Vene MOBILISATSIOON

Kõik käimasolevast sõjast
Vasta
Qwerty226
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 31 Mai, 2022 11:37
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas Qwerty226 »

Kes ütles, et mobikud väljaõpet ei saa :lol: ? Väga hoolikalt õpetatakse paelu siduma.

https://mobile.twitter.com/nexta_tv/sta ... 3776052224
Urams
Liige
Postitusi: 133
Liitunud: 24 Okt, 2020 17:59
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas Urams »

Aeg on edasi läinud ,meile õpetati partjankasi mähkima ,nüüd paelu siduma.Arvan,et varsti ollakse partjankade
juures tagasi ,huvitav oleks teada palju
võtab sellel sektskonnal aega kolmele vormile pagunite õmblemine.Stroibatis pandi üks äpu relva ruumi kinni enne ei lastud sööma kui oli tehtud.Meile relvi ei
antud ,relva ruumis hoiti ainult gaasimaske.
vilhelm
Liige
Postitusi: 52
Liitunud: 16 Jaan, 2020 9:25
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas vilhelm »

Ühes Vene sõjandusfoorumist lõigukene:

"Lühidalt info sõbralt, kes läks vabatahtlikuna. On N linnas, 3 nädal on jooksmas, elavad telgis, kütavad puudega, pool koosseisust on talveriietes, pool suveriietes. Külas käis kuberner, talle näidati mingit näidistelki ei tea mis inimestega, s.t. olukorrast ta pilti ette ei saanud. Kogu roodu peale on on üks jefreitor, lepinguline, ohvitsere ei ole. Kõigil on kaasas noad, siiani on 11 haavatasaamist omavahelistest kismadest, üks läks loojakarja. Toitmisega on omaette lugu. Kõik joovad, sellele viltu ei vaadata. Koosseis, kes on 20-25 aastased, need ei saa üldse aru, kuhu sattusid, võtavad seda kui arvutimängu või nii. Loodan, et detsembris asi paraneb ja lüüakse kord majja."

Neid illustreerivaid lugusid siin muidugi juba palju olnud. Vabatahtliku optimism, et asi paraneb, on muidugi ennatlik. Halvemaks läheb, palju halvemaks.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 32103
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas Kriku »

Koosseis, kes on 20-25 aastased, need ei saa üldse aru, kuhu sattusid, võtavad seda kui arvutimängu või nii. Loodan, et detsembris asi paraneb
Muidugi paraneb, sõidutatakse Bahmuti alla ja seal näevad arvutimängu.
Urams
Liige
Postitusi: 133
Liitunud: 24 Okt, 2020 17:59
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas Urams »

Ei ole midagi uut siin päikese all .Vene sõduril on vaja ainult kindlalt kolme asja kärakat,süüa ja magada, kui hästi veab siis saab kuskil oma toru tühjaks lasta.1985 aastal ütles politrukk rivi ees, et pekste Aameerika labitatega lõunaks laiali võite minna Coca-Cola jooma ja Miki-Hiirt keppima. Selline ongi selle rahva suhtumine ja seda rääkis mees kes oli neli aastat õppinud sõjakoolis.
hjl85
Liige
Postitusi: 5318
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas hjl85 »

Orkid on uhked, et neil "treenisid" 1instruktor 100 mobiku kohta. Pole just asi millega kiidelda aga noh
https://twitter.com/ulyssecolonna/statu ... qNG5j0jEyA
Manused
E2763A55-9138-4F21-B1F9-A7C6B3F9B58E.jpeg
NGolf
Liige
Postitusi: 2190
Liitunud: 16 Juul, 2013 11:48
Asukoht: Sakala
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas NGolf »

Vladivostoki polkovnik Boyko üritas kogu hingest ohvitseri au kõrge hoida ja mobilisatsiooni läbi viia. Süstemaatilised puudused takistasid, kõik oli halvast, kuigi mees kodus ei maganud kuu aega ja tegi kõik, mis suutis, kandis puudustest ülemale, viitseadmiral Zuravljovile ette, see läks sujuvalt haiguspuhkusele ja lasi kontrollid Boykole kraesse. Boykole keerati karistuseks 100 mln rubla suurune trahv, sellepeale lasi 16. novembril ennast viie lasuga maha...Naine Julija kirjutas Putlerile avaliku kirja kogu sellest loost. Sissevaade Vene mobilisatsiooni kõrgemale korrusele.
Vladivostokis asuva Makarovi Vaikse ookeani kõrgema merekooli (TOVVMU) juhataja asetäitja kolonel Vadim Boyko abikaasa mõistis hukka Venemaa armee laialdased ebaõnnestumised tema 16. novembri enesetapu tõttu pärast tema osalemist Venemaa rasketes mobilisatsiooniprobleemides.
Pilt
2/ Tema abikaasa Julia ütleb Vladimir Putinile adresseeritud avalikus kirjas, et "toimub katastroof, et midagi tuleb teha, et kodumaa on ohus". Ta ütleb, et talle anti võimatuid ülesandeid ja teda ähvardati kriminaalvastutusega, kui ta neid ei täida.
3/ Eelkõige nimetab ta oma ülemust, kes tema sõnul avaldas talle survet ja kelle toolil ta end viis korda tulistas, "ilma et ta oleks sihikule võtnud, ilma et oleks püüdnud seda võimalikult kiiresti lõpetada". Boyko tahtis saata sõnumi "selle häbi kohta, mis toimub ... Kaug-Idas".
4/ Siin on väljavõte kirja tõlkest, milles on palju huvitavaid üksikasju venelaste raskustest mobilisatsioonisüsteemiga ning halvast juhtimisest ja varustuse hooldusest, mis on aidanud kaasa nende probleemidele:
5/ "Alates 16.09.2022 on mereväe sõjakooli baasil paigutatud üksus mobiliseeritud kodanike vastuvõtmiseks. Minu abikaasa kolonel V.E. Boyko määrati vastutavaks mobiliseeritud kodanike vastuvõtmise, majutamise ja kontrolli eest.
6/ Tol ajal ei olnud see süsteem veel hästi välja kujunenud, õppeasutuse personalil puudusid kogemused selles töös, puudus personal.
7/ Mobilisatsioonipunktides oli palju probleeme, aastaid tagasi teeninud mobiliseeritud kodanikel oli raske harjuda uue reaalsusega, näiteks distsipliini järgimisega. Seetõttu ei olnud tülid ja alkohoolsete jookide kuritarvitamine haruldased.
8/ Vastutus nende lahendamise eest usaldati minu abikaasale. Sellest ajast peale ei maganud kolonel V. E. Boyko praktiliselt kodus, kuid ta ei kurtnud kunagi oma töö üle, ta tegi kõik endast oleneva, et täita määratud ülesandeid,...
9/ ...kuid ta märkas üha enam, et ta ei leia toetust juhtkonna seas, kes lükkas kõik ülesanded tema peale. Juhid eelistasid kõigist probleemidest distantseeruda.
10/ Vadim hakkas mõistma, et aeglaselt, kuid kindlalt "määrati" teda peasüüdlaseks kõigis ebaõnnestumistes ja puudujääkides, sest me mõistame, et varem või hiljem saabub aeg, mil keegi peab vastutama jämedate rikkumiste eest...
11/ ...mis viisid selliste tõsiste tagajärgedeni nagu vigane sõjatehnika ja meie vägede materiaalse ja tehnilise toetuse puudumine.
12/ Kõigepealt tahaksin märkida, et varustus, mida tuli parandada ja saata lahinguvööndisse, oli ülesannete täitmiseks sobimatu, osa dokumentatsioonist puudus ja seda oli füüsiliselt võimatu nullist ette valmistada.
13/ Minu abikaasa ... teatas korduvalt TOVVMU juhile [kontradmiral Oleg] Žuravlevile kõigist varustusega seotud probleemidest, sealhulgas vajadusest luua vähemalt 100 liikmeline staap mobilisatsiooni läbi viimiseks, talle aga anti vaid hädapärased paar inimest.

Zuravlev:
Pilt
14/ Kuid asutuse juht ignoreeris neid probleeme ja ei aidanud üldse, hoolimata sellest, et ta oli näinud, millises depressiivses moraalilis-psühholoogilises seisundis oli minu abikaasa, kellel oli umbes kuu aega unetus, selle aja jooksul oli ta kaotanud 15 kg kehakaalu.
15/ Esimesed tõsised repressioonid minu abikaasa vastu algasid juba ammu, kuid 14. novembril 2022 oli Habarovskist pärit komisjon alustanud mobilisatsioonikaebuste kontrollimist ja teinud selgeks, et vastutajad on juba kindlaks tehtud ja mingeid argumente ei ole, mis õigustaksid...
16/ ...ilmnenud rikkumisi ei aktsepteeritaks. Minu abikaasa ei püüdnud olemasolevatest probleemidest vaikida, võib öelda, et ta oli karjunud, et ta ei suuda lahendada korralduse täitmisel tekkinud fataalseid raskusi.
17/ Ta tahtis lahendada kõik probleemid, mitte ainult kontrollide tagasilükkamist. Kuid tema vahetu ülemus, TOVVMU juht, admiral Žuravlev, näitas üles maskeerimise meisterlikkust ja selle asemel, et probleemide lahendamisse sekkuda...
18/ ...võttis ta lihtsalt haiguslehe, süüdistades kõiges oma asetäitjat V. E. Boyko.

Inspekteerimisel ilmnesid paljud puudused, millest kolonel V.E. Bojko oli ülemale Žuravlevile eelnevalt teatanud, ja ta jäi endale truuks ning ütles ka inspekteerijale,...
19/ ...veelkord osutades, et ta ei suuda iseseisvalt kõrvaldada aastaid tagasi tehtud süsteemseid vigu, millele ülem Žuravlev vastas "kõik saab korda" ja ei võtnud mingeid meetmeid.
20/ Nagu ma nüüd aru saan, pidid ainult Žuravlev ise ja teised tippjuhid olema korras.
21/ Inspektorid ütlesid inspektorid inspekteerimise ajal avalikult kolonel V.E.Bojkole, et teda süüdistatakse üle 100 000 000 rubla (1 644 332 dollarit) võlga riigivara kaotamise ja kahjustamise eest ning tema suhtes algatatakse kriminaalmenetlus koos vara konfiskeerimisega.
22/ See oli [Boyko] jaoks viimane õlekõrs... Tuleb nõustuda, et kui aastaid kasutati sõjavarustust muuseumi eksponaadina ja anti kolonel Bojkole üle rindele saatmiseks,...
23/ ...siis ei saaks ta kellegi varem tehtud vigu käega vehkides kõrvaldada; selleks peab ta ausalt aru andma juhtkonnale ja kaasama kõik volitatud isikud töösse. Vastasel juhul ei saa probleemi lahendada.
24/ Oma tegevusega tallasid tema ülemus ja kontrollivad ametnikud minu abikaasa au maha ja tegid selgeks, et keegi ei taha olukorda paremaks muuta.
25/ Ta sai aru, et keegi ei taha tõde, keegi ei taha vigu parandada, kõik tahavad lihtsalt võimul istuda. Ta mõistis, et ta ei saa aidata armeed, millele ta kogu oma elu andis.
26/ [Ta] saabub oma töökohale Vladivostokis, siseneb TOVVMU juhi kabinetti, ... istub [Žuravlevi] toolile ja tulistab teenistusrelvaga viis kuuli enda pihta, mitte ei sihita pead, ei püüa võimalikult kiiresti lõpetada.

27/ Kui see traagiline surm toimus Bojko enda poolt, mida uurimine veel välja selgitama peab, siis on see ilmselt esimene selline enesetapu juhtum Venemaal, mis on tegelikult enesetapp, siis oma tegevusega tahtis ta selgelt tähelepanu tõmmata...
28/ ...Venemaa Föderatsiooni juhtide tähelepanu ja anda teile märku, et toimub katastroof, et midagi tuleb teha, et Isamaa on ohus.
29/ Lugupeetud Vladimir Vladimirovitš, ma palun teid ... tuua kohtu ette kõigi nende, kes on otseselt või kaudselt seotud tema surmaga, ning täita minu abikaasa viimane soov,...
30/ ...tegelda nendega, kes panid toime kuriteo ja tegevusetuse, mis põhjustas meie riigi kaitsevõime olulise halvenemise ja püüdsid vastutuse minu abikaasale lükata."
https://twitter.com/ChrisO_wiki/status/ ... 8121266177
HAT
Liige
Postitusi: 676
Liitunud: 25 Dets, 2016 10:18
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas HAT »

2 kategooriat vereväelasi SVO-s kusjuures kat. 2 / mobikud /
mobikud.jpg
mobikud.jpg (11.28 KiB) Vaadatud 2918 korda
vihkab kat 1. rohkem kui UKR -t.
Kes on kat.1 huviline loeb ise ja õpib vaenlase keelt.
https://vitalidrobishev.livejournal.com/8403955.html
Autorit on lugenud 231 Eestist "huvilist" , ise istub Moskvas.
täiendan:
Vaatasin -7 lehte kommentaare- enamus on asetanud punase südame - e. arvamus läks .... ilma sõnadeta.
_dumbuser_
Liige
Postitusi: 952
Liitunud: 14 Jaan, 2011 0:37
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas _dumbuser_ »

HAT kirjutas: 02 Dets, 2022 20:53 2 kategooriat vereväelasi SVO-s kusjuures kat. 2 / mobikud / mobikud.jpg vihkab kat 1. rohkem kui UKR -t.
Kes on kat.1 huviline loeb ise ja õpib vaenlase keelt.
https://vitalidrobishev.livejournal.com/8403955.html
Autorit on lugenud 231 Eestist "huvilist" , ise istub Moskvas.
täiendan:
Vaatasin -7 lehte kommentaare- enamus on asetanud punase südame - e. arvamus läks .... ilma sõnadeta.
Mis teema selle vantide keelega on, et seda koguaeg mainima peab ?
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 14729
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas ruger »

Kaasanis lahkusid mobiliseeritud neile määratud väeosa asukohast
В Казани мобилизованные в знак протеста массово ушли из части – видео
https://mobile.twitter.com/the_ins_ru/s ... 9507073025
Sotsiaalvõrgustikesse ilmus video Kaasanist kümnete sõjaväeosast lahkunud mobiliseeritud inimeste mässuga. Video esimesena postitanud Kaasani avalikkuse sõnul ei lastud mobiliseerituid sugulaste juurde ja neile ei antud puhkust. Mehed murdsid läbi värava, mis ei lasknud neil välja pääseda.
Millal video tehti, pole teada. See postitati Kaasani avalikkuses vaid mõneks tunniks ja on nüüdseks kustutatud.
Novembri alguses märatsesid ajateenijad Kaasanis kehvade elamistingimuste, roostes 1970. aastate tuleohtlike kuulipildujate ja käsuhoiaku pärast. Vestlusel ohvitseriga karjus mobiliseeritu rahulolematu, et ta on "pi * jah", ja küsis ka, kus ta küttepuid tegi. Mobiliseeritavad kurtsid, et neil ei jätku vett, süüa ja küttepuid, pole kuskil asju pesta.
Viimastel kuudel on sotsiaalvõrgustikes avaldatud kümneid videoid, kus on mobiliseeritud Venemaa erinevatest linnadest. Novembri alguses ühes videos kaebasid enam kui 100 Tšuvašiast Uljanovski väljaõppekeskusesse mobiliseeritud inimest lubatud maksete (195 tuhat rubla) puudumise üle ja korraldasid mässu.
https://theins.ru/news/257505
Video ka
https://mobile.twitter.com/clashreport/ ... 7446192148
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
mart2
Liige
Postitusi: 4171
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas mart2 »

_dumbuser_ kirjutas: 02 Dets, 2022 21:32 ... Mis teema selle vantide keelega on, et seda koguaeg mainima peab ?
Seda selleks,et nii mõnedki akf-id, pole rahul tõlgete kvliteediga, kuid ise keelt õppida ei taha.
Paljusid asju ongi raske tõlkida, sest sõnadel võib olla mitu tähendust ja õige vaste sõltub kontekstist. Ainuke lahendus ongi ise õppida!
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 14729
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas ruger »

Orkide mobilisatsioonilaager Valgevenes
The Russian Interior Ministry has accidentally exposed the location of a secret Russian mobilisation camp at Lyepyel in northern Belarus, according to a report by the VChK-OGPU Telegram channel which appears to be based on a leaked police report.
According to VChK-OGPU, the disclosure came about inadvertantly when a woman was arrested at Belorusskaya metro station in Moscow for having a bayonet knife from an AKM assault rifle on her person. The knife had been given to her in Belarus by her mobilised son.
VChK-OGPU writes:

"Her 29-year-old son had been drafted into the Russian Armed Forces as part of the partial mobilisation. The man was doing compulsory military service and has a military specialisation as a marksman.
First he was taken to Alabino [training camp in Moscow oblast], then he went through two more units in Russia together with other mobilised men.
Recently the soldier was taken to Belarus for a "military training camp to prepare for participation in the Special Military Operation on the territory of Ukraine". The woman was at her son's house last weekend. The Russian soldiers are located near the settlement of Lyepyel.
There is a Russian military unit nearby, but the mobilised men are camped out in a field. Meetings with relatives are held in a specially equipped place and all soldiers are strictly forbidden to disclose any data.
As for the weapon, the woman explained that she had been asked to take the knife by her son, who, in turn, had been asked by an acquaintance of a fellow soldier. The police entered all this information into a report, which went around the department."
The camp's presence likely relates to the recently announced deployment of a joint Belarusian-Russian regional grouping of forces (see thread from @TadeuszGiczan
Their positioning at Lyepyel correlates closely to the sighting of Russian troops being unloaded at the nearby Zaslonava railway station in mid-October. below).
Pilt
https://twitter.com/ChrisO_wiki/status/ ... 4937001984
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
_dumbuser_
Liige
Postitusi: 952
Liitunud: 14 Jaan, 2011 0:37
Asukoht: Viimsi
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas _dumbuser_ »

mart2 kirjutas: 03 Dets, 2022 10:47
_dumbuser_ kirjutas: 02 Dets, 2022 21:32 ... Mis teema selle vantide keelega on, et seda koguaeg mainima peab ?
Seda selleks,et nii mõnedki akf-id, pole rahul tõlgete kvliteediga, kuid ise keelt õppida ei taha.
Paljusid asju ongi raske tõlkida, sest sõnadel võib olla mitu tähendust ja õige vaste sõltub kontekstist. Ainuke lahendus ongi ise õppida!
Ma pigem mõtlesin seda, et miks on alati vaja rõhutada "Huviline loeb ise ja õpib ..." ja sedasi igakord. Muude keelte puhul ei ole küll kohanud, et keegi koguaeg soiuks mingist õppimisest.
mart2
Liige
Postitusi: 4171
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas mart2 »

Sest teisi õpitaksegi ise ja ei viriseta tõlke kvaliteedi üle! :lol:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
kaupo51
Liige
Postitusi: 94
Liitunud: 19 Juun, 2022 12:46
Kontakt:

Re: Vene MOBILISATSIOON

Postitus Postitas kaupo51 »

Vene keele oskamisest. Eks muidugi on kasulik osata. Aga saab ka muidu hakkama. Neid lingitud venekeelseid artikleid saab chrome brauseris lugeda eesti keeles. Lähed teksti peale j hiire parem klahv.Tõlgi eesti keelde. Tõlge on täiesti normaalne ja arusaadav.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: rallikas ja 9 külalist