiffe einzuschränken - und Berlin nur scheibchenweise reagiert. Die Recherche mit @politico heute in der @WELTAMSONNTAG @welt
https://twitter.com/hmtillack/status/15 ... 3559902208
https://twitter.com/naval_gazing/status ... 5543405568
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
Bonnie
Liige
Postitusi: 38
Liitunud: 23 Mär, 2022 11:57

Re: Saksamaa kärbib Bundeswehrilt 9,3 miljardit eurot

Postitus Postitas Bonnie »

Samas võib ette kujutada, kuidas Saksamaa on demokraatlik riik, kus poliitikud peavad vähemalt pisutki arvestama rahva tahte ja huvidega. Ida-euroopa riigid võivad ju nõuda, et Saksamaa, Prantsusmaa jt peaks läbi Ukraina Venemaale sõjaliselt koha kätte näitama, aga keskmine saksa inimene võib natuke ajalugu mäletada, millega Saksamaa jaoks viimati Venemaa torkimine lõppes, ja veel enam on saksa kodanikule keeruline maha müüa mõtet, et Saksamaa Ukraina suunalise poliitika tõttu tuleb seni tuntud Saksamaa kui üks juhtivaid tööstus-majandusjõude mõneks ajaks magama panna, tööstus ei ole kallinevate energiahindadega enam globaalselt konkurentsivõimeline, ja ka see pole veel kõik - talvel tuleks natuke külmetada, tõmmata koomale tarbimist-heaolu ja maksta järelejääva pisku eest hingehinda.
Kui ma oleks keskmine sakslane, oleks mul väga keeruline toetada poliitikaid-poliitikuid, mis läbi Ukrainas sõja toetamise tõmbab Saksamaa saavutatused ja positsiooni ära nullib.
aksel90
Liige
Postitusi: 297
Liitunud: 17 Jaan, 2013 2:47
Kontakt:

Re: Saksamaa kärbib Bundeswehrilt 9,3 miljardit eurot

Postitus Postitas aksel90 »

Bonnie kirjutas: 10 Juul, 2022 16:35 Kui ma oleks keskmine sakslane, oleks mul väga keeruline toetada poliitikaid-poliitikuid, mis läbi Ukrainas sõja toetamise tõmbab Saksamaa saavutatused ja positsiooni ära nullib.
Siis on ju hea, et sa ei ole keskmine sakslane. Kes - vähemalt sinu arusaama järgi - on lühinägelik idioot ja ei saa aru, et vene gaasile rajatud konkurentsieelis on kaardimajake, mille püsimine sõltub venelase armust.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 31544
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Saksamaa kärbib Bundeswehrilt 9,3 miljardit eurot

Postitus Postitas Kriku »

See kõik pole nii lihtne. Rohelistel näiteks õnnestus läbi suruda tuumajaamade sulgemine, mis on keskmisele inimesele materiaalses mõttes kindlasti kahjulikum kui Ukraina aitamine.
mart2
Liige
Postitusi: 3995
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Saksamaa kärbib Bundeswehrilt 9,3 miljardit eurot

Postitus Postitas mart2 »

Praeguses situatsioonis on Saksa majandus ja poliitiline seis vähemalt Euroopas kindlalt alla käimas. Lihtsalt eri parteide poliitikud ei julge seda valijatele otse välja öelda, sest siis oleks shokk ja hakkaks analüüs, miks ja kuidas on aastatega sinnamaani jõutud. Oma osa on kõikidel parteidel.
Käib saba seibidena raiumine ...

Isiklik arvamus.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 14146
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Saksamaa kärbib Bundeswehrilt 9,3 miljardit eurot

Postitus Postitas ruger »

Saksamaa ei jõua niipea NATO jaoks olulise 2% täitmisele isegi mitte lähedale.
Finance Minister Christian Lindner’s new financial plan, which will run until 2026, shows Germany will not even get close to the Nato target for several years.
Defence spending will be equal to only 1.5 per cent of GDP in 2022, according to the government
https://twitter.com/Telegraph/status/15 ... 2563220482
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 14146
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Saksamaa kärbib Bundeswehrilt 9,3 miljardit eurot

Postitus Postitas ruger »

Saksamaa kärbib armee arenguid ja laienemist-uuenemist
Germany will significantly cut down the expansion of the army due to “high inflation and the expensive dollar”

Several projects will be cancelled or downsized, including:

Puma IFVs
Self-propelled howitzers
Corvettes
Frigates
Eurofighters
potentially F-35s (downsized)
https://twitter.com/visegrad24/status/1 ... 6803234816

Föderaalvalitsus kärbib massiliselt Bundeswehri jaoks kavandatud varustuse hankimist. Paljud projektid, eriti mere- ja õhujõudude jaoks, tuleks katkestada, sai Handelsblatt teada tööstus- ja poliitikaringkondadest.

Selle taustaks on kiire inflatsiooni tõus, mis muudab planeeritud ostud kallimaks. Lisaks kaebas föderaalne kontrollikoda, et erifondi äriplaanis loetletud projektid ületasid 100 miljardi euro suurust eelarvet.

"Paljude projektide puhul, mis kestavad viis kuni seitse aastat, tekitab mõõtmes inflatsioon tõsise finantsprobleemi," ütles menetlusega kursis inimene. Kaalul on muuhulgas kolmas osa korvetist K130, uued elektrooniliseks sõjapidamiseks mõeldud Eurofighterid, uued fregatid ja uued iseliikuvad haubitsad, mis tuleks tellida Ukrainasse tarnitud süsteemide asemele. Poliitikute ja tööstuse vahel toimuvad kõnelused nende projektide üle.

Hävituslennuki F-35 ja rasketranspordihelikopteri Chinook ost loetakse valmis. F-35-ga pole enam tagasiteed, kuna see masin on Saksamaa tuumaosaluse jaoks hädavajalik. Lisaks on edenenud läbirääkimised USA valitsusega lennuki ostmise üle tootjalt Lockheed Martin.

F-35 jaoks kavandatud 35 masinat on aga ilmselt käes. Üks põhjus on see, et föderaalvalitsus arvestas ostu dollari kursiga 1,1 euro suhtes, ütles valitsuskoalitsiooni liige. Tugev dollar muudab impordi USAst kallimaks.
Samuti vähendatakse igal nädalal ka jalaväe lahingumasina Puma teise partii kogust, milleks kulus tänavu hinnanguliselt 304 miljonit eurot, ütles koalitsioonipoliitik. Lisaks inflatsiooniga seotud ostuhindade tõusule kasvavad laenuga rahastatava erifondi intressikulud. Siin on arvutus kolme miljardi euro asemel seitse.
Relvatööstuse esindajad kurtsid, et 100 miljardi euro suurune eelarve on suur, kuid mitte piisav. "Bundeswehri soovide täitmiseks on vaja 200 miljardit eurot," ütles kaitsetööstuse juht. Föderaalkontrolli kohus kritiseeris oma raportis majanduskava eelnõu kohta ka seda, et kavandatud kogukulud ületasid 100 miljardi euro suurust finantsraamistikku.

See on "lubamatu", sest on oht, et föderaalne kaitseministeerium ei suuda hiljem erifondist võetud kohustusi täielikult täita. "Selle tulemuseks oleks lisakoormus föderaaleelarvele," öeldakse aruandes, mis on Handelsblattile kättesaadav.
Kindla eelarvepoliitika eestkostjad kritiseerivad ka seda, et planeeritud kulutusi, näiteks hävituslennukile F-35 või raskeveohelikopterile, ei ole majandusplaanis eraldi hinnatud, vaid need on kombineeritud teiste projektidega koondnimetuses " Mõõdud õhk". On oht, et raha kasutatakse muudeks projektideks ning F-35 või helikopteri rahastamine jääb lõpuks kindlustamata.

Föderaalne kaitseministeerium kirjutab oma avalduses kontrollikojale, et vaatab koos föderaalse rahandusministeeriumiga veel majanduskava projekti läbi, pidades silmas lõplikku eelarve arutamist. Üksikprojektide tühistamisest ei räägita.
https://www.handelsblatt.com/politik/de ... 61788.html
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 14146
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Saksamaa kärbib Bundeswehrilt 9,3 miljardit eurot

Postitus Postitas ruger »

Saksamaa kaitseministeeriumi hoone(te) kohal ja lähedal ning erinevate üksuste asukohtades on nähtuid mitmeid droone. Nüüd lubatakse nendega tegelema hakata.
Germany will install better air defense protection over Defense Ministry office buildings in response to a series of suspect drone overflights, Der Spiegel reports.
https://twitter.com/Apex_WW/status/1588534070484799489
Kahtlased droonilennud Bundeswehri rajatiste kohal sagenevad. Seetõttu on Bundeswehri territoriaalne ülem tellinud kaitseministeeriumi büroodele kaitseprogrammi. Kindralleitnant Carsten Breueri juhitud Berliini juhtkonna konfidentsiaalse paberi kohaselt nähti kuni kaheksameetrise tiibade siruulatusega drooni viimati oktoobri lõpus ministeeriumi teise ametliku peakorteri kohal Bonnis Hardthöhel. Ministeeriumi teatel teatas öisest droonilennust töötaja.

Breuer tahab nüüd kohe reageerida. "Selleks, et suurendada kinnistute kaitset, eriti Berliini ja Bonni piirkonnas," peaksid tema inimesed uurima "lühiajalisi võimalusi" droonide tuvastamiseks ja alla tulistamiseks, seisab tema kontori teates.
Viimastel kuudel on sõjaväe kaitseteenistus (MAD) korduvalt märganud droone Saksamaal paikade kohal, kus Ukraina sõdureid õpetatakse lääne relvasüsteemide alal. MAD märkas korduvalt ka kahtlasi sõidukeid, mis ilmselt luurasid kasarmute juurdepääsuteedel. Saksamaa luureteenistused on praegu eeldamas Venemaa suurenenud aktiivsust Liitvabariigis.
https://www.spiegel.de/politik/deutschl ... af63cc753d
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
Kasutaja avatar
lamba-ants
Liige
Postitusi: 68
Liitunud: 25 Juul, 2022 14:48
Kontakt:

Re: Saksamaa kärbib Bundeswehrilt 9,3 miljardit eurot

Postitus Postitas lamba-ants »

ruger kirjutas: 04 Nov, 2022 21:26 ... nähti kuni kaheksameetrise tiibade siruulatusega drooni viimati oktoobri lõpus ministeeriumi teise ametliku peakorteri kohal Bonnis Hardthöhel.
Kaheksameetrise tiivaulatusega droon on pehmelt öeldes hiiglaslik, seda ei pane suvalise auto pakiruumi ega lennuta põlve otsast. Raske uskuda, et sellised kontrollimatult linna kohal tiirutavad. Võmalik, et hirmul on suured silmad, sest võtmesõna "kuni" annab palju tõlgendamisruumi :D
Walter2
Liige
Postitusi: 3223
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Reval
Kontakt:

Re: Saksamaa kärbib Bundeswehrilt 9,3 miljardit eurot

Postitus Postitas Walter2 »

Berliinis veel mõned Aadu-aegsed Flakturmid püsti, taaskasutusse?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
hjl85
Liige
Postitusi: 5156
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Saksamaa kärbib Bundeswehrilt 9,3 miljardit eurot

Postitus Postitas hjl85 »

Saksamaa hoopis vähendab kulutusi sõjaväele
https://twitter.com/noclador/status/159 ... ut5jf0vNWA
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline