Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Kõik käimasolevast sõjast
Vasta
Kasutaja avatar
Greta
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 01 Mär, 2022 21:05
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Greta »

Getorix kirjutas: 07 Dets, 2022 20:44
kaugeltuuriv kirjutas: 07 Dets, 2022 18:25 Orban blokeeris EL abiotsuse Ukrainale kogusummas 18 miljardit eurot.Vaadates ka tema venitamistaktikat NATO kahe kanditaatliikme heakskiitmisel,siis on ta nüüd avalikult asunud Venemaa poole ja minu hinnangul tuleks Hungari,nii kurb,kui see ka ei ole mõlemast organisatsioonist välja visata.mõtlen siin nii NATO-t,kui ka EL-i.
Ungari puhul on tegu siiski vastureaktsiooniga, kus EL ähvardab rahaeraldused Ungarile kinni keerata. Sealt ka veto. Kui teete meile, teeme teile keiss. Mitte, et nad kunagi UA suhetes ülisõbralikud oleks. Vetoga saab igasugu asju blokeerida. Kogu trall käib sisuliselt selle üle, et Ungari kuulutas kohtud sõltumatuks Euroopa Liidust ja parlamendi ülemvõimust. Vaevalt nüüd nad vähem õigusriik on, kui Saksamaa, kuid kindlasti omakasu peal.
Küsimus on aga, kuidas sellest tsirkusest mööda minna, sest sõda ei oota. Arvan, et see klaaritakse siiski ära.
Minu arvates võiks olla variant, kuidas Venemaa panna maksma sõja eest, see, kui veel lubatud Vene toodetele või kaubanduse transiidile kehtestada n-ö Ukraina maks. Iga hulga pealt mingi %, mis suunataks otse Ukraina riigireservi või selleks loodud toetusfondi.
Just oli YLE uudistes lugu Ungarist ja järsult tõusnud inflatsioonist (toiduainetel kuni 50%). Mind aga üllatas Soome korrespondendi tähelepanek, et Ukraina sõjast saab Hungaris täiesti teise pildi ja Venemaa propaganda vohab seal avalikult.
Viimati muutis Greta, 08 Dets, 2022 0:21, muudetud 1 kord kokku.
gooligan
Liige
Postitusi: 1259
Liitunud: 23 Veebr, 2012 14:25
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas gooligan »

Getorix kirjutas: 07 Dets, 2022 20:44
kaugeltuuriv kirjutas: 07 Dets, 2022 18:25 Orban blokeeris EL abiotsuse Ukrainale kogusummas 18 miljardit eurot.Vaadates ka tema venitamistaktikat NATO kahe kanditaatliikme heakskiitmisel,siis on ta nüüd avalikult asunud Venemaa poole ja minu hinnangul tuleks Hungari,nii kurb,kui see ka ei ole mõlemast organisatsioonist välja visata.mõtlen siin nii NATO-t,kui ka EL-i.
Ungari puhul on tegu siiski vastureaktsiooniga, kus EL ähvardab rahaeraldused Ungarile kinni keerata. Sealt ka veto. Kui teete meile, teeme teile keiss. Mitte, et nad kunagi UA suhetes ülisõbralikud oleks. Vetoga saab igasugu asju blokeerida. Kogu trall käib sisuliselt selle üle, et Ungari kuulutas kohtud sõltumatuks Euroopa Liidust ja parlamendi ülemvõimust. Vaevalt nüüd nad vähem õigusriik on, kui Saksamaa, kuid kindlasti omakasu peal.
Küsimus on aga, kuidas sellest tsirkusest mööda minna, sest sõda ei oota. Arvan, et see klaaritakse siiski ära.

Minu arvates võiks olla variant, kuidas Venemaa panna maksma sõja eest, see, kui veel lubatud Vene toodetele või kaubanduse transiidile kehtestada n-ö Ukraina maks. Iga hulga pealt mingi %, mis suunataks otse Ukraina riigireservi või selleks loodud toetusfondi.
Ungari haugub täitsa vale puu all. EL abi on mõeldu Ukraina tsiviilühiskonna jaoks talve üleelamiseks - et inimestel oleks elekter, tuba soe, kõht täis. Panna need rahakraanid vastu talve kinni on ikka ülim nahaalsus ja ülbus. Imestan, et ungarlased ise pole tänavale tulnud.
Mis kanad madjaritel ELiga kitkuda on, on täiesti eri stoory ja neid vaidlusi võib ELi koridorides rahulikult pidada. Ja kui ikka üldse ELi aluspõhimõtted ei sobi ja nende lähenemine mõistmist ei leia, siis igal hetkel võib ju Ungari ka jalga lasta. Täna tundub, et keegi neid väga igatsema ei jääks.
----
Esimene Läti firma on sattunud USA sanktsioonide alla -

https://tribune.com.pk/story/2389921/us ... activities

Tegu peaks olema valgusoptika komponente ja güroskoope tootva firmaga. Ei tea kas on oma toodangut Veremaale smuugeldanud -
https://opticalsolution.lv
Güroskoope kasutatakse sõjanduses laialdaselt torpeedodes, ballistilistes rakettides, UAVdes ja erinevates autonoomset juhtimist vajavates seadmetes.

https://et.wikipedia.org/wiki/Güroskoop
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas AMvA »

Getorix kirjutas: 07 Dets, 2022 20:44
kaugeltuuriv kirjutas: 07 Dets, 2022 18:25 Orban blokeeris EL abiotsuse Ukrainale kogusummas 18 miljardit eurot.Vaadates ka tema venitamistaktikat NATO kahe kanditaatliikme heakskiitmisel,siis on ta nüüd avalikult asunud Venemaa poole ja minu hinnangul tuleks Hungari,nii kurb,kui see ka ei ole mõlemast organisatsioonist välja visata.mõtlen siin nii NATO-t,kui ka EL-i.
Ungari puhul on tegu siiski vastureaktsiooniga, kus EL ähvardab rahaeraldused Ungarile kinni keerata. Sealt ka veto. Kui teete meile, teeme teile keiss.
Sellel rahaeralduste piiramisel on ka konkreetne põhjus. Ungari on teisel kohal Poola järgi EL-ist raha saamisel (ei saa küll aru selle põhjusest, miks neile idiootidele peaks nii palju andma). Suur osa sellest rahast voolab kahtlaste tehingute kaudu Orbani ja tema sõprade taskusse ning nüüd soovib Orban muuta ka kohtusüsteemi selliseks, et neid juhtumeid oleks võimatu uurida.
Minu arvates võiks (ja ka peaks) Ungari EL-ist välja viskama.
meees
Liige
Postitusi: 30
Liitunud: 02 Mär, 2020 11:37
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas meees »

kaugeltuuriv

Ma ühinen sinu arvamusega. Mul on kolleeg Saksamaalt kelle vanemad elasid ida Saksamaal. Ta tuli mulle Eestisse külla töö asjus. Niisiis olime sõidus temaga koos ühe kliendi juurde oma 1,5h Tallinnast ja saime pikalt lobiseda. Mingi hetk jõudsime kuidagi Ukraina teemadele. Ma olin kindel et see nooremapoolne kolleeg (30-dates) on oma mõtteviisiga lääne poolel. Aga... Kuna tema alustas teemat küsimusega mis ma arvan vene ja Ukraina sõjast siis vastasin ausalt et parem oleks kui punaseid ei eksisteeriks. Tüüp mu kõrval istmel jäi kahtlaselt vaikseks. Peale mõningast vaikuse hetke hakkas uurima et miks ma nii küll arvan. Tema arust ei tuleks Ukrainale relvasid ja abi tarnida sest siis saaks sõda ruttu läbi. Ma endamisi mõtlesin et krt mis nüüd juhtunud ja vastasin talle nii. Mis oleks kui minu täisealine poeg peksaks tema 10 aastast poega kes kaitseb ennast puuoksaga ja meie ülemus tuleks võtaks tema pojalt oksa ära õigustusega et minu poeg peksab siis tema poja kiiremini ära ja kaklus saab kiiremini läbi. Noh, jälle vaikus ja uued õigustused kuigi ta sai poindist aru aga mina tema hoiakust mitte. Aga järele anda ta ei tahtnud. No siis ma hakkasin talle vastu tulistama ja rääkisin natukene Eesti ajaloost, okupatsioonist ja paraleeridest praeguse Ukraina sõjaga. Ma sain aru et talle jõudis kohale reaalsus ja pilt sellest mis toimus. Ma vähemalt loodan et see oli nii kuna tundus et ta sai mu jutust aru ja see oli veenev. Siis ma viisin ta Saaremaal mingisse vene sõjave jäänuste muuseumisse ja lisaks veel Kuressaare kindlusesse kus on näha hästi Eesti ajalugu. Seletasin ja näitasin talle kus mis jne oli toimunud. Tundus et see andis talle hea ülevaate ja arusaama mis reaalselt toimub tõmmates jälle paraleere ukraina sõjaga. Pidasin silmas näiteks seda kuidas Ukrainas dombassis mobiliseeritakse ukrainlasi ja sadetakse omade vastu sõtta nii nagu oli meil saksa või vene okupatsiooni ajal. Seletasin et meie rahvas elas sama asja kunagi üle ja me pole russfoobsed vaid oleme oma silmaga ja kehaga seda kõike kogenud ning teame millest räägime. Et toome päevavalgele seda mida on pikalt varjatud jne. Ma tõesti tundsin peale seda et ta on segadused iseendaga. Siis ta avas ennast rohkem ja hakkas rääkima oma vanematest kes elasid ida saksamaal. Tema hoiaku on tekitanud tema vanemad kes on väga venemeelsed ja ajupestud paraku. Palju asju ta ei teadnud mida ma talle näitasin, rääkisin ja muuseumides näitasin. Mingi hetk ta ütles et on segaduses et nii palju uut infot jne mida ta ei teadnud. Ma endamisi lootes ta meelt muuta ütlesin et saksa okupatsiooni ei andnud võrrelda vene omaga. Et mõlemad ei olnud head meile aga sakslased olid kultuursemad. Noh ma ilmselt ei kiirga oma teadmistega aga tundus et sellest oli tolku. Ta sai aru et ka tema riik ei ole hea olnud aga kui eestlased pidid kahe sita vahel valima kuigi polnud valiku võimalust siis oleks igal juhul vähem sita valima. Ehk siis saklased. Kogu mu pika jutu moraal selles et neid ajupestud venemeelseid Saksamaal kahjuks jagub.
Üks kolleeg kes on muidu venelane ja töötab ja elab Saksamaal võttis minuga ükskord ühendust et mingi tema tuttav Peterburist otsib mingit tootmis materjali mida minu firma kus töötan edasi müüb. Kuna tänapäeval on igas regioonis omad edasimüüjad on kõik alad jagatud ja reguleeritud et kus keegi midagi müüa tohib. Siis ma saatsin selle info edasi oma Rootsi ülemustele küsimuse ja infoga uue kliendi kohta. Vastus tuli et see nii special materjal eriti spetsiifiliste asjade loomiseks et meie seda kindlasti nendele ei müü. Kogu info läks kohe KAPO-sse ja Rootsi eriteenistusele. Üle firma tuli kohe informatiivne kiri tähelepanu jaoks et midagi tiblastaani ei liiguks. Rajakad pingutavad kõigest väest et special tehnoloogiat saada. Seega loo moraal et otsi vaenlasi nii sõprade kui tuttavate seast ja neid ajupestuid on ka parimate konservatiividest sõprade seas kahjuks.
Kasutaja avatar
Longbowman
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 30 Mär, 2018 16:00
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Longbowman »

lgp kaugeltuuriv.
Sinu õigekirja vigadest kubisevaid postitusi olen seni talunud, sest jutt on väga mõistlik, aga "Hungari" on täiesti uus tase :)
kaugeltuuriv kirjutas: 07 Dets, 2022 18:25 Orban blokeeris EL abiotsuse Ukrainale kogusummas 18 miljardit eurot.Vaadates ka tema venitamistaktikat NATO kahe kanditaatliikme heakskiitmisel,siis on ta nüüd avalikult asunud Venemaa poole ja minu hinnangul tuleks Hungari,nii kurb,kui see ka ei ole mõlemast organisatsioonist välja visata.mõtlen siin nii NATO-t,kui ka EL-i.
"Maksumüüri" taga olevate artiklite üle kurtjatele - teile on loodud ajaleht "Pealinn", ajakiri "Vahitorn" ja Päästearmee supiköök. Ajalehed maksid raha ka nsvl ajal.
Kasutaja avatar
Greta
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 01 Mär, 2022 21:05
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Greta »

meees kirjutas: 07 Dets, 2022 23:19
Hea lugu!
kmeesk
Liige
Postitusi: 118
Liitunud: 26 Apr, 2022 13:48
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas kmeesk »

meees kirjutas: 07 Dets, 2022 23:19 kaugeltuuriv

Ma ühinen sinu arvamusega. Mul on kolleeg Saksamaalt kelle vanemad elasid ida Saksamaal.
Ma arvan, et see kolleeg võiski olla Lääne ja Ukraina meelne. Kui võtta punast ajalugu tõe pähe, siis see nõukogude liit ei tundu nii hull midagi aga lihtsalt meie teame, et see on suures osas üks vale teise otsa. Ma arvan, et vaikus tulenes piinlikkusest ja muust sellisest, et ta maailmavaade oli vähe vigane.
Pika sõja mõte on vaenlane korralikult välja kurnata ja siis saab ta aastakümneid haavu lakkuda ja sa lihtsalt avasid silmad tema naiivsuse osas, et ta nüüd taipas, mis on paljude inimeste jaoks selle kurnamissõja reaalne hind. See ongi Lääne inimeste suurim viga, et nad ei kujuta omale hästi ette, et mis see vene võimu all elamine ette kujutab, et kõikvõimalikke kuritegusid ja sigadusi pannakse edasi toime.

Ma pakun, et meile venemaa naabritele oleks ilmselt kõige suurem lootus saada oma tahtmine, kui see sõda venibki väga pikaks. Ma eriti ei usu, et Lääs suudab leida endas otsustuste kindluse, mis tagaks kiire ja õige lahenduse, sest nad paaniliselt joonistavad koguaeg tuumasõja, kolmanda maailmasõja punaseid jooni igale poole ja lisaks igasugu majanduse jura. Ilmselt venelased võimudele vastuhakus liiga passiivsed ja lühikese ajaga lahenduses jääb vundament venelaste mõttemaailmas paika nii, et ei muutuks seal midagi. Selle pealt tudubki, et kõige toimivam lahendus see, et loll argpükslik putin läheb lõpuni välja ja pika sõja puhul laseb ta hakklihamasinast jõhkra koguse inimesi läbi, et äkki variseb, siis sõja kaotuse ja inimkaotuste shoki tulemuse vene impeerium kokku, sest kõikvõimalikud rahvad tahavad põgeneda sealt veresauna impeeriumist ja ära kasutada, et impeerium ise ennast verest tühjaks on lasknud.
Sanktsioonid ilmselt nii hästi ei toimi nagu me sooviksime, sest oleme näinud, et Ukrainat on tulistatud ka ahjusoojade rakettidega ehk kuidagi on keelatud kraami hangitud(kuna sõja alguses olid nad nii valesti planeerinud kõike, siis ma suhtuks väga skeptiliselt sellesse, et see elektroonika võeti lihtsalt varudest).

Lääs vs venemaa suur erinevus see, et meie vaatame, et nii kurb, et Ukraina inimesed surevad. venelased vaatavad hoopiski, et nii kurb, et mina või mu poeg sureb. Ehk venelasevad vahivadki rohkem, et impeeriumi laienamisel ongi hind ehk laibahunnikud ja igasugu jura ja sõjakuritegusid palju aga isiklik tragöödia on väga paha asi ehk naabri vasja surma saamine on paljudele seal igati okei impeeriumi laienemise hind.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2111
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas vaoinas »

Venelased mõtisklevad, kas neil on seljas või kodus midagi, mis oleks venes toodetud.
Ühele tuleb lõpus meelde, et kui mitte midagi muud, siis vähemasti porgandid ja kaalikad, mida ta sööb, on siiski valdavas osas venes kasvanud.

https://www.youtube.com/watch?v=DtfB06j ... annel=1420
võhik
Liige
Postitusi: 1164
Liitunud: 09 Mai, 2014 19:13
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas võhik »

Kmeesk kirjutab: "Selle pealt tudubki, et kõige toimivam lahendus see, et loll argpükslik putin läheb lõpuni välja ja pika sõja puhul laseb ta hakklihamasinast jõhkra koguse inimesi läbi, et äkki variseb, siis sõja kaotuse ja inimkaotuste shoki tulemuse vene impeerium kokku, sest kõikvõimalikud rahvad tahavad põgeneda sealt veresauna impeeriumist ja ära kasutada, et impeerium ise ennast verest tühjaks on lasknud."

Ma ei tea - kas on mõtet mõelda asjadest - mis ei ole reaalsed (vähemalt meie inimpõlve jooksul). "Et mingid kõikvõimalikud rahvad tahavad põgeneda impeeriumist..." OK - Venemaa Põhja-Kaukaasia on enamuses põlisrahvaste enamuses. Võibolla miskit toimuks. Ka tatarlased moodustavad pea poole oma administratiivüksusest (ja suurim rahvusrühm Venemaal - üle 3 protsendi). Jakuute on palju Sahas. Mingites rajoonides burjaadid-mongolid ehk? Leiab veel killukesi siin ja seal. Aga üldiselt on toimunud meeletu venestumine. OK - Siberi venelased nimetavad end siberlasteks, mingil määral vastanduvad moskvalastele. Et siis - millised on need impeeriumist põgenevad rahvad ja need tulevased riigid?

Venelased ise räägivad - et hiinlased on tasapisi niivõrd Siberisse imbunud, et sealtpoolt võib kunagi tõesti miskit toimuda. Aga esmalt võtavad hiina mehed endale vene naised ja nende lastest saavad hiinlased.
Turist 47
Liige
Postitusi: 4371
Liitunud: 08 Nov, 2014 18:30
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Turist 47 »

Venelased ise räägivad - et hiinlased on tasapisi niivõrd Siberisse imbunud...
Eile, 6 kuud enne tähtaega, alustas tööd kahe riigi vahelise idasuunalise maagaasijuhtme uus lõik.
Uue torujuhtme võimsus on umbes 50 miljoni kuupmeetrit päevas. I päeva võimsus oli 30 miljonit kuupmeetrit.
Kogu trass peaks olema täielikult töökorras enne 2025. aastat, tarnides Hiinasse aastas umbes 38 miljardit kuupmeetrit venemaa gaasi
https://www.scmp.com/economy/china-econ ... e=homepage
Nafta piirhind 60 USA dollarit barreli kohta tõenäoliselt julgustab Hiinat ostma oma naabrilt rohkem odavat energiat.https://www.scmp.com/economy/china-econ ... pe=article
Vene teenib barreli pealt ca. 20 usd.
ahto42
Liige
Postitusi: 482
Liitunud: 06 Mär, 2022 13:46
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas ahto42 »

meees kirjutas: 07 Dets, 2022 23:19
Üks kolleeg kes on muidu venelane ja töötab ja elab Saksamaal võttis minuga ükskord ühendust et mingi tema tuttav Peterburist otsib mingit tootmis materjali mida minu firma kus töötan edasi müüb. Kuna tänapäeval on igas regioonis omad edasimüüjad on kõik alad jagatud ja reguleeritud et kus keegi midagi müüa tohib. Siis ma saatsin selle info edasi oma Rootsi ülemustele küsimuse ja infoga uue kliendi kohta. Vastus tuli et see nii special materjal eriti spetsiifiliste asjade loomiseks et meie seda kindlasti nendele ei müü. Kogu info läks kohe KAPO-sse ja Rootsi eriteenistusele. Üle firma tuli kohe informatiivne kiri tähelepanu jaoks et midagi tiblastaani ei liiguks. Rajakad pingutavad kõigest väest et special tehnoloogiat saada. Seega loo moraal et otsi vaenlasi nii sõprade kui tuttavate seast ja neid ajupestuid on ka parimate konservatiividest sõprade seas kahjuks.
Meie firma pidi ka Poola allkirjastatud dokumendid saatama kinnitusega, et meie ettevõte, ega ka selle töötajad ei tee VF'ga mingit bisneksi.
Kuigi varem on nn varifirmad narvast üritanud meil saada kaupa. Oligi vist pärast 2014 aastat, kus vene enam ise poolast otse kaupa ei saanud. Esimese päringu saatsime poola ja sealt kohe hoiatati, et täpselt sama päring tuli venest.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19538
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas ruger »

Macron ikka eriti sinisilmne... 2024 ootab ta IOC andmetel Orkistani ja Valgevenet olümpiamängudele. Prantsusmaa suhtumine Orkistani juhtkonda on ikka sõnu mitte väärt-... serbia keelne sõnavõtt-2 lk. :evil: Kaua võib... sõjakurjategijatele erikohtlemist taodelda.
The International Olympic Committee has announced that President Macron wants Russians and Belarusians to participate in the 2024 Summer Olympics in Paris.
https://twitter.com/visegrad24/status/1 ... 6000268289

1936 olid natsid juba Berliini olümpial. Kas 2024 on orkidest natsid ka oodatud?(minu viga Berliini ja Pariisi olümpia segi ajamisel) :( :(
The Nazis were already at the 1936 Olympics. So now they will come to the Olympics for the second time, thanks to their French friends..
Pilt
https://twitter.com/Hlopak_/status/1600937108373667840
Viimati muutis ruger, 09 Dets, 2022 12:22, muudetud 1 kord kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1239
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Võib muidugi üle kontrollida, aga minule teadaolevalt toimus 1936 aasta Olümpia ikkagi Berliinis, mitte kusagil Prantsusemaal või -hoiataevas- Pariisis. Muidu oleks pildi taustal näha kolme joonega skitseeritav torn, mitte sammastega värav, mille otsas pronkshobud.
Kasutaja avatar
Targutis
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 07 Aug, 2022 8:18
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Targutis »

ruger kirjutas: 09 Dets, 2022 0:06 1936 olid natsid juba Pariisi olümpial. Kas 2024 on orkidest natsid ka oodatud?
See on ikka nagu päris tugev kelbas, võiks (üldtuntud) fakte enne postitamist üle kontrollida. Alustuseks: Hitler tuli võimule 1933 ning Berliinis toimus olümpia 1936 - sellest korraldas Hitler tugeva propagandaürituse ning näitas maailmale uut Saksamaad.
Mis puutub aga Pariisi olümpiasse, siis see toimus 1924. Natsidest polnud Pariisis haisugi ning Hitler istus kinni sel ajal peale oma pekki kukkunud õllekamässu...
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Venemaa majandus ja sanktsioonid II

Postitus Postitas Lemet »

vaoinas kirjutas: 08 Dets, 2022 13:10 Venelased mõtisklevad, kas neil on seljas või kodus midagi, mis oleks venes toodetud.
Ühele tuleb lõpus meelde, et kui mitte midagi muud, siis vähemasti porgandid ja kaalikad, mida ta sööb, on siiski valdavas osas venes kasvanud.

https://www.youtube.com/watch?v=DtfB06j ... annel=1420
Venes kasvanud, seda küll. Aga suure tüenäolsusega on seeme, väetised ja tehnika harimiseks tulnud läänest.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist