General SVR

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 5867
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas kaur3 »

Kommunistide jaoks ebakindlatel 1920. aastatel levitasid tšekistid kahte vastandlikku lugu läänes. Esimese kohaselt olid nad nii tugevad, et kohe-kohe kukutavad Briti impeeriumi oma revolutsiooniliste ideede levitamisega. Teise kohaselt oli kommunistide süsteem sisemiselt nii nõrk, ebakindel ja vastuoludest pinges, et on vaid aja küsimus, millal ta oma raskuse all kokku kukub. Mõlema eesmärgiks oli mitte lasta tekkida läänes ideed toppida nina kommunistde siseriiklikesse asjadesse. Kui ideepojake tekkist, siis operatsioonide Trust ja Sindikat käigus tõmmati nahk üle kõrvade. Kui tõmmata meelevaldselt paralleeli, siis SVR kindral esindab vist seda teist lähenemist. Võib-olla istub tõsti üks grafomaanist kindral MKAD-i ääres ja elab ennast siiralt välja :D
NGolf
Liige
Postitusi: 1942
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas NGolf »

Venemaa president Vladimir Putin on taas kord välispoliitiliselt hädas. Putin on juba mitu nädalat palunud telefonivestlusi Hiina Rahvavabariigi presidendi Xi Jinpingiga, kuid on saanud üksnes eitava vastuse. Hiina pool ei näe võimalust sisuliseks dialoogiks ja teeb ettepaneku taotleda telefonivestlust president Xi Jinpingiga pärast uut aastat. Teoreetiliselt kaalutakse võimalust, et Hiina juht külastab Venemaad 2023. aasta sügisel, kuid Hiina pool on oma Venemaa kolleegidele esitanud mitmeid tingimusi, mille alusel selline väljavaade võiks realiseeruda, kusjuures peamine tingimus on, et sõda Ukrainas lõpeb ja saavutatakse rahulepingud. Putin näeb Xi Jinpingiga suheldes välja nagu haletsusväärne kerjus, kuid kaugeltki mitte võrdne mõjuvõimu keskus mitmepolaarses maailmas.

Putinil on probleeme ka "liitlastega" Euroopas. Erinevalt Hiina liidrist ei ole Ungari peaminister Viktor Orban kunagi Putinit tagasi lükanud, kuigi ta on teinud kõik endast oleneva, et selliseid kontakte varjata. Putini ja Orbani vahelised kaugläbirääkimised on palju, palju sagedasemad kui Kremli ja Budapesti ametlikus aruandes. Kuid ka siin ei ole kõik sujuvalt. Hoolimata Ungari peaministri kompromisside tegemise lühikesest rihmast ei õnnestu Putinil alati Orbánit täielikult kuulama panna. Näiteks oma viimase telefonikõne ajal Orbaniga läks Putin karjuma ja ähvardama, millega kaasnesid rõvedad sõnad. Suhted ei ole oluliselt halvenenud, kuid praegu eelistab Venemaa president edastada sõnumeid Ungari peaministrile vahendajate kaudu.

Ja veel üks "nuga selga" Putinile pistab selga tema "noorem vend" Aleksandr Lukašenka. Pärast Xi Jinpingi tagasivalimist palus Lukašenka, nagu Venemaa presidendile öeldakse, KUIDAS Hiina liidrile analoogselt Kasahstaniga Valgevene Vabariigi territoriaalse terviklikkuse tagamist. Tegelikult palub Lukašenka Xi Jinpingilt kaitset Putini eest, mis muidugi ei rõõmusta Venemaa presidenti. Putin palus teisel päeval Lukašenkoga telefonivestlust, kuid viimane otsustas ilmselt, et ta on Xi esimees ja keeldus Venemaa presidendile, viidates siiski oma tervise ägedale halvenemisele.

Türgi president Recep Tayyip Erdogan nõuab üldiselt ainult Putinilt oma soovide täitmist, kuid ei teavita Venemaa presidenti absoluutselt oma kavatsustest ja otsustest seal, kus tema (Erdogani) huvid kattuvad Venemaa omadega.

Putin jääb maailma poliitilisel areenil praktiliselt üksi - kui mitte viimaseks, siis eelviimase paaria.
NGolf
Liige
Postitusi: 1942
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas NGolf »

Lisaks piirkondlike kalkunikasvatuskeskuste käivitamisele peab Putin koos oma "järeltulija" Dmitri Patruševiga ka kinniseid kohtumisi, kus arutatakse riigi jaoks tõesti olulisi teemasid. Eile arutas Putin kohtumisel julgeoleku- ja sõjalise juhtkonna esindajatega uudiseid rindelt ning sellest tulenevat mobiliseerimist ja sõjaseisukorra väljakuulutamist.

Putinile on teatatud raskest olukorrast kogu rindejoonel. Lisaks varustuse, relvastuse ja mobiliseeritute motivatsiooniga seotud probleemidele on külmade ilmade saabumisega tekkinud märkimisväärsed probleemid, mis väljenduvad külmetusega seotud viirus- ja bakteriaalsete haiguste järsus tõusus. Haiged sõjaväelased ei saa mingit järeleandmist, kuni tõsiste seisundite korral, mis mõjutab lahingulähetuste tulemuslikkust. Sõjaväelaste seas registreeritud külmumisjuhtumite arv lahinguvööndis on suurenenud. Seda raskendavad veel varustamisprobleemid, ravimite praktiline puudumine ja suutmatus anda kiiresti meditsiinilist abi.

Selle taustal ütles Putin, et ta on veendunud täieliku mobilisatsiooni vajalikkuses. Nüüd, tema arvates, ei lahenda osalise mobiliseerimise teine laine midagi ja see on nagu "koera saba tükkideks lõikamine". President usub, et mobilisatsioon on vajalik ja tuleb vaid läbi mõelda, kuidas seda välja kuulutada ja, mis kõige tähtsam, kuidas seda kõige tõhusamalt ja katkematult läbi viia, võttes arvesse osalise mobilisatsiooni kogemust. Putin pidas veel 2 miljoni inimese, kellest umbes 300 000 on naised, värbamist piisavaks. Koosolekul osalejad toetasid presidenti ilma suurema entusiasmita. Sõjalise bloki juhtkonna esindajad kinnitasid võimalust ja valmisolekut mobilisatsiooniks alates 2023. aasta jaanuarist.

Putin jagas Sergei Kirienko pakutud ideed, et mobilisatsiooni raames kutsutakse peamiselt Ukraina perekonnanimega inimesi, et ukrainlased saaksid üksteist hävitada. Kaitseministeeriumi pressiesindaja sõnul oleks sellist otsust raske "diskreetselt" rakendada ja selleks tuleks eelnevalt teha ettevalmistusi. Edasi arutati problemaatilisi Venemaa Föderatsiooni subjekte, kus osalise mobilisatsiooni ajal oli olnud rahutusi, ning kohtumisel osalejad, sealhulgas president, tunnistasid, et nende territooriumide mobilisatsiooniplaanid on tulevikus õige pida minimaalsetes mahtudes. Seoses sõjaseisukorraga ütles Putin, et tema arvates ei tohi seekord piirduda "pooleldi", vaid tuleb koos mobilisatsiooniga kuulutada sõjaseisukord kogu riigis või vähemalt enamikus Venemaa osades.

"Rahvasõda", kui "kõik rindele, kõik võidule", on nüüd Putini ja tema lähikonna peamine aruteluteema. Suur hulk ohvreid mobiliseeritute seas ühendab presidendi sõnul ainult Venemaa ühiskonda ja tugevdab praegust režiimi, olenemata sellest, kas tulemus on võit või lüüasaamine.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 7345
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas Kilo Tango »

Muidu ei viitsi sellest jutust siin eriti midagi arvata, aga kui eelpool postitatu kuidagigi tõsi peaks olema, siis on Venemaa juhtkonna näol tegemist ikka erakordse ulatusega idiootidega. Kujutada ette, et praeguseid varustuse, motivatsiooni, nakkuste levimise ja meditsiinilise toe probleeme lahendab veel 2 mil tolvani tassimine konfliktitsooni ... no selle jaoks peab ikka eriti perversne fantaasia olema.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 3614
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas Gideonic »

Kilo Tango kirjutas: 22 Nov, 2022 14:31 Muidu ei viitsi sellest jutust siin eriti midagi arvata, aga kui eelpool postitatu kuidagigi tõsi peaks olema, siis on Venemaa juhtkonna näol tegemist ikka erakordse ulatusega idiootidega. Kujutada ette, et praeguseid varustuse, motivatsiooni, nakkuste levimise ja meditsiinilise toe probleeme lahendab veel 2 mil tolvani tassimine konfliktitsooni ... no selle jaoks peab ikka eriti perversne fantaasia olema.
Loodetavasti need tolvanid ka leitakse relvastatakse ja tassitakse kohale. Veel enam jääb üle looota, et nad hakkavad siis 1917. aasta stiilis koju tagasi marssima.
NGolf
Liige
Postitusi: 1942
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas NGolf »

Venemaa president Vladimir Putin pidas eile videolingi kaudu kohtumise sõjalise bloki juhtkonna esindajatega. Seekordne kohtumine oli plaaniväline ja selle algatasid Venemaa relvajõudude peastaabi esindajad. Seega teavitati Putinit kohtumise käigus vajadusest tõmmata Vene väed mitmest rindesektorist välja.

Varem tunnistas president, et Luhanski oblastis Kreminna, Svatove, Severodonetski ja Lysychanski rajoonides on vaja vägede väljaviimist rindejoonelt. Kuid seekord visandasid sõjaväelise juhtkonna esindajad uued territooriumid Zaporižja ja Hersoni piirkonnas, millest samuti tuleks loobuda ja keskenduda kaitse tugevdamisele "perspektiivsetes" rindelõikudes, mida saaks hoida väiksemate kaotuste hinnaga. Putinil paluti võtta otsus vastu võimalikult kiiresti, sest otsuse elluviimiseks on vaja aega, kui see võetakse vastu. Viivitamine ähvardab sõjaväe sõnul katastroofilisi tagajärgi kogu rindel. Hoolimata presidendi varasematest kinnitustest, et ta mõistab vajadust vägede väljaviimiseks varem arutatud rindelõikudelt Luhanski piirkonnas, ei ole lõplikku otsust tehtud.

Putin ei olnud praegu ilmselt mingil moel valmis otsuseid tegema, eriti surve all, ja piirdus karmi kriitikaga kohtumisel osalejate suhtes, kes presidendi arvates "ei oska sittagi muud teha kui p****e keerata ja täiss*ttuda seda, mida tuleb säilitada ja laiendada". President kulutas umbes viis minutit kriitikale ja väärtushinnangutele ning seejärel lihtsalt lõpetas koosoleku ilma sisuliste kommentaarideta.

Putin viivitab alati oluliste otsuste tegemisega, jättes tihtipeale otsustamata, kui on liiga hilja otsustada. Ta on alates selle aasta 24. veebruarist juba nii palju vigu teinud, et uus tagasilöök ei muuda tegelikult midagi ja toob ainult lähemale hetke, mil kaotatud sõja tunnistamine on tema eesistumise ja elu lõpp-punkt.
NGolf
Liige
Postitusi: 1942
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas NGolf »

Putin osales kollektiivse julgeoleku lepingu organisatsiooni kollektiivse julgeolekunõukogu istungil Jerevanis. Putini peamine eesmärk tippkohtumisel osalemisel on säilitada CSTO vähemalt 2023. aasta novembrini.

See oli Venemaa presidendi taotlus, mille ta esitas Kasahstani presidendile Kassym-Jomart Tokajevile ja Armeenia presidendile Nikol Pashinyanile. Putin palus Kasahstani ja Armeenia juhtidel mitte peatada oma liikmelisust CSTOs kuni järgmise aasta novembrini. On juba teada, et Tokajev lubas Putini taotlusi "kaaluda" ja "arvesse võtta", samas kui Pašinjan jättis Venemaa presidendi taotlused vastamata.

CSTO tippkohtumine Jerevanis oli Putini jaoks üks raskemaid poliitilisi sündmusi, millel president sel aastal osalenud on. See ei ole isegi mitte niivõrd Kasahstani ja Armeenia juhtide seisukohad, kes kiirustavad CSTOst lahkuma, mida varem, seda parem, kui üldine arusaam Venemaa Ukraina sõja vältimatust kaotusest, mis automaatselt lõpetab igasuguse organisatsiooni eksistentsi väljavaated.

Lukašenka, kes tegi CSTO saatuse sõltuvaks olukorrast Ukrainas, pani kirja vaid selle, mis oli kõigi tippkohtumisel osalejate meeles. Kuid Lukašenka üllatas Putinit ka teise silmatorkava avaldusega, kui ta ütles mitme inimese juuresolekul: "Volodja ärge muretsege, ma lahkun CSTOst viimasena." Siis mõtles ta hetkeks ja lisas: "Või esimesena." Kohalviibijad naersid selle üle, kuid tuleb mõista, et Lukašenka avaldus ei ole nali, vaid suurepärase ohutunnetusega mehe pilguheit tegelikkusele.

Mida tippkohtumisel osalejad väljaspool Putiniga suhtlemist arutasid, oli Euroopa Parlamendi resolutsiooni vastuvõtmine, millega tunnustatakse Venemaad terrorismi sponsorina ja sellega seotud riske, mis kaasnevad sama organisatsiooni kuulumisega.

Putinil on rasked ajad, kõik tema ümber on hakanud lagunema, partnerid pöörduvad tagasi, endised sõbrad keelduvad taotlustest ja ta isiklikult on teinud selleks kõik endast oleneva.
NGolf
Liige
Postitusi: 1942
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: General SVR

Postitus Postitas NGolf »

Eile osales Venemaa president Vladimir Putin tehisintellekti ja masinõppe teemalisel rahvusvahelisel konverentsil "Artificial Intelligence Journey 2022". Presidendi huvi selle teema vastu ei ole juhuslik. Kui Putini parim sõber Juri Kovaltšuk on presidendi teejuht "müstika" maailma, korraldades kohtumisi astroloogide, ennustajate, ennustajate, amatsoonlaste šamaanide ja muude šarlatanidega, siis Juri vend Mihhail on presidendi kuraator pseudoteaduste maailmas.

Mihhail Kovalchuk, kes neelab mitme miljardi dollari suurust eelarvet, ütleb presidendile, millist teadusvaldkonda ta peab paljulubavaks ja kuhu suunata eelarvelisi vahendeid selle arendamiseks. Tehisintellekt" on osutunud Kovalchukesele kullaauguks. Kasutades ära Putini uinuvat teadmatust IT-sfääris, oli Kovaltšuk juba ammu veennud presidenti investeerima eelarvevahendeid, muidugi piiratud punktide all, "tehisintellekti" tehnoloogiate arendamisse. Mihhail Kovaltšuk, mõistes Putini vajadusi ja tema soovi otsida võimalusi oma elu pikendamiseks, kasutades ära tema teadmatust, julgustas presidenti, selgitades, et tehnoloogia abil on lähitulevikus võimalik digitaliseerida inimese "isiksus" (tingimata tema eluajal) ja seega on väidetavalt inimese isiksusel võimalus igavesti küberruumis eksisteerida; biotehnika arenguga on võimalik luua ka füüsilises maailmas eluaegne keha.

Mihhail Kovaltšuk on Putinit selles mõttetuses veennud ja seda teemat ära kasutades on ta saanud muljetavaldava tagasilöögi selle valdkonna arendamiseks eraldatud eelarvevoogudest. Uurimistulemused "tehisintellekti" valdkonnas, nagu Putin on veendunud, on "aastakümneid lääne arengutest ees" ja on selles valdkonnas juba lähedal läbimurdele, teha on, nagu tavaliselt, väga vähe.

Ja president, kellel on nuudlid kõrvadel, lootus "digiteerida" ja igavese elu väljavaade, osaleb lakkamatu huviga sellistel üritustel nagu eilne. Putini sügavalt juurdunud hirmud ja ebakompetentsus paljudes küsimustes võimaldavad vendadel Kovaltšukitel mõjutada ja manipuleerida tema otsuste langetamist oma huvides.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist