Geopoliitika vallast

Vasta
Preacher
Uudistaja
Postitusi: 25
Liitunud: 04 Aug, 2014 22:58
Kontakt:

Re: Geopoliitika vallast

Postitus Postitas Preacher »

vabandust, panen hiljem uued lingid.
Viimati muutis Preacher, 18 Sept, 2022 9:10, muudetud 1 kord kokku.
mäger
Liige
Postitusi: 326
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Geopoliitika vallast

Postitus Postitas mäger »

See intellektiküsimus - julgen väita, et paljudes maailma riikides oli ole ka piisavalt uuringuid tehtud, et mingitki usaldusväärset tulemust saada. Alles hiljuti suudeti Eestis ära valideerida WAIS-III, samal ajal, kui rikastes riikides on juba WAIS-5 kasutusel. Intelligentsustestid mõõdavad erinevaid asju, nö kuldstandardina käsitletav WAIS ehk Wechler Adults Intelligence Scale mõõdab sõnalist taibukust (aga selle võrdlemine on omaette ooper erinevate keelte ja keele struktuuride vahel), mittesõnalist taibukust ehk tajupõhist järeldamist (kujundid, pildid, vormid, sarnasused jne), töömälu ja töötluskiirust. Ja kindlasti kütt-korilase teadised ja oskused peavad olema laiemad, kui kõrghoones elava ITimehe omad, kes eriti muu asjaga end vaevama ei pea. :dont_know:
otsin puude taga metsa
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 31543
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Geopoliitika vallast

Postitus Postitas Kriku »

Mina ei saa sellest tsiteeritud leheküljest üldse aru. IQ-d normaliseeritakse nii, et keskmine oleks alati 100. Kui ka oletada, et praegusel juhul on üle maailma mõõdetud ühitatava metoodikaga ja normaliseeritud nii, et keskmine oleks 100, kuidas saab siis olla mingi riigi keskmine 42.99?? See tähendaks, et keskmine nepaallane peaks olema tagasihoidlikumate vaimsete võimetega kui see isik:
Arridy never spoke for the first five years of his life. After he attended one year at elementary school, his principal told his parents to keep him at home, saying that he could not learn.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Joe_Arridy

Tõsi, Arridy skoor on ülima tõenäosusega normaliseeritud riigi tasemel (100 = USA keskmine) ning USA keskmine on sama leheküle järgi 97,43. See tasandab veidike vahet, aga ainult veidike.

Veel enam, ma ei tea, mis Nepaali mõõtmise standardhälve peaks olema, aga kui see oleks näiteks 7 (100 puhul kasutatakse laialdaselt 15), tähendaks see, et 15+% oleks IQ-ga alla 36. Nepaali rahvaarv on seejuures 30,5 M, nii et räägime miljonitest inimestest.

IMHO, kui see leht üldse midagi näitab, siis järjekordse kultuuriülese IQ mõõtmise katse läbi kukkumist.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 14146
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Geopoliitika vallast

Postitus Postitas ruger »

Kollektiivse julgeoleku tagamise organisatsioon(CSTO) lagunenud??? Armeenia esindaja keeldus otsustele alla kirjutamast
Nikol Pashinyan refused to sign a declaration following the Collective Security Treaty Organization (CSTO) summit.

In fact, it means that the CSTO has collapsed completely.

Putin dropped his pen, Lukashenko is shocked.
https://twitter.com/Gerashchenko_en/sta ... 3427334144
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
Kasutaja avatar
Smith
Liige
Postitusi: 851
Liitunud: 10 Veebr, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Geopoliitika vallast

Postitus Postitas Smith »

Eks neil sai siiber, et venelastest polnud kuigi palju abi 2020 konfliktis aseritega. Venelased hakkavad aseritega gaasiäri ka nüüd ajama, eks armennidel sai süda täis.

Mine tea, hakkavad proovima Gruusia ja Ukraina kombel läände hiilima? Grusiinidel see hästi küll ei lõppenud ja Ukraina puhul me veel lõppu ei tea.
Igaljuhul Armeenial on seis väga hapu - Aserbaidžaan pingutab muudkui muskleid ega ole minu arvates maade hõivamisega veel lõpetanud. Nende kõik munad olid korvis nimega venemaa, mis on osutunud oodatust nõrgemaks ja on pealegi nüüd kogu täiega hõivatud Ukrainas ning sisuliselt sunnitud ajama äri nende vaenlasega.
Isegi kahju neist, jube kehva koha peal asuvad.
"We have 50 million Muslims in Europe. There are signs that Allah will grant Islam victory in Europe—without swords, without guns, without conquest—will turn it into a Muslim continent within a few decades." Muammar Gaddafi
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist